•  

  pokaż komentarz

  Ile spadło podczas Twojej zmiany? ;-)

 •  

  pokaż komentarz

  Czy dużo przeglądasz w pracy wykop? Co robisz jak zatnie się alt+Tab?

 •  

  pokaż komentarz

  Jaka była najbardziej stresująca sytuacja podczas Twojej dotychczasowej kariery?

  •  

   pokaż komentarz

   @tenner:
   Z mojej perspektywy, to najbardziej stresujący był moment, kiedy było 20 samolotów na mojej częstotliwości i cały czas nadlatywały nowe, a ja nie wiedziałem co mam robić. To były początki szkolenia i siedział ze mną instruktor, który w końcu, jak już był taki chaos, że tego nie ogarniałem, przejął kontrolę i po mnie posprzątał. Nie było to nic groźnego, ale to było bardzo stresujące. Nie wiedziałem co mam robić, komu co powiedzieć, nowe samoloty się zgłaszały, a ja wchodziłem coraz głębiej w bagno.

 •  

  pokaż komentarz

  @czlowieksiekierka:

  Dlaczego najpierw piszesz że jest to informacja tajna, a po chwili odpowiadasz ?

 •  

  pokaż komentarz

  czy tak praca jest stresująca?
  co tak właściwie robisz?

  •  

   pokaż komentarz

   @miiig:
   1.Praca czasami jest stresująca, zależy od podejścia do tego wszystkiego. Jeśli byś myślał cały czas o tym, że życie kilku tysięcy osób zależy od Ciebie to byś się wypalił. Większość kontrolerów traktuje to jako punkty które nie mogą być zbyt blisko siebie. Zdarzają się stresujące sytuacje i niektórzy wymagają opieki psychologa.
   2.Pracuję jako kontroler obszaru, czyli rozmawiam z samolotami na wysokości przelotowej powyżej FL245 czyli około 7km. Mówię pilotom co mają robić, żeby się nie zderzyli z innymi. Czyli albo każę im skręcić albo wznieść się na inny poziom. Na radarze widzę ich prędkość i wysokość, a także kierunek w którym lecą. Do komunikacji używam radia bądź CPDLC (Controller Pilot Data Link Communications) czyli systemu satelitarnego, który przesyła polecenia pilotom.

1 2 3 4 5 6 7 ... 14 15 następna