...
 •  

  pokaż komentarz

  Film jeszcze ciepły. Na część 6/6 trzeba poczekać aż pojawi się na YT. Ja sam kupiłem z "Gazetą Polską". Zwykle nie czytam, ale niech mają moje parę złotych. Skoro wielkie koncerny medialne nie chcą się tym zajmować to niech małe wydawnictwa mają pieniądze. Bo jak się chce robić niezależne dziennikarstwo w Polsce to trzeba mieć alternatywne źródła dochodów

  •  

   pokaż komentarz

   @topnews: Dzięki za film, ja nabyłem swoją kopię, niestety do wielu film nie trafi, bo "rzygają Smoleńskiem".
   Ministerstwu Prawdy udało się sformatować swoich wychowanków i jedyna reakcja na jakiekolwiek przypomnienie o 10 kwietnia to "rzyganie" i agresja.

   Polecam dobry tekst o tym zjawisku, które jest skutkiem skomasowanej dezinformacji.
   Pozdro

  •  

   pokaż komentarz

   @topnews:
   Nie kupiłem :/ myślałem, że będzie w piątek. Trudno.

  •  

   pokaż komentarz

   @cameel: Zgadzam się z tezą. Pisałem już o tym na wykopie. Większość smoleńskich informacji to typowy spam obliczony na to, by zamulić ludzi tematem. Szkoda, że jak próbuje się przebić z informacją istotną to jest to wrzucone do jednego wora

  •  

   pokaż komentarz

   @topnews: Bo przed dezinformacją jest znacznie trudniej się obronić.
   Zauważ najważniejszą zasadę:
   Mimo zmieniających się przesłanek i zmieniających się (wiem że trudno w to uwierzyć, ale to prawda) zeznań, a także mimo nieistniejących faktów, kłótni i strzępków rozmów, których nie ma w stenogramach, Ministerstwo Prawdy wciąż i wciąż powtarza jedną i tę samą wersję.
   Od pierwszego dnia katastrofy.

   Co poradzę na to, że nie potrafię się pozbyć z głowy eksperta lotniczego Tomasza Szulca z Politechniki Wrocławskiej? Który w telewizji TVN24 z pełną powagą w dniu katastrofy ogłosił, że ponieważ były cztery próby podejścia do lądowania, to on podejrzewa tutaj nacisk śp prezydenta. Nie omieszkał także przypomnieć "incydentu Gruzińskiego", do którego Ministerstwo Prawdy niedawno napisało informację wsteczną (zeznanie świadka dwa lata po wydarzeniu). Co z tego, że nie było czterech prób podejścia, "debeściaków", "jak nie wyląduję to mnie zabije", nie było "kłótni" na lotnisku i świadków którzy to ogłaszali. Mimo to wersja została cały czas ta sama :)
   Zadziwiające.
   Przecież podobno wszystko było "arcyboleśnie proste", to dlaczego temat jest ciągle przekładany i przeciągany?
   Kto jeszcze wierzy w awarię wyświetlacza, która opóźnia upublicznienie raportu?
   Kto tu gra katastrofą politycznie?
   Ministerstwo Prawdy na to pytanie nie odpowiada.

  •  

   pokaż komentarz

   @cameel: spiski, ogłupianie, jakies tajne grupy, stowarzyszenia, kurde, dlaczego polska prawica swoje niepowodzenia musi czyms takim tłumaczyć? Korwin Mikke nie został prezydentem, bo naród polski jest głupi, PiS nie rządzi, bo GW i TVN ( media żydowskie) je ogłupiły. Jakie to tłumaczenie samego siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @AgayKhan: nie nazywaj PiSu polską prawicą, bo to pełnokrwiści socjaliści.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pantokrator: Powiedzmy, że polska prawica to taka, co ma hasło: Bóg, socjalizm, Ojczyzna.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pantokrator:
   Dlaczego wg Ciebie PiS nie jest prawicą? Liberalne podejście do gospodarki to nie jedyny atrybut prawicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @topnews:
   "Skoro wielkie koncerny medialne nie chcą się tym zajmować to niech małe wydawnictwa mają pieniądze. "
   Zapomniałeś dodać "dlatego wrzucam filmik na darmowego YT" :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Yahoo_: PiS nie ma liberalnego podejścia do czegokolwiek. Jest za ograniczaniem praw obywateli, przeciw wolności słowa. Do tego jest skrajnie populistyczny. Więc wytłumacz mi, w jaki sposób NIE jest lewicową partią socjalistyczną? Prawicowość nie kończy się na miłości do kościoła, co więcej, nie musi być z nią w ogóle związana.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pantokrator:
   Za to jest nacjonalistyczny, chrześcijański i konserwatywny. Prawica to nie tylko prawica liberalna. Prawica nie musi być związana z kościołem dokładnie na tej samej zasadzie jak nie musi być związana z ruchem liberalnym.

