•  

  pokaż komentarz

  Przepraszam na drobny błąd w tekście na pokazywarce, ale nie mogę już edytować. Oczywiście masło wytwarza się z tłuszczu zwierzęcego.

  •  

   pokaż komentarz

   @broker:
   Nie czepiam się, ale między innymi dlatego warto byłoby na przyszłość założyć tam sobie konto - można edytować bez problemów

  •  
   f....f

   +4

   pokaż komentarz

   @Kogr: dopóki nie wejdzie na główną wykopu można edytować, oczywiście jak ma się tam konto

  •  

   pokaż komentarz

   @fanvnf:
   Aaaaa... Chyba że tak, mojego nic nigdy nie weszło :/

  •  

   pokaż komentarz

   @broker: Aż musiałem się zalogować jak zobaczyłem ten wykop. Ty myślisz, że możesz kupić mleko w polskich sklepach? Myślisz, że to do czego porównujesz wyrób to mleko? W polskich sklepach nie uświadczysz mleka, jedynie wyroby mleko podobne więc jaka różnica pomiędzy tym a na przykład łaciatym czy innym popularnym?

  •  

   pokaż komentarz

   @broker: No, ale nie widzę nigdzie żeby było napisane, że to jest mleko. Broń boże nie bronię takich oszukanych produktów, no ale wszystko jest OK. Jest coś łąkowe i ma tłuszcz. A, że wyglądem jest podobne do mleka i jest w kartonie to jeszcze nie sprawia, że jest mlekiem ;)
   Jak sam powiedziałeś trzeba czytać opakowania i między wierszami.

  •  

   pokaż komentarz

   @JokerBonifacy: to racja, prawdziwe mleko tylko na wsi, prost od krowy. Ma mieć "typowy zapach" i skwasić się po kilku dniach. W sklepach to sam syf. Choć z tym łąkowym to przegięcie, a ja to kilka razy kupowałem i nie zwróciłem uwagi nawet. Wykop k@@#a!

  •  

   pokaż komentarz

   @engineer: Właśnie zachęcam ludzi do tego, żeby dokładnie czytali opakowania, bo na pierwszy rzut oka przeciętny konsument może być przekonany, że ma do czynienia z prawdziwym 100% mlekiem. Obawiam się, że ten produkt jest skierowany do starszych ludzi, którzy często nie zauważają już takich szczegółów ze względu na swój wiek. Ponadto uważam, że producent powinien wyraźnie (dużą czcionką) napisać: "wyrób mlekopodobny", tak samo jak mleczarnie mają obowiązek pisać np. "wyrób seropodobny", który jest wytwarzany z mleka z dodatkiem właśnie tłuszczu roślinnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @broker: muślisz, że sprawa nadaje się do UOKiK, to zgłoś.

  •  
   A......A

   -2

   pokaż komentarz

   @Lampartini: Prawdziwe mleko osobiście uważam za wstrętne w smaku i zapachu. Wolę te z kartonu.
   Co do wyrobów mleko-podobnych to faktycznie muszę sprawdzić czy pite prze zemnie mleko tez nie jest podróbą.

  •  
   g......k

   +1

   pokaż komentarz

   @ArekkerA: To mleko.

   Też piłem łąkowe, zimne ujdzie, podgrzane nie smakuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @broker: Ale jaja matce pokazałem, okazało się, że kupiła wczoraj jedno, co za FAIL.

   To mnie tak skłoniło do pomyślenia, co to ma znaczyć napis na kartonie "łąkowe" łąkowe co ? Oczywiście nie mogą napisać mleko, bo wtedy można by było ich zgłosić do odpowiedniego urzędu.
   Na opakowaniu jest napisane "produkt do picia UHT", ręce opadają, co nie zmienia faktu, że nawet jak nie pisze mleko to produkt wprowadza w błąd konsumentów swoim opakowaniem co jest niedozwolone.
   Na serio, gdzie my żyjemy, że wystarczy nie umieścić napisu "mleko", aby móc sprzedawać właściwie cokolwiek, po co oni się trudzili mogli dać wodę z tłuszczem oraz barwniki i smak syntetyczny, no litości.
   Ktoś powinien się tym na serio zająć, tym produktem do picia UHT.......
   Swoją drogą jeśli na półce jest cena zawieszona z napisem "mleko" odwołująca się do tego produktu to już ktoś ma problem, prawda ?

  •  

   pokaż komentarz

   @neoandrew: Zwróciłeś uwagę na ciekawą rzecz. Bo sama nazwa już może sugerować, że to jest mleko "Łąkowe". Bo skoro jest to wg producenta "produkt do picia UHT", to nazwa powinna brzmieć "Łąkowy".

  •  

   pokaż komentarz

   @broker: No nie oszukujmy się, to jest celowo tak zrobione i oni dobrze o tym wiedzą, spytałem się też o cenę i okazuje się, że cena jest raczej normalna, tak więc potwierdza się to, że na tym sobie nieźle zarabiają, na wprowadzaniu w błąd konsumenta w celu korzyści majątkowej, tak bym to ładnie nazwał.
   Po za tym nie rozumiem, na każdym produkcie powinno pisać co to za produkt, "łąkowe" nic nie znaczy, nie wspominając o tym, że produkt taki powinien być oznaczony jako "mlekopodobny", sam fakt, że nie użyli słowa "mleko" oznacza, że dobrze zdają sobie sprawę co by za takie coś groziło, jednocześnie produkt wygląda tak, aby zmylić klienta, nie wzbudzić w nim wątpliwości, że to co kupuje może nie być naturalnym mlekiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @fanvnf:
   dopóki nie wejdzie na główną wykopu można edytować
   To nie jest wykopowa pokazywarka. Tam możesz edytować kiedy chcesz (sprawdzone).

