•  

  pokaż komentarz

  Uważasz że 3000 hitów dla wordpressa bez wygibaśnych pluginów to taka kosmiczna liczba?
  Z nazwa.pl miałem już dość przygód. Kiedyś zablokowali dostęp do strony z 2 selectami, jedym updatem i jednym insertem bo "przekroczony został limit połączeń do bazy danych". Niestety nie udało mi się dowiedzieć jaki to limit.
  Płacę NetArtowi solidną kasę co rok za serwer i mam prawo domagać się prawidłowego działania i dokładnego informowania o problemach, a nie informacji typu: "przekroczył pan nasz tajemny limit więc pana odcinami"

  •  

   pokaż komentarz

   Lepsze to niż np.
   "Głownodowodząca małpka w naszym departamencie odcięć trafiła rzutką w adres pańskiego bloga. Odcinamy dostęp, bo Małpka ma boską moc. Dostęp będzie przywrócony. Albo nie."

  •  

   pokaż komentarz

   no wlasnie - "Płacę NetArtowi solidną kasę co rok za serwer i mam prawo domagać się prawidłowego działania i dokładnego informowania o problemach"

   Placisz netartowi kase za to zeby Twoja strona dzialala szybko - Ty i 100 innych osob ktora siedzi na Tym konkretnie serwerze. Nagle - Twoja strona zaczyna wolno dzialac - spowodowane jest to tym ze nieoptymalnie napisana plikacja wordpress (czy tam jej plugin) przy duzej liczbie zapytan generuje potezny load (3 minuty na proces). Rozumiem ze nazwa.pl ma grzecznie wyslac maila do wlasciciela bloga PROSZAC GO zeby laskawie poprawil swoj skrypt zeby zuzywal mniej zasobow? I Ty razem z 99 innymi osobami grzecznie czekacie i nie dzwonicie do nazwy.pl z pytaniem "czemu moja aplikacja wolno dziala - place wymagam".

  •  

   pokaż komentarz

   To niech dadza lista aplikacji php ktore sa w stanie hostowac i przy jakim obciazeniu. Tyle sa na rynku, ze powinni miec statystyki z ktorych daloby sie cos takiego zrobic.

 •  

  pokaż komentarz

  Łatwo brać pieniądze za strony, których nikt nie odwiedza. A przydziałem zasobów można także sterować.

  •  

   pokaż komentarz

   Ta, w sklepie internetowym musialem wylaczyc funkcje szukania w opisach bo dla Nazwy.pl to juz bylo za duzo i dostalismy identyczny mail.
   Generalnie Nazwa ostro zdziera i uwazam ze to hosting dla ludzi/firm ktorzy niewiele maja wspolnego z internetem ale ktos im zrobil strone, trafili na reklame hostingu Nazwy i tam juz zostaja.

 •  

  pokaż komentarz

  Myślę, że WordPress (o ile dobrze pamiętam, to Paweł korzysta z wersji 2.5 tego CMSa) z włączoną opcją cache'owania jest wystarczająco optymalny.
  A nawet jeżeli nie, to sprawa ma jednak głębsze dno, a konkretniej sposób traktowania klientów przez NetArt (w tym niepełne informowanie ich o problemach, brak sprecyzowanych informacji na temat ograniczeń w usługach itp. itd.)

 •  

  pokaż komentarz

  To musza miec beznadziejne serwery... bo wykop efekt to nadal tylko pobozne zyczenie ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Firmy hostingowe są sobie same winne wyłączają Gzip-Deflate bo przeciąża to serwer ale zwiększa transfer, nie pozwalają na modyfikacje strony w sposób który by pozwalał na zaoszczędzenie transferu jak mod_expires co skutecznie oszczędzało by serwer i transfer. Dają bazy w MYISAM a nie w Innodb co powoduje przekraczanie limitów połączeń i spadek wydajności w porównaniu z innymi serwerami "Transakcje". Nie wspomnę już o tym iż wiele hostingów nawet nie ma obsługi PHP cache jak np. ioncube, phpshield, przyspiesza to nawet skrypty o 300%. Marne parametry serwerów Celerony nie Xeony etc. Porównując lepiej wykupić hosting w Niemczech czy USa gdyż u nas są holendarne stawki za połączenie NET a hostingowcy muszą w takim wypadku na czymś zaoszczędzić. Home.pl stosuje praktykę iż w przypadku przeciązenia blokuje dostęp klientom do strony "Serwer przeciążony". Duża wina także może stać po stronie samych użytkowników w tym przypadku na pewno autor nie miał na swojej stronie wtyczki odpowiednio cach#%ącej zapytania do WP.

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna