•  

  pokaż komentarz

  Dodam jeszcze informację, że nie trzeba osobiście jechać po kartę SIM, w formularzu rejestracyjnym możemy wpisać pełnomocnika, czyli jeśli mamy jakąś rodzinę albo znajomego w Warszawie to może on to zrobić za nas ;) Jak macie jeszcze jakieś pytania to z chęcią na nie odpowiem :)

 •  

  pokaż komentarz

  A jakieś ograniczenia jeśli chodzi o treść? Cenzura?

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: Z tego co sprawdziłem to nie ma żadnej cenzury, The Pirate Bay, Red Tube i Wykop działają :P

  •  

   pokaż komentarz

   @Templar: a https? bankowość elektroniczna?

  •  

   pokaż komentarz

   @emuw3p8bryw3an8: Też działa bez problemu, sprawdziłem mBank i Polbank, wszystkie inne serwisy z HTTPS (Facebook, Twitter, Google) również działają dobrze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Templar: ciekawe czy ta prędkość będzie cały czas na tym poziomie. Teraz wielu ludzi się o tym dowiedziało. Czytałem na tym na wp, telepolis, media2, vbeta i wielu wielu innych. Niedługo zniosą opłaty całkowicie. Mam nadzieję, że mimo wszystko gwarantowana prędkość pozostanie.

  •  

   pokaż komentarz

   Z tego co sprawdziłem to nie ma żadnej cenzury, The Pirate Bay, Red Tube i Wykop działają
   Czyli działa cały internet ;d

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: Ten internet musi oferować to samo co komercyjne odpowiedniki (takie są warunki). Tzn. nie mogą w tym czegoś cenzorować jeśli nie robią tego w płatnym.

   @CiemnaStronaNalesnika: gwarantowana prędkość pozostanie. Ale on jest DO 256Kb/s (czyli może być mniej). Ale nawet jak będzie więcej użytkowników to nie przewiduję, żeby były jakieś duże zwolnienia (bo technicznie i komercyjne oferty by zwolniły; a przy stosunkowo niskiej prędkości nie będzie i tak zauważalne - co najwyżej zwolnią te szybsze, płatne).

   PS Jedyne ograniczenie to rozłączanie po 60 minutach i stosunkowo niska prędkość.

  •  

   pokaż komentarz

   @mk321: właśnie - przyznam, że do jakiś urządzeń mobilnych jest to dobre, ale do domu już niekoniecznie - w domu przydaje się internet o większej szybkości. Z tej usługi nie da się ściągać np dużych plików z serwisów bez możliwości wznowienia pobierania - bo gdy po godzinie rozłączy na chwilę, to trzeba zaczynać od początku...

   Jednak dla osób uboższych, dla których zakup normalnego dostępu do Internetu mógłby być zbyt drogi, ta usługa teoretycznie byłaby dobra... Teoretycznie, bo i tak za to zapłacimy w podatkach, a dostęp do Internetu jest już dzisiaj całkiem tani...

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr--A-Veed: Każda współczesna przeglądarka ma możliwość wstrzymywania i wznawiania pobierania, także rozłączenie w niczym nie przeszkodzi. Choć ściąganie dużych plików nie ma żadnego sensu, za dużo czasu to zajmuje, ja to traktuje raczej jako "uzupełnienie" internetu stacjonarnego ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Templar: Nie miałem na myśli przeglądarek - chodziło mi o serwisy typu rapidshare czy hotfile, gdzie bez konta premium możliwość wznawiania jest zablokowana po stronie serwisu...

   No i oczywiście kwestia tego, że z taka szybkością faktycznie pobieranie trwałoby wieki - ale może ktoś cy się uparł, żeby pobrać plik o nieco większym rozmiarze? ...

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr--A-Veed: Ponowne łączenie trwa z 2-3 sekundy, ściąganie z RS/HF itp. nie powinno zostać przerwane, w Neostradzie też co 24h mi się rozłącza na 5-10 sekund i nigdy mi nie przerwało pobierania z takich serwisów bez konta premium.

