•  
  k.....a

  +28

  pokaż komentarz

  14. I nie zapisują w PDF rzeczy, które można wrzucić na stronę zwykłym tekstem.

 •  

  pokaż komentarz

  13. Informatycy wykonują przydatną i potrzebną pracę i nie zajmują się tworzeniem dokumentów z dupy.

  •  

   pokaż komentarz

   @j557: no prosze. Jeszcze sa prawdziwi informatycy a nie managerzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @il68: Dzięki tym dokumentom z dupy, ktoś kto Cię kiedyś zastąpi nie będzie marnował roku czasu na zorientowanie się o co chodzi zwłaszcza w projektach enterprise.

  •  
   l.....7

   0

   pokaż komentarz

   @markier: bo widzisz cały myk w tym żeby być informatykiem nie zastąpionym :D a jeżeli ktoś może przyjść i robić to samo co ty w przeciągu tygodnia czasu i jeszcze w dodatku taniej to niestety to oznacza że twoje zarobki się wkrótce zmniejszą, it's brutal world ;]

  •  

   pokaż komentarz

   @j557: PTI zajmuje się głównie wydawaniem gówno wartych papierków, wypisywaniem głupot i lizaniem dupy wszelakim korporacjom, bo prawdziwi informatycy nie mają czasu na głupoty. Jak tak czytam te punkty, to widzę, że strasznie im nie podoba się otwarty kod i darmowość . Według punktu o sprzecznych interesach, biorąc udział w jakimś projekcie open-source nie powinniśmy przystępować raczej do bliźniaczych projektów, za które będą nam płacić. Nie zgadzam się z tym, bo poprawianie swoich umiejętności to zawsze dobry pomysł.

   Zresztą łatwo to skrytykować:
   "Informatycy nie podejmują się nieuprawnionego naruszania integralności systemów informatycznych jakichkolwiek podmiotów."
   Tego chyba komentować nie trzeba - prawdziwy informatyk przyczynia się do pisania poprawek, które da się sprawdzić tylko przeprowadzając odpowiednie testy. Ten zapis stoi w jawnej sprzeczności z poprawianiem bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

   "Informatycy prowadzący wolną działalność dydaktyczną prezentując konkretne rozwiązania zawsze starają się przedstawić możliwie szerokie spektrum rozwiązań o analogicznej funkcjonalności oraz przeznaczeniu, jeśli takie istnieją. Analogicznie starają się w tego rodzaju działalności oddzielać własne poglądy w konkretnej sprawie od innych istniejących poglądów."
   Niektórzy ludzie nie pojmują, że sposób zapamiętywania i przedstawiania informacji jest powiązany z poglądami - obiektywną informację można zsubiektyzować w takim stopniu, że prezentowała ona będzie, teoretycznie, stan obecny, jednak w praktyce będzie przekonywała słuchacza do opinii wykładowcy (dzieje się to zwykle nieświadomie).

 •  

  pokaż komentarz

  "Informatycy unikają jednoczesnego pełnienia w przedsięwzięciach ról wzajemnie opozycyjnych ... programisty i testera"

  Ktoś pracuje w firmie, gdzie nie łamią tej zasady?

 •  

  pokaż komentarz

  Przynajmniej raz na rok informatycy się myją, zmieniają koszulę i czyszczą brodę z resztek pizzy.

 •  

  pokaż komentarz

  O matko. Na 12 punktów 11 zaczyna się od "Informatycy". Nie można tego było jakoś wyrzucić przed nawias?