•  

  pokaż komentarz

  Nie wiem co w tym nieuczciwego skoro sprzedający wyraźnie napisał że cena przesyłki dotyczy jednej sztuki.
  To że ktoś nie potrafi czytać ze zrozumieniem to już jego problem...

  •  

   pokaż komentarz

   @ktosMiUkradlNick: Minusują analfabeci?

  •  

   pokaż komentarz

   @Er4ser: Albo Ci co już kupili i nikt im nie wyjaśnił że poza zdjęciem jest jeszcze opis aukcji :)

  •  

   pokaż komentarz

   @ktosMiUkradlNick: Nieuczciwe jest to, że jak kupisz trzy żarówki to wszystkie przyjdą jedną przesyłką, a zapłacisz za trzy przesyłki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rick_Deckard: Nieuczciwe byłoby, gdyby sprzedawca ukrywał tę informację. Jeśli nie ukrywa, to jest co najwyżej nie fair.

  •  

   pokaż komentarz

   @Er4ser: Skoro płacisz za kilka przesyłek, należy oczekiwać, że dostaniesz kilka paczek (listów), a sprzedawca chcąc sobie nieuczciwie "dorobić" wszystko zapakuje w jedną paczkę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rick_Deckard: To jego sprawa jak zapakował. Ważne by porządnie. Jeśli ktoś nie umie czytać ze zrozumieniem, to odpada w walce o byt. Taki lajf.

  •  
   f.....k

   +39

   pokaż komentarz

   ze strony o mnie sprzedawcy: "Zgodnie z polskim prawem Kupujący posiada prawo do zwrotu towaru (na swój koszt) (...)"

   tymczasem: http://www.bankier.pl/wiadomosci/print.html?article_id=2299883

  •  

   pokaż komentarz

   @Er4ser:
   skoro płacisz za 400 przesyłek, to musisz dostać 400 paczek, a nie jedną! naucz się myśleć

  •  

   pokaż komentarz

   @le_vampire: znam rozwiązanie tej zagadki wysyłki.

   wysyłka jest prosto z Chin, a sprzedawca z allegro to jedynie pośrednik, dlatego nie ma wysyłki za pobraniem czy też odbioru osobistego, a koszty przesyłki takie duże. chociaż 5 usd za jedną paczkę z Chin to bardzo mało.

  •  

   pokaż komentarz

   No ale o co chodzi? Przedmiotem aukcji jest przedmiot, nie wysyłka, zawsze można posłać własnego kuriera po odbiór.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rick_Deckard: Nie, według cennika dostawy do każdej kolejnej sztuki dopłacamy 15zł jako dodatkowy koszt spakowania w jedną przesyłkę.

   Jeśli warunki Tobie nie odpowiadają to nikt nie każe Ci brać udział w aukcji.

  •  

   pokaż komentarz

   @zakop_mnie: Według regulaminu Allegro, sprzedawca nie ma prawa pobierać nadmiernej opłaty za przesyłkę i aukcję można zgłosić jako oszustwo, z tego co dobrze pamiętam.

  •  

   pokaż komentarz

   @zakop_mnie: Dokładnie tak. Może po prostu gość wycenia pakowanie każdej następnej żarówki właśnie na 15zł. Ma do tego prawo. Wątpię też w to, że sprzedający zarobi na tym jakieś znaczące pieniądze. No chyba, że będzie ganiał po sądach kupujących, którzy odstąpili jednak od zakupu.

  •  

   pokaż komentarz

   @ojejq: To chyba nie przejdzie :]

  •  

   pokaż komentarz

   @ktosMiUkradlNick: ostatnio sporo takich przypadków można znaleźć na allegro a spowodowane jest to zaniżoną ceną przedmiotu która nie daje żadnej prowizji dla sprzedającego i musi jakoś inaczej zarobić. Na sporo takich aukcji można trafić kupując drobne akcesoria np. karty SD, pendrive itp.

   A jak robią żeby im się opłacało ? Ano zawyżają cenę przesyłki (sprzedający ma umowę z PP zapewniającą tańszą wysyłkę, a kupującemu każe płacić cenę normalną) i dają ograniczenie do 1szt.

  •  

   pokaż komentarz

   @RazorX63: Z drugiej strony jeśli ktoś kupuje 45 żarówek z 675zł przesyłki to powinien raczej dostać w opancerzonej kopercie przywieziony na palecie.

   Po przeczytaniu pierwszych komentarzy już widzę, że sprzedawca sprytnie wykorzystał kruczek dla łatwego zarobku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Er4ser: nie zgadłeś, minusują ci którzy uważają iż takie zachowanie to nieuczciwe praktyki kupieckie

  •  

   pokaż komentarz

   @ktosMiUkradlNick: Problem w tym, że to jest doliczanie kosztów do wysyłki - nieuzasadnione.

