•  

  pokaż komentarz

  Ruanda, Algieria, Ekwador, Rep. Burundi, Sudan, Boliwia, Mozambik, Filipiny, Pakistan, Polska. Trzeci świat w komplecie... O czymś to świadczy, na dodatek u nas razy dwa.

 •  

  pokaż komentarz

  Niby tyle było gadania o Śmierci Władysława Sikorskiego, ale jakoś dopiero na zagranicznym serwisie dowiedziałem się, że razem z nim zginęła jego córka.

 •  

  pokaż komentarz

  Zawsze się pojawią tacy, co wierzą w zamach, nie ważne jak irracjonalnym się on wydaje...

  •  

   pokaż komentarz

   @QbSon: Wiesz.. ja nie mam pojęcia czy to był zamach czy po prostu wypadek, ale jednego w życiu się nauczyłem. Jeśli chodzi o sprawy związane z politykami to niczego nie możesz być pewien i tak samo niczego nie możesz wykluczać, nie ważne jak irracjonalnym się to wydaje...

  •  

   pokaż komentarz

   @Ze_Arcadio: moim zdaniem cała wesoła hipoteza dotycząca zamachu załamuje się w momencie, w którym ktoś łaskawie otworzy oczy i zauważy, że PO i PiS tworzą wspólny socjalfaszystowski front.
   Do pieca za 0,016g marihuany, do więzienia za przenoszenie młotka bez dobrego uzasadnienia które przekona pana policjanta i pana prokuratora, zdalnie sterowanego zresztą przez służby specjalne i cholera wie co jeszcze (jak ktoś wierzy w ich niezależność i uczciwość to polecam dorosnąć: w prokuraturze zachował się w całości komunistyczny beton który dobrze wie, kogo dopuścić wyżej by zachować status quo) - o nożu już nie wspominając. Wspólny front walki z dopalaczowym szatanem i tymi podłymi ćpunami co u niego kupowali. Wspólna walka z tą podłą wolnością internetu. Beznadziejna polityka gospodarcza. Blokowanie dostępu obywateli do broni. PiS to element układu władzy, złożony z ludzi tak samo podłych i wyrachowanych jak chłopcy z PO, PSL czy SLD.
   Dlatego też twierdzenie, że Lecha zabiła koalicja tuskaruska jest idiotyczne. Lech zginął w wypadku, ruscy zrobili by biznes tak czy inaczej. Jeśli nie w kwietniu, to parę miesięcy później, kiedy Komorra tak czy siak wygrałaby wybory. Ale lepiej wydać grube miliardy i narazić się na megakryzys dyplomatyczny, niż po prostu poczekać do wyborów. Tak, całkowicie logiczne.
   Pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pantokrator: no, tak jak myślałem, tona merytorycznych odpowiedzi od miłośników "teorii" spiskowych i wyznawców PiS-u.

 •  
  s.......n

  -18

  pokaż komentarz

  Niewatpliwie jest to jeden z najlepszych sposobow, aby zlikwidowac swoja konkurencje. Niemal stuprocentowa pewnosc, ze zginie, stosunkowo latwo zaaranzowac wypadek porownujac do innych wypadkow w srodkach transportu. No i przede wszystkim istnieje duza prawdopodobnosc, ze wszyscy uwierza, ze to wypadek; przeciez samoloty czasem spadaja. Jak bylo z Kaczynskim to nie wiem, nie mam pojecia kto moglby miec wystarczajaco twardy motyw, aby sie go pozbyc, ale np. wypadek Sikorskiego ma motyw, ktory daje klarownie do zrozumienia kto za tym stoi i dlaczego. W innych przypadkach trudno cokolwiek analizowac, bo niewiele jest w tym artykule informacji, a ja nie jestem ekspertem - jednak takie wypadki sie zdarzaja i nalezy je badac ze skrupulatnoscia, a nie ma sie co oszukiwac, ze w sprawie Kaczynskiego zrobiono niewiele, co paradoksalnie daje duzo do myslenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @suckinsyn:
   Niemal stuprocentowa pewnosc, ze zginie

   - nie, no bez przesady, kilku trzeba było dobić.
   Zamach był bardzo dobrze przygotowany i co śmieszne, wszystko układa się w spójną całość.

   1) Ruskie lub Tusk spowalniają Lecha już w Warszawie, by potem miał presję czasu. Nie wiem czy golarkę mu zepsuli czy co, ale spóźnia się o ponad 40 mion.
   2) Putin sadzi kilka dni wcześniej wysokie drzewa.
   3) Ruskie tworzą sztuczną mgłę a nasi piloci się w to pchają, mimo że sami ją widzą i ostrzegają się przed nią.
   4) Tu-154 jest naszpikowany mini bombami, które były zamontowane przy okazji naprawy w Rosji.
   5) Mini bomby wybuchają na chwilę przed lądowaniem, przez co samolot jest niesterowny i nasi doskonali piloci nie mogą nic zrobić. Nie wiem tylko jaką siłą, udaje im się nawet 300 m lecieć do góry wraz ze wznoszącym terenem, co by świadczyło, że samolot jest jednak sprawny, no ale może to siła bomby ich unosiła.
   6) W końcu wpadają na drzewa pułapki sprytnie ukryte w sztucznej mgle.
   7) Dla pewności dostają 12 razy silnym impulsem magnetycznym z ziemi, gdyby mgła, drzewa i mini bomby nie wybuchły.
   8) Dochodzi do katastrofy. Dla większej pewności, gdyby jednak .... zawiodły bomby, drzewa, sztuczna mgła i impulsy magnetyczne .... Putin wydaje rozkaz strzelania tych, którzy przeżyli.
   9) Mimo ... eh, sztucznej mgły, drzew, impulsów, bomb i strzałów, kilka osób i to przeżyło i byli wykańczani w karetkach. Z tego co wiem, byli duszeni własną nogą czy nerką.

   Tak, to był doskonały zamach.

  •  
   s.......n

   +8

   pokaż komentarz

   Rozumiem, ze chcesz wysmiac wszelakie teorie spiskowe i rozumiem to, bo niektore sa absurdalne. Mnie tylko szokuje kwestia zamiatania sprawy pod dywan - wyrokowac ile w tym wypadku prawdopodobnosci zamachu to nie mi. To tez po zadnej stronie nie stoje.

  •  

   pokaż komentarz

   @suckinsyn:
   Są różne sposoby zamiatania pod dywan. Jedną z najlepszych metod jest taktyka: najlepszą obroną jest atak.

  •  

   pokaż komentarz

   @text: Dodajmy jeszcze, że w tym czasie cztery latające spodki rosyjskiej produkcji rozciągały nad chmurami wielką fotografię lotniska, żeby przypadkiem google maps nie uchwyciło momentu katastrofy.

  •  
   s.......n

   +3

   pokaż komentarz

   @text - pojecia nie mam do czego tutaj nawiazujesz. Odpisales mi co najmniej tak jakbym insynuowal spiski, a tak nie bylo, coz rozumiem z wykopowym wiatrem chciales sparodiowac co napisalem - szkoda tylko, ze niecelnie, bo nie uzylem slowa zamach. Szkoda tez, ze niewielu tutaj potrafi czytac.

  •  
   s.......n

   -4

   pokaż komentarz

   @huberthc - to teraz konkurs na najlepsze sparodiowanie teorii spiskowych tych gupich oszolomow ?

   xD te szalone oszolomy, co one znow wymyslily.

  •  

   pokaż komentarz

   @text: Punkty 1-4 da się zrobić nawet w krajach 3 świata, ale z resztą dałeś dupy, tam nie było EMP tylko lasery.

  •  
   E........n

   -1

   pokaż komentarz

   @text: przestań bredzić.
   samolot w warunkach widoczności bliskiej zerowej na lotniskach bez ILS można "uziemić" najwyżej kilkoma lipnymi poleceniami z wieży kontrolnej. nie trzeba techniki cudów.
   A należy pamiętać że w takich warunkach piloci muszą się ich słuchać.

  •  

   pokaż komentarz

   @EmmetBrown: Najlepszą techniką zamachu byłby w tym przypadku meaconing. Użycie meaconingu jest wykrywalne tylko w analizie czarnych skrzynek i bardzo proste jest usunięcie z nich śladów tej techniki.

   Manipulacja zapisami czarnych skrzynek nie jest natomiast czarną magią ani niczym nowym. Jest to w miarę prosta operacja. Odbyła się na przykład po katastrofie lotu Air France 296 w 1988 roku.