  •  

   pokaż komentarz

   @Yahoo_: przypominam, że narodowy socjalizm też był socjalizmem. Socjalizm zawsze jest z lewej. Inne podziały tak naprawdę powodują, że od lewa do prawa mogą siedzieć socjaliści, a szary człowiek myśli, że to pluralizm polityczny.

  •  

   pokaż komentarz

   @topnews: Ok, obejrzałem. Najbardziej dramatyczna jest muzyka i facet w cieniu, którego głos zniekształcono. Nie zobaczyłem w nim niczego, o czym bym nie wiedział. Ten film przeznaczony jest dla moherów, które nie mają dostępu do sieci Internet, bo nie pojmuję po co montować taki zlepek różnych tez i scen?
   Z najgłębszym szacunkiem dla J. Kaczyńskiej: to, że ona podejrzewa, że coś jest na rzeczy o czym świadczy? Co wypowiedzi tej biednej matki, która utraciła syna wnoszą do filmu? Jaki w ogóle był cel tego filmu?
   Pilot - ok, fachowiec - mówi o konieczności uzyskania oryginalnych czarnych skrzynek. No przecież teraz pis-uary będą się drzeć, że za późno, że skrzynki na pewno zostały poddane obróbce i zapisy w nich są nieprawdziwe...
   Co dają rozmowy z ludźmi, którzy widzieli - jeden mniejszą, inny większą - kulę ognia? Film 'kupy' się nie trzyma.
   A że są rozbieżności w zeznaniach Rosjan, że wiele z nich zostało zmienionych, to wiemy z innych źródeł.

   Powiedzcie mi: co tak naprawdę jest szczególnego w tym filmie, że zasługuje on na uwagę? Tam nie ma nawet Pospieszalskiego mówiącego swoim nawiedzonym tonem, że to wszystko prawda...

   A skoro A. Gargas jest tak dobra, to oczekuję nakręcenia reportażu 'wyjaśniającego' katastrofę samolotu Casa pod Mirosławcem. Za to strach było się zabrać?..

  •  

   pokaż komentarz

   @Pantokrator:
   Czy prawicą nazwiesz anarchistę, który de facto chce rynku w najczystszej wolnej postaci? Przykro mi, ale to nie Ty z garstką fanów Jaśnie Oświeconego Pana 3-litery nadajecie znaczenia słowom. Przejrzyj choćby wikipedie, zobaczysz, że prawica to więcej niż tylko liberalizm gospodarczy. Ostatnio miałem tę samą rozmowę z takimsobieprogramistą to zapędził się w kozi róg znajdując definicję (interpretując ja tak jak chciał) pod która nawet JKM nie podchodzi :). Gdy mu to wytknąłem nabrał wody w usta;).

  •  

   pokaż komentarz

   @Yahoo_: co, ja fanem JKM? A z czego to wywnioskowałeś? To że nie głosuję na socjalistów i nie pomagam rujnować gospodarki, by następnie wyjechać za granicę jak większość młodych odpowiedzialnych wyborców?
   PiS to czystej krwi lewica. Socjal socjal i jeszcze raz socjal, rozbudowa państwa, interwencjonizm, regulowanie gospodarki, wspieranie warstwy robotników i chłopów (a jak, KRUS jak dąb Bartek stać musi lat 1000, całe cyrki ze związkami, walka o płace i cholera wie co jeszcze).

