•  

  pokaż komentarz

  Dlatego warto wybierać trochę droższą ale i bezpieczniejszą wysyłkę kurierem za pobraniem i otwierać paczkę w obecności kuriera.
  Brak takiej opcji w sklepie powinna natychmiast nas zaalarmować.

  •  

   pokaż komentarz

   @rotie: dokładnie.
   Polskie prawo zabrania zmuszania klientów do płatności z góry. Jeśli w jakimś polskim sklepie nie możliwości płacenia przy odbiorze to jest to na 100% oszustwo
   (skoro ktoś naraża się na zapłacenie wysokich kar za brak takiej możliwości, to z pewnością nie robi tego z wygody tylko planuje jakiś grubszy przekręt).

   W zagranicznych sklepach czasem takiej możliwości nie ma - ale tam zazwyczaj płaci się kartą i w przypadku oszustwa można skorzystać z chargeback.

  •  
   E........n

   +2

   pokaż komentarz

   @rotie: nie inaczej, ze sklepu to tylko pobranie.
   nawet jeśli jakaś strona to nie oszustwo, to i tak strona może być np porzucona, a dane nadal wisieć jakiś czas, i wtopienie kasy gotowe.
   Albo połowa towaru w ogóle nie istnieje w magazynie tylko na stronie sobie wisi, a jak wpłacisz z góry to ci mówią że tego nie mają i problemy odzyskaniem kasy jak w sprawie ze stroną z mp3kami, albo że sprowadzenie potrwa ze 3 miechy...

  •  

   pokaż komentarz

   @rotie: nigdy nie zamawiam niczego za pobraniem, bo to jest niewygodne. Trzeba siedzieć na tyłku i czekać, albo komuś zostawiać pieniądze. Otwieranie przy kurierze, też jest o kant. Bo ja zamawiam masę rzeczy do domu, ale z dostawą do firmy, bo w domu głównie śpię. I teraz mam się bawić w rozpakowanie, i ponowne pakowanie?
   Przy zakupach po prostu zawsze jest ryzyko i tyle. Idąc do zwykłego sklepu z gotówką też można ją stracić, bo ktoś cie napadnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @mnlf: Polskie prawo zabrania zmuszania klientów do płatności z góry. Jeśli w jakimś polskim sklepie nie możliwości płacenia przy odbiorze to jest to na 100% oszustwo
   (skoro ktoś naraża się na zapłacenie wysokich kar za brak takiej możliwości, to z pewnością nie robi tego z wygody tylko planuje jakiś grubszy przekręt).


   Ci co chcą kupić za pobraniem nie kupią jak nie będzie takiej możliwości, oszuści mogą więc taką możliwość dać ale nie wysyłać nic.

  •  

   pokaż komentarz

   @plushy: zgadza się, to jest metoda na stwierdzenie, że ktoś jest na 100% oszustem ale to nie oznacza, że wszyscy pozostali są uczciwi.

   @kamilztorunia: jeśli siedzisz cały dzień w pracy możesz zamawiać na adres pod którym pracujesz.

 •  

  pokaż komentarz

  za takie rzeczy kupowane w internecie, od sprzedawców niekoniecznie renomowanych warto płacić kartą. W przypadku niewywiązania się sprzedawcy z dostawy, jest możliwość odzyskania pieniędzy od wystawcy karty. Jest taka procedura u wystawców kart, nie pamiętam jak to się nazywa.

 •  

  pokaż komentarz

  najlepsza metoda to zakup u sprawdzonego sprzedawcy , wiadomo czasem drożej , ale póki co lepiej przesyłka kurierska u mnie tym sposobem nigdy nie było jeszcze wału , podstawowym elementem jest wiadomo , że czytać opis dokładnie by sprzedawca A nie naciągnął nas na drogą przesyłkę lub na kilka sztuk jako osobna wysyłka ....

 •  

  pokaż komentarz

  ja kupiłem 2 rzeczy od gościa na allegro, co ciekawe miał 240 pozytywnych komentarzy i zarejestrowaną firmę! dostałem 1 rzecz a za drugą kasy nie widzę do tej pory, tak oszukał ok 20 osób w tym czasie co i ja robiłem u niego zakupy, wcześniej było wszystko ok a tu nagle zachciało mu się oszukiwać. ;-(

 •  

  pokaż komentarz

  chytry dwa razy traci. Nie ma sensu głupio przepłacać ale tak się kończą "okazje"