•  

  pokaż komentarz

  facet ma niewątpliwie talent. teksty bardzo przemyślane i trafne. może stanie się następcą niedoścignionego Kaczmarskiego...? szkoda, że polskie społeczeństwo w większości jest głupią bezmyślną masą , która preferuję Dodę i inne tego typu beztalencia.

 •  

  pokaż komentarz

  Przesadzone, ale facet ma rację. Spirala oczekiwań się nakręca, Polsce jeszcze daleko od krajów takich jak Wielka Brytania, ale szybko podąża w tym kierunku.

 •  

  pokaż komentarz

  czy kazda jego piosenka musi byc na wykopie? jak ktos bedzie chcial to sobie wejdzie na jego profil i sobie poslucha.. to tak jakbyscie codziennie wykopywali nowy cytat z basha

 •  

  pokaż komentarz

  Gość ma czarno-biały świat. Rozumiem że boli go że inni dostają a każdy "normalny" nie. Mi też się nie podoba zasiłek dla bezrobotnych u ludzi którzy pracują na czarno i bez problemu mogą znaleźć legalną pracę, ale już dotacja dla bezrobotnych na działalność gospodarczą to zupełnie inna sprawa. Załatwienie tego wymaga jakiegoś wysiłku. Wymaga kiwnięcia choćby palcem. I na taki cel jestem gotów płacić podatki.

  Teksty może i fajne, ale zupełnie nieprzemyślane, czyli śpiewa o tym co mu właśnie przyszlo do glowy bez głębszej analizy problemu. W sumie plytkie.

  •  

   pokaż komentarz

   zgadzam sie z przedmowca

   koles w ogole nie przemyslał tekstu poza faktem jego napisania

   to ze np studenci dostaja ulgi jest ok, becikowe tez ok (pieluchy naprawde duzo kosztuja)
   z tym ze nalezy pamietac ze młoda mama, czy student na studiach dziennych nie maja czasu by byc "kaleka spolecznym" poniewaz mama opiekuje sie malutkim dzieckiem ktore wymaga stałego nadzoru, a student "uczy sie i rozwija" swoj mozdzek :)

   koles nie przemyslał tekstu ale piosenka całkiem nieźle wpada w ucho :)

  •  

   pokaż komentarz

   Jakie pracy wymaga przepraszam taki zasilek dla nowej firmy?
   Zlecenie firmie, ktore oglaszaja sie na allegro napisanie, pozal sie boze, biznes planu za 100 zł?

  •  

   pokaż komentarz

   Student powinien mieć ulgi, bo kształci się dla dobra społeczeństwa a nie tylko swojego (o ile nie wyjedzie zaraz po studiach i o ile nie kształci się w Wyższej Szkole Lansu i Bansu). Tu się zgadzam.

  •  

   pokaż komentarz

   @ Michux a kto ma prawo decydować o tym co jest warte, żeby w to ładować swoje pieniądze? Rząd? Ty? a może ten, do