•  

  pokaż komentarz

  Ach kim był ten sponsor dla pana prokuratora że umorzył śledztwo w sprawie?
  Tak tylko nieśmiało pytam. Bo zazwyczaj do "szarego" obywatela podchodzi się inaczej to znaczy tłumaczeń typu "nie wiedziałem" się z zasady nie uznaje.

  •  

   pokaż komentarz

   @OczkoTemuMisiu: prawidłowa decyzja, tym bardziej, że sama szukała kutasa. Nie było mowy o gwałcie

  •  

   pokaż komentarz

   @Ratll: Nikt nie mówił o gwałcie

  •  

   pokaż komentarz

   @prostynick: Dla mnie tylko gwałt może być karany. Jeżeli gówniara sama chce dać dupy to jej problem. Faceta nie można w to mieszać bo facet zawsze chce :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Ratll: Wisi mi w zasadzie ten werdykt. Skoro prokurator uznał, że mężczyzna nie był świadomy wieku dziewczyny i nie są za to przewidziane sankcje karne, to niech tak będzie. Ale, pomijając zupełnie cały temat 13-letnich dziewczynek wyglądających jak dorosłe kobiety oraz pedofilii w ogóle, idiotyzmem jest dla mnie stwierdzenie "dla mnie tylko gwałt może być karany". W taki sposób, po 2 piwach za kółkiem mógłbym powiedzieć: "dla mnie tylko po połówce można być karanym", po uderzeniu kogoś z pięści w twarz: "dla mnie tylko jak się krew leje można być karanym" itd., itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ratll: Niby tak ale używasz retoryki typowych muzułmanów. Facet nie jest zwierzęciem.

  •  

   pokaż komentarz

   @prostynick: Sory jeżeli siedzisz w barze i wyrywasz laske, potem idziecie do ciebie, pukasz ją, rano wychodzi. Wyglądała na 19-21 a potem się okazuje, że miała 14 to co, twoja wina ? Ni !###a, była świadoma, koniec kropka, nikt jej nie namawiał, nie zachęcał.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ratll: ale idąc śladem pani prokurator, to gwałciciel może powiedzieć "ja nie wiedziałem, że ona nie chce seksu, myślałem, że jest taka ostra i dlatego tak jęczy i się rzuca"

   nie czarujmy się, nie był biedny skoro był sponsorem tej małej, a skoro go stać na takie zabawki, to na dobrego adwokata też..

   to jest jak z paserstwem - wytłumaczenie "nie wiedziałem, że to kradzione" nie jest wytłumaczeniem

  •  

   pokaż komentarz

   @kasiek_pwr: Tu się nie zgodzę. Jeżeli jakiś 25 letni prawiczek ma ochotę w końcu puknąć, to prędzej da 100zł takiej 14-latce niż pójdzie do burdelu.

  •  

   pokaż komentarz

   @kasiekpwr: _ale idąc śladem pani prokurator

   nie Pani Prokurator tylko przepisow

   to jest jak z paserstwem

   Gratuluje znajomosci prawa i logiki myslenia. Roznica polega na tym, ze paserstwo - nawet nieumyslne - jest karane, co wprost wynika z kodeksu karnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ratll: Popieram... karać gościa bo skorzystał z usług k@!@y? Młoda nie młoda ale nadal jest k@!@ą. Tak ją rodzice wychowali i najwyżej, niech oni za to odpowiadają,a nie facet który chciał sobie uczciwie postukać za hajs.

  •  

   pokaż komentarz

   @vetinari88: retoryki typowych muzułmanów Chcialeś chyba napisać stereotypowych, a raczej wpisujących się w stereotyp niedouczonego i zaślepionego ksenofobią ksenofoba.

   @kasiekpwr:
   _to jest jak z paserstwem - wytłumaczenie "nie wiedziałem, że to kradzione" nie jest wytłumaczeniem

   Ależ jest pod warunkiem, że prokuratura/sąd uznają, że faktycznie mogleś tego nie wiedzieć. Tak samo jest z seksem z nieletnimi. Jak Cię zlapią z ręką w pieluszce niemowlaka to wytlumaczenie ,,myślalem, że ona jest pelnoletnia" nic ci nie da.

  •  

   pokaż komentarz

   @crypto: Ale dorosły facet powinien wiedzieć,że taka panna ma pstro we łbie i jej decyzji nie powinien traktować jak decyzji osoby dorosłej i mogącej w pełni o sobie decydować.

  •  

   pokaż komentarz

   @kasiekpwr:
   _ale idąc śladem pani prokurator, to gwałciciel może powiedzieć "ja nie wiedziałem, że ona nie chce seksu, myślałem, że jest taka ostra i dlatego tak jęczy i się rzuca"


   Nie, nie można. Analogia do bani, bo w świetle prawa błąd (wyłączający odpowiedzialność karną) musi być usprawiedliwiony.

