•  

  pokaż komentarz

  1 Jako pracownik takiego zakładu umiesz otwierać zamki drucikami wytrychami itp. ?
  2 Które zamki wg. ciebie są najlepsze ?
  3 Czy zrobiłeś sobie kiedyś kopię klucza (do serca) jakiejś klientki ?

  •  

   pokaż komentarz

   @slownik: Mieliśmy kiedyś osobnego pracownika który jeździł do klientów zarówno montować jak i otwierać. Sam bawiłem się w to ale raczej hobbystycznie kiedy akurat nie było klientów - głównie w bump locking czy właśnie spinaczami do papieru jako "domowymi wytrychami". Na takich chińczykach za którymśtam razem wychodziło, ale mając wkładkę w ręce - powiem szczerze że nie próbowałem niczyich drzwi jeszcze otwierać.

 •  

  pokaż komentarz

  A jak oceniasz zamki Gerda Tytan? Nie napisałeś o nich jeszcze ani słowa, a są one bardzo popularne w Polsce (mimo ceny). Ciekawe czy ta popularność wynika z sentymentu czy z czegoś innego. Jak to jest?

  •  

   pokaż komentarz

   @vizzerdrix: Zanim zacząłem pracować tez myślałem o nich jako wzorze zamka antywłamaniowego. Kiedy uczyłem się dorabiać te okrągłe klucze denerwowałem się że będzie mnóstwo zwrotów. Nie było. Wbrew pozorom są dosyć tolerancyjne na niedokładne kopiowanie - nawet 0,2 mm, chociaż to tez zależy na jaki egzemplarz się trafi. Cena? Wprawdzie 150-200 zł, ale każdy klucz z atestem klasy C masz za 25 zł, w porównaniu do 40 w innych konstrukcjach.

   Lubie też pokazać "ręce które leczą" na starych egzemplarzach - kupa ludzi przychodzi z wymontowanym zamkiem że klucz chodzi z oporem, że chcą wymieniać. Odwracam się plecami na chwile i po chwili oddaję działający znów idealnie zamek.
   Cały trick polega na wsadzeniu w otwór klucza wiertła bodaj 5,5 i wyciągniecie wszelkiego śmiecia który się tam przez lata w kieszeni zbierał (tam tego może być naprawdę sporo). Mina ludzi na koniec - bezcenna ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Czy grożą jakieś kary za dorobienie klucza bez okazania karty?

  •  

   pokaż komentarz

   @romanov2: To zależy od producenta, ale do 5k zł. poza tym wiele firm teraz dopuszcza parę opcji dorabiania kluczy chronionych - albo okazać kartę, albo dwa oryginały, albo dowód osobisty z którego spisuję numer. Chyba tylko Wilka upiera się na okazanie karty i konieczność zrobienia kserokopii którą musimy zachować.

 •  

  pokaż komentarz

  Gdzie dorobić taki http://i.imgur.com/4uuCu.jpg klucz? Pytałem w 5 miejscach i wszędzie mówili że u nich nie da rady :(

  •  

   pokaż komentarz

   @bakafaka: mało. Tak naprawdę studiuję i pracuje na raz, a ta praca to jedyna opcja jaka znalazłem z możliwością wyboru godzin pracy (w granicach rozsądku). 6zł/h. Na pocieszenie (chyba samemu sobie) dodam że pracuje właściwie tylko 30% czasu, bo tyle mniej więcej zajmują klienci. Reszta to siedzenie i czytanie, granie na kompie czy uczenie się.

1 2 3 4 5 6 7 ... 27 28 następna