•  
  g......n

  +40

  pokaż komentarz

  Bo każdy klient to złodziej. Wiecie co, jak patrzę na ten rynek to mi się śmiać chce. Stare pryki, dinozaury nie potrafiąc dostosować się do dzisiejszej rzeczywistości wyzywają innych od złodziei nawet gdy niczego nie ukradli.

  ~ DRM ~ najlepszy przykład. Idąc do sklepu i kupując oryginalną grę. PŁACĄC WYDAWCY jestem traktowany tym świństwem. W wielu wypadkach jak np gry Ubisoftu, DRM nie pozwala mi dowolnie korzystać z produktu który kupiłem. Niby w imię walki z piractwem ale to PIRAT ma złamany DRM i jemu to zabezpieczenie zwisa. Gra bez problemu nie płacąc gry ja płacący mam problem. Jaki sens karać klienta za to że coś kupił od nas ? Chcecie go nauczyć że piractwo jest dobre ?

  ~ WYDAWCY ~ wg wydawcy, kiedy pożyczę książkę znajomemu to jest to złodziejstwo bo tracą zyski. Bo on przeczytał a nie zapłacił. Wg tej filozofii, każdy z nas powinien mieć przy sobie rolkę papieru toaletowego. Bo jak można iść do kibla, podetrzeć dupsko kiedy nie kupiło się papieru ? Skandal. Producenci papieru toaletowego tracą miliardy przez to. Bo wielu ludzi używa tą samą rolkę papieru.

  ~ PRODUCENCI ~ Kazik tu chyba najlepszym przykładem. Muzyk którego szanowałem a do którego dzisiaj szacunku nie mam. Jak można grozić pozwem SWOJEMU FANOWI za to ŻE GO PROMUJE ? Jak można wysuwać absurdalne żądania by przekazał mu dostęp do swojej strony WWW, konta na Facebooku itp ? Idiotyzm takiego postępowania jest szokujący. Walczyć ze swoimi fanami ? Bo Kazik niby traci. Idę o zakład że więcej go kosztuje ten durny prawnik.

  PRODUCENCI, WYDAWCY i inne dinozaury - posłuchajcie. Kasety VHS już praktycznie zniknęły z rynku. Taśmy magnetofonowe już praktycznie nie istnieją. CD/DVD zdobyło rynek. Teraz CD/DVD jest wypierane przez ELEKTRONICZNĄ DYSTRYBUCJĘ. Ta elektroniczna dystrybucja wymaga od Was TYLKO SERWERA Z MOCNYM ŁĄCZEM INTERNETOWYM. Więc:

  ~ CHCĘ KUPIĆ FILM ~ nie chcę reklam kwadransa reklam przed nim, materiałów pokazowych, głupich filmików o piractwie itp. Chcę film w dobrej jakości do ściągnięcia. Bo o 18:00 pomyślałem że chcę go oglądnąć i o 19:00 chcę go mieć nawet w niedziele wieczorem jak nikt nie pracuje. Jak mam czekać do poniedziałki albo ściągnąć go z sieci to zgadnijcie co wybiorę ? Dobrze że są już tego typu usługi. Ale tam NIE MA NOWYCH FILMÓW!

  ~ CHCE MÓJ ULUBIONY KAWAŁEK MUZYCZNY ~ nie, nie chcę całej płyty. Nawet do samochodu mogę kupić same lusterka. Chcę kupić ten pojedynczy utwór I TYLE. I nie chcę za niego płacić 60zł. Tam jest 10 piosenek a ja chcę jedną. I nie chcę za nią płacić 6zł. 6zł było wtedy jak Wam trzeba było nająć kupę ludzi to transportu, jak mieliście utrzymać magazyny, jak w sklepie doliczano sobie marżę. Ja chcę 1 piosenkę za 1-2zł. Jak mam iść w niedziele wieczorem po ciekawy utwór to co wybiorę ? Ściągnięcie MP3 z dowolnej strony czy pójście do sklepu, kupienie całej płyty dla jednej piosenki po to by się przekonać że nie mogę jej zripować do mp3 albo innego formatu bo są jakieś głupawe zabezpieczenia ? A jak to niedziela wieczór jest ?

  I proszę, nie mówcie że w niedziele wieczorem do salonu BMW czy Mercedesa nie pójdziesz kupić samochodu. Oni nie mają takiej możliwości. Wy tak. Dostosujcie się albo zdechniecie.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Proponuję wspierać inicjatywę wolnepodreczniki.pl

 •  
  A....j

  +1

  pokaż komentarz

  Najlepiej gdyby podręczniki tworzył zespół wytypowany przez MEN, drukarnia wytypowana by była w drodze przetargu, a dystrybucja odbywała by się w szkołach po cenie pokrywającej koszt stworzenia, druku i dystrybucji.

 •  
  K.....k

  -1

  pokaż komentarz

  Ten tekst mnie natchnął i chciałbym się podzielić pewną ideą.

  A może tak skrzyknąć się w internecie i zacząć charytatywnie robić podręczniki? Jakby się udało to taki podręcznik byłby za darmo w wersji elektronicznej i po kosztach druku w wersji papierowej, a pieniądze, które teraz idą na podręczniki mogłyby być przeznaczone na coś innego.

Dodany przez:

avatar makosc dołączył
48 wykopali 2 zakopali 1.4 tys. wyświetleń