•  

  pokaż komentarz

  Facet wymyślił niemoralną reklamę. Za karę go rozreklamujmy.

  •  

   pokaż komentarz

   A ja się wepnę tu, żeby ktoś zauważył:
   @tonid: błagam, tylko nie nazywaj tego WIRUSEM! To nie ma nic a nic związku z jakimikolwiek wirusami. Dziesiątki tysięcy stron tak robią - dlaczego akurat ta?
   I dwa (ważniejsze) - co masz na myśli mówiąc "zróbmy wykop efekt"? co druga osoba tak wpisuje w znalezisku, wykorzystując to, że Polacy lubią sobię ponarzekać i pospamować kogoś (oczywiście nie zapominajmy, że poza komputerem to wszyscy gówno robią), ale tu nie podałeś żadnej informacji co też my mamy robić? Jak tam wyżej piszą - FB nic do tego. To co? Mamy mu serwer zddosić? Żeby nas ktoś potem pozwał jeszcze..

   ogarnijcie się ludzie z tymi waszymi "pomysłami"

  •  

   pokaż komentarz

   @varez:

   1. Wg definicji w Wikipedii: "Wirus komputerowy to program komputerowy posiadający zdolność replikacji, tak jak prawdziwy wirus - stąd jego nazwa". Mamy tu do czynienia z samoreplikującym się kodem, który wykorzystuje działanie użytkownika. Najstarsze wirusy nie czyniły żadnych szkód w systemach. Użytkownik po prostu wykonywał normalną czynność (np. wkładał dyskietkę do napędu lub odbierał pocztę elektroniczną), a w wyniku tej normalnej czynności powodował rozpowszechnienie się wirusa na swój system oraz ew. systemy osób z którymi miał jakiś kontakt.

   Tu mamy do czynienia z identyczną sytuacją: użytkownik klika film i w ten sposób replikuje wirus: bez jego wiedzy publikowany jest link na jego profilu. To, że mamy tu do czynienia niejako z "chmurą" a nie z typowym systemem operacyjnym nie ma znaczenia.

   "Dziesiątki tysięcy stron tak robią -- dlaczego akurat ta?" -- tak robią niektóre strony zagraniczne (i bynajmniej nie sądzę, aby było ich dziesiątki tysięcy) i robią to by reklamować swoje "filmiki", a nie swoją inną działalność. Tutaj film nie ma nic wspólnego z działalnością firmy, jest używany jedynie jako "nośnik reklamy". I jest to pierwszy taki polski przypadek z jakim się spotkałem.

   2. Nie, absolutnie nie mam na myśli jakichkolwiek działań. Po prostu rozszerzenie świadomości. Jeśli czytelnicy Wykopu będą wiedzieli, że ten serwis używa takich metod, może nie będą korzystać z usług tego serwisu. Miałem na myśli jedynie rozpowszechnienie informacji na ten temat. Na podobnej zasadzie, jak rozpowszechniane są na Wykopie inne informacje o działających nieuczciwie firmach (np. dostawcach Internetu, sieciach komórkowych itp. -- w ich przypadku również "nic nie można zrobić" oprócz uświadomienia ludzi, że postępują nieuczciwie).

  •  

   pokaż komentarz

   @tonid: Tu się nic nie replikuje. Kod był i pozostaje na serwerze stronki wykorzystującej clickjacking. Ale ładna definicja :)

   Co do dziesiątek tysięcy - widziałem już mnóstwo, na jedną dałem się złapać, bo ktoś miał linka na fb (po czym wykasowałem tego posta). Atak niesamowicie prosty, a na necie możesz znaleźć idiotów przygotowujących takie stronki za $50 (eh, biznes).

   Ok, uświadamianie ok. Ale w tym przypadku lepsze byłoby ogólnie napisać o czym jest clickjacking, a potem ew parę przykładów. Tu skupiasz się na jednej stronce. Tyle stron w internecie, że na akurat tą trafi pewnie z 20 użytkowników wykopu (teraz więcej, bo napisałeś). Więc ogólne uświadamianie byłoby ok. Ale i tak uważam hasło "zróbmy wykop efekt" jako nadużycie i coś, co nie pasuje do idei samego uświadamiania.

  •  

   pokaż komentarz

   @varez: ależ ja też clickjackingowych stron widziałem mnóstwo. Jeszcze raz podkreślam, tu po prostu cel jest zupełnie inny. Tam chodziło o spopularyzowanie samego materiału, który był tematem clickjackingu (czyli filmów). Tu zaś jest to wykorzystanie zjawiska do promowania zupełnie innej działalności. Wykorzystanie instynktu pt. "każdy kliknie na cycki" ^^. I faktycznie, atak jest bardzo prosty, sam mógłbym coś takiego zakodować.

   Co do popularności, dziś co najmniej 20 moich znajomych na FB na tę stronę "trafiło" i spodziewam się, że będzie tego więcej. Nie tylko cycki, ale do tego po polsku: to zwiększa "zasięg" ^^.

   OK, w porządku, postaram się hasła "zróbmy wykop effect" nie używać w przyszłości, przepraszam jeśli uznałeś je za szkodliwe.

  •  

   pokaż komentarz

   @tonid: naprawde to nic nadzwyczajnego.. juz bylo kilka takich numerow na FB i to nie ze Polak to wymyslil... nie ma co sikac po nogach

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

 •  
  S.......z

  -16

  pokaż komentarz

  zgłosić FB i go zbanują, i po sprawie

 •  

  pokaż komentarz

  Na dłuższą metę to sam sobie krzywdę zrobi... Domeny mogą trafić na czarne listy....

 •  
  w.......s

  +4

  pokaż komentarz

  Najśmieszniejsze jest to, że mam wśród znajomków takich napaleńców, którzy już 1000 razy się na to nadziali, usuwali te posty ze swoich tablic i DALEJ nie wyciągnęli z tego żadnych wniosków i wpadają w tą pułapkę!

 •  

  pokaż komentarz

  Nikczemny cham, jak można wykorzystywać cycki do tak okrótnych celów!