  •  

   pokaż komentarz

   @Templar: Jak IP się zmienia na musi zostać przerwane. Ale nawet jakby było to samo to i tak się przerywa. U mnie w OFP po po rozłączeniu zawsze się przerwa. W Ciebie w Neo może się nie przerywało, tylko "zwalniało" na te 5 sekund i dlatego ściąganie nie zostało przerwane? Po to wprowadzili sesje 60 min aby właśnie nie ściągać (i by to nic nie dało?).

  •  

   pokaż komentarz

   Wie ktoś z was może jak przy tej prędkości jest z jakością rozmów skype? Chętnie z telefonu bym rozmawiał a skoro to za darmo...

  •  

   pokaż komentarz

   @mk321: Sprawdziłem i rzeczywiście przerywa, ale zazwyczaj pliki są podzielone na części po 100MB, pobranie tego przy prędkości ok. 30 KB/s zajęło mi 53 minuty, także na upartego da radę :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Templar: Skype pociagnie na tym?

  •  

   pokaż komentarz

   @altair1: Porozmawiałem chwilę ze znajomym na Skypie i pobawiłem się rozmową testową i wszystko było OK, oficjalne wymagania:

   "Do połączeń głosowych zalecamy łącze szerokopasmowe o szybkości 100 kb/s (pobieranie) / 100 kb/s (wysyłanie)."

   A z Aero2 mamy 256 kb/s (minimum według regulaminu to 128 kb/s).

 •  

  pokaż komentarz

  http://www.wykop.pl/link/791063/odpowiedz-od-uke-w-sprawie-spolki-aero2/#comment-5689861

  ile to razy już było:' jak przyjdę to przetestuję i napiszę w komentarzu, sprawdzę i dam wam znać... 'wykop za dotrzymanie słowa.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak cos jest darmowe to znaczy ze kosztuje kilka razy wiecej.
  Darmowy internet najpierw wykonczy prywatnych providerow a pozniej zajmie sie regulowaniem i filtrowaniem tresci jako operator bezkonkurencyjny. Dobra technika i ludzie to kupia.

  •  

   pokaż komentarz

   @towar_exportowy: Bez przesady. Jakiekolwiek cenzurowanie automatycznie zniechęci potencjalnych klientów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jarek: I co zrobia wtedy? Zostana bez sieci? IMO jest to nacjonalizacja internetu.

  •  

   pokaż komentarz

   @towar_exportowy: Dostajesz minusy od młodzieży podjaranej Facebookiem.
   To co napisałeś o wykańczaniu providerów, to raz.
   Dwa - Netia musi sobie zarobić, żeby się rozwijać. Aero dostał kasę z budżetu (nawet nie chcę wiedzieć, co pili przy ustalaniu przetargu).

   Tak więc pani Mirosława, lat 85, 1000 pln emeryturki, ledwo starcza na życie, ale w VAT się dołoży do Fejsbuka.

   Osom.

  •  

   pokaż komentarz

   @towar_exportowy: Biorąc pod uwagę oferowaną prędkość - NIE SĄDZĘ.

  •  

   pokaż komentarz

   @towar_exportowy:
   Wiesz co ja myślę - internet wąskopasmowy nie może wykończyć dostawców szerokopasmowego. Po prostu inny sektor rynku. Internet wąskopasmowy to głównie internet mobilny dla różnych urządzeń i gadżetów. Umożliwi skok technologiczny i podłączenie do Internetu wielu urządzeń, których nikt do tej pory nawet nie próbował podłączać do sieci ze względu albo na brak zasięgu w danym miejscu lub koszty. Internet szerokopasmowy jest jednak główną opcją dla komputerów a nawet smartfonów. Żadnej firmy nie stać na udostępnianie go za darmo. Koszty są zbyt wysokie, nawet dla dużych graczy.

   Państwo i jego aparat kontroli mogłyby się szarpnąć na taką inwestycję - gdyby nie kryzys i gigantyczne zadłużenie. Na taką zagrywkę stać tylko bogate państwa. A nawet obecnie te bogate przechodzą kryzysy. Brakuje na wszystko. Chociażby na utrzymanie sieci energetycznych. Nie da się znikąd tej kasy zabrać. Można podnieść podatki, ale i tak nie starczyłoby na wygryzienie istniejących dostawców szerokopasmowych.

   Twoja teoria spiskowa teoretycznie ma sens, w praktyce - zbyt trudne do realizacji. Brak warunków.

   Pomyśl - nikt w mieście nie zrezygnuje z płatnego szerokopasmowego neta dla darmowej namiastki. W odwrotną stronę - owszem. Kto nie ma neta w ogóle, chętnie skorzysta z takiej oferty. Jeśli zaczną cenzurować nowym użytkownikom sieć - z łatwością dostrzegą to ograniczenie. Mało tego - płatni dostawcy będą starali się przejąć tą niszę oferując za niewielką cenę (a być może nawet za darmo) dostęp bez cenzury. Dlaczego mieliby za darmo, albo dopłacać do interesu? Ano dla reklamy. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, bezpłatni klienci w przyszłości mogą dokupić transfer.

  •  

   pokaż komentarz

   @towar_exportowy: Rzeszów ma darmowego neta już od lat i jakoś providerów nie wykończyło.

  •  

   pokaż komentarz

   @towar_exportowy: pieprzysz. Zawsze znajdzie się grono użytkowników, którzy będą chętni zapłacić za wyższą jakośc. A darmowy operator nigdy takiej nie zapewni z oczywistych ograniczeń finansowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @towar_exportowy: Gdy za darmo rozdawano Maluchy to znaczy, że upadła by reszta producentów samochodów?

  •  

   pokaż komentarz

   @Cavaan: To nei jest wlasciwa analogia.
   Gdyby TPSA wprowadzila darmowe rozmowy non-stop i bez abonamentu to skorzystalbys z innego providera u ktorego trzeba zaplacic?

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry:
   Pewnie, że darmowy internet nie wykończy prywatnych dostawców. I nie trzeba szukać daleko przykładów podobnych działań:
   - Czy darmowa służba zdrowia wykończyła prywatne szpitale? Nie!
   - Czy darmowa służba oświatowa wykończyła prywatne szkoły? Nie!
   Tak samo nie znikną prywatni dostawcy internetu! W dzisiejszych czasach dostęp do internetu jest na tyle tani i łatwo dostępny, że już nie opłaca się sprzedawać "samego dostępu". A skoro nie ma już za wiele wolnego marginesu, żeby obniżyć cenę, to klientów trzeba zachęcić dodatkowymi bonusami:
   - Geolokalizacja miejsca, z którego łączy się użytkownik.
   - Jednoznaczna identyfikacja użytkownika adresu IP.
   - Filtrowanie niecenzuralnych treści.
   A co do tak powolnego zwiększania prędkości łącza to przecież nie możemy od razu dać wszystkim kilkudziesięciu megabitów bo LTE ma dopiero programy pilotażowe w kilku największych miastach. Poza tym ta technologia jest jeszcze trochę za droga, więc nie da się na niej za wiele złupić, ale przyszły potencjał jest, i nie należy go zmarnować, trzeba już robić podwaliny pod kolejny etap totalitaryzmu!

   Poza tym wszystko musi być wprowadzane pomalutku, małymi kroczkami, żeby lud się nie sprzeciwił. Należy mu pozwolić się oswoić z takimi pomysłami. Jeśli to robisz pomalutku, to większość machnie ręką a niejeden, jeśli jesteś delikatny, to może nawet z pocałowaniem ręki podziękuje, że go w d..ę wy...eś!

 •  

  pokaż komentarz

  Korzystać z YT przy prędkości rzędu 25kBps? Masochista...

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna