•  
  D.............w

  +29

  pokaż komentarz

  Mają tam lasery?

 •  

  pokaż komentarz

  Śmigam obok tego budynku czasem na rowerze, ale jakoś nie przyszło mi do głowy, żeby zaraz lecieć z tym na wykop ...

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe o ile droższy od zwykłego, prostego budynku? I czy mała to wieś która posiada ponad 3000 mieszkańców?

 •  

  pokaż komentarz

  Jak autor wyjaśni mi sens tego znaleziska, to z chęcią wykopie.

  •  

   pokaż komentarz

   @CreativePL: Ja z chęcią wyjaśnię. Ludzie mający pojęcie o bogactwie i władzy wiedzą doskonale, że jeśli jeździsz Maybachem, to nie jest ważne czyj oficjalnie to jest Maybach. W takich pałacach rezydują dzisiejsi wasale władzy, dostają je w nagrodę lub aktualną i przyszłą lojalność. Jeśli 8h dziennie spędzasz w pałacu praktycznie nic nie robiąc i dostając ponad 10k miesięcznie, twoja służba robi Ci kawkę i przynosi catering, na prawdę nie jest dla Ciebie ważne że oficjalnie to nie jest twój pałac, ale podatników, którzy to finansują. Praktycznej różnicy NIEMA.

   Dokładnie ta sama zasada odpowiada za tak zwane pałace ZUS'owskie i niesamowicie luksusowe gabinety ich szefów. Dlatego właśnie bankrutujący ZUS bierze kolejne kredyty na kolejne pałace.

   E: A sama architektura jest nowoczesna, przemyślana i elegancka. chciałoby się takiej więcej widzieć w tym kraju... szkoda tylko że taki kontekst własnościowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Augustusmp: Ja też wyjaśnię. Zdjęcia przedstawia ładnie zaplanowany i wykonany budynek przychodni i ośrodka pomocy społecznej, a kolega powyżej pieprzy coś o Zusie i niesprawiedliwości społecznej:)

  •  
   A.....h

   -2

   pokaż komentarz

   @Augustusmp: "A sama architektura jest nowoczesna, przemyślana i elegancka." Zgodzę się tylko z "nowoczesna" Reszta to kaleczne i nieudolne próby łączenia stylów. Powiedz co tam robi okno narożne obok okien dla Kowalskiego porozpieprzanych byle gdzie i byle jak i obok szklonego nowoczesnego atrium.
   Ja bym dostała taki opr gdybym wyskoczyła z takim projektem ze bym się nie pozbierała.

   Tutaj nie ma czego chwalić, jest próba ale totalnie klapnęła. Macie tam taką różową kupę. Fajna bo różowa, ale nadal kupa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Asharah: Wiesz... jestem na dyplomowym semestrze archi, i od kilku lat dostaje opiepsz za wchodzenie w swoich projektach w kwestie, o których moi prowadzący nie mają pojęcia. Widocznie powoduje to u nich za duży dyskomfort.
   Ten budynek jest jak nowoczesny mebel w skali architektonicznej. Ze wszystkimi swoimi nielogicznościami, jest i tak lepszy niż 90% polskich koszmarków. Mówię cały czas o kontekście polski - w takim Berlinie, nawet bym nie odwrócił wzroku w jego kierunku. Jeśli w pl powstaje coraz lepsza architektura - lepiej się z tego cieszyć niż biadolić że nie jest od razu na światowym poziomie.

   @bucler: Odpowiedziałem na pytanie kontekstowo - gdyby chodziło tylko o architekturę, ten temat nie byłby wykopywany.

  •  

   pokaż komentarz

   @Augustusmp: Wg mnie za bardzo popuszczasz. Albo propagujemy DOBRE projekty albo pseudo-dobre. trzeba być twardym by inni też nauczyli się czym jest dobra architektura. Bo jeśli zostawisz to tak jak jest- ludziom utrwali się że tak jest dobrze.
   Mnie się nigdy nie zdarzyło że profesor źle mnie kierował. Pewnie zależy od profesorów i uczelni. Ja się wiele razy nie zgadzałam ale na końcu i tak dochodziłam do wniosku, że mieli rację.
   Powiem ci że że staż mało daje, są dobrzy i źli architekci, jeden ma 20 lat drugi 60 i nic tego nie zmieni. Trzeba łapać tą ulotną myśl i czuć to co się robi. Ja w biurze bardzo poważnym gdzie miałam praktyki spotkałam się z tym, że kobiety nie wiedziały kim jest Alfons Mucha. No sorry ale jak można być architektem nie znając podstawy historii sztuki? Toż Mucha to 100% secesji, przespały wszystkie to? Są dobre w sprawach technicznych ale nie mają polotu. Gdy zobaczyłam projekt ich hotelu (baaardzo poważny projekt) to myślałam że zwymiotuję. Bryła z dupy wyjęta, byleby zmieścić się na działce a o materiałach wnętrz nie wspomnę. Ja bym wyszła z tego hotelu. Mdło, nudno, nieciekawie. Rozumiem, że hotel musi być łatwy w odbiorze dla każdego ale odrobina polotu nikomu nie zaszkodzi.
   No cóż, szkoda tylko, że ten potworek staje już w Polsce i zapewne ludzie dostaną ostro w łapę by dobrze o nim mówić. Za mało czasu mają kobiety by zrobić coś dobrego, za mało chęci.

  •  
   n.......r

   0

   pokaż komentarz

   @Augustusmp: no i gadaj z babą :). Ty o kozie, a ona o wozie.

   Sam jestem po architekturze i doskonale Cie rozumiem i się z Tobą zgadzam. Tylko uważaj z tym rewolucyjnym podejściem, bo ja już np. mam architekturę za sobą... :>

  •  

   pokaż komentarz

   @nervosaur: Taaa... wiem... rzeczywistość polska a zamierzenia zderzają się czołowo przy dużej prędkości, a zamierzenia są tu jak 125p, którego przednia strefa zgniotu kończą się na silniku.... zazwyczaj. Dlatego próbuję szukać alternatywnych dróg kariery niż najbardziej oczywiste.

  •  

   pokaż komentarz

   @Asharah: Ja większość naszych kolegów po fachu w Polsce nie nazywam architektami. To "kreślarze", lub "kreślarze z uprawnieniami". Ich umiejętności zazwyczaj nie wykraczają ponad to co dawno temu umieli ludzie po technikum, uczący się właśnie kreślenia dla architektury. A nasi koledzy i koleżanki tuż po studiach się dziwią że im się oferuje pracę za 2000 na rękę. Prace która ktoś bez wykształcenia mógłby wykonywać po tygodniowym szkoleniu. Pracę bez perspektyw - bo 4 lata kreślenia rzutów nie uczynią człowieka lepszym architektem.

   Musisz też zdawać sobie sprawę z tego, co składa się na ostateczne formy architektury w Polsce - jak wiele pieniędzy przepływa przez kreślarzy i wnętrzarzy za pośrednictwo, tylko dlatego że zastosowali materiały, meble etc pozwalające zarobić zaprzyjaźnionej firmie, szwagrowi, producentowi i otrzymać za to procent z zamówienia. I nie są to opcjonalne układy. Znajomy o mało nie dostał wilczego biletu w swoim województwie (groźba brzmiała "...ok, ale jeśli tak zrobisz, to nie będziesz miał już tutaj współpracy.") za to że zaprojektował dobudowę domku w drewnie zamiast w żelbecie (autor groźby, inżynier współpracujący z biurem mógł zarobić, ale nie na liczeniu konstrukcji drewnianej, bo tego nie potrafił). Straciłby bardzo wiele za to, że projektując swobodnie, nie dał komuś zarobić kosztem inwestorów.

   Może chciałabyś się wymienić kontaktami i kontynuować rozmowę prywatnie :) Bo gdzie jak gdzie, ale większości wykopowiczów raczej ona nie zainteresuje.

  •  
   n.......r

   +1

   pokaż komentarz

   @Augustusmp: "kreślarze z uprawnieniami" :) i reszta wypowiedzi - ogólnie jestem pod wrażeniem, że czytam to wszystko w komentarzach na wykopie :>

   Wprawdzie prośba o kontakt była jak rozumiem nie do mnie, ale chętnie bym coś Ci skrobnął w ramach ostrzeżenia od starszego kolegi - prywatnie. Znajdziesz mnie na gmailu pod aliasem "hungrytales". Pozdro

 •  

  pokaż komentarz

  Budynek ciekawy ale błąd w tytule, Ośrodek zdrowia to nie to samo co Ośrodek Pomocy Społecznej