•  

  pokaż komentarz

  zamiast włożyć troche wysiłku w szukanie młodych zdolnych Polaków sciągamy jakiś obcokarjowców którzy są za słabi aby grać w tamtejszych kadrach? A potem sie wszyscy dziwią że nie mozemy nawiązać równej walki z innymi krajami europejskimi. Czyli mamy już Perquisa, Rogera, Obraniaka, Polanskiego, niedlugo ma być Arboleda, tak? Normalnie Legia cudzoziemska!

  •  

   pokaż komentarz

   @PanG: Żeby wyszkolić młodego następce Bońka to trzeba mieć system szkolenia, bazę treningową, odpowiednich trenerów itd. po co to tworzyć jak mozna szukac szrotu z zagranicy?

  •  

   pokaż komentarz

   @Sagittarius: najpierw z zachodu ściagaliśmy niepotrzebne uzywane auta a teraz piłarzy? :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Sagittarius: niestety proces szkolenia młodzieży jest u nas marny. Z tego co się orientuję to akademia piłkarska działa jedynie w Legii Warszawa. Inne kluby wolą sprowadzić zawodników z zagranicy. Jeśli w jedynej polskiej drużynie która grała w eliminacjach LM gra w wyjściowym składnie dwóch, trzech Polaków ( Sobolewski, Małecki czasem Wilk) z kogo ma wybierać selekcjoner. Trochę lepiej jest w Legii, tam Polaków gra sporo.
   Do drzwi Reprezentacji dawno nie zawitał młody utalentowany zawodnik, nie licząc Lewandowskiego. W ich miejsce sprowadzani są zawodnicy pokroju Polańskiego, którzy do niedawna nie chcieli słyszeć o Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @maciao: Na to o czym piszesz ma też wpływ horrendalnych cen dyktowanych za polskich zawodników. Teraz po prostu nie opłaca sie budować drużyny w oparciu o najlepszych polskich piłkarzy jak swego czasu Wisła bo finansowo jest to strata kasy. Lepiej ściągnąć za półdarmo grajków zza granicy.