   "Największą i budzącą najwięcej wątpliwości nieregularnością dochodzenia są losy rejestratorów lotu (czarnych skrzynek) rozbitego airbusa. Obydwa rejestratory zostały odnalezione krótko po katastrofie. Francuskie przepisy przewidują, że powinny one zostać natychmiast przejęte przez policję, opieczętowane i przekazane nadzorującemu śledztwo sędziemu. Jednak w tym wypadku czarne skrzynki zostały zatrzymane przez dyrekcję lotnictwa cywilnego i skonfiskowane przez policję dopiero 10 dni po katastrofie. Nie wiadomo, co działo się z nimi w tym czasie. Zapisy z cyfrowego rejestratora danych lotu (DFDR) noszą ślady możliwych manipulacji: brak jest kilku krytycznych dla analizy wypadku sekund zapisu, a dane z DFDR są rozsynchronizowane z nagraniem rejestratora rozmów w kokpicie (CVR)[6]. Ponadto niektóre parametry lotu odczytane z DFDR są sprzeczne bądź fizycznie niemożliwe. Samolot nie mógł lecieć z zapisanymi: prędkością i kątem natarcia bez utraty siły nośnej, zaś znak zapisanego przyspieszenia podłużnego nie zgadza się w krytycznej fazie lotu z zarejestrowanym kierunkiem zmian prędkości[9].

   Braki w zapisie DFDR uniemożliwiają, między innymi, weryfikację zeznań pilota o utracie mocy jednego z silników i ewentualne ustalenie jej przyczyn."

   http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_lotu_Air_France_296

  •  

   pokaż komentarz

   Jeszcze jeśli chodzi o meaconing... Rosjanie dobrze znają ten temat. W 1986 roku na terenie RPA rozbił się mozambicki Tu-134 z prosowieckim prezydentem Mozambiku na pokładzie.

   Co zrobili Rosjanie? Oskarżyli służby specjalne RPA o dokonanie zamachu z zastosowaniem meaconingu:

   "Sowiecka delegacja przy komisji nadzorującej śledztwo wydała raport mniejszości, w którym wypowiedziano teorię o udziale południowoafrykańskich służb bezpieczeństwa w celowym sprowadzeniu samolotu na ziemię poprzez fałszowanie sygnału radiolatarni za pomocą technologii dostarczonej przez agentów wywiadu Izraela. Raport skupiał się na skręcie maszyny o 37 stopni w prawo, który doprowadził do rozbicia się o wzgórza Mbuzini. Mozambik polecił weryfikację ustaleń ekspertów radzieckich międzynarodowym specjalistom z zakresu lotnictwa. Stwierdzili oni, że rzekoma fałszywa radiolatarnia skierowałaby samolot na inny kurs niż miało to miejsce w rzeczywistości."

   http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_mozambickiego_Tu-134_w_RPA

  •  

   pokaż komentarz

   I mam jeszcze informację dla asów, którzy zaraz tutaj przybiegną, zaczną podskakiwać i rechotać o "teoriach spiskowych":

   Napiszcie list do Rosjan i ponabijajcie się z tego, że oskarżyli RPA o meaconing. Co za idioci i miłośnicy teorii spiskowych! :)

   Coś takiego jest NIEMOŻLIWE przecież, nie? :)

  •  
   s.......n

   -4

   pokaż komentarz

   @dafunk - nie to niemozliwe, jestem ekspertem od parodiowania spiskow i idz sobie stas z tymi faktami, bo nie mam zadnych smiesznych tekscikow na poczekaniu, zeby Cie wysmiac.

   Ci szaleni spiskowcy
   xD xD

  •  

   pokaż komentarz

   @text: Ja wolę tę wersję z narąbanym Kaczorem , napastowanymi pilotami nieznającymi ni w ząb innego języka niż polski , niezawodną radziecką technologią i kontrolerami ... jak szaleć to szaleć : "prezydenckim samolotem " ,niezależnym MAKiem i wspólnym śledztwem .

  •  

   pokaż komentarz

   @text: Świetnie zaplanowany przynajmniej kilkanaście/dziesiąt lat temu - nie oszukujmy się te brzozy były specjalnie sadzone jeszcze za Chruszczowa a może nawet Stalina żeby je wykorzystać w odpowiedniej chwili.

  •  

   pokaż komentarz

   @GINandJUICE: Piekielne lance jeśli mamy być dokładni.