•  

  pokaż komentarz

  Czy możliwe jest, że wybieramy nie tą drogę co trzeba ? Idziemy w kierunku technologii a może powinniśmy wybrać drogę "duchową"? Może te wszystkie niewytłumaczalne dziwy to kwestia jedynie wiary i praktyki. Liczyć, pisać, rozumować przecież też wiele lat człowiek się uczy...

  Telepatia, telekineza, bilokacja, projekcje astralne - ot, tylko kilka bajowych ciekawostek.
  Jedną bajkową ciekawostkę udało mi się osobiście potwierdzić - świadome śnienie.
  Wystarczyło tylko kłaść się spać z odpowiednim nastawieniem i po czasie samo załapało.
  Często w śnie mogę robić to na co mam ochotę. Założę się, że dla większości z Was to również jest nierealna bajda...

  •  

   pokaż komentarz

   @sshp: No właśnie lol. W lubelskim koło Lubartowa w miejscowości Tarło, żyje sobie taka znachorka Serwinka. Kolejki do niej tworzą się od 3 w nocy a najzabawniejsze jest to, że "leczy się" u niej masa lekarzy. Pojedź i sam zobacz.

  •  

   pokaż komentarz

   @nawykopkiczas: Chyba ze sraczki.

  •  

   pokaż komentarz

   @nawykopkiczas: Ilu lekarzy wierzy w homeopatię? Ilu lekarzy wyznaje różnych bogów? (nawet jeżeli jeden jest prawdziwy to lekarze wierzący w pozostalych sięmylą)

  •  

   pokaż komentarz

   @nawykopkiczas: No i ponoć ona nie chce kasy, nie ma żadnego cennika ale fakt jest taki że ludzie sporo kasy jej zostawiają.

  •  

   pokaż komentarz

   @nawykopkiczas: Ciekawe, czy ta rzekomo duchowa droga pozwoliłaby nam wylądować na Księżycu, okiełznać energię atomu, czy choćby skonstruować komputer ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @nawykopkiczas:

   Właśnie niedawno zacząłem bawić się w amatorskie blogowanie i poruszyłem na swoim blogu podobny temat, ale się jeszcze wstydzę szeroko reklamować. :( W każdym razie chodzi o to, że też nie jestem zwolennikiem zupełnego racjonalizmu i tłumaczenia wszystkiego 'na głowę'. p;

  •  

   pokaż komentarz

   @nawykopkiczas: Przeciez swiadome snienie, OBE i podobne sa potwierdzone labolatoryjnie, ot nasz mozg robi nam ''psikusa''. Wiele lat ludzkosc stawiala na ''duchowosc'' i nic z tego nie wyniosla, dopiero boom technologiczny i naukowy pozwolil nam lamac bariery wczesniej nie do pokonania.

  •  

   pokaż komentarz

   @nawykopkiczas:Serwinka - Potwierdzam - moja babcia wiele lat temu na nią wpadła, miała problem z kolanem. Pomogło. Ostatnio parę lat temu wujek złamał rękę i pojechał do normalnego lekarza. Zagipsował i tyle, nic nie sprawdzał. Ale bolało. Pojechał do niej - zdjęła gips - powiedziała, że nie nastawione jest. Nastawiła odpowiednio i już nie bolało.
   Ale żadnych nadprzyrodzonych mocy tam nie ma. Mówię z najbliższego doświadczenia. Po prostu kobieta stosuje znane praktyki, jakieś ziołolecznictwo czy inne ludowe tradycje, które zostały zapomniane przez współczesną medycynę.

  •  

   pokaż komentarz

   @malowana_lala: OOBE - nasz mózg robi psikusa? A jak wytłumaczysz doświadczenia ze śmierci klinicznej, gdy udokumentowane są - mózg pacjenta nie funkcjonował, a ten widział z góry wszystko co się działo, a po przywróceniu czynności życiowych opisał dokładnie i to się zgadzało z prawdą? Wg mnie to największy i najpoważniejszy dowód na istnienie duszy czy czegoś podobnego. I to wcale nie musi być sprzeczne z fizyką, a nawet fizyka kwantowa nie zapiera się, że takie coś może istnieć. A jak dusza po prostu jest zbudowana tak samo, ale nie zawiera "boskiej cząstki" bozonu Higgsa i dlatego nie ma masy? Fizyka kwantowa jest otwarta na takie coś.

  •  

   pokaż komentarz

   @fanvnf: Poszukaj w pubmed, to niezwykle skomplikowany proces, ale glownie wiaze sie z niedotlenieniem mozgu. Jesli mozg pacjenta nie funkcjonuje NIE MOZNA go przywrocic do zycia.

   http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20598679, http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14662516

   Jest wiele wytlumaczen naturalnych na to, duszy w to nie mieszaj (bo na istnienie duszy nie ma zadnych dowodow). Fizycy nawet nie wiedza dokladnie co to Bozon Higgsa, ale Ty juz wiesz, prawda?

  •  

   pokaż komentarz

   @fanvnf: Wspomniana Serwinka to wnuczka nieżyjącego już specjalisty od nastawiania kości z tamtych okolic. Nie ma tam żadnych cudów, gość po prostu znał się na rzeczy, pomimo braku wiedzy medycznej miał talent do leczenia złamań i skręceń. Po nim "biznes" przejęła córka, która wiedzę zdobyła od doświadczonego ojca, a obecnie pomaga własnej córce w działalności. Prawdopodobnie ta ostatnia ma wykształcenie medyczne, a na pewno ma medyczną wiedzę - zna się na nowoczesnej medycynie i farmacji, potrafi odczytywać zdjęcia rentgenowskie i wyniki rezonansu. Także nie ma tu żadnej magii, a jest wiedza i doświadczenie - a że ktoś nie posiada licencji pilota nie musi automatycznie oznaczać, że nie potrafi pilotować.

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawy artykuł, szkoda, że taki krótki.

  •  

   pokaż komentarz

   @FUN-TOM: mnie tam ciekawi czy te nożyczki były zardzewiałe czy ten nóż.

  •  

   pokaż komentarz

   @FUN-TOM: Średnio ciekawy, pół artykułu zżelazną konsekwencją twierdzenia o tym jak bardzo to wszystko jest wiarygodne, ilu lekrzy obserwowało jego operacje, a potem:

   Kim był ów doktor Fritz? Chyba nigdy się nie dowiemy, brakuje podstawowych dowodów jego istnienia

   Równie dobrze każdy może napisać, że setki, a nawet tysiacę lekarzy widziało to na własne oczy i potwierdziło wiarygodność. Papier wszystko zniesie. :P

  •  

   pokaż komentarz

   @Blackbull: doktor Fritz to był jego mentor

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe ile osób operował (dokładnie), ile osób przeżyło, ile umarło; bez takich prostych danych to każdy może taką postać wymyślić..

 •  

  pokaż komentarz

  "Podczas innej operacji sfilmowanej przez człowieka nazwiskiem Rizzini widać jak [...]"
  Ktoś ma może wiecej informacji o tym filmie? a może nawet link do niego?