•  

  pokaż komentarz

  "Jako jedyni uzyskaliśmy stanowisko Grupy Allegro w sprawie awarii."
  No nie dziwne, skoro jesteście częścią Grupy ;-)
  Z regulaminu: "ecommerce.edu.pl - oznacza Grupa Allegro Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu (...)"

 •  

  pokaż komentarz

  Dziwi mnie trochę jak usuwane są awarie na tego typu serwisach.
  Wszedłem tam około 18, nic nie wiedziałem o jakiejś awarii, nic nigdzie nie było napisane. Wylicytowałem na aukcji telefon, co prawda nie dostałem, żadnego maila, ale wysłałem pieniądze przelewem, a dziś wstaje rano a tu aukcja ma jeszcze 13h? Czy taki serwis nie powinien być zamykany na 4 spusty jeżeli coś nie działa, aukcje mają zostać przedłużone, a jeszcze nie są?

  •  

   pokaż komentarz

   @sowacx: Oszukała Cię, banda decydentów, takich jak tu chodzą!

  •  
   p.....8

   +2

   pokaż komentarz

   @sowacx: Widziałem podobną sytuację. Aukcja z KT na cztery sztuki, dwie już wykupione przed awarią. Po awarii znów wszystkie sztuki dostępne i żadnej oferty w aukcji.

  •  

   pokaż komentarz

   @zweipack: Ja akurat poluję na kilka rzeczy. W obserwowanych mam kilkadziesiąt aukcji, w kilkunastu biorę udział. Juz sam nie wiem która za chwile znowu sie przedłuży po zakończeniu, a która juz była przedłuzona wczoraj. Kilka aukcji juz mi tak uciekło, a znowu w innych cena była podbita do sporych rozmiarów, by za chwilę okazało sie, że aukcja trwa dalej i pewnie cena jeszcze podskoczy. Jedni zarobia na tym więcej niż się spodziewali a inni nieźle stracą bo rzecz pójdzie za grosze. Ale ja jako kupujacy to już wymiękam przy tej ilości aukcji. Niektóre to juz chyba drugi raz przedłużają. Wczoraj miała sie skończyc o 18ej ale przedłuzono ja na dziś, teraz patrzę a kończy sie jutro o 18ej.

  •  

   pokaż komentarz

   @pawelm8:
   I kupiłeś jednocześnie nie kupując. Oczywiście allegro nie jest stroną i nic nie zrobią.

  •  

   pokaż komentarz

   @sowacx: ja kupiłem drzwi w promocji dla 2 pierwszych osób z darmową wysyłką *normalnie 35 zł)
   i co? dziś okazuje się, że wcale nie byłem drugi, i wrzuciło kogoś przede mnie...

   mam nawet screen jako dowód, że była jedna oferta. wolałem zrobić, wiedząc o awarii. jednak nie spodziewałem się błędu.

   35 zł jak psu w dupę. :/

  •  

   pokaż komentarz

   @sowacx: Mam identyczną sytuację! Wygrałem aukcje, przelałem pieniądze, a tu dzisiaj patrzę, a aukcja nadal trwa sobie w najlepsze! Zadzwoniłem do gościa i gościu zakończył aukcję przed czasem, ale też odwołał wszystkie oferty. I w sumie teraz to tylko od jego dobrej woli zależy czy wyśle mi ten tel czy nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @sowacx: Nie. Na 4 spusty zamyka się jak jest włamanie. Serwis ma działać i do tego jest dążenie w przypadku awarii. Przełączyli na zapasowe serwery i przywrócili serwis. W tym czasie naprawiają to co im się spsuło. Czekałbyś tydzień aż naprawią, nie wiem... load balancer, bo muszą części szukać gdzieś, albo sprowadzać nowy sprzęt? Bez sensu...

  •  

   pokaż komentarz

   @morsik: A po co go trzymają jeśli aukcje które się kończą i tak będą przedłużane, ale 'kiedyś'? nie można było chociaż poczekać i uruchomić aż przedłużą? wywalić jakiegoś alertu, że wszystkie aukcje zostaną przedłużone o 24h?

 •  

  pokaż komentarz

  I bardzo dobrze. Monopolista za duzo sobie ostatnio pogrywa, może na fali ich wpadki wzrośnie popularność konkurencji. Może...

 •  
  J.....0

  +9

  pokaż komentarz

  Ten artykuł spokojnie mógłby być 3x krótszy i zawierać tyle samo szczegółów co teraz. Ogólnie rzecz biorąc straciłem 5 minut, żeby się dowiedzieć, że allegro miało awarie sprzętu, było nieczynne kilka godzin bo zmieniali data center i je testowali, aukcje zostaną przedłużone o 24h, a o awarii poinformowali na facebooku i ludzie narzekali.

  •  

   pokaż komentarz

   @JWna100: Gdyby w jakiejś gazecie siedzieli wszyscy tacy jak Ty to gazeta poszłaby z torbami :) Ale za to uratowalibyście miliony drzew. Doceniłby was Greenpeace, po jakimś czasie część z was weszła by do tej organizacji i na Euro to Ty byłbyś jednym z tych, którzy próbowaliby przemycić transparent na mecz otwarcia :)

  •  
   J.....0

   +2

   pokaż komentarz

   @kali84: większość artykułów na wykopie jest długich ale treściwych, a tutaj powtarzają to samo non stop.

 •  
  p.....8

  +13

  pokaż komentarz

  Szkoda tylko, że nie zainteresowali się aukcjami kończącymi się tuż po 13. Pilnowałem jednej z takich aukcji i przeszła mi koło nosa. Oczywiście skończyła się jak gdyby nigdy nic o 13 z minutami, tak jak miała i nie przeszkadzało to nikomu, że od dobrych kilkunastu minut nie dało się wejść na stronę i złożyć oferty.
  Ja straciłem okazję, a Sprzedający tak z połowę ceny (poszło za grosze bez podbić z ostatnich minut).

  •  

   pokaż komentarz

   @pawelm8:
   Widać, że nie wszystkim można dogodzić.

   A już poważniej i technicznie: jeśli udało im się zachować integralność danych, to ja nie widzę dramatu. Fakt, tyle godzin niedziałania serwisu, to dosyć sporo. Na moje oko, przełączenie pomiędzy trafionym data center, a zapasowym powinna trwać krócej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Adaslaw: "Na moje oko, przełączenie pomiędzy trafionym data center, a zapasowym powinna trwać krócej."
   Może nie mieli zapasowego data center i po prostu musieli podstawić nowe serwery w miejsce padniętych? W Polsce jest wszystko możliwe... :)