•  

  pokaż komentarz

  Kolejna porażka Tuska i bandy z PO, zaraz będzie że się czepiam, ale prosze wymienić mi choć jeden sukces przed 4 lata rządów.

  •  
   R.u

   +21

   pokaż komentarz

   @rekips: 29 sierpnia 2006 r. rosyjska firma Gazprom oraz niemieckie firmy E.ON Ruhrgas i BASF podpisały w Moskwie porozumienie końcowe dotyczące budowy Gazociągu Północnego i utworzenia konsorcjum Nord Stream.
   W sprawie Gazociągu Pólnocnego dupy dalo PiS. A co ma Tusk? Zabronić Niemcom i ROsjanom robić czegoś poza granicami Polski?

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: To sukces Tuska? Gadasz głupoty, chodziło mi o sukces.

  •  

   pokaż komentarz

   @rekips: nie ma chyba na wykopie bardziej zaslepionyego aparatczyka niz ty

  •  

   pokaż komentarz

   @rekips: to, że nie lubie tych partaczy z obecnego rządu to jednak zgodzę się z Ryu... to raczej wina wszystkich ekip które były przed PO bo wcześniej została podpisana umowa a jeszcze wcześniej toczyły się o niej rozmowy i to właśnie wtedy trzeba było wsadzić patyk w mrowisko.. teraz to już musztarda po obiedzie.. co oczywiście nie świadczy o tym, że PO postawione w tej samej sytuacji nie zrobiłoby tego samego co reszta czyli spieprzyło sprawę ale jednak to już takie bardziej gdybanie niż fakt. Reasumując: zwracaj uwagę na fakty a nie domysły i emocje bo właśnie przez domysły i emocje mamy taki burdel jaki mamy.

  •  
   R.u

   +10

   pokaż komentarz

   @rekips: To sukces Tuska? Gadasz głupoty, chodziło mi o sukces.
   Napisaleś ,,Kolejna porażka Tuska" więc wytknąlem Ci, że pieprzysz trzy po trzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @rekips: Geneza tego wydarzenia jest jeszcze głębsza niż czasy rządów PO, a nawet PiS. W roku 2000, za rządów Kwaśniewskiego i Buzka, Ruscy chcieli zbudować drugą nitkę Jamalu przez Polskę, lecz z ominięciem Ukrainy, która w owym czasie kradła dużo gazu. Ominięciu Ukrainy sprzeciwił się Kwach, natomiast premier Buzek powiedział jasno, że nie chce gazu od Rosji - podpisał nawet umowę z Norwegią w sprawie budowy gazociągu, lecz została zerwana przez jego następcę Millera. W 2005 r. po udziale Polski w Pomarańczowej Rewolucji na Ukrainie Rosja ostatecznie podjęła decyzję - powstanie gazociąg omijający i Polskę, i Ukrainę.
   PS. Dla osób wierzących w pojednanie polsko-rosyjskie związane ze stosunkiem Rosji do Katynia i Smoleńska - budowa Gazociągu Północnego ruszyła dokładnie 9 kwietnia 2010 r. (możecie znaleźć na YT Teleexpress z tego dnia).

  •  

   pokaż komentarz

   @marciniaq84: On nie jest zaślepiony. On jest opłacany przez Kreml, podobnie jak Macierewicz i im podobni zdrajcy Rzeczypospolitej.

 •  

  pokaż komentarz

  p%%#%@%enie. Przecież rura początkowo miała przebiegać przez Polskę. Spieprzyli to, a teraz płacz o to, że nas omijają. Nie mamy prawa im mówić co mogą, a czego nie. Takie wp@%@##@anie się na siłę.

  Niech ta wielka rura przypomina następnym polskim rządom, jak uprawia się politykę w Moskwie i Berlinie. Że Niemcy i Rosja to nie tylko sąsiedzi, z którymi powinniśmy układać sobie dobre stosunki, ale też mocarstwa dbające przede wszystkim o własne interesy.
  To już do końca mnie rozwaliło.

  •  

   pokaż komentarz

   @KoniecznaKoniecznosc: Możesz podać jakieś źródła mówiące o tym, że rura miała początkowo biec przez Polskę? Na angielskiej wikipedii przeczytałem, że od początku planowano poprowadzić ją przez Bałtyk

  •  

   pokaż komentarz

   @KoniecznaKoniecznosc: Szkoda, choć wcale się im nie dziwię. Bo niby dlaczego mieli by robić interes na niepewnym gruncie w wymachującymi "szabelkami" w obydwie strony Kaczyńskimi ?

  •  

   pokaż komentarz

   W sumie mam w dupie te minusy, ale mogę wiedzieć za co je dostaje? Spytałem tylko o źródło.

  •  

   pokaż komentarz

   @czyzyk14: a ode mnie masz plusa bo właśnie spytałeś o źródło :)
   @KoniecznaKonienosc: a co cie rozwaliło w tym cytacie ? Może to, że jest prawdziwy ? Każdy podkreślam KAŻDY (ten mały procent który tego nie zrobi właściwie mieści się w tzw. błędzie statystycznym) wyrucha drugą osobę dla własnej korzyści, a co dopiero państwa które wybadały, że mają do czynienia ze słabym rozmówcą i układowym państwem które zrobi co mu się każe i zeżre każdą kiełbasę choćby zepsutą.. Powiedz mi czy miałbyś szacunek do przeciwnika który daje ci się pokonać w zamian za korzyść która nie istnieje (stosunki międzynarodowe) ?.

  •  

   pokaż komentarz

   @czyzyk14: Ano miała. Zaparliśmy się jednak, że nie zgadzamy się na rurociąg omijający naszego wielkiego przyjaciela - Ukrainę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Purple: Mam inne uzasadnienie - priorytetem władcy jest sukces kraju, dlatego każdy dba o siebie. Nikt nie pozwala sobie na jakiekolwiek ustępstwa tylko dla dobra innego kraju (chyba, że ciągnie to za sobą duży sukces inengo typu, np. poprawa wizerunku czy pozycji państwa), bo hipotetycznie inne państwo może to wykorzystać - dlatego każdy działa zachłannie i dba tylko o siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @czyzyk14: > Możesz podać jakieś źródła mówiące o tym, że rura miała początkowo biec przez Polskę? Na angielskiej wikipedii przeczytałem, że od początku planowano poprowadzić ją przez Bałtyk

   @czyzyk14: chodzi mu pewnie o Jamal II , na który Polska się nie zgodziła bo by omijał Ukrainę, dlatego Rosjanie poprowadzili później Nord Stream a teraz próbują budować NS II

 •  

  pokaż komentarz

  Mogłeś dać więcej "Nord Stream" do opisu, bo za mało

 •  

  pokaż komentarz

  Co się stanie jeśli przez przypadek jakiś statek uszkodzi rurociąg ?

 •  

  pokaż komentarz

  Igor Janke = Kapitan Oczywisty