•  

  pokaż komentarz

  Sam wiele razy zauważyłem zamazaną cenę pod paczką w taki właśnie sposób, ale zawsze myślałem, że narobili za dużo paczek i po zmianie ceny zostały im paczki i bardziej opłacało się im zmienić cenę niż robić nową paczkę?

 •  

  pokaż komentarz

  W momencie gdy zmienia się akcyza - właściciel sklepu jest zmuszony jechać do jakiegośtam biura, zakupić nowe akcyzy. Więc nie tyle nie jest to nielegalne, co nawet jest wymogiem stawianym przez państwo. Swego czasu dostaliśmy karę od Urzędu Celnego za posiadanie na sklepie kilku paczek fajek ze starą akcyzą. I nie było mowy o tym, że fajki się wyrzuci czy coś. Trzeba było jechać do oddalonego o 70km miasta po nowe akcyzy, gdzie koszt podróży znacznie przekraczał kasę, którą się zarobi na tych papierosach. Nie mówię już o grzywnie, jaką dostaliśmy. :)

 •  

  pokaż komentarz

  "A co Wy o tym sadzicie?". Po prostu skończ palić.
  PS. współczuje każdemu partnerowi palacza, że podczas pocałunków musi smakować tej popielniczki, którą ma każdy palacz w ustach...
  To wasze zdrowie, ale na 100% byłoby w lepszej kondycji gdybyście to rzucili.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wilu30: Nie rozumiem czemu ludzie mają palaczy w większości za jakieś niepełnosprawne dzieci, które nie znają zagrożeń i innych minusów palenia. Przecież to oczywiste i każdy normalny palacz wie, że fajki śmierdzą, że szkodzą, że są drogie nie niezdrowe. Ale wiedz, że nie wszyscy palą paczkę dziennie. I niektórzy to po prostu lubią. Wyjść wieczorem i te 10 minut spędzić na czystym, nieskażonym myśleniu. Oczywiście można wyjść też bez fajka, ale wtedy gorzej z koncentracją.

  •  

   pokaż komentarz

   @jarzabek: tyle, że nie wszyscy przyjmują do wiadomości, że paląc przy niepalących trują ich i to znacznie bardziej niż siebie (dym z papierosa jest najbardziej trujący, ponadto organizm biernego palacza nie broni się tak, przed tą trucizną, jak palacz aktywny, który organizm bombarduje codziennie chemią).

   Gdyby każdy palacz stosował savoir vivre, to żadne zakazy nie musiałyby być stosowane.
   A teraz, z racji, że mamy czas wakacji: to znajdź plażę pozbawioną petów.

  •  

   pokaż komentarz

   @simperium: Zgadzam się. Wśród palaczy nadal jest całe stado imbecylów, którzy nie potrafią uszanować innych. Ale nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka. Zbyt często widzę takie opinie, a jest też cała masa kulturalnych palaczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wilu30: Swoje przemyślenia zachowaj dla siebie i nie mów innym co myślisz o tym co Ciebie nie dotyczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wilu30: Sprzedaj samochód, bo to niezdrowo i źle dla kondycji, wyprowadź się z miasta, miasto jest zatrute, mieszkaj w górach i jedz tylko prawdziwe naturalne warzywa.

   @simperium Jeżdżąc samochodem też zatruwasz powietrze i szkodzisz mi jak cholera, za każdym razem gdy bezsensownie marnujesz wodę czy prąd, szkodzisz całemu światu. p$@@$#%enie głupot. Mam całkiem przestać palić bo ty przypadkiem idąc ulicą możesz poczuć dym padniesz od tego od razu trupem? Bajki i bzdury. Owszem jeśli jesteś czesto narażony na bierne palenie, pracujesz jako barman w klubie gdzie się pali, mieszkasz z kimś kto jara przy tobie w domu - to może zaszkodzić i to potwornie. Tak samo jak może ci się nie podobać po prostu smród dymu jak ktoś pali np. na przystanku, ale po to jest policja i straż miejska żeby wręczyć takiemu baranowi mandat na 500zł i więcej mu taka głupota do bani nie wpadnie. Większość palących zachowuje kulturę i odchodzi od ludzi, dmucha w drugą stronę, stara się nie narażać innych na dyskomfort - a to że część baranów nie potrafi, to nie jest powód żeby od razu prowadzić kampanie przeciwko wszystkim palaczom. Jestem przekonany że postronne osoby bardziej cierpią przez ludzi używających alkoholu (pobicia, wypadki, znęcanie się nad rodziną) niż bierni palacze przez tych okropnych śmierdzących trucicieli. Jestem pewien że o wiele bardziej przyjemne jest mieszkać z kimś kto przy pocałunku smakuje jak popielniczka, niż z kimś kto się napije i katuje rodzinę. Ale mimo to to właśnie przy każdym temacie gdzie występują papierosy, choćby nawet tylko przewijały się gdzieś w tle - muszą znaleźć się filozofowie którzy od razu zaczną rzucać swoimi mądrościami nt. jakie to szkodliwe, jak współczują partnerom palaczy, czy zdaniem rozkazującym nakazując mi rzucić palenie jak ten palant wyżej. Tak, palenie jest szkodliwe, tak wielu kretynów nie słyszało o czymś takim jak kultura osobista, tak z palaczami całuje się mniej przyjemnie - Ale po jaką cholerę armia Cpt. Obviousów musi powtarzać to co wie KAŻDY pod KAŻDYM wykopem gdzie papierosy się przewijają. Ja wiem że to modne jechać po palących gdzie się da i jak się da - ale mówienie mi że mam rzucić palenie, obrażanie mojej partnerki mówiąc że współczują mi jak się z nią całuje, czy traktowanie mnie jak idioty który nie wie że papierosy są szkodliwe - Zachowujecie się w ten sposób, a od palaczy oczekujecie kultury osobistej? Zajeżdża hipokryzją.

  •  

   pokaż komentarz

   @simperium: Sugerujesz ,że dym wdychany przez osoby bierne jest bardziej trujący niż przez osoby palące czynnie? Trochę bez sensu, przecież obie strony go wdychają.

  •  

   pokaż komentarz

   @nokiathrower: Nie nie, chodzi o tzw. boczny strumień, czyli o to co ulatnia się z ognika. Jest on bardziej szkodliwy od tego co wciąga palacz. Oczywiście przeciwnicy palenia nie biorą pod uwagę że i palący i niepalący są oboje narażeni na dym z bocznego strumienia + palacz ododatkowo wciąga dym ze strumienia głównego więc to on ma gorzej, do tego nim dym dotrze do kogoś z boku to mocno się rozwiewa, tylko wysnuwają z tego wniosek że bierni palacze są gorzej truci. A to że organizm biernego gorzej się broni to akurat słyszę pierwszy raz, więc nie potwierdzam ani nie zaprzeczam prawdziwości, ale skłaniam się ku poglądowi że to kolejna legenda, zaraz za wstrzykiwaną w żyły marihuaną po której śpisz w piwnicach i wynosisz z domu telewizory.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wilu30: "A co Wy o tym sadzicie?" Zapytał turysta bacy, wskazując palcem na motykę. Ziemnioki panocku sadzimy.

 •  

  pokaż komentarz

  Nauczcie się w końcu - OT TAK, a nie OD TAK!

 •  

  pokaż komentarz

  Akcyza jest od sprzedaży a nie od wyprodukowania... Sprzedajesz teraz na nowych zasadach... czyli już z nową akcyzą. Już jakiś czas temu była właśnie o to awantura. Fiskus nakazał naklejanie nowych akcyz i sprzedaży z nowymi cenami. Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze :)