Szwedzki biolog został laureatem Nagrody Nobla. "Dokonał pozornie niemożliwego"

Szwedzki biolog został laureatem Nagrody Nobla. "Dokonał pozornie niemożliwego"

W poniedziałek w Sztokholmie Komitet Noblowski ogłosił, że szwedzki biolog Svante Pääbo został laureatem tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny i fizjologii, za "odkrycia dotyczące genomów wymarłych homininów i ewolucji człowieka".

 •  

  pokaż komentarz

  Kolejny atak na naukę kościoła, czy to prześladowanie katolików przez naukę kiedyś się skończy?( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  
  B........f

  -5

  pokaż komentarz

  Odkrył... c$@@# w dupie odkrył - nic to nie wnosi do medycyny. bardziej juz chyba do filozofii

 •  

  pokaż komentarz

  Wiedza z gatunku tych bezużytecznych w jakimkolwiek praktycznym zastosowaniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @PrawdziwyBolakGatolik: dla ciebie może bezużyteczna, ale z tego badania wynikną inne, wręcz cała nowa gałąź nauki.

   Na pewno pozwoli to bardziej zrozumieć historie ewolucji więc i przewidzieć jej przyszłość. Może dzięki temu zrozumiemy pochodzenie chorób genetycznych, kto wie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Dyspenseria: Nikogo przy zdrowych zmysłach nie powinna obchodzić historia ewolucji, nie wpływa w żaden sposób na nasz dobrostan współcześnie. Wiedza, czy kiedyś byliśmy jednym typem małpy czy innym nie pomaga nikomu w żaden sposób - zmądrzej.

  •  

   pokaż komentarz

   @PrawdziwyBolakGatolik: Ptolemeusz 2000 lat temu też wykonywał na tamten czas rzeczy bezużyteczne i nieprzynoszące dobrobytu społeczeństwu tylko po to, żeby Twoja leniwa dupa mogła teraz korzystać np. z nawigacji satelitarnej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lerain: Jego wkład matematyczny miał znaczenie wtedy jak i teraz, odkrycie starego dziada o naszych przodkach małpach nie ma znaczenia i nie będzie go miało długofalowo w przyszłości. Jesteś głupi i przykry. Tobie też sugeruje zmądrzeć.

  •  

   pokaż komentarz

   @PrawdziwyBolakGatolik: Pochwal się zatem swoimi osiągnięciami, żebym faktycznie mógł się z Tobą porównać w poziomie przykrości i głupoty.

  •  

   pokaż komentarz

   @PrawdziwyBolakGatolik: jak i historia. Jaki ma wpływ o co dziadki sie przeczali 10 lat temu?

  •  

   pokaż komentarz

   @Lerain: Czemu mówimy o moich dokonaniach, jakie to ma powiązanie z dyskusją? Oceniam ciebie po twoich wypowiedziach. Plus, nie zamierzam opowiadać o moim życiu jakiemuś frajerowi kujonowi pod postem o durnotach. :^)

  •  

   pokaż komentarz

   @PrawdziwyBolakGatolik: Wrecz przeciwnie, powinieneś się chwalić, żeby zrobiło mi się głupio. Wtedy bym spalił wszystkie swoje książki i zajął się produktywniejszymi rzeczami niż odpowiadanie wielkiej oświeconej osobistości na wykopie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lerain: Tak jak powiedziałem, nie będę chwalił się ani opowiadał o moim życiu jakiemuś frajerowi, samo siedzenie na wykopie wskazuje na to, że nie jesteśmy produktywni. Idź lepiej dłubać w jakiejś starej elektronice, albo sp?#$??#aj - mi to obojętne.

