•  
  n..............k

  +73

  pokaż komentarz

  Z mojej strony wielki szacunek dla profesora Wolniewicza. Prawdziwy patriota wychowany w duchu przedwojennych zasad. Takich polityków chciałbym widzieć, bo dzisiaj to same pijarowo-marketingowe k%@$iszony.

  W powiązanych dodaje moją ulubioną wypowiedź prof. Wolniewicza ( z tych które znam).

  •  

   pokaż komentarz

   @nieDobry_chlopak: Murzyn "Bebe" :D Ale człowiek ma rację. Można to spokojnie odnieść do wielu sytuacji, w których zatracamy jakieś pozytywne wzorce czy tożsamość narodową w imię bezkrytycznej poprawności politycznej i przejaskrawionej tolerancji. Bo o gejach czy żydach nie wolno mówić inaczej niż z zachwytem.
   A i to nie do końca bo mówiąc o nich dobrze, wytrąca im się najważniejszą broń czyli "antysemityzm" i "homofobię"

  •  

   pokaż komentarz

   @Filipix: też lubię prof. Wolniewicza, ale zwróć uwagę, jak musiał to powiedzieć, i to parę lat temu. musiał powiedzieć, że nie ma nic do 'Bebe', nie ma nic do tego murzyna i do innych murzynów, i że oni w ogóle mu nie przeszkadzają, i dopiero wtedy mógł powiedzieć, że mu się 'Bebe' w reprezentacji nie podoba. bo gdyby powiedział 'murzyn Bebe mi się w reprezentacji nie podoba', to prof. Wolniewicz byłby okrzyknięty rasistą.

  •  
   P.......b

   -7

   pokaż komentarz

   @UlfNitjsefni: Oburzające. Lepiej jakby powiedział z grubej rury, że Murzyn w kadrze mu się nie podoba. Albo jeszcze krócej, że Murzyni mu się nie podobają. To dopiero by go hieny dziennikarskie zaszczuły!

  •  
   c......r

   +1

   pokaż komentarz

   @nieDobry_chlopak: chodzi o tą z meczetami, gdzie jako argumentu przeciwko budowie meczetu używa "przecież, wśród islamistów zdarzają się terroryści, jak można dać im coś zbudować" i kłamie mówiąc "wszyscy terroryści to islamiści"?

  •  
   v.........l

   0

   pokaż komentarz

   W takim jebniętym świecie żyjemy. Kiedyś straciłem konto na facebooku (ban) ponieważ na WŁASNEJ tablicy skrytykowałem Arabów (było to po którymś zamachu, nie pamiętam już szczegółów)
   w każdym razie nie było to nic obraźliwego, ot: krytyka mentalności muzułmańskiej poparta przykładami w postaci artykułów/wiadomości o zamachach dokonanych przez muzułmanów. Wyraziłem WŁASNE zdanie, na WŁASNEJ tablicy.
   Dwa dni później nie miałem konta, bo znalazł się jakiś nadgorliwy obrońca obcych kultur.
   ;/

  •  

   pokaż komentarz

   @Pompidoub: nie wiem jak ty, ale ja potrafię sobie wyobrazić sytuację, w której 'nie chcę murzynów w kadrze' i 'nie chcę niemców w kadrze', znaczy dokładnie tyle, że 'nie chce murzynów i niemców w kadrze' i nic więcej. a takie zdanie zazwyczaj równałoby się z przyznaniem do szeroko pojętego rasizmu.

   @velMarshall: no niestety, co począć. ale żeby rozwiać twoje wątpliwości, wyraziłeś własne zdanie, ale tablica facebookowa należy do Ciebie i w 51% do facebooka :p , ale powinieneś być wdzięczny, bo przynajmniej nie musisz na facebooku całymi dniami siedzieć.

  •  
   n..............k

   0

   pokaż komentarz

   @UlfNitjsefni: Dobrze mówisz. Czy to że ktoś oczekuje żeby w kadrze Polski grali Polacy jest nienormalne?

  •  
   P.......b

   -1

   pokaż komentarz

   @UlfNitjsefni: Wykluczasz tym samym czarnych z bycia Polakami. Ja nie mam nic przeciwko takim murzynom w kadrze, którzy w naszym kraju się wychowali lub nawet urodzili, mówią biegle po polsku i mają Polskę za swoją ojczyznę. Takich w tej chwili w polskiej lidze chyba nie ma, ale kiedyś był mulat Robert Mitwerandu, urodzony w Chorzowie. W przypadkach pana Bebe, Perejro i innych takich zgadzam się z Wolniewiczem.
   Natomiast zdanie 'nie chcę murzynów w kadrze' jednoznacznie mówi "w kadrze chcę tylko białasów (ewentualnie żółtków, byle nie czarnych)". Wyklucza z niej takich o których tutaj napisałem. To nie rasizm?

