•  

  pokaż komentarz

  Dlatego warto wybierać trochę droższą ale i bezpieczniejszą wysyłkę kurierem za pobraniem i otwierać paczkę w obecności kuriera.
  Brak takiej opcji w sklepie powinna natychmiast nas zaalarmować.

  •  

   pokaż komentarz

   @rotie: dokładnie.
   Polskie prawo zabrania zmuszania klientów do płatności z góry. Jeśli w jakimś polskim sklepie nie możliwości płacenia przy odbiorze to jest to na 100% oszustwo
   (skoro ktoś naraża się na zapłacenie wysokich kar za brak takiej możliwości, to z pewnością nie robi tego z wygody tylko planuje jakiś grubszy przekręt).

   W zagranicznych sklepach czasem takiej możliwości nie ma - ale tam zazwyczaj płaci się kartą i w przypadku oszustwa można skorzystać z chargeback.

  •  
   E........n

   +2

   pokaż komentarz

   @rotie: nie inaczej, ze sklepu to tylko pobranie.
   nawet jeśli jakaś strona to nie oszustwo, to i tak strona może być np porzucona, a dane nadal wisieć jakiś czas, i wtopienie kasy gotowe.
   Albo połowa towaru w ogóle nie istnieje w magazynie tylko na stronie sobie wisi, a jak wpłacisz z góry to ci mówią że tego nie mają i problemy odzyskaniem kasy jak w sprawie ze stroną z mp3kami, albo że sprowadzenie potrwa ze 3 miechy...

  •  

   pokaż komentarz

   @rotie: nigdy nie zamawiam niczego za pobraniem, bo to jest niewygodne. Trzeba siedzieć na tyłku i czekać, albo komuś zostawiać pieniądze. Otwieranie przy kurierze, też jest o kant. Bo ja zamawiam masę rzeczy do domu, ale z dostawą do firmy, bo w domu głównie śpię. I teraz mam się bawić w rozpakowanie, i ponowne pakowanie?
   Przy zakupach po prostu zawsze jest ryzyko i tyle. Idąc do zwykłego sklepu z gotówką też można ją stracić, bo ktoś cie napadnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @mnlf: Polskie prawo zabrania zmuszania klientów do płatności z góry. Jeśli w jakimś polskim sklepie nie możliwości płacenia przy odbiorze to jest to na 100% oszustwo
   (skoro ktoś naraża się na zapłacenie wysokich kar za brak takiej możliwości, to z pewnością nie robi tego z wygody tylko planuje jakiś grubszy przekręt).


   Ci co chcą kupić za pobraniem nie kupią jak nie będzie takiej możliwości, oszuści mogą więc taką możliwość dać ale nie wysyłać nic.

  •  

   pokaż komentarz

   @plushy: zgadza się, to jest metoda na stwierdzenie, że ktoś jest na 100% oszustem ale to nie oznacza, że wszyscy pozostali są uczciwi.

   @kamilztorunia: jeśli siedzisz cały dzień w pracy możesz zamawiać na adres pod którym pracujesz.

 •  

  pokaż komentarz

  za takie rzeczy kupowane w internecie, od sprzedawców niekoniecznie renomowanych warto płacić kartą. W przypadku niewywiązania się sprzedawcy z dostawy, jest możliwość odzyskania pieniędzy od wystawcy karty. Jest taka procedura u wystawców kart, nie pamiętam jak to się nazywa.

 •  

  pokaż komentarz

  najlepsza metoda to zakup u sprawdzonego sprzedawcy , wiadomo czasem drożej , ale póki co lepiej przesyłka kurierska u mnie tym sposobem nigdy nie było jeszcze wału , podstawowym elementem jest wiadomo , że czytać opis dokładnie by sprzedawca A nie naciągnął nas na drogą przesyłkę lub na kilka sztuk jako osobna wysyłka ....

 •  

  pokaż komentarz

  ja kupiłem 2 rzeczy od gościa na allegro, co ciekawe miał 240 pozytywnych komentarzy i zarejestrowaną firmę! dostałem 1 rzecz a za drugą kasy nie widzę do tej pory, tak oszukał ok 20 osób w tym czasie co i ja robiłem u niego zakupy, wcześniej było wszystko ok a tu nagle zachciało mu się oszukiwać. ;-(

 •  

  pokaż komentarz

  Ja zawsze patrze na opinie jakie ma dany sklep są do tego odpowiednie serwisy. Wiadomo że takie sklepy jak komputronik czy vobis na takie coś sobie nie pozwolą, przy tzw. sklepach no name warto być przezornym i brać za pobraniem bo wtedy mamy pewność że Nas nie oszuka.