   To że np. anarchista siedziałby skrajnie po prawej (bo czemu by nie, pełna wolność, brak podatków, władza silniejszego, choć w sumie nie wiem, co tam sobie anarchiści ubzdurali i niewiele mnie to interesuje) nie znaczy, że opcje liberalne również nie znalazłyby dla siebie miejsca po właściwej stronie.
   Jedyne, co w PiSie prawicowe, to ów konserwatyzm światopoglądowy. Ale to, że ktoś jest konserwatystą nic nie znaczy, bo cały "konserwatyzm" ogranicza się do darcia mordy o aborcję, in vitro i krzyż gdy nadaży się okazja. Jaki to ma wpływ na Polskę i Polaków? Żaden. Dlaczego więc uczyniłeś podstawowym kryterium określania pozycji politycznej cechę najmniej istotną, czyli poglądy etyczne? "Narodowość" PiSu to też absolutny pic na wodę. Każdy może być narodowcem. Hitler i Stalin na prawicy, a to by było dobre. Bo wbrew obiegowej opinii, obaj na "patriotyźmie" przejechali większość czasu.
   Podział powinien być prosty: chcesz socjalu - lewo. Chcesz niższych podatków i więcej wolności - prawo. PiS jest partią skrajnie lewicową. Zakaz noszenia noży to coś, co chyba nawet w nazistowskich Niemczech zostałoby wyśmiane.

  •  

   pokaż komentarz

   @Yahoo_: Zapomniałeś dodać "dlatego wrzucam filmik na darmowego YT" :)

   Zdaję sobie sprawę, że nie każdy wykaże się altruizmem i kupi film. Ja nie wrzuciłem na YT, ale zależy mi, żeby obejrzeli Ci, którym wydaje się, że już wszystko wyjaśnione i nawet im do głowy nie przyjdzie, żeby płacić za możliwość obejrzenia tego filmu

  •  

   pokaż komentarz

   @Glover: jeśli ktoś interesuje się tematem to go to nie zaskoczy. niestety w Polsce żyje sporo ludzi, którzy nie zdają sobie z tego wszystkiego sprawy, bo widzą tylko uśmieszki i uprzejmości w salonowych mediach

  •  

   pokaż komentarz

   @Pantokrator:
   "co, ja fanem JKM? A z czego to wywnioskowałeś? To że nie głosuję na socjalistów i nie pomagam rujnować gospodarki, by następnie wyjechać za granicę jak większość młodych odpowiedzialnych wyborców?"
   Domeną tej części sceny politycznej jest próba zagarnięcia pojęcia "prawicy" jedynie dla ruchów liberalnych.

   "To że np. anarchista siedziałby skrajnie po prawej (bo czemu by nie, pełna wolność, brak podatków, władza silniejszego, choć w sumie nie wiem, co tam sobie anarchiści ubzdurali i niewiele mnie to interesuje) nie znaczy, że opcje liberalne również nie znalazłyby dla siebie miejsca po właściwej stronie."
   A widzisz, anarchizm uznaje się za ruch skrajnie lewicowy ;). Czy Ci się podoba czy nie. Dlatego, że jest rewolucyjny (w przeciwieństwie do konserwatyzmu prawicy).

   "Jaki to ma wpływ na Polskę i Polaków? Żaden. Dlaczego więc uczyniłeś podstawowym kryterium określania pozycji politycznej cechę najmniej istotną, czyli poglądy etyczne?"
   Widzisz, nie moja i nie Twoja wina, że tak większość osób postanowiła dzielić scenę polityczną? Daleki jestem od stwierdzenia, że te poglądy są najmniej ważne. Sam bym raczej nie zagłosował na kogoś kto jest za aborcją na życzenie, eutanazją, małżeństwami i adopcją dla homoseksualistów, parytetami i kto wie czym jeszcze.

   ""Narodowość" PiSu to też absolutny pic na wodę. Każdy może być narodowcem. Hitler i Stalin na prawicy, a to by było dobre. Bo wbrew obiegowej opinii, obaj na "patriotyźmie" przejechali większość czasu."
   Po pierwsze: patriotyzm=/=nacjonalizm. Mylisz pojęcia. Stalin może i był patriotą (choć nie znam na tyle dobrze jego biografii i pobudek, którymi się kierował), ale na pewno nie był nacjonalistą. Idea komunizmu na całym świecie i międzynarodowego proletariatu jest nacjonalistyczna jak $###. A Hitler to skrajna prawica (a przynajmniej jest tak uznawany przez większość) :). Pomimo socjalistycznego podejścia do gospodarki. I on był nacjonalistą jak cholera. Także proszę Cię nie myl pojęć.

   "Podział powinien być prosty: chcesz socjalu - lewo. Chcesz niższych podatków i więcej wolności - prawo. "
   Wszędzie na świecie powinno używać się systemu metrycznego i ruchu prawostronnego. A tak nie jest. To, że chciałbyś, żeby był taki podział nie znaczy, że tak jest. Przykro mi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Yahoo_: napisałem "powinien". Przykro mi, że twoja bujna wyobraźnia dorobiła do tego jakieś nieistniejące tło.
   Komunizm + kościelne poglądy = prawdziwa prawica. Rozmowy nie ma co ciągnąć, bo widzę, że najwyraźniej tobie ten podział odpowiada, skoro tak go bronisz. Hitler i PiS = prawdziwa prawica. Prawdziwi liberałowie = lewica lub prawica, bo ważniejsze, czy ktoś jest konserwą czy też miłośnikiem feminizmu, niż czy chroni prawa obywateli i gospodarkę albo wręcz przeciwnie.

   P.S.: polecam zapoznać się z radziecką propagandą z lat 2. w. ś. Hasło "wielka wojna ojczyźniana" coś ci mówi? Widzę, że na prawicy robi się aż ciasno od pierwszorzędnych komuchów. Jakże przydatny to podział.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pantokrator: a dobra, zresztą, każdy sobie może definiować jak mu się podoba, a że niektóre definicje prowadzą do sytuacji, w której 1 opcja polityczna okupuje cały sejm, albo które czynią z nazistów i komunistów skrajnie różne siły polityczne, to już nie mój problem. Co komu pasuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pantokrator:
   "napisałem "powinien". Przykro mi, że twoja bujna wyobraźnia dorobiła do tego jakieś nieistniejące tło."
   Niczego nie dorobiłem. Przedstawiłem tylko podobną sytuację, gdzie może i lepiej byłoby zastosować proponowany przeze mnie system, ale niestety tak nie jest.

   "Komunizm + kościelne poglądy = prawdziwa prawica."
   Po pierwsze nie użyłem nigdzie epitetu "prawdziwa". Kto tutaj ma bujną wyobraźnie? Nie odmawiam bycia prawicą ani JKM, ani LPR, ani PIS. Po drugie, nie komunizm a socjalizm. Po trzecie nie tylko kościelne poglądy, ale i nacjonalizm i konserwatyzm.

   "Rozmowy nie ma co ciągnąć, bo widzę, że najwyraźniej tobie ten podział odpowiada, skoro tak go bronisz."
   Będąc całkiem szczery ten podział mi wisi. Zdaje sobie z niego sprawę, ale nie nadaje "mitycznych" znaczeń żadnemu z określeń (ja wiem, że tutaj większość chciałaby prostego podziału prawica=dobro, lewica=zło, ale tak niestety nie jest).

   "Hitler i PiS = prawdziwa prawica."
   Znów Twoje "prawdziwa". Prawie jak "prawdziwi Polacy" czy "prawdziwi patrioci". Oni są zwyczajnie prawicą, a Hitler skrajną. Tak zwykło się przyporządkowywać. Może nie do końca prawidłowo, ale to już nie nasza wina.

   "Prawdziwi liberałowie = lewica lub prawica, bo ważniejsze, czy ktoś jest konserwą czy też miłośnikiem feminizmu, niż czy chroni prawa obywateli i gospodarkę albo wręcz przeciwnie."
   Eh, znów Ci "prawdziwi"... A znasz partię, która jest "miłośnikami" feminizmu i liberalnej gospodarki?

   "Wielka wojna ojczyźniana" dotyczy całego ZSRR więc trudno mówić o nacjonalizmie.

   "a dobra, zresztą, każdy sobie może definiować jak mu się podoba"
   Jasne, że może ale czy to ma sens? Nie lepiej korzystać z ogólnie ustalonych zasad, a nie na siłę udowadniać, że moja definicja jest lepsza choć ogół korzysta z innej?

   "albo które czynią z nazistów i komunistów skrajnie różne siły polityczne"
   Skrajnej lewicy bardzo blisko do skrajnej prawicy (przynajmniej w przypadku komunizmu i nazizmu) ;). Skrajności są przede wszystkim przeciwieństwem do centrum. Nie ja wymyśliłem taki podział nie wiń mnie :). To tylko nazwy zwyczajowe, choć warto ich używać prawidłowo.

 •  

  pokaż komentarz

  To brzmi jakby posiadanie tych filmów było karane szubienicą, a autorzy już dawno siedzą w pierdlu i czekają na wyrok. Komu zależy, ten obejrzy - filmy są hostowane na setkach portali.

  •  

   pokaż komentarz

   @mq1: Dokładnych danych nie znam. Internet dociera do 50 procent Polaków. TV powiedzmy, że do 90 procent. Nawet jeśli różnica jest mniejsza to są ludzie, którzy w necie nie wygrzebią.
   To dziwne, że materiały udowadniające winę pilotów to większość ramówki głównych stacji. Informacje o wątpliwościach na temat katastrofy tam się nie przebijają. To jest właśnie drugi obieg. W tym głównym monopol ma tylko jedna opinia

  •  

   pokaż komentarz

   @mq1: Jaka kara szubienicy ? Poprostu stajesz się pisiorem , moherem itp nawet mimo tego , że nie lubisz PiS ... i nigdy nie będziesz należał do elity

 •  

  pokaż komentarz

  W pełni zgadzam się z przedmówcą.
  Poza tym uważam,że Wykop powinien być apolityczny, a niestety nie jest,co widać było po katastrofie smoleńskiej. Razi mnie to, bo to nie miejsce do politycznych przepychanek.

 •  

  pokaż komentarz

  slaby film, kiepsko zrealizowany co do merytorycznej oceny to się powstrzymam bo wiadomo ze jest ona subiektywna. A brednie matki kaczynskich nie skomentuje bo nie wypada obrażać starej kobiety

 •  

  pokaż komentarz

  Dobra, obejrzałem. Wrażenia :
  - Dobrze zmontowane, można by to puścić zamiast tych wszystkich niepotrzebnych programów i rozmów nt katastrofy. Podobają mi się reportaże, w których dziennikarze zadają sobie trud, żeby pojechać na miejsce, zobaczyć na własne oczy, porozmawiać z ludźmi.
  - W samym reportażu : nic nowego. Nic co nie zostało powiedziane, przekazane, wałkowane.
  - W sprawie śmierdzi, ale co i kto to dalej nie wiadomo.
  - Prowadzenie sprawy śmierdzi jeszcze bardziej, ale tu raczej nie tyle złą wolą, co po prostu partactwem i brakiem finezji, zrozumienia szczególności tej sytuacji i to z obu stron.
  - Szacun dla Rosjanina, który mówił w knajpie. Tego młodszego. Widać, że ma i pewnie jeszcze długo będzie miał przerąbane.
  - Chciałbym, żeby mi ktoś wytłumaczył ostatnie zdanie z filmu, tzn o tym, że matka prezydenta dowiedziała się o wszystkim po półtora miesiącu. Wiadomo dlaczego się dowiedziała, brat zmarłego nie chciał jej na stres wystawiać, więc po co ta informacja, co ona miała przekazać ?

  •  

   pokaż komentarz

   @JesterRaiin: jesteś w mniejszości jeśli chodzi o tu komentujących. w sensie z tym, że obejrzałeś.
   z każdym Twoim wnioskiem się zgadzam. nie ma przełomu, ale lepiej obejrzeć ten film niż dywagacje polityków w studio

  •  

   pokaż komentarz

   @topnews: _lepiej obejrzeć ten film niż dywagacje polityków w studio _
   Od czasu gry kultura wypowiedzi została napadnięta przez nieznanych sprawców, pobita, postrzelona i porzucona w kuble na śmieci niestety, ale nawet blok reklamowy lepiej oglądać niż "rozmowy" polityków. :|