  •  

   pokaż komentarz

   @Pompidoub: no i widzisz, ja nie powiedziałem, że 'nie chce aby czarni rodzili się w Polsce', powiedziałem 'że nie chcę murzynów w kadrze', ale nigdzie nie napisałem, że nie chce aby murzyn, który urodził i wychował się w Polsce grał w kadrze, jeśli takowy się znajdzie to proszę bardzo, ale ty tego nie zrozumiesz, bo już napisałeś, że mówiąc 'nie chce murzynów w kadrze', powiedziałem że 'wykluczam czarnych z bycia Polakami'.

   a to "Natomiast zdanie 'nie chcę murzynów w kadrze' jednoznacznie mówi "w kadrze chcę tylko białasów (ewentualnie żółtków, byle nie czarnych)". Wyklucza z niej takich o których tutaj napisałem. To nie rasizm?" to już jest masakra :D

   EOT

 •  

  pokaż komentarz

  Moim zdaniem Wolniewicz to najznakomistszy polski filozof w ciagu ostatnich piecdziesieciu lat.

  Swiatly umysl, wielki czlowiek.

  Zawsze slucha sie go z przyjemnoscia, bo logika i czystosc wyrazen mysli w jego wypowiedziach jest najwyzszej proby.

 •  

  pokaż komentarz

  Zastanawia mnie fakt podnoszenia kwestii Jedwabnego w TV TRWAM (gorącego orędownika PIS).
  A jak wiadomo to Św.pamięci prezydent, będąc ministrem sprawiedliwości, zabronił ekshumacji zwłok w Jedwabnem w czasie śledztwa. Pod wpływem środowisk żydowskich. Czy może dla przysługi ?
  A Może coś jest na rzeczy i tego nie zrobili Polacy a np Niemcy czy Rosjanie ?

 •  

  pokaż komentarz

  Warto -tradycyjnie już - przypomnieć materiał filmowy, który jakiś czas temu pojawił się na wykopie, a dotyczył kwestii antysemityzmu.

  Z niego wyłoniły się takie obrazy:
  1. antysemityzm jest dzisiaj podstawowym narzędziem do zarabiania pieniędzy przez Żydów

  2. antysemityzm jest narzędziem wymuszającym pewne rozwiązania prożydowskie (tak, jest to jedna z ważniejszej broni Izraela), dzięki czemu np. służby izraelskie mogą sobie jeździć wolno po kraju z bronią... w sumie, to nawet mogą pewnie wybić całą wieś, twierdząc, że tam byli antysemici grożący im życiem i pewnie ujdzie im to na sucho.

  3. antysemityzm w rzeczywistości jest bardzo marginalny, jednak sztucznie pompowany przez Żydów, by pokazać światu, jak ci są mocno niszczeni przez świat i, że należy im się jakaś rekompensata za to (tak, wracamy do punktu 1).

  4. i przypominam również ciekawą kwestię: jakakolwiek krytyka Żydów = antysemityzm.

  •  

   pokaż komentarz

   @simperium: Jakby mi ktoś groził życiem to tez bym wybił całą wieś;] Teraz już serio, rozumiem że tamto to był błąd. Kwestia antysemityzmu działa poniekąd jak samospełniające się proroctwo. Głosząc jego wszechobecność i postępując roszczeniowo z tego powodu niejako przyczyniają się do jego rozwoju.

  •  
   g.....z

   +3

   pokaż komentarz

   @simperium:
   Wystarczy oglądnąć tę debatę pomiędzy dwoma żydami, by przekonać się o prawdzie na temat antysemityzmu w obecnym świecie:
   http://www.youtube.com/watch?v=TCKTKMFTprM

   Argumenty i fakty kontra ad personam i robienie dobrego wrażenia.
   Nikt nie obnaża prawdy na temat antysemityzmu w tak merytoryczny sposób jak Finkelstein.

  •  

   pokaż komentarz

   @simperium: Po egzekucji polskich oficerów, w 1943 r. ukazała się stalinowska dyrektywa, która zalecała: „Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej”.

   11 listopada zapraszam na Marsz Niepodległości.

  •  

   pokaż komentarz

   @MrGrandma: Krytykuje koteria JKM Stalina za propagandę, a sami uczą się od najlepszych i wszystkich niezgadzających się nazywają socjalistami czy komunistami.

  •  

   pokaż komentarz

   @arcybydle-polakozerca: No tak, w końcu jaka to bezczelność krytykować ukochanego Wujka Stalina.

  •  

   pokaż komentarz

   @MrGrandma: Zabolało jak widzę. W środowisku chyba tylko Stalin Society nie krytykuje :] Wbrew pozorom komuniści mają mniej świętości (osobami wyrażanych) niż szeroko rozumiana prawica.

   "Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich komunistami, socjalistami albo agentami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej”. :]

  •  

   pokaż komentarz

   @arcybydle-polakozerca: Ciebie zabolało, nie mnie. Ten cytat nijak nie pasuje do moich wypowiedzi, a najlepsze jest to określenie "koteria JKM". Pisanie dla pisania, nie dasz rady porównać Stalina do 16-letniego bloggera.

