The PS5 Has Been Jailbroken – Custom Packages Can Now Be Installed [en]

The PS5 Has Been Jailbroken – Custom Packages Can Now Be Installed [en]

The PS5 has been jailbroken and can now install custom packages. This marks the first major hack in the console lifecycle since its launch back in 2020.

 •  

  pokaż komentarz

  Ktoś orientuje się jakie możliwości daje Jailbreak. Jaki soft można wgrać, zeby rozszerzyć możliwości konsoli?

  •  

   pokaż komentarz

   @poliheina: za czasów ps3 (wczesnych hardwarowych wersji, potem to zablokowano) dawał możłiwość np instalacji linuxa, co ze specyficznym procesorem jaki miało ps3 pozwalało budować bardzo wydajne i tanie farmy obliczeniowe.
   Prócz tego to hobbystyczne zajęcia jak wyżej no III pirackie gry to chyba najważniejsze (OFC. Tracisz możliwości sieciowe konsoli oficjalne, a to raczej strzał w stopę w tych czasach)
   Emulacja ps1/2/3, nintendo, xbox 1, 360 itp.
   Teraz xbox/ps5 jest na tej samej architekturze co PC więc przełomowych i niespodziewanych zastosowań z tego nie będzie już.

  •  

   pokaż komentarz

   @poliheina: mody w grach, możliwość oszukiwania. W przypadku np. switcha taki mod daje możliwość podłączenia dowolnego pada, a nie tylko tych od nintendo. Taka odblokowana konsola to cała masa homebrew, a to już tylko zależne od pomysłowości ludzi

  •  

   pokaż komentarz

   @poliheina: Chyba żadne, bo dotyczy to dość starych wersji firmware'u i ogłoszono to już po tym jak Sony załatało tą możliwość.