•  

  pokaż komentarz

  Cytat z artykułu:
  „Stowarzyszenie uważa, że własność w różnej formie została zagrabiona, skonfiskowana lub znacjonalizowana przez nazistów, komunistów”
  Dlaczego do nas się z tym zwracają??

  •  

   pokaż komentarz

   @aaxxyyzz: Jeżeli w przed 1939 miałeś kamienicę w Polsce, potem Polskę napadli Niemcy, potem opanowali Rosjanie, to imho nie ma niczego zdrożnego w chęci odzyskania jej.

   To, że kradnie władza, nie czyni kradzieży cnotą.

  •  

   pokaż komentarz

   @MajkiFajki: Ok Zgadza się tylko czy to nasza wina, że potracili majątki? Poza tym odszkodowania wypłacane były już dawno...

  •  

   pokaż komentarz

   @aaxxyyzz: a czy to nasza wina, że kościół utracił ziemie za PRL?

  •  

   pokaż komentarz

   @aaxxyyzz: Żydokomuna nacjonalizowała a żydzi teraz się domagają od Polaków żeby im oddać to co sami sobie pozabierali ;)

  •  
   M......9

   -4

   pokaż komentarz

   @aaxxyyzz: @aaxxyyzz: Tu nie chodzi o to, że to nasza wina. Winni są znani i wskazani. Jeśli kupisz samochód na allegro i okaże się, że ten samochód jest kradziony, to nie zatrzymasz go "bo to nie Twoja wina". Wróci do właściciela, prawdopodobnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @aaxxyyzz: Bo nazistów już nie ma większość żydów to komuniści a kogoś okraść muszą.

  •  

   pokaż komentarz

   Zacytuję co odpowiedziałby im mój dziadek- "WYp#%!#!#AĆ skąd żeśta się wylęgły"!!!!!

  •  

   pokaż komentarz

   @aaxxyyzz: Dlaczego do nas się z tym zwracają
   Nie mam pojęcia, ale może warto w związku z tym złożyć wniosek o łatwy, pozbawiony odpraw na granicy dostęp do Jerozolimy - jakże istotnego miejsca kultu dla każdego Chrześcijanina i skrytykować te całe hocki-klocki na granicy ? Skoro oni nas pouczają na temat prywatyzacji...

   Również moglibyśmy im wykazać, że chodzenie z tymi czarnymi patefonami na głowach w strefie mocno nasłonecznionej jest niezdrowe i powinni to zmienić...

  •  

   pokaż komentarz

   @Pitrso:

   Warto się zainteresować problemem nieco głębiej a nie tylko na podstawie takich artykułów.
   Nie umniejszając Twojemu dziadkowi może to On i jego rodzice należeli do tych elit lokalnych społeczności okresu okupacji, które paliły swoich żydowskich sąsiadów w ich własnych stodołach, uprzednio obdzierając ich z butów i gwałcąc ich kobiety?
   Bo jeżeli Twoi dziadkowie pochodzą ze wschodniej strony Wisły to niemal pewnym jest, że posiadali kiedykolwiek jakiś przedmiot należący wcześniej do Żyda.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jin: Mój dziadek był zwykłym polskim chłopem i opowiadał mi o tamtych czasach, ilu ludzi doprowadziły do nędzy żydowska lichwa i kościół. Zydowskie pany miały duże majątki i kiedy przyszedł OBCY (zrozumiałeś chłopczyku?) okupant i wziął ich za mordy i te majątki wyprzedał, to wiadomo, że część przedmiotów rozeszła się po kraju. Dziadek nie wspomnieł ani słowem o rzekomej agresji przeciwko żyowskim panom- po prostu stłamszeni jak psy Polacy byli przez nich szachowani (kto ma pieniądze, ma i władzę). Po wybuchu wojny polski chłop miał już inne problemy na głowie- okrutny okupant po równo bił każdego- Polaków katowano, wytwożono na pewną śmierć, zabijano jak szczury, wtrącano do obozów koncentracyjnych, robiono holocaust całych, polskich wsi, w sumie zaszlachtowano miliony Polaków, a ogromną część narodu pozbawiono wszystkiego. Prawdą jest to, że mimo polskiej tragedii i dawnych niesnasek, Polacy, Żydom ratowali życia, nikt nie myślał bić,w towarzyszy niedoli, a teraz oni powracają po latach i politycznym terrorem i obleśnym kłamstwem, próbóją na nas coś wymuszać. Jesteśmy słabszym w tej grze, więc sprawiedliwiej jest być po stronie naszego narodu.

   Mój dziadek by tak powiedział, bo już nie zdzierżyłby takiego ku....twa.

 •  

  pokaż komentarz

  Proszę się odp#@#!%$ić od Polski. O ile wiem, nie braliśmy udziału ani w konferencji teherańskiej, ani jałtańskiej, ani poczdamskiej. O odszkodowania proszę się zwracać do USA, Rosji i Wielkiej Brytanii. Zapomnieliście, że 25% Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata to Polacy? To może najpierw Polsce zwróćmy jej granice za czasów II Rzeczypospolitej, a potem niech wszyscy płacą nam za te ziemie odszkodowania.

 •  

  pokaż komentarz

  Problem jest tego typu, że dużą część tych dóbr Żydzi przejęli po powstaniu styczniowym dzięki represjom cara skierowanym w stronę Polaków. Podobnie było z Prusakami.
  Tak na prawdę majątki te powinny być zwrócone żyjącym krewnym powstańców, którzy stracili wszystko walcząc w imię Wolnej Polski.

 •  

  pokaż komentarz

  A potem walczą z stereotypem łasego na kase żyda.

 •  

  pokaż komentarz

  Niech pierwsze oddadzą Palestyńczykom ich ziemie.