  •  

   pokaż komentarz

   @MrGrandma: Nie boli mnie (powinno tych, którzy korzystają ze stalinowskich wzorców). Stalin był jednym z najlepszych komunistów (jeżeli chodzi o konsekwencję). Krytyka jego posunięć nie jest mi obca, ba byłbym głupi, gdybym miał go za boga i nieomylnego (z każdą postacią historyczną ma to miejsce). Socjalizm nie miał być przyjemny dla dosłownie wszystkich - kto twierdzi inaczej, Manifestu Komunistycznego nawet nie czytał.

   Dostrzegam po prostu dualizm moralny/poznawczy, tych co o "prawdę" walczą.

   JKM nie ma stałej partii, ma swoją koterię (szczególnie internetową) o wahaniach rozmiarów. Uważam, że jest to słuszne określenie.

   Ten cytat ma się dużo, nie moja wina w niedostrzeganiu analogii.
   W sumie to poproszę o konkretną nazwę dokumentu z datą, przekopałem 5 stron w google i tylko narodowcy tym rzucają. Mam uzasadnione wątpliwości, co do jego prawdziwości.

  •  

   pokaż komentarz

   @arcybydle-polakozerca: oczywiście manifest komunistyczny jest tak krótkowzroczny, że nie przewiduje, że nastaną nowi "wyzyskiwacze" po wykurzeniu tych pierwszych.

   Analogia owszem jest, ale zupełnie nietrafiona.

   5 stron w google to zaiste wyczyn, ale może warto poszukać info w innych językach niż polski :)

  •  

   pokaż komentarz

   @MrGrandma: Cytujesz = znasz źródło (nie pismo naukowe, a sam dokument). Podaj. Na Tobie ciąży dowiedzenie swojej racji :] Mnie nie musi się chcieć falsyfikować, jak to miało miejsce z Marksem czy Darwinem.
   Jeżeli umiesz przewidywać wszystko, idź jednak na polityka.

  •  

   pokaż komentarz

   @arcybydle-polakozerca: załatwisz mi pozwolenie na wejście do archiwów moskiewskich? Mój profesor musiał się za tym nieźle nabiegać, a i za nim się tam nabiegali, więc fajnie by było, gdybyś mnie wyręczył :)

   A tymczasem pójdę poszukać dokumentu, w którym Piłsudski powiedział "Wam kury szczać prowadzać, a nie politykę prowadzić". Zapytam Gazety Wyborczej, podawali ten cytat, pewnie znają dokument źródłowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @simperium:
   Jak to powiedział towarzysz Israel Singer , "Jeżeli istenieje kraj, w którym nie ma antysemityzmu, Żydzi zrobią wszystko aby był :D"

  •  

   pokaż komentarz

   @MrGrandma: Takie tajne nie jest już, skoro krąży po necie. Historię publikacji poproszę więc. Czy pojawiło się to najpierw w antykomunistycznych periodykach? Jeżeli tak, to moje obawy o wiarygodność nabierają powoli słuszności. Tam jest kiepska weryfikacja, patrz Soviet Story/Czarna Księga Komunizmu chociażby.
   Do Moskwy możesz jechać (raj dla kapitalistów średnich i wielkich), ale nic Ci nie załatwię, moich ludzi tam nie ma.

   Wychodzi na to, że cytujesz co jest dla Ciebie korzystne, nawet nie znając źródła, czyli coś średnio wiarygodnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @arcybydle-polakozerca: w Polsce łatwiej o dostęp do archiw (w Rosji nie dostaniesz się za skarby świata!), a nadal nie zweryfikujesz mi tego cytatu Piłsudskiego. Jeśli chcesz być konsekwentny, Twoje słowa powinny się odnosić nie tylko do mnie, ale też do Gazety Wyborczej.

  •  

   pokaż komentarz

   @MrGrandma: Ty zacytowałeś GW i chcesz ode mnie weryfikacji? Kpisz :]
   Nie odbiegaj od tematu. Mam wrażenie, że szukasz wymówki. Ja mam jedno zadanie dla Ciebie - weryfikację tegoż dokumentu Stalina. Tyle i tylko tyle. Ty podniosłeś jego kwestię, to ją dokończ zgodnie z wymogami dbałości o fakty.

   Niekonsekwentny to Ty jesteś, używasz argumentu rodzaju "a u was biją murzynów". Dyskusja albo jest kulturalna i rzeczowa, albo jest obrzucaniem się błotem. W garść wziąłeś już nieco, do rzutu się zbierasz, ale nie trafisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @arcybydle-polakozerca: Zacytowałem Piłsudskiego. W temacie ciągle jesteśmy, bo dyskutujemy teraz o weryfikowalności cytatów z wypowiedzi sławnych osób pierwszej połowy XX wieku.

   Po prostu pokazuję na prostym przykładzie, że postawione przez Ciebie zadanie nie jest warte nawet tego błota.

  •  

   pokaż komentarz

   @MrGrandma: Wymagam od Ciebie za dużo, przerzucasz na mnie swoje obowiązki w dyskusji.
   Historii publikacji tego fragmentu dyrektywy też nie przytoczysz?
   Nie sprawdzałem cytatu z Piłsudskiego - nie interesuje mnie on.

 •  
  n..............k

  +39

  pokaż komentarz

  @hasser: powiedz nam drogi kolego co jest nieprawdziwego w tej informacji??