  •  

   pokaż komentarz

   @broker: Właśnie zachęcam ludzi do tego, żeby dokładnie czytali opakowania
   Pod warunkiem, że na opakowaniu prawdę napiszą :P A ja bym i co do tego nie był taki pewny...

 •  

  pokaż komentarz

  Podobne zabiegi stosuje się również przy okazji śmietan.
  Jeśli coś nie nazywa się "Śmietana" tylko np.: "Śmietanowy Raj", to warto sprawdzić skład.

 •  

  pokaż komentarz

  Szkoda, że nie można im zapłacić za to wyrobem pieniądzopodobnym, w 97% zgodnym z oryginałem :)

 •  

  pokaż komentarz

  "Cóż, tłuszcz roślinny można wykorzystać do produkcji masła, a do naszego "mleka" dodać dużo tańszy tłuszcz roślinny. Efekt? Profit!" To zdanie nie ma sensu, wiadomo, że chodzi o tłuszcz zwierzęcy (na początku), ale wypada poprawić ;)

 •  
  K....g

  -10

  pokaż komentarz

  Jak myślisz, że sprawa nadaje się do UOKiK to ją tam zgłoś. Jak UOKiK nic nie zdziała (albo i zdziała), to dopiero można z tym na wykop (że zgłoszenie do UOKiK-u nic nie dało albo, że UOKiK świetnie się wywiązał), a nie na odwrót. A nie jakieś durne teksty typu: Znalazłem w sklepie karton mleka, które nie jest mlekiem. Myślę, że sprawa nadaje się do UOKiK. Zgłoście to za mnie. Jak ktoś Ci ukradnie samochód to też polecisz na wykop z tekstem, że myślisz, że sprawa nadaje się na policję?

  •  
   f....f

   +9

   pokaż komentarz

   @Kecarg: Nie widzę w tym nieprawidłowości. Skład jest podany? Jest. Jest napisane, że to mleko? Nie. Więc wszystko jest w porządku. Producent nie napisał "mleko" więc policja, UOKIK itp nic nie zrobi, bo wszystko jest ok.

   Jak można zabraniać sprzedawać mleko z tłuszczem roślinnym? Kto chce, niech sprzedaje/ kupuje. Oczywiście uprzednio zbadane czy jest dobre i zdrowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kecarg: Co się tak bulwersujesz? Zgłosiłem.

   Dziękujemy uprzejmie za kontakt z Urzędem Ochrony Konkurencji i
   Konsumentów.
   Niniejsze wystąpienie potraktowane zostanie jako sygnał zauważonych
   nieprawidłowości i szczegółowo przeanalizowane pod kątem kompetencji
   Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W przypadku
   stwierdzenia w przedstawionej sprawie podstaw do podjęcia działań przez
   Prezesa UOKiK, podjęte będą stosowane kroki zgodnie
   z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów lub kodeksem postępowania
   cywilnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @broker: zwyczajny list zwrotny. nie ma w nim odniesienia do konkretnego przypadku, taki szablon by pasował do każdego zgłoszenia. Raczej nic dalej nie będzie, bo opakowanie jest opisane rzetelnie. Nie ma napisu "MLEKO" a w innym miejscu jest skład w którym wyróżniono że te 3,2% to tłuszcz roślinny. Czego się czepić? Trzeba nauczyć się czytać etykiety.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kecarg: " to dopiero można z tym na wykop" bo ty tak napisałeś?

  •  

   pokaż komentarz

   @komentator: Nie ma napisu mleko, bo producent nie ma prawa go zastosować na opakowaniu takiego wyrobu. Ale gdybym ja był producentem takiego cuda i chciałbym podejść do sprawy w 100% fair w stosunku do konsumenta, to napisałbym "wyrób mlekopodobny" na przodzie opakowania.

  •  

   pokaż komentarz

   @broker: Gdybyś był producentem, chciałbyś to sprzedać, twój napis by nie pomagał. Od takich informacji jest etykieta produktu.

  •  
   K....g

   -2

   pokaż komentarz

   @tgb: Nie. Ja tylko przedstawiłem swój punkt widzenia. Ale skoro wykopowicze chcą wykopywać byle gówno typu: "Zgubiłem scyzoryk. Wykopowicze pomóżcie", "Znalazłem w sklepie przeterminowanego batonika. Co o tym sądzicie?" to proszę bardzo. Według mnie powinien napisać maila do UOKiK-u, jak UOKiK odpisze to mógłby zrobić wykop o tym i napisać, że na firmę została nałożona kara. Poza tym jak zauważyli fanvnf i komentator na pudełku nie jest napisane, że to jest mleko, więc robienie afery z niczego. Jest pełno produktów masło-podobnych i nikt nie robi z tego afery. Jak ludzie chcą to kupować to ich problem. Tak samo jak te wykopy o tym, że w paczkach z czipsami jest powietrze.

  •  

   pokaż komentarz

   @fanvnf:
   W wizji ultrakoliberalnej badaniem szkodliwości produktu zajmuje się wyłącznie jego producent.
   Przynajmniej do czasu otrucia pierwszego klienta :)

   BTW, W Japonii wprowadzono nadzór państwowy nad restauracjami serwującymi rybkę Takifugu z uwagi na dużą ilość zgonów koneserów tychże egzotycznych wspaniałości. Niestety owi pechowi klienci nie skorzystają już z dobrodziejstw wolnego rynku i konkurencji ani w tej ani w żadnej innej branży.