•  

  pokaż komentarz

  przecież jest nad tabelką napisane, że pokazuje ona konta osobiste z bezpłatną wypłatą gotówki za granicą. co do aliora to nie wiem. w reklamach mówią że darmowe bankomaty na całym świecie, przy czym fakt, że nie wiadomo co jest darmowego w tych bankomatach.

 •  

  pokaż komentarz

  Mam konto w Deutsche Banku - dbNET - darmowe wypłaty na terenie całego kraju, świata, przelewy przez internet, obsługa i prowadzenie. Otwarcie też było darmowe. Kartę do konta można było wziąć lub nie. Ja wziąłem, i kartę mam za darmo pod warunkiem skorzystania z niej raz w miesiącu - co jest warunkiem śmiesznym. Gdybym z niej nie skorzystał zapłacę 6 zł za posiadanie karty. To tyle, żadnych haczyków i kruczków. Jestem zadowolony i serdecznie polecam. Nie muszę płacić 15 zł i mieć minialnych wpływów jak w skostniałym PKO BP :P

 •  
  m.......s

  -1

  pokaż komentarz

  No w niektórych bankach to trzeba mieć konto VIP albo premium.... studenckie się nie łapie....

 •  

  pokaż komentarz

  Autor artykułu celowo wprowadza w błąd. Tytuł sugeruje, że można dowiedzieć się, które banki oferują darmowe wypłaty za granicą. Tabelka umieszczona w tekście nic o tej kwestii nie mówi - tzn. nie wiadomo które pobierają haracz za wypłaty zagraniczne, a które nie. Pierwszy bank w tabelce - Alior, bierze nie tylko haracz dla siebie, ale dodatkowo właściciel zagranicznego bankomatu kasuje dodatkowo ok. 10PLN - przynajmniej w Azji (Tajwan, Chiny, Hong Kong).
  Ma ktoś może aktualne dane który bank rzeczywiście daje darmowe wypłaty za granicą?

 •  

  pokaż komentarz

  Oczywiście wrzutka zielonego i pomijanie najważniejszego.
  Chętnie usłyszę o tanim koncie bankowym banku na terenie UE, który nie pobiera ŻADNYCH opłat za wypłatę gotówki z bankomatu z karty debet w Unii i póki co nie znalazłem ŻADNEGO. Wszędzie kasowany jest jakiś haracz.
  Nie wiem jakim cudem ta informacja trafiła na główną, ale póki co, wszędzie gdzie patrzyłem zawsze pobierana jest opłata za przewalutowanie środków jeśli konto wypłacamy w innej walucie niż mamy na rachunku. (Czyli zawsze gdy wypłacamy Euro mając konto w PLN)

  Zrozumcie ludzie, że nie ma żadnego znaczenia czy coś się nazywa prowizja, aktywacja, opłata (nomen omen) manipulacyjna, przewalutowanie czy inne wyszukane wytwory bankowej neo-lingwistyki.
  Wezmy pierwszy z brzegu BZWBK. Karta Visa Electron VIP.
  Przewalutowanie transakcji zagranicznej dokonanej w walucie innej niż
  EUR (opłata doliczana jest automatycznie do wartości transakcji) = 2.8%
  Dodatkowo przewalutowanie następuje po kursie ...firmy VISA :)

  Nie dajcie się naciągać i nie wierzcie w bzdury.
  Jeśli ktoś znalazł taki tani rachunek w jakimkolwiek banku w Europie z darmowymi wypłatami na debit card , to bardzo chętnie założę tam konto.

  Zakop za pytajnik w tytule, spam i informacje nieprawdziwą.

  •  

   pokaż komentarz

   @pandora72: Lipa jest taka, że nawet jeśli jakiś bank się reklamuje, że ma darmowe wypłaty z bankomatów, to zazwyczaj chowa w swoim regulaminie notkę, że to ten bank nie pobiera opłat za wypłaty, ale już operator bankomatu, z którego wypłacamy może pobrać jakąś prowizję :(
   Jak na razie, najciekawsze oferty mają dla mnie Alior Bank i Deutsche Bank - w przypadku kont osobistych.

  •  

   pokaż komentarz

   @kroxintu:
   Grunt żeby nie były to banki "polskie" innymi słowy działające w Polsce na zasadach polskiego prawa.
   Nie mam do nich kompletnie zaufania.

  •  

   pokaż komentarz

   @pandora72: Wybacz, ale szczerze mi się już nie chce przeglądać kolejnych ofert, ale może tutaj znajdziesz coś ciekawego www.hsbc.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @pandora72: ekonto w mbanku? Nie wiem jak w przypadku innych walut, ale euro bez żadnych opłat z dowolnego bankomatu na terenie unii.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lady_Selachii: Dla kart debetowych w przypadku posiadania Ekonta:
   VISA Electron - W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki, i dokonanych za granicą w walucie innej niż waluta rozliczeniowa, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości do 2% wartości transakcji.
   MasterCard Debit - za darmo z bankomatów.
   MasterCard Debit Gold - za darmo z bankomatów i w oddziałach banków zagranicznych, dodatkowo brak prowizji od transakcji bezgotówkowych.

   Więcej szczegółów: http://www.mbank.pl/przewodnik/tpio/#tabs=1

  •  

   pokaż komentarz

   @kroxintu: no ale ekonto jest rozliczane w euro, więc tak jak napisałam nie ma żadnych opłat przy wypłacie tej waluty. Dodatkowo przelicznik euro-złotówki jest brany z dnia transakcji według średniego dziennego kursu nbp. Dużo podróżuję po europie, ale zawsze po kosztach, więc bym zauważyła, jakby mi choćby złotówkę więcej pobrali niż powinni.