•  

  pokaż komentarz

  Nikt nic nie pyta? Może zmienię tytuł (już się nie da) na wykopowy lekarz- gawędziarz?
  Dobra, następna cool story:
  (Będzie brutalnie)
  Tytułem wprowadzenia: w miejscowości w której jeżdżę nie ma szpitala psychiatrycznego, najbliższy jest w mieście wojewódzkim K.
  Przyjeżdżam kiedyś do wezwania: myśli samobójcze.
  W domku na uboczu wsi zastaję pana ubranego w elegancki, choć nieco wymięty garnitur, pijaniuteńkiego, ale dzielnie trzymającego się na nogach*. Pan po naszym wejściu stwierdza, że on się chce powiesić. Pytam: tak po prostu? -Tak, znudziło mi się życie. Rozejrzałem się: pod nogami faceta leżała spora wypchana torba. Zapytałem: co jest w tej torbie? On mi mówi, że jego ciuchy, i inne rzeczy.
  Ja: Po co panu to, skoro chce się powiesić?
  Pacjent: Skoro i tak zabierzcie mnie do szpitala psychiatrycznego to będzie mi potrzebne.
  J: Skąd pomysł, że pana zabierzemy?
  P: No... Przecież chce się zabić!
  J: I potrzebne panu do tego pogotowie? Sam pan nie da rady? :) (nie załapał) Ma pan jakiś powód?
  P: Nooo... Chcę się powiesić, a wy macie obowiązek mnie zabrać!
  J: O tym to ja zdecyduje. Ale skoro chce się pan powiesić, to ja nie przeszkadzam. Proszę kontynuować.
  P: I co, pozwolicie mi tak się powiesić?
  J: A, co mamy zrobić? Jest pan wolnym człowiekiem. Tylko niech pan nie prosi o pomoc, bo nam nie wolno. Po fakcie rozpoznamy zgon i będzie szybciutko. No już, już!
  P: Panie, zgłupiałeś pan? Ja się nie chcę powiesić. Chciałem, żebyście mnie zawieźli do szpitala, a potem się chciałem wypisać na żądanie, bo nie mam jak dojechać do K.
  Popatrzyłem na zespół: słyszeliście? Dobrze, wobec tego mam dwóch świadków, że nie chce pan sobie odebrać życia. Prawda?
  P: Prawda, Idźcie w cholerę!
  J: Dobranoc panu! Rachunek za nieuzasadnione wezwanie przyjdzie pocztą
  ---------------------------------------------
  *(własnych)

 •  

  pokaż komentarz

  Nie rozumiem, jak te kilka osób mogło to zakopać...

 •  

  pokaż komentarz

  @Mikemed: Już myślałem, że zasnąłeś, a tu tylko opcji 'odpowiedź' nie użyłeś. ;)
  1. Moja siostra tam studiowała, aktualnie przeniosła się na 3 roku do Warszawy. Bardzo poleca miasto i ludzi, których tam poznała. Jakoś na uczelnie też nie narzekała, ale jednak jechać 13h w pociągu może wymęczyć, bo rodzinne miasto jest na drugim końcu Polski.
  2. Co do spania to na szczęście mam jeszcze czas aby się poprawić jak coś. ;)
  3. Nie na każdej uczelni na 1szym roku masz te przedmioty. Ja np. tylko chemię miałem na 1szym z tych co wymieniłeś. A do tego uważam, że biochemia jest bezsensu. Tzn może tylko u mnie, bo nas strasznie z tego męczą, a i tak w ciągu tygodnia zapomnę te wszystkie wzory, bo i tak wiem, że do niczego mi się nie przydadzą.
  4. No ja właśnie 1szy rok miło wspominam. Teraz się z drugim męczę, bo mam poprawki i uważam, że jest o wiele gorszy od pierwszego. Chociaż fakt - początkowa styczność z anatomią była straszna, ale potem mi się spodobała. :)

  W ogóle to pracujesz w Szczecinie? Trudno było dostać zatrudnienie?
  Do tego jak pracujesz w pogotowiu to na pewno masz dużo ciekawych sytuacji. Mam znajomych, którzy pracują jako ratownicy i zawsze coś śmiesznego/dziwnego dzieje się na dyżurach. Może opowiesz jakieś historie? :>

  •  

   pokaż komentarz

   @Markos90: Sorry, nie zauważyłem, że nie użyłem opcji "odpowiedz". Pardon.
   3. Biochemia też była mocno pokręcona. Właściwie to mało z niej pamiętam. To było kucie, a po egzaminie reset, format c:
   Nie, nie pracuję w Szczecinie. Pracy jest mnóstwo, chyba, że upierasz się na miasto akademickie.
   :))) Może zacznę od tych zabawnych. Przykładowa historia:
   (cool story mode on)
   Wyjeżdżając do zgłoszenia nigdy nie wiesz, co zastaniesz. Często zgłoszenie i faktyczna sytuacja mocno się od siebie różnią. Np. (nie mój) przypadek, gdy zgłoszenie brzmiało: moja żona chyba nie żyje! Ratujcie! Koleżanka wraz z zespołem na najwyższych obrotach z "dyskoteką" wyjechali, po przybyciu na miejsce zobaczyli... kondukt żałobny, a facet (alkoholik, który dopiero co wytrzeźwiał po kilkudniowym ciągu) wzywał do swojej żony, która leżała w trumnie i nie żyła od 3 dni. Tragikomedia. W relacji kumpeli miny żałobników nie do zapomnienia. :))

 •  

  pokaż komentarz

  Witam :)
  Jakie było pierwsze wezwanie, które zapadło Ci na zawsze w pamięć?
  Jakie wezwanie było najgorsze pod względem psychicznym dla Ciebie?
  Jaka była twoja największa akcja?

  Pozdrawiam, moim marzeniem jest kiedyś zostać lekarzem medycyny ratunkowej (na razie ruszam na I rok ) :) Pzdr!

  •  

   pokaż komentarz

   @Piter128: Trzeci dzień pracy: Wezwanie do pacjenta ok. 40 lat z zawałem m.sercowego i pierwsza resuscytacja w karetce (na szczęście udana).
   Wezwanie do nagłej śmierci (zachłyśnięcie) dziecka 4- miesięcznego, podczas gdy mój syn miał wtedy 3 m-ce. Musieli mnie odciągać.
   Koordynacja akcji śmigłowca i mojej na zboczu górskim- ściągaliśmy turystkę z cukrzycą, która się wybrała na spacer (turystka, nie cukrzyca). :( Stawy skokowe mnie bolały tydzień. Ew. współpraca ze strażą pożarną przy płonącym budynku z ludźmi na piętrze. Też było niewesoło.

1 2 3 4 5 6 7 ... 15 16 następna