  •  

   pokaż komentarz

   @PrawdziwyBolakGatolik: Poznanie genomu hominidów i dzięki temu prześledzenie mutacji które nastąpiły na drodze ewolucji naszego gatunku, daje nam możliwość odkrycia mechanizmów powstawania chorób, dziś nieuleczalnych i stworzenia nowego rodzaju terapii. Jesteś człowiekiem intelektualnie ograniczonym, pozbawionym wyobraźni a przy tym prymitywnym w kontaktach z innymi. Niemcy mieli określenie, które dobrze charakteryzuje takich jak ty, chociaż oni niesprawiedliwie używali go w odniesieniu do ludzi, którzy za swój stan nie odpowiadali. Ty za swój stan umysłowy odpowiadasz. "Lebensunwertes Leben"

  •  

   pokaż komentarz

   @Sahelantrop: Połączenie genetyczne jest zbyt odległe, żeby w jakikolwiek sposób mogło dotyczyć naszych współczesnych organizmów. Nie będzie z tego absolutnie żadnej terapii. Dodatkowo, bawienie się i używanie nazistowskich terminów tym bardziej pokazuje mi z jakim odpadkiem ludzkim mam do czynienia. Proszę cię, nie rozmarzaj się przygłupie.

  •  

   pokaż komentarz

   @PrawdziwyBolakGatolik: Wiadomość z ostatniej chwili, laureat Nobla rezygnuje z nagrody i dalszej kariery naukowej, bo zdaniem wybitnego znawcy antropologii z wypoku jego odkrycia psu na budę są potrzebne. O prądzie elektrycznym, dodam tylko, też się kiedyś wypowiadano, że może i fajne, ale do niczego praktycznego się nie przyda. Nauka rozwija się dzięki takim odkryciom. A "odległość połączenia genetycznego" i jego wpływ na terapie to wybacz, nie ty będziesz oceniał, tak jak badacze nie oceniają co robisz z wolnym czasem. Wyczuwam lekką irytację tym odkryciem, jakby zawadzało o twój światopogląd, sypało piaskiem w trybiki mocno rozklekotanej wizji świata, w której zostaliśmy stworzeni jako gotowe żywe lalki do wielbienia Najwyższego Kreatora.

  •  

   pokaż komentarz

   @alleycat80: Widzę że kolejny ostro zesrał się w majteczki. Słuchaj sojaku, nie jestem osobą wierzącą. Nikt nigdy tak nie mówił o prądzie elektrycznym. Mam prawo oceniać i krytykować co mi się żywotnie podoba, a jeśli ty jesteś tak wściekły na opinię innych ludzi, żeby pisać eseje po nocach, to pora odstawić internet, ty przygłupie.
   PS: Argument o moim braku wiedzy w dziedzinie genotypu można zastosować do twojego głupiego ryja i osoby też, nie rozmnażaj się.

  •  

   pokaż komentarz

   @PrawdziwyBolakGatolik: Nick i opis profilu nie wskazują na osobę wierzącą, ale argumentacja jak z seminarium i atakowanie każdego kto myśli inaczej trochę trochę mnie zmyliły, podobnie jak obsesja na punkcie dzieci, może cię wyrzucili za masturbację podczas mszy i teraz masturbujesz się na wypoku, myśląc że to to samo, by zaznać trochę uwagi. Tak więc niewierzącym chwały bynajmniej nie przynosisz. Masz prawo oceniać i krytykować wszystko co chcesz, a ja mam prawo nabijać się z twoich wypocin albo ze szklanego oka twojej matki. Wyzywanie od głupiego ryja mojego profilu bez zdjęcia jest dość komiczne, podobnie jak tekst o pisaniu esejów po tym jak sam naprodukowałeś ścianę bezużytecznych komentarzy o tym, że uważasz historię ewolucji za równie bezużyteczną jak prezerwatywę, którą włożyłeś do portfela kilka lat temu. Oby kiedyś dane ci było jej użyć to ci ciśnienie spadnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @alleycat80: Na mszy byłem może przed bierzmowaniem, nigdy też nie zaspokajałem się w żadnej świątyni w odróżnieniu od twojego taty. Przestań zachowywać się jak ateista z fedorą sojaku, nie jesteś wielki i oświecony. I ponownie napisałeś mi piękne wypracowanie, aż tak boli cię dupka? nie masz nic lepszego do roboty debilu? I sugerujesz mi że jestem prawiczkiem, kiedy jedyne co masz wspólnego z seksem to fakt, że tata dotyka cię w wannie. Błagam cię, nie miej dzieci, zakończ twoją przeklętą linię głupoty.

   pic to ty, spierdalaj.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora