O handlu dziewczynkami w Indiach. Do burdeli i do sprzątania.

O handlu dziewczynkami w Indiach. Do burdeli i do sprzątania.

16 mln to szacowana liczba kobiet i nieletnich będących ofiarami handlu ludźmi w Indiach, z tego 7 mln to dziewczynki, które w momencie zakupu lub porwania miały średnio 12 lat. Wielu badaczy twierdzi, że należy te liczby podwoić. Momentami irytujący styl i kilka plot holes, ale warto przeczytać.

 •  

  pokaż komentarz

  Znam pana hindusa ( taki bardzo bogaty z urodzenia ) ktorego rodzice maja normalnie sluzbe ktora kupili ( tu byl bardzo konkretny w tym ze maja sluzbe ktora wynajmuja i sluzbe ktora kupili takze o pomylce mowy niema). Probowal to tlumaczyc tym ze tam to norma ze biedni sprzedaja swoje dzieci bogatym jak nie maja za co ich utrzymywac i ze status takiej osoby jest cos pomiedzy trzoda a pracownikiem tzn nikt im krzywdy nie robi ale nikt ich nie traktuje jak pracownikow raczej jak zywy inwentarz albo bardzo dalekich krewnych na ktorych ci nie zalezy. Tylko wg niego to nic zlego i ot tak to juz jest. Powiedziec czy to legalne nie byl laskaw.

  Ale no jak zaczal kiedys tlumaczyc system kastowy tzn jak oni go postrzegaja to glowa sie gotuje.

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko wg niego to nic zlego i ot tak to juz jest.

   @10minuteman: Co zwróciło moją uwagę, kiedy czytałem artykuł to to, że nie dla wszystkich mieszkańców Indii to jest norma. Akurat w artykule bardziej w przypadku dzieci wykorzystywanych seksualnie, ale bez większego znaczenia - chodzi mi o to, że mamy skłonność do takiego myślenia "wszyscy Hindusi gwałcą i wykorzystują dzieci, tak robią w Indiach ¯\_(ツ)_/¯ ". A jak widać, tak nie jest. Są tam ludzie myślący inaczej. I działający na dodatek. Na szczęście.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kolejnylogin: Wiesz jest ich miliard. Maja tam kult ktory zjada zwloki z Gangesu oraz wlasne odchody oraz kult bogini Kali ktorzy skladaja (w XXI wieku) ludzi w ofierze. I jest ich ponoc sporo.

   Napewno beda tacy ktorzy uwazaja niewolnictwo za cos normalnego w takich klimatach i tacy ktorzy uwazaja je za cos niezgodnego z prawami natury.

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko wg niego to nic zlego i ot tak to juz jest.

   @10minuteman: ale co w tym jest złego?

   Powiedziec czy to legalne nie byl laskaw.

   Pewnie jest i u nas też powinno być.

  •  

   pokaż komentarz

   @10minuteman: Czytałem o Chińczykach, którzy kupują sobie żony w Indiach. Przez politykę jednego dziecka w Chinach brakuje kilkadziesiąt milionów kobiet, więc Chińczycy muszą sobie jakoś radzić. Według przewidywań do 2100 rok populacja Chin spadnie do około 700 milionów mieszkańców.

  •  

   pokaż komentarz

   @10minuteman: a sadzisz że w Chinach inaczej lewica coś tam pierniczyła o równość kobiet i mężczyzn ale nadal rodziny sprzedają kobiety do burdeli aby te zarabiały na studia dla syna bo chinczycy muszą coś ruchać bo brak kobiet. Bedzie tak samo jak z tęczowymi w europie pożyteczni idioci a skończą jak rolnicy za czasów Stalina i będzie się z nimi robiło to samo w Europie co w Chinach jak staną się już niepotrzebni.

   źródło: static01.nyt.com

  •  

   pokaż komentarz

   @10minuteman: System kastowy jest genialny...

  •  

   pokaż komentarz

   niezgodnego z prawami natury.

   @10minuteman: niewolnictwo (tak samo jak śmierć, zniszczenie, wojna, kanibalizm, itp.) jest całkowicie zgodne z prawami natury - choćby masowo występujące pasożyty i wirusy. Życie istnieje tylko i wyłącznie dzięki "wojnie" na poziomie molekularnym. Niezgodne z prawami natury jest zdrowie oraz pokój.

  •  

   pokaż komentarz

   Czytałem o Chińczykach, którzy kupują sobie żony w Indiach. Przez politykę jednego dziecka w Chinach brakuje kilkadziesiąt milionów kobiet, więc Chińczycy muszą sobie jakoś radzić.

   @100piwdlapiotsza:

   "– Tylko pamiętaj – mówi Rajesh Chaturvedi – żeby napisać, że nie wszystkie dziewczyny przeznaczone są do domów publicznych. Wytłumacz jasno, że sprzedaje się je także do niewolniczej pracy i na żony w stanach, gdzie z powodu selektywnej aborcji jest za mało kobiet"

  •  

   pokaż komentarz

   @RozklapichaKlosemSmyrana Oj jak byś był moim niewolnikiem, to byś przez 16 godzin dziennie wegiel zrzucał i gruz nosił za darmo bym cię starszym ludziom do pomocy pożyczał, jedyna zasada nie karmić cię niczym co jest smaczne, "niech wp!$$#?!a czerstwy chleb z obierkami z ogórków gruntowych"

  •  

   pokaż komentarz

   Oj jak byś był moim niewolnikiem

   @jumalafaq: chyba ci się plebejuszu kasty społeczne pop#@@$$!iły.

  •  

   pokaż komentarz

   @10minuteman: chińczyków też jest miliard,.przeszli przez komunizm, mają zamordystyczne rządy a nie zaxhowują się jednak jak najgorsze bydło. Nie ma co usprawiedliwiać dzikiej kultury.

  •  

   pokaż komentarz

   @zerohedge: W sensie sugerujesz, że Chiny są lewicowe? xd Tak samo jak Rosja jest prawicowa xd

  •  

   pokaż komentarz

   @3UR0P34N: chiny są komunistyczne choć bardziej to gospodarka kontrolowana z opcja dyktatury. nie ma różnicy między socjalizmem a komunizmem bo ten pierwszy jest tylko formą przejściową bo kraść trzeba mieć z kogo - według świętych słów Marksa. Zobacz sobie Rosję był to komunizm państwowy po rewolucji po prostu znacjonalizowano wszystko i wszyscy wrócili do pracy, a kraje biedne Laso Wietnam muszą się prosić kapitalistów o inwestycję bo tam psy dupami szczekają bo nie było co kraść od złych kapitalistów. Czyli reasumują według Marksa i jego wielkiej księgi socjalizm to ustrój przejściowy i jest nieodłączną częścią komunizmu który jest spójny.

  •  

   pokaż komentarz

   @zerohedge: Chiny nie mają nic wspólnego z komunizmem, ChRL to państwo nazistowskie. Wściekła systemowa i przymusowa sinoizacja, ustrój elitaryzmu społecznego (ludzie ze świecznika, z dużych miast i im wierni mogą liczyć jako jedyni na pomoc ze strony państwa), świadome doprowadzanie do podziałów społecznych (praktycznie feudalny system na wsiach, gdzie ludzie nie mogą opuszczać wiosek bez specjalnych pozwoleń), funkcjonujące obozy zagłady (prowadzenie polityki eugenicznej rodem z III Rzeszy, sterylizacja i inne dziwne pojebaństwa), budowanie retoryki odmienności rasowej (próbują dowieść pochodzenia Chińczyków od innego, lokalnego gatunku homo), nie ma obecnie na świecie państwa bardziej nacjonalistycznego. Poza tym w którym miejscy Chiny są według ciebie socjalistyczne LOL xD oni nawet nie mają systemu emerytalnego to jest czysty kapitalizm-korporacjonizm w najdzikszej formie, państwo chce jedynie sprawować nadzór nad administracją więc raczej system faszystowskich Włoch, w Chinach z socjalizmu i komunizmu jest jedynie czerwony kolor (który jest od wieków narodowym kolorem Chin).
   Marx btw nie stworzył systemu socjalistycznego, tylko koncepcję socjalizmu naukowego głoszącego wojnę klas i podział klasowy społeczeństwa i że socjalizm jest formą przejściową do osiągnięcia komunizmu, który to z kolei można tłumaczyć jako utopia i jest to termin jak dotychczas abstrakcyjny. Także socjalizm i komunizm to nie jest to samo. Socjalizm jest szerokim pojęciem i jego definicję mogą się różnić, samo słowo socjalizm znaczy po prostu "społeczny". System stworzony później przez bolszewików nie był oparty na myśli Marxa tylko autorskim Lenina, dlatego wprowadzono w dyskursie termin "marksizm". Polecam dla rozjaśnienia "Marksizm Nadzieje i rozczarowania" Bogdan Dziobkowski, Jacek Hołówka.

   Rosja za to chwali się 'katechumenem', a jest najbardziej narkotycznym, abordującym się, prostytuującym się, chlejącym na umór narodem, ich wolny rynek to też mrzonka bo wszystko opiera się o system oligarchiczny, a poparcie adina rasija zyskiwała głównie dzięki dodatkom socjalnym (które oczywiście nigdy nie sięgały do wiosek na Syberii czy Dalekim Wschodzie).

  •  

   pokaż komentarz

   no tak, ale takie porównanie wszystkiego do 3 rzeszy zawsze jest nietrafne bo narodowy socjalizm po prostu jest narodowy i socjalistyczny. Po prostu wielu wykształciuchom nie może przejść przez gardło że komunizm jest zły więc się uczepili tego wegna socjalisty Hitlera który z początku próbował promować się na komucha (są nawet plakaty), ale to nie wypaliło tak samo jak Mao na początku próbował swoje wysrywy kierować do klasy średniej lecz poniósł porażkę i to sromotną tak samo Musolini i jest to udowodnione że był socjalistą ale zmodyfikował na potrzeby własną ideologi by nie kojarzyć się z obsrańcami komuchami .
   ___

   państwo chce jedynie sprawować nadzór nad administracją więc raczej system faszystowskich Włoch

   @3UR0P34N: no nie faszyzm w Włoszech powstał z socjalizmu a jedyny taki prawdziwy faszyzm to był ten Japoński który nie zewoulował z Socilizmu wszystko inne to taki mix narodowego socializmu

   Rosja za to chwali się 'katechumenem', a jest najbardziej narkotycznym
   taki system post komunistyczny państwo na podwalinach państwa policyjnego - więc albo kraj po komunizmie staje się dyktaturą z którego wywala się cały ten szajs komunistyczny/socjalistyczny (Korea północna) z konstytucji albo staje się krajem oligarchów.

   A taka ciekawostka to kambodza nie jest już krajem komunistycznym - Wietnam się wkurzył z powodu incydentów na granicy i zrobili z wychowankiem francuskich uczelni polpotem porządek choć go oszczędzili a szkoda.

   sorka taki mix myśli wszystko i nic i pewnie przecinków brakuje

  •  

   pokaż komentarz

   @zerohedge: Tak na prawdę jakby się uprzeć to słowo socjalizm można włożyć dosłownie wszędzie, dlatego podałem zaznaczenie, że znaczy to po prostu 'społeczny'. Pod koniec XIX i na początku XX wieku, praktycznie każdy podpisywał się pod socjalizmem, bo było to coś nowego, poruszało problemy robotników, czyli coraz większej grupy na świcie, w nowo powstałych pluralistycznych demokracjach musiało roznieść się hasło o treściach prospołecznych. Termin faszyzm, nazizm są już węższe. Odnośnie ZSRR można powiedzieć, że był to państwowy socjalizm. Dlatego w późnym okresie ukuło się powiedzenie 'realny socjalizm', mające podkreślić pełnię wprowadzania mechanizmów społecznych i gospodarczych.

   Komunistyczne za to mogły być partie i komunistami mogli być ludzie jako, że dążyli oni do osiągnięcia komunizmu (łac. communis czyli wspólny) absolutnego odrzucenia własności prywatnej i zapewnienia wszystkim wszystkiego do funkcjonowania i realizowania się zgodnie z własnymi marzeniami i potrzebami. Stąd popularność komunizmu w ruchu hippisowskim z lat 70tych i ich 'komuny'.

   Dlatego Chiny nie są realnie komunistyczne bo pomimo odwoływania się do tej idei (chociaż chyba tylko w nazwie partii) robią prawie wszystko dokładnie na odwrót, a z nazizmem mają tyle punktów wspólnych, że mija się z celem naciąganie ich systemu do socjalizmu państwowego. Poza tym sam Mao nie czytał prawdopodobnie, żadnego opracowania Marxa ze względu na brak tłumaczeń chociażby, tylko jakieś ogólne broszury i doniesienia z prasy. Za to przeczytał większość dostępnych mu pism konfucjańskich. Jeśli przyjrzeć się właśnie konfucjanizmowi - to tam trzeba upatrywać współczesnych Chin.

  •  

   pokaż komentarz

   @3UR0P34N: Chinese Communist Party zawsze będzie CCP czy to duchem gnębiąc własnych ludzi w swoich gułagach dla urugujów czy to śpiewając swe komunistyczne pieśni. Z tym socjalizmem jest aktualnie jak z feminizmem ta nowa fala jest naprawdę nieźle powalona, a takie generalizowanie jest z obu stron jedni są faszystami drudzy są komuchami. Choć jak sam to ująłeś jest to trochę bardziej skomplikowane gdy się przyjrzysz całym tym podgrupą anarchistów demokratów itd. Dla mnie zaś socjalista lewak to po prostu obelga którą lubię używać choć może jedyne to mi zostało bo kiedy lewaki bawiły się w pomaganie Afryce mieli co z sobą robić. Gorzej jak zaczęli brać kasę od największych świń na świecie aby swoje kampanie wyborcze promować bo pieniądze nie wiszą na drzewach jak komuniści w Polsce. Ale jedno musisz przyznać że chiny mentalnie są komunistyczne nie ważne jak ładnie byś to w słowa ujął tak jest zaś gospodarczo są hybrydą choć moim zdaniem już zdychają bo są za drogim krajem z za dużymi problemami.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie wiem, jak działa to całe Premium na onecie. Nie wiem, co znaczy "w ramach bezpłatnego dostępu do pakietu". Moja przeglądarka w telefonie nie zapisuje cookies i zawsze mogą przeczytać wszystko, więc podejrzewam, że wystarczy usunąć ciasteczka onetu.

 •  

  pokaż komentarz

  16 mln uprowadzonych ludzi. Sporo... czasem pewnie anglicy żałują że ich nie ucywilizowali na zachodnia modle

 •  

  pokaż komentarz

  Wielu badaczy twierdzi, że należy te liczby podwoić.

  W sensie co, należy sprzedawać jeszcze więcej dzieci? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  7 z 16 czyli nawet nie polowa.
  A co z losem meskiej większości?