   Widziałem już aukcje na których były na sztuki sprzedawane towary, które z natury występują parami - np. kijki do nordic walkingu czy nawet buty. Aukcja wygląda tak: kijek za 4 zł + wysyłka 20zł. Ok, ale dostawa kolejnej sztuki kosztuje np. 200zł, co daje 8zł za dwa kijki + 220zł kosztów dostawy! Oczywiście można powiedzieć, że tak to jest jak się szuka najtańszych rzeczy na allegro, ale okazuje się, że nie! Problem dotyczy coraz większej ilości sprzedawców. Ceny przedmiotów w niektórych wypadkach są wyższe niż w realu! Niestety ostatnio zamiast kupować na allegro, to wolę iść do sklepu, bo coraz mniej jest sprzedawców którzy uczciwie pakują wszystko w jedną wysyłkę i pobierają opłatę za kuriera raz!

  •  

   pokaż komentarz

   @ktosMiUkradlNick: Zgodnie z zasadami Allegro, na cenę przesyłki może się składać wyłącznie cena wysyłki. Przyjęte jest, że dolicza się do tego kilka zł na kopertę itp. Jednak przesyłka na pewno nie kosztuje 100 zł. Kupiłem u takiej jednej osoby kilka przedmiotów i za przesyłkę zapłaciłem 30 zł. Prosiłem o fakturę z rozbitymi kosztami przesyłki (czyli tym, co się składa na tak wysoki jej koszt). Oczywiście czegoś takiego nie dostałem. Byłem ignorowany: telefon komórkowy był zawsze wyłączony, na maile w zdecydowanej większości przypadków nie odpowiadano. Odpowiedzi były lakoniczne. Straszenie rzecznikiem praw konsumentów i policją nie podziałało. Próbowano na mnie wyłudzić kilka zł dopłaty, z czego zrezygnowali po kazaniu im sprecyzowania z czego ona wynika. Kiedy po ok. miesiącu ktoś odezwał się na GG, oczywiście napisał mi, że paczki są wysyłane w ciągu kilku dni i inne standardowe teksty. W trochę chamski sposób zmusiłem go do zainteresowania się sprawą. Okazało się, że paczka nie została wysłana. Przed tym kontaktem zwróciłem się jeszcze do kilku organizacji broniących praw konsumentów, oraz zainteresowałem US sprawą zawyżania kosztów przesyłki. Poprosiłem o skontrolowanie co się dzieje z tymi pieniędzmi, bo przecież taka usługa nie jest tyle warta, czy jest od tego odprowadzany podatek. Niedawno otrzymałem list z US informujący, że zajmą się sprawą ale, że nie jestem stroną w sprawie, to nie zostanę poinformowany o wyniku kontroli. Tak więc ciepło teraz mają :)

  •  

   pokaż komentarz

   @frankek: prawo prawem, życie życiem, w ustawie jest że koszty przesyłki zwrotu ponosi sprzedawca, w praktyce się z czymś takim nie spotkałem:/ walczyć możesz, możesz nawet iść do sądu i wygrasz ale raczej Ci się to nie opłaci więc wszyscy mają w d... ten przepis...

  •  

   pokaż komentarz

   @l3ozzer: Komentarz nie dotyczy tylko Twojej wypowiedzi, ale też wykopu, którego dotyczy. Ludzie są sami sobie winni. Nie umieją czytać to niech teraz mają pretensje do siebie. Tekst o zawyżonych kosztach wysyłki nie jest ani ukryty ani pomniejszony.

   Co do Twojej pretensji do sprzedającego, który naliczył 30 zł za przesyłkę to nie kłóciłbym się. Zapewne wiedziałeś/ jasno były określone warunki wysyłki (chyba, że się mylę?). Posiadam sklep internetowy, w którym mamy jeden koszt wysyłki (bez wyjątku, niezależnie od ilości zamówionych produktów, niezależnie od wagi, itp - przez to zdarza się nam często dopłacać jak przesyłka jest za ciężka lub za duża). U nas przesyłka kosztuje 6,50 (Poczta Polska - Priorytet, przedpłata). My tak naprawdę płacimy 4,50 zł (jeśli przesyłka mieści się w najmniejszej wadze i gabarycie), czy według Ciebie skubiemy Ciebie na 2 zł?
   - koperta kosztuje
   - taśma klejąca (firmowa) kosztuje
   - pracownik pakujący nie pracuje za darmo
   - usługa PP polegająca na odbiorze przesyłek od nas kosztuje
   - toner zużyty na etykietę adresową kosztuje
   - papier samoprzylepny (etykietowy) do najtańszych nie należy
   - obsługa logistyczna każdego zamówienia również kosztuje
   - dla nas poczta wystawia fakturę na 0% VAT (nie mamy kosztów), a my płacimy VAT od wystawienia faktury na koszty wysyłki (23%)

   Gdybyś do nas wysłał taką prośbę o rozbicie kosztów wysyłki na 30 zł to na pewno byś je dostał (gdybyśmy mieli tak wysokie koszty wysyłki).

   Ale teraz uwaga, nie traktuj tego jako atak chociaż tak to może wyglądać, opisałem realia panujące w firmach sprzedających via internet, (trochę podkręcając). W Twojej wypowiedzi brakuje mi 3 informacji, czy przesyłka była wysyłana pocztą polską, jaką miała wagę i gabaryty (nie sądzę, że była cięższa niż 5kg) oraz czy to była przedpłata czy pobranie.

   Jeśli była to poczta polska, paczka była mała to zostałeś oskubany i takich sprzedawców [skur ...ów] nie lubię (a przede wszystkim od nich nie kupuję), ale z drugiej strony są ok bo miażdżymy ich jako konkurencja przez niskie koszty wysyłki.
   Aż się prosi żeby sobie zrobić reklamę :P.

   Pozdro dla Ciebie i ogólnie wszystkich wykopowiczów.

  •  
   l......t

   -1

   pokaż komentarz

   Ten koleś to zwykły ku.tas. Aukcje w większości są kilkunastozłotowe, mało kto czyta szczegóły takiej aukcji. Jeśli w przesyłce dojdzie kilka gramów to nie powinno być dodatkowych kosztów za wysyłkę. No, przecież to logiczne. Życie pokarze temu kutasowi, na starość skończy z garnczkiem pod kościołem. Kto rucha innych, wcześniej czy później zostanie sam wyruchany.

  •  
   a......1

   0

   pokaż komentarz

   http://allegro.pl/show_user.php?uid=2863207 Ten sprzedawca w ogóle nie wysłał przedmiotów i jest bezkarny (~150 sztuk po ~25zł to 3000zł)

  •  

   pokaż komentarz

   @fabek: wysyłka jest prosto z Chin, a sprzedawca z allegro to jedynie pośrednik, dlatego nie ma wysyłki za pobraniem czy też odbioru osobistego, a koszty przesyłki takie duże. chociaż 5 usd za jedną paczkę z Chin to bardzo mało.

   Większość pośredników zwykle kupuje rzeczy na DX i jego klonach gdzie wysyłka jest za darmo.

  •  

   pokaż komentarz

   Nadzialem sie kiedys na takiego cwaniaka i nie zapłaciłem ponieważ w regulaminie allegro jest napisane że koszty wysyłki maja być zgodne z rzeczywistymi. Napisałem też kilka maili do allegro w tej sprawie nie poniosłem żadnych konsekwencji w związku z tym ze nie zapłaciłem niestety oszust też nie choć mial juz na koncie ze 100 negatywów

   sam nie mogłem wystawić negatywa bo po moim mailu aukcja została usunięta przez pracownika allegro, najdziwniejsze jest to ze po kilku miesiącach dostałem maila ze ten osobnik otrzymał zwrot prowizji za tamta aukcje... bezsens totalny bo konto powinien mieć dawno zawieszone

   Jak sie komuś przydarzy taka wpadka to poczytajcie regulamin i NIE PŁAĆCIE!

  •  

   pokaż komentarz

   @JohnyByk: Przedpłata, mniej niż kilogram, standardowe wymiary. Przecież pisałem już, że doliczenie sobie kilku zł do wysyłki jest akceptowane przez społeczność internetową. Nikt nie maiłby nic przeciwko, gdybyś pobierał 8 czy 9 zł za wysyłkę (jeszcze zależnie od wartości zamówienia - jeśli ktoś zamawia coś wartego kilka zł, to niech jednak ma to wysłane jak najtaniej).

   Właśnie za to zawyżanie kwoty wysyłki chaos panujący w tej "firmie" i brak kontaktu postanowiłem narobić mu problemów.

  •  

   pokaż komentarz

   @RazorX63: Pisałem juz ze dwa miesiące temu do nich w tej sprawie, że oni są oszukwiani a także fiskus. Odpowiedzieli, że wszystko jest tak jak trzeba, gdyż sprzedawaca może doliczyc sobie jeszcze koszty pakowania oraz magazynowania.

 •  

  pokaż komentarz

  chlop ma ponad 100 negatywow, takiej wulgarnosci w komentarzach (jego komentarzach) nie widzialem jeszcze na allegro...a ludzie dalej kupuja...

 •  

  pokaż komentarz

  Zawsze możesz odebrać osobiście, a jak masz za daleko zamów kuriera samemu aby odebrał towar spod wskazanego adresu.

  Ale na 99,9% aukcję wystawił jakiś oszust który nawet się nie odezwie gdy napiszesz do niego z jakimś pytaniem albo będziesz chciał się umówić co do odbioru.

  •  

   pokaż komentarz

   @mnlf: poczytaj komentarze:) polowa ludzi sie skarzy na brak kontaktu z jego strony

  •  

   pokaż komentarz

   @mnlf: Masz przecież w aukcji napisane, że nie zgadza się na odbiór osobisty, to raz. A dwa, to że ponoć paczka wysyłana jest zza granicy (co niekoniecznie musi być zgodne z prawdą).

  •  

   pokaż komentarz

   @kiernek: tylko, że prawo nie zezwala na takie niezezwalanie więc takie napisy można traktować jedynie jako rodzaj dekoracji strony a nie jako część umowy kupna sprzedaży (ewentualnie można by go jeszcze dodatkowo pozwać za stosowanie zapisów niedozwolonych ale pewnie nikomu by się nie chciało).
   Klienta nie można zmuszać do płatności z góry, nie można też uzależniać sprzedaży od zamówienia dodatkowej usługi.

  •  

   pokaż komentarz

   @mnlf: Klienta nie można zmuszać do płatności z góry, nie można też uzależniać sprzedaży od zamówienia dodatkowej usługi.

   Ja bym inaczej argumentował.
   Jeśli w umowie miejsce spełnienia świadczenia nie jest oznaczone ani nie wynika z właściwości zobowiązania, świadczenie powinno być spełnione w miejscu, gdzie w chwili powstania zobowiązania dłużnik miał zamieszkanie lub siedzibę" - art. 454 § 1 zd. 1KC.

   Odbiór osobisty musi być możliwy, gdyż dług jest długiem odbiorczym. Należy wezwać dłużnika do wykonania świadczenia w określonym czasie i odebrać go np. kurierem. Nie wydanie rzeczy spowoduje, że dłużnik dopuszcza się zwłoki.

 •  

  pokaż komentarz

  Proponuję zrobić następującą rzecz :

  Kupić u niego 10 sztuk.
  Każda ma być pakowana i wysłana osobno, skoro za każdą bierze 15zł, to sobie można tego zażyczyć.

  A adres wysyłki - Somalia, Australia, Gwinea Bissau itd. Wyjdzie mu "troszkę" drożej niż 15zł, a jak on to dostarczy za te 15zł to już jego sprawa.

  •  

   pokaż komentarz

   @rad3onpl: trzeba zaznaczyc w aukcji opcje "zgadzam sie na wysylke za granice" - pojawia sie ona w informacjach dodatkowych. a tutaj kolega naciągacz tego nie zaznaczył i domyslnie jest wysyłka do Polski.

  •  

   pokaż komentarz

   @rad3onpl: Biorąc pod uwagę że nie ma opcji przesłania za pobraniem trzeba być upośledzonym żeby myśleć iż on to wyśle za granicę tym bardziej na tak daleki adres i nawet nie masz jak udowodnić że nic tam nie przyszło, proszę bardzo...kup 10 sztuk i go zasponsoruj...nie wspominając już o tym co wyzej napisał pan welniak nie ma opcji wysłania za granicę...rzeczywiście chytry plan

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopowicz90:
   Wszystko spoko. Ale jeśli kupiłeś przez przypadek i "wtopiłeś" nie zauważając że śmieć sobie zawyża cenę cwaniactwem, to jest to rozwiązanie - "wszystko spoko, ale wyślij mi to na Antarktydę Panie!".

   Gość z miejsca odpuści, przecież nie będzie dopłacał żeby udawał "nieugiętego".

   Skoro nie zgadza się na wysyłkę za granicę, to jak może WYSYŁAĆ do Polski z zagranicy?
   Przecież to niezgodne z regulaminem wg tego myślenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @rad3onpl: Nie przyszło ci do pustej głowy że po prostu weźmie kasę i nigdzie nie wyśle?
   "Skoro nie zgadza się na wysyłkę za granicę, to jak może WYSYŁAĆ do Polski z zagranicy?
   Przecież to niezgodne z regulaminem wg tego myślenia." Nie wysyła poza granice Polski...to chyba logiczne

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna