•  

  pokaż komentarz

  Zobaczcie. Link został dodany przez użytkownika dd_dd. Tutaj jego profili: http://www.wykop.pl/ludzie/dd_dd

  Nie wiem, co można powiedzieć o tym użytkowniku, ale na pewno nie to, że spamuje.

  Niemniej, artykuł został zakopany przez użytkownika pilot za spam. Tutaj lista dodanych plików tego użytkownika: http://www.wykop.pl/ludzie/pilot/linki

  I kto jest spamerem? Żyjemy w kraju skrajnego skarłowacenia umysłów. Po prostu płakać się chce.

  •  

   pokaż komentarz

   Chyba sobie żartujesz?

   http://www.wykop.pl/search?phrase=webhosting.pl&zakres=1&pole[URL]=on

   Jeżeli dodanie max raz na tydzień przeze mnie jednego linka to dla ciebie spamerstwo, to przepraszam ale chyba to ty masz skrzywiony i skarłowaciały umysł. Może zobacz jak często pojawia się webhosting.pl ze swoimi ogólnikowymi artykułami w wykopalisku (i dosyć często na głównej) a będziesz widział skalę zjawiska.

   Artykuł jest tendencyjny, opisuje jeden rodzaj licencji, bez podania absolutnie żadnego paragrafu, na którym bazuje ta licencja w polskim prawie (a to ma znaczenie), nie pisze także nic o dozwolonym użytku. Czyli typowe dziennikarskie pisanie bez żadnej prawniczej wiedzy na ten temat.

   A wystarczyło dodać link do serwisu pana Waglowskiego, z ostatniej konferencji o CC w Polsce i byłoby jaśniej. Dla przykładu jeden z redaktorów webhosting.pl jak na razie to do nas pisał (redakcji news.torrent.pl) abyśmy mu opisali szczegóły piractwa w Polsce, ponieważ potrzebuje ten materiał do swojego artykułu, jeśli tak jest z innymi tematami to ja dziękuję za taki rzetelny serwis.

   Po prostu płakać się chce.

 •  

  pokaż komentarz

  I oczywiście ani słowa o Wikimedia Commons, w końcu tam jest udostępnionych jedynie 3 miliony plików na wolnych licencjach...

 •  

  pokaż komentarz

  Artykuł jest ciekawy i zawiera troche ciekawych linkow. Objasniono w nim to, ze nie ma zazwyczaj stron w stylu: wszystkie zdjecia na stronie sa darmowe. Zazwyczaj kazde zdjecie jest oznaczone inna licencja, i mimo ze autor tekstu nawiazuje glownie do creative commons.

  Sa tez inne licencje i jest ich kilkanascie jezeli nie kilkaset i kazda z nich zazwyczaj rozni sie polozeniem przecinka. Tego autor nie objasnia, calej tej zlozonosci licencji, niestety, tego brakuje, a mogloby byc, oczywiscie jezeli artykul ma miec ciag dalszy to polecam.

  Brakuje tez definicji co to znaczy "darmowy". Czy darmowy oznacza wykorzystanie w celach prywatnych, czy oznacza publikacje czy uzycie w celach komercyjnych. Zazwyczaj jezeli ktos szuka darmowych zdjec to mysli o uzytku i publikacji darmowej w celach niekomercyjnych. A wtedy juz bardzo latwo zapomniec, ze darmowe zdjecia w tym sensie nie sa darmowe do uzytku komercyjnego. No i sprawe utrudniaja jeszcze autorzy stron, ktorzy nazywaja je tak, aby wydawalo sie ze zdjecia sa darmowe, a malym drukiem wiadomo co jest napisane.

  Takze reasumujac: temat darmowości zdjęć w Internecie to baardzo szeroki temat i na prawdę życzę żeby znalazł się kiedyś ktoś kto to wszystko zbierze w całość i napisze totalny artykuł na ten temat.

 •  

  pokaż komentarz

  http://images33.fotosik.pl/334/846ccba90f6c4714.png - no troche zdjec na stronie maja, ale gdzie jest tresc? ;)

  artykul ok, natomiast drazni troche, ze trzeba przewijac, ze bez przewijania i klikania nie dotrze sie do niego