...
 •  

  pokaż komentarz

  Przepis:
  1. Kup loop'a który robił furorę X lat temu w klubach i który poza kluby nie wyszedł.
  2. Sklej z tego jakąś komercyjną papkę.
  3. Wysęp pieniądze od wytwórni na teledysk.
  4. Puść teledysk w Vivie.
  5. Głupim i chamskim zachowaniem spraw aby małolaty miały kisiel w gaciach.
  6. ?Profit?

 •  

  pokaż komentarz

  Kolesie z teledysku mają fajne siostry.

 •  

  pokaż komentarz

  "producent" na poziomie kultury swoich słuchaczy, więc po co to w ogóle rozgrzebywać?

 •  

  pokaż komentarz

  No to pan Robert M jest też skończony i na wykopie...

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @ppj: bordo, a tak mało pamięta...

   Robert M jest lubiany na wykopie za swoją wiedzę na temat muzyki i zdrowe podejście do swojej twórczości... ale nikt nie lubi tutaj jego muzyki ;)

   Przypomnienie: http://www.wykop.pl/link/647041/robert-m-szczery-wywiad-viva-comet-2011/

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Kozzi:
   Warto obejrzeć teledysk w powiązanych, w których pan Robert tworzy hita w 10 minut. Ja się pytam w jakich czasach my żyjemy, jeśli taka osoba jest uważana za artystę? Robert M na gali VIVA Comet 2011 otrzymał nagrodę w kategorii "Artysta Roku" i nie miał żadnych oporów z jej przyjęciem. Czym on się różni od duetu Kalwi & Remi tudzież innych C-Booli?

  •  

   pokaż komentarz

   @Rapidos:
   A kim ty jesteś? Muzykiem?
   Bo wyraźnie nie masz pojęcia jak się tworzy muzykę.
   Nie bronię w żaden sposób tego Roberta M, bo jego muzyka wydaje mi się żenująca, jednak tak, muzykę tworzy się w sposób podświadomy, najlepsze pomysły przychodzą w ułamku sekundy z nieokreślonego źródła. To ćwiczenie jest czynnością świadomą i rozciągniętą w czasie.

  •  

   pokaż komentarz

   @gimenez: Hmm, ciekawe wnioski wyciągnąłeś z mojej wypowiedzi, ale szczerze mówiąc nawet nie bardzo wiem do której jej części się odnosiłeś. Tej dotyczącej 10 minut? Nigdy mnie nie przekonasz, że muzykę tworzy się rypiąc w losowy sposób w keyboard, a potem robiąc z tego kolejne pętle, tak jak robi to wspomniany "artysta" na filmiku, do którego się odnosiłem. Owszem, pomysły mogą przychodzić do głowy podświadomie w zupełnie niespodziewanym czasie, ale kiedy już siadasz przy sprzęcie i zaczynasz tworzyć to masz już jakiś z góry ustalony koncept (to może być chociażby motyw, który przyszedł do głowy przed snem), inaczej jesteś grajkiem, produkujesz muzykę na siłę, ale artyzmu to w tym nie ma.

 •  

  pokaż komentarz

  Boże, ale się ludzie spinają. Czasem mam wrażenie, że jedyne "artystyczne" utwory jakie dopuszczają do siebie użytkownicy wykopu to szarpanie druta przez 10 minut i darcie ryja do mikrofonu przez jakąś super niszową grupę metalową, w skrajnym wypadku hard-rockową. Koleś tworzy muzykę, lekką, łatwą i przyjemną o konkretnym przeznaczeniu. To tak jak w kinie, jest kino artystyczne, jest kino popularne i jest kino kompletnie rozrywkowe. Każde z tych rodzajów kina ma swoją wartość. Odnoszę wrażenie, że większość ludzi, która się wypowiada w takich tematach chce zabłysnąć na zasadzie "patrzcie, jestem tak alternatywny że sram diamentami". Na tej samej zasadzie działała nagonka na disco-polo, każdy kto krytykował czuł się lepszy, bo on słucha lepszej muzyki...

  •  

   pokaż komentarz

   @maddox84: tu nie chodzi o słuchanie innego rodzaju muzyki i uznawanie go za lepszy... tylko to co robi Robert M - kupuje wokale, bity i tworzy z nich piosenki podpisując się jako jedyny twórca - to jest nie fair...

  •  

   pokaż komentarz

   @maddox84: Też kompletnie nie rozumiem nagonki na mainstream, przecież to naturalna kolej rzeczy, że są ludzie, którzy do ukontentowania potrzebują lekkiego przyjemnego popu i są tacy którzy potrzebują trochę więcej, i ani jedni ani drudzy nie są gorsi/lepsi/głupsi/wartościowsi/whatevar. Gust, gust, gust, o którym jak najbardziej się dyskutuje, ale nie na poziomie "słuchasz gówna, gardzę tobą".
   Ja sam już kompletnie nie zwracam uwagi na to ile artysta ma słuchaczy, bo wiem że by mi to tylko zaburzyło odbiór jego dzieła.

  •  

   pokaż komentarz

   @maniaks: tu nie chodzi o słuchanie innego rodzaju muzyki i uznawanie go za lepszy... tylko to co robi Robert M - kupuje wokale, bity i tworzy z nich piosenki podpisując się jako jedyny twórca - to jest nie fair...
   Przestań, a co innego robiło "Ich Troje" jeszcze kilka lat temu? A Stachursky? Nie wiem czy w repertuarze tych zespołów znajdziesz choć jeden autorski kawałek (w sensie muzyki nie tekstu). Nie chce mi się wnikać co on kupuje i gdzie i za ile, ale jeśli by to było niezgodne z prawem to już dawno któryś z Twórców tych "bitów i wokali" by go pozwał i wygrał.

   @wh00kiers: no i to jest zdrowe podejście.

  •  

   pokaż komentarz

   @maddox84: Nie wszystko kręci się wokół prawa - czy to jest zgodne czy nie? Chodzi o uczciwosc wobec odbiorcow. Non stop powtarza, że nic nie kupuje na zachodzie, że wszystko sam robi, a nie jest to prawda... Słyszałeś, jak zaczynał się jego filmik "produkcja hita w 10 minut?" Przypomne ci "Dla wszystkich p$###$$onych szmaciarzy, hejterów[...], którzy mówili, że kupuje nagrania na zachodzie zamykam wam penery ryj" i jego pokaz, jak tworzy..

  •  

   pokaż komentarz

   @maniaks: Przypomne ci "Dla wszystkich p$###$$onych szmaciarzy, hejterów[...], którzy mówili, że kupuje nagrania na zachodzie zamykam wam penery ryj" i jego pokaz, jak tworzy..
   Nie będę na ten temat dyskutować, bo nie znam sprawy i nie chce mi się w nią zagłębiać. Ja komentuję jedynie to, co widzę w komentarzach. A fani niech sami ocenią czy im takie zachowanie odpowiada czy nie i niech zagłosują portfelem.

  •  

   pokaż komentarz

   @maniaks: kupowanie wolaki, sampli bitów i innych to jest najnormalniejsza rzecz w muzyce, czy to hip hopowcy kupują sample pod bity, czy to ludzie tworzą elektroniczną muzykę itp. są serwisy które pomagają w tym.
   To samo się dotyczy grafiki, ludzie kupują stoki na materiały reklamowe, na rożnego rodzaju arty.
   kupowanie, edycja i wypuszczanie gotowego jest najnormalniejszą rzeczą na świecie. Zdziwiłbyś się ile artystów tak robi...

  •  

   pokaż komentarz

   @maddox84: Dobrze gadasz. Jak ktoś chce coś ambitnego to niech weźmie "Sonety Krymskie" Mickiewicza i niech czyta.
   Muzyka która robi Robert M to mainstream. Jak jadę samochodem czy siedzę w kiblu to nie wymagam żeby mi robił poezję na wyszukanych bitach tylko zrobił coś lekkiego co wpada w ucho.
   Jego sprawa jak on to robi i z kim robi. Jak się ludziom podoba to niech słuchają.