•  

  pokaż komentarz

  Schetyna gra kretyna.

  Czekam na ABW.

 •  

  pokaż komentarz

  Demokracja w pełni;] Jeśli ktoś wierzy w inicjatywy obywatelskie w tym ustroju, to niech sobie o tym poczyta i wyciągnie wnioski jak było podczas zbiórki podpisów pod przywróceniem kary śmierci w Polsce.

 •  

  pokaż komentarz

  "Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna odmówił rejestracji komitetu, który miał zająć się zbiórką podpisów pod projektem ustawy legalizującej w Polsce posiadanie marihuany – dowiedział się portal tvp.info. Marszałek taką decyzją już trzeci raz pokrzyżował szyki zwolennikom „trawki”. Chcą zaskarżyć decyzję w Sądzie Najwyższym, w którym już raz ze Schetyną wygrali. "

  Co on jeszcze robi w rządzie?
  I czemu o tym w wiadomościach nie mówili?

  •  

   pokaż komentarz

   @Pandaa: Tak, jeszcze by się lud dowiedział co to za "demokracja" jest w Polsce i całe machlojki oraz inne brudy III RP wyszłyby na jaw. Albo prawdopodobnie powiedzą dzisiaj że "banda narkomanów chciała legalizacji dupalaczy czy tam innych dragóf a nasz bohater Schujotyna (no szybciej przyjeżdzajcie panowie z ABW bo mi kawa stygnie o szóstej!) uratował nas od ćpunów!!!!11oneone"

  •  

   pokaż komentarz

   @Pandaa: Ale to dobre pytanie, człowiek który przegrał sprawę w sądzie najwyższym sprawuję taką funkcję w państwie? Czy to przypadkiem nie jest chore? Ja rozumiem podrzędny polityk z marnej partii.... a nie zaraz Schetyna właściwie kimś takim jest.

 •  

  pokaż komentarz

  Tak czytam artykuł...

  Decyzję argumentował m.in. tym, że do wniosku nie dołączono kilku wymaganych opinii, w tym Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych.

  ...i się zastanawiam, po cholerę im opinia Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych do tego, aby zarejestrować komitet? Następnym razem może zażądają opinii :Wyższej Izby Kanalarzy" oraz "Niższej Izby Stowarzyszenia Elektryków-montażystów Wysokich Napięć"?

  I w Polsce ma niby być lepiej, kiedy na każdym kroku biurokracja, biurokracja, biurokracja i szyny też były złe.

 •  

  pokaż komentarz

  Ale czy tak ciężko spełnić wymogi FORMALNE? Ja rozumiem, że trawka rozluźnia, ale też chyba na mózg się rzuca i utrudnia czytanie przepisów.

  •  

   pokaż komentarz

   @koziolek666: Poprzednio też nie spełniali wymogów, przynajmniej zdaniem ich przeciwników, a okazało się, że jednak spełniali, przynajmniej zdaniem sądu. Podejrzewam, że tym razem jest dokładnie tak samo.

   Schetyna gra na zwłokę. I tak będzie musiał ich zarejestrować, ale przynajmniej stara się odsunąć to o kilka miesięcy.

   Ostatecznie co mu zależy, nawet jak gada głupoty, to nikt mu nic nie zrobi. Powinna być odpowiedzialność za decyzje. Jeśli marszałek sejmu po raz kolejny udowodni (konkretnie sąd mu udowodni), że nie zna się na prawie, to powinien w trybie natychmiastowym przestać być marszałkiem. Przecież to kompromitujące...

  •  

   pokaż komentarz

   @kubako: tak tylko, że jeżeli kancelaria prosi to się daje. Na złość. W takich sprawach trzeba być legalistą na 101% tak by przeciwnikom dopiec.

  •  

   pokaż komentarz

   @koziolek666: ostatnio chcieli od nich jakiś opinii, które mogą być wydane dopiero po przyjęciu wniosku przez marszałka. Czyli nie mogli ich dać, nawet po to, żeby być 101% legalistami, bo po prostu te opinie mogły zaistnieć dopiero po złożeniu papierów... Nie wiem o co teraz chodzi, bo się na tym nie znam. Brzmi niby łatwo "m.in. nazwiska członków komitetu". Znając życie, to tkwi w tym jakiś haczyk, a poza tymi nazwiskami (jest "m.in") ukryte są kolejne absurdy.

   Co jak co, ale już raz złożyli papiery i ostatecznie zostały przyjęte, więc ścieżki mają już przetarte, a prawo i wymogi nie zmieniły się chyba w ostatnich miesiącach?

  •  

   pokaż komentarz

   @kubako: Odpisy aktu urodzenia, świadectwa maturalne i takie tam formalności.

  •  

   pokaż komentarz

   @kubako: O ile pamiętam to chodziło o to że korespondencja z kancelarii była wysyłana do Obary, który akurat w tym czasie przebywał w areszcie. Skądinąd poszedł za kratki za to że przyszedł na komisariat i (podobno) opluł dyżurnego policjanta - podobno bo dziwnym przypadkiem jednak kasety z monitoringu z komendy nie odnaleziono. Oczywiście ten areszt Schetynie był bardzo na rękę, a teraz może przemilczając fakty ośmieszać działania inicjatywy....