•  

  pokaż komentarz

  jaki to sklep ? wystaw tam przedmiot pod nazwa WYKOP, bedziesz wiarygodny.

 •  

  pokaż komentarz

  jakie masz hasło do panelu administracyjnego

 •  

  pokaż komentarz

  @Wojtek1984: Dziekuje. Szacun !
  Mozesz zdradzic ile kosztuje wykonanie takiej strony i calego zaplecza takiego sklepu ? Lub przynajmniej rzad wielkosci ?
  Ile utrzymanie, koszty informatyczne miesiecznie ?
  czy masz prawa do sprzedazy takiej strony jakbym chcial kupic i postawic podobny sklep ? Ile ?
  Sam to prowadzisz ?
  Jestes zarejestrowany w Polsce ?
  Jakie wymagania naklada na ciebie polski US ?
  Obroty miesieczne ? rzad wielkosci ?
  Problemy w codziennej dzialalnosci ?
  Rozliczenia platnosci ? jakie sa koszty i jak to wyglada w praktyce, czas przeplywu kasy do Ciebie ?

  •  

   pokaż komentarz

   @o90: Uffff dużo pytań.
   1) Koszt powstania samej strony to około 2k pln, ale to ze względu na to, że mam znajomych programistów i admina. Więcej szczegółów z realizacji sklepu napisałem tutaj: http://www.ekomercyjnie.pl/od-zera-do-dzialajacego-sklepu-czyli-jak-i-za-ile-powstal-sklep-4gift-pl/
   2) Koszt utrzymania to 200 zł za serwer w OVH, i 79 raz na 3 miesiące za numer stacjonarny w Skype. Do tego dochodzą Zus (350 co miesiąc), Vat, dochodowy, komórka, internet i księgowość w ifirma (55zł).
   3) Musiałbym sprawdzić jak wygląda przeniesienie praw do templatki, którą kupiłem, ale raczej nie byłoby z tym problemów. Ciężko mi powiedzieć "za ile" - to zależy czy z towarem czy bez, czy z bazą klientów itd.
   4) Prowadzę razem z moją narzeczoną, która odwala kawał świetnej roboty i poświęca masę czasu (pozdro Kinga).
   5) Tak, jestem zarejestrowany w PL.
   6) Wymagania takie same jak dla każdego przedsiębiorcy. Vat i dochodowy rozliczam kwartalnie więc raz na 3 miesiące urząd musi dostać przelew. Do 15 miesiące po zakończonym kwartale muszę złożyć Vat UE, a do 25 VAT-7K
   7) Nie mogę zdradzić.
   8) Problemu to oczekiwanie na zwrot pobrań - niestety trwa to trochę. Generalnie nie mamy na chwilę obecną większych problemów, a przynajmniej nic nie przychodzi mi do głowy
   9) Jeżeli klient płaci poprzez DotPay to z każdej płatności oddajemy kilka % operatorowi a potem czekamy kilka dni aż pieniądze do nas dotrą. Przelew tradycyjny przychodzi zazwyczaj tego samego lub następnego dnia na konto. Pobrania to kwestia około tygodnia (zarówno pocztowe jak i kurierskie)

 •  

  pokaż komentarz

  1. Jak tworzyliście cały serwis ? Zleciliście to jakiejś firmie czy pisaliście skrypty na własną rękę ? Czy jest to może już zakupiony gotowy serwis ?
  2. Jaką macie strategie reklamową ?
  3. Czy początki były trudne ?

  •  

   pokaż komentarz

   @ziemniaczek:
   1) Sklep stoi na platformie Magento. Generalnie wszystko stawialiśmy własnymi rękami przy bardzo dużej pomocy 2 znajomych programistów i admina.
   2) Staramy się promować lokalnie (ze względu na darmową dostawę w Warszawie), ale także ogólnopolsko (tu stawiamy na ciekawy asortyment i szybki czas realizacji). Ciężko mi zdradzić co dokładnie robimy w tych kierunkach bo nie wiem co Cię interesuje.
   3) Ciężki był okres tworzenia sklepu. Sam początek to była mega euforia, że się udało. Potem zostaliśmy trochę sprowadzeni na ziemię liczbą zamówień, ale z czasem klientów zaczęło przybywać a Ci, którzy już kupili zaczynali wracać. Jeden z fajniejszych momentów jaki pamiętam z dzwoniący telefon i kobieta mówiąca "Dzieńdobry, jestem waszą klientką..." Aż się paszcza cieszyła jak coś takiego usłyszałem;]

 •  

  pokaż komentarz

  @Wojtek1984:
  1) Jakiego rzędu masz marże?
  2) Zajmujesz się tylko tym?
  3) W Warszawie sam rozwozisz?:)

  •  

   pokaż komentarz

   @matess:
   1) Marże są takie, że jestem w stanie jakoś funkcjonować i nie muszę się martwić o to, że prowizja DotPay czy koszty AdWords zniszczą firmę. Sorry, ale dokładnie nie mogę powiedzieć.
   2) Tak, zajmuję się tylko tym. Ale myślę nad kolejnymi sklepami i projektami.