  •  

   pokaż komentarz

   @bkapust:
   "Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania"

   tu nie ma nic o tym czy umyślnie czy nieumyślnie, jak ma mniej niż 15 to nawet pozwalając by zrobiła ci laskę popełniasz przestępstwo

  •  

   pokaż komentarz

   @Ratll: NIe pisze nic o tym czy ona ma chęć i możliwość a on skorzystał, bo to właściwie tylko ich sprawa (co innego jakby na siłe ją w krzaki ciągnął). W poprzednim komentarzu chodziło mi wyłącznie o dwuznaczne zachowania prokuratorów i sędziów w takich sprawach - raz uznają winnym, nawet jak powie że nie wiedział jaki jest wiek, (chodzi o zasade że niewiedza nie zwalnia z odpowiedzialności) drugi raz uniewinni albo umorzy. Chodzi o powody takiego zachowania każdego prokuratora odnośnie osoby oskarżonej

  •  

   pokaż komentarz

   @bkapust: Gratuluje znajomosci prawa i logiki myslenia. Roznica polega na tym, ze paserstwo - nawet nieumyslne - jest karane, co wprost wynika z kodeksu karnego.

   przecież dokładnie to samo napisałam! gratuluję umiejętności czytania ze zrozumieniem

  •  

   pokaż komentarz

   @OczkoTemuMisiu: bo mamy w Polsce taki problem:
   1. Złe prawo.
   2. Konieczność działania zgodnie ze zdrowym rozsądkiem.
   3. Konieczność działania zgodnie z prawem.

   Jako że prawo jest złe, więc punkty 2. i 3. się wykluczają. I teraz pytanie - co jest lepsze, zamknąć takiego typa, mimo że nic złego nie zrobił i być "wiernym literze prawa" - niech gwałcą tego "wrednego pedofila" przez następne 10 lat, czy wypuścić człowieka, bo społeczna szkodliwość jest zerowa?
   Należy się cieszyć, że przynajmniej czasem wybierana jest opcja 2. Granica 15 lat jest całkowicie abstrakcyjna (bo każdy dojrzewa kiedy indziej) i powoduje, że przez brak indywidualnej oceny tacy ludzie jak gość z artykułu ryzykują wieloletnią odsiadkę, mimo że taka 14-latka może być dojrzalsza płciowo (i nie tylko) od np. 50% 16-latek.
   W żadnym wypadku bohater artykułu nie był pedofilem. Ci, którzy tu używają tego słowa powinni sprawdzić, kto to do k!@!y nędzy jest pedofil.

   P.S.: dla pedofilów powinno być 0 litości. Ale nie pojmuję, jak niektórzy mogą żądać wieloletniej odsiadki dla faceta. Czy naprawdę uważacie, że jego czyn (przespanie się z 14-latką, która wybitnie się na to godziła i zajmowała się prostytucją praktycznie profesjonalnie) był tak zły, że trzeba zniszczyć gościowi życie i odizolować go od społeczeństwa?

  •  

   pokaż komentarz

   @Fearaneruial: No to trzeba będzie legitymować galerianki przed tym wszystkim.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ratll: Jak juz ktos mialby byc karany to ona i jej opiekun.

  •  

   pokaż komentarz

   @crypto: nie mieszaj do tego rodziców.. Ty przejąłeś wszystkie wartości, które próbowali Ci wpoić?? może ta mała właśnie jest z dobrego domu i szuka wrażeń, bo wszystko było za grzeczne dla niej, a może faktycznie matka robi to samo... na to nie ma reguły, bo każdy ma swój rozum i robi, co chce a nie "rodzice winni".. widzę to dookoła siebie jak rodzina potrafi być porządna, rodzice abstynenci, a syn alkoholik i narkoman..

  •  

   pokaż komentarz

   @Chester88: Zdjęcie z jakiegoś serwisu porno z japonkami i podpisali "uwiedziona nastolatka". Gratuluję gazecie profesjonalizmu. W ogóle jaka "uwiedziona", skoro dawała ogłoszenie?

  •  

   pokaż komentarz

   Powinniśmy zacząć od tego dlaczego w ogóle karany jest seks z 14 latką?

  •  

   pokaż komentarz

   @wh00kiers: No właśnie bo przecież "tylko gwałt powinien być karalny". Czyli jak dziecko chce to powinno być mu wolno?

  •  

   pokaż komentarz

   @kasiek_pwr: Nie ćpie, nie chleje, nie przepuszczam kasy rodziców, nie puszczam się za kasę (za darmo w sumie też nie). Od matki przejełam większość dobrych cechy, od ojczyma część najgorszych.

  •  

   pokaż komentarz

   @crypto: no właśnie o tym mówię, że nie do końca od rodziców zależy kim jesteś, bo sama określasz siebie w pewnym momencie metodą prób i błędów..

   i nie ma czegoś takiego jak "uczciwie postukać za hajs" bo prostytucja w naszym kraju jest szarą strefą.. ani nie jest legalna ani nielegalna

  •  

   pokaż komentarz

   @vetinari88:
   Niby tak ale używasz retoryki typowych muzułmanów. Facet nie jest zwierzęciem.

   Nieprawda, facet jest zwierzęciem: http://pl.wikipedia.org/wiki/Homo_sapiens

  •  

   pokaż komentarz

   @Ratll: Tu się nie zgodzę. Jeżeli jakiś 25 letni prawiczek ma ochotę w końcu puknąć, to prędzej da 100zł takiej 14-latce niż pójdzie do burdelu.

   widzę znawca tematu ;p

  •  

   pokaż komentarz

   @kasiekpwr:
   _to jest jak z paserstwem - wytłumaczenie "nie wiedziałem, że to kradzione" nie jest wytłumaczeniem


   http://www.wykop.pl/link/744221/nie-zostal-jednak-przestepca-za-kupienie-troche-tanszego-telefonu/

  •  

   pokaż komentarz

   @ZbanowaliscieMnieAbylemBordowy: wiem, widziałam ten wykop.. z tym, że to był wyjątek, tak samo jak informacja z tego wykopu.. a pamiętasz ten o chłopaku który odkupił od złodzieja swój własny telefon i zgłosił to na policję?

  •  

   pokaż komentarz

   @szenefe: Gdybyś był 25 letnim prawiczkiem i miał ochotę coś puknąć a do wyboru byłby burdel i w podobnej cenie słit foczka z czatu to co byś wybrał :P

  •  

   pokaż komentarz

   @kasiek_pwr: A Ty przepraszam śledzisz jakieś statystyki z prokuratur, czy jak? Inaczej nie wiem skąd mialbyś wziąć pomysl, że akurat te sytuacje to wyjątki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: nie, nie prowadzę statystyk i dobrze o tym wiesz, tylko patrząc na wiadomości, częściej jest raban że ktoś został skazany, a nie że został uniewinniony, tudzież sprawę umożono

  •  

   pokaż komentarz

   @kasiek_pwr: Patrząc na wiadomości nie ma policjanta, który nie jest lapówkarzem, ani ksiądza który nie jest pedofilem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: zależy gdzie czytasz.. co portal to inne newsy..ja tv np nie mam... skoro się tak pieklisz to przedstaw statystyki z prokuratur, z chęcią je poznam.. a jeśli takowych nie posiadasz, to o co Ci w ogóle chodzi?

   poza tym, każdy z nas patrzy na wiadomości przez pryzmat własnych doświadczeń.. ja np. znam porządnych księży i porządnych policjantów

  •  

   pokaż komentarz

   @kasiek_pwr: Chcesz odwracać kota ogonem to odwracaj, ale coś co jest tylko i wylącznie Twoim, niczym nie popartym, wyobrażeniem próbowaleś przedstawiać jako jakiś fakt.

  •  

   pokaż komentarz

   @kasiek_pwr: nie wiem na czym budujesz swoja prawna ocene prostytucji , chyba tez na podstawie plotek, bo prostytucja w polsce nie jest nielegalna/karalna i kropka, nie jest natomiast umowa cywilnoprawna itp. nie mozna dochodzic zaplaty za nia. A to czy powinna byc czy nie, jakie sa odczucia moralne ludzi, czy powinna byc uregulowana w jakis specjalny sposob , opodatkowana , uznana za dzialalnosc gospodarcza itp itd. to juz inne kwestie. Nie czepiam sie tylko potem kraza jakies dziwne "fakty" jak do dzis zyjaca "madrosc" ze przy obronie koniecznej atak mozna odpierac proporcjonalna obrona doslownie : noz nozem itp. , te bzdury wciaz zyja i maja sie dobrze.

  •  

   pokaż komentarz

   @C.......8: a w łóżku kłoda.

 •  

  pokaż komentarz

  Skoro wszyscy byli zadowoleni....

  •  

   pokaż komentarz

   @herbstnebel:
   Pani psycholog nie była.

  •  

   pokaż komentarz

   @Farquart: Bo się nie załapała na pukanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Farquart: może zamówimy jej tort-niespodziankę z dowozem do domu?

  •  

   pokaż komentarz

   @herbstnebel: Był taki typ o pseudonimie "Misiaczek". Prowadził stronę o tzw "dobrej pedofilii" , czyli takiej kiedy seks odbywa się za zgodą dziecka. Rok temu pojawiły się zmiany w kodeksie karnym zakazujące promowania "dobrej pedofilii", bo do tego czasu "Misiaczek" w żaden sposób nie łamał prawa.
   Ale zgodnie z tym co piszesz była w słowach "Misiaczka" jakaś chora logika, nad którą chyba powinniście się zastanowić

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin-: a czy ja coś promuję? 14 latki mają teraz nawalone we łbie, nikt im niczego nie musi promować czy zmuszać... to przykre - ale skoro DOBROWOLNIE się zgodziła, to?

  •  

   pokaż komentarz

   @herbstnebel: Nie napisałem, że coś promujesz, tylko że w przypadku dziecka dobrowolna zgoda nie wystarczy. Nie wiem czy 14 latki mają teraz nawalone we łbie bo nie monitoruję środowiska 14 latek. Tym bardziej nie wiem jakie były kiedyś a jakie są teraz i nie sądzę żeby wiek i doświadczenie pozwalały tobie na wyciąganie takich wniosków. W większości przypadków jednak 14 letnia dziewczyna to jeszcze dziecko i jakieś marginalne patologie tego faktu nie zmieniają.
   A dzieci ruchać nie wolno. Koniec kropka.

 •  

  pokaż komentarz

  p@@@%#%nięta ta Pani psycholog, "- Przestępstwo jest dla mnie przestępstwem. I to, że dziecko wygląda poważnie nie zwalnia z odpowiedzialności. " Ciekawe jak uniknąć takiej sytuacji gdy jak powiedział enemydown komentarz wyżej, że czasami ciężko to rozróżnić. "Przed zrobieniem mi loda proszę o okazanie dokumentu tożsamości ze zdjęciem."

 •  

  pokaż komentarz

  teraz niektóre 14-15stki wyglądają jak 18-20tki.

 •  

  pokaż komentarz

  A oczywiście pani psycholog musi cierpieć na syndrom niedopchnięcia i rzucać się chociaż nie ma o co. Skoro była opiekunką w tym ośrodku to mogła lepiej dbać o swoich podopiecznych. Teraz tylko płacz nad rozlanym mlekiem. Po za tym ta 14-ka nie została ani zgwałcona ani pobita. A ten koleś to nie ważne czy wiedział czy nie wiedział i tak by ją pukał.

  •  

   pokaż komentarz

   @a5x4: a mnie ciekawi inna kwestia - czy gdyby wiek dostępowy był w Polsce ustalony na 13 to czy to by wytrąciło z ręki argument o niewinności 14latki? Czy polska 14latka jest bardziej niewinna niż 12latka z Meksyku, 20latka z Tunezji i 18latka z Kazachstanu (jest to wiek przyzwolenia ww powyższych krajach)?
   W samych tylko Stanach różnia pomiędzy sąsiadującą ze sobą Newadą i Kalifornią wynosi 2 lata. Czy to oznacza, że kalifornijskie dziewczyny są bardziej niewinne niż te z Newady?

   Ok, jest ustalony wiek przyzwolenia i wszyscy powinni się go trzymać jednakże gadanie o pedofilii i niewinności jest błędne, bo jak widać jest to czysty relatywizm i tak jak japoński 20latek współżyjący z 13latką (zgodne z prawem) jest dla nas pedofilem tak w świetle prawa i my, w oczach wspomnianych Kalifornijczyków, możemy otrzymać takie zarzuty.

  •  

   pokaż komentarz

   @aegypius: ja uwazam, ze granica pedofili w przypadku osob nieletnich to powinna być granica kilku lat róznicy, np 2,3 lat. Bo jesli ja np. mam 15 lat i się bede, że tak powiem pukal z 14-latką, to jestem uznany za pedofila?

  •  

   pokaż komentarz

   @lukasj: Jeżeli będziesz nawet mial 50 lat i prześpisz się z fizycznie rozwiniętą czternastolatką to nie masz NIC wspólnego z pedofilią.

  •  

   pokaż komentarz

   @lukasj: jak juz kilka razy pojawilo sie w komentarzach ,w tym w moim : pedofilia to stan psychiczny/choroba/zaburzenie i nie ma duzo wspolnego z odpowiedzialnoscia z kk. tak sie przyjelo stawiac znak rownosci miedzy naruszeniem art 200 a pedofilia. W moim odczuciu pedofilem jest ktos kto ma niezdrowy poped do "dzieci"/osob nie rozwinietych fizycznie etc. .
   Odpowiadajac na pytanie watpie czy ktokolwiek uzna Cie za pedofila jak bedac nastolatkiem sypiasz z nastolatka itd. , natomiast lamiesz prawo, ale lamia je setki jesli nie tysiace nastolatkow kazdego dnia, kwestia jest taka ze osoba do 17 roku zycia nie ponosi odpowiedzialnosci karnej wiec problem najczesciej prawny maja niemyslacy 17-18...19.. latkowie ktorzy spotykaja sie z osoba ponizej 15 roku zycia a potem im rodzice tych dziewczyn sprawy zakladaja :P to najczesciej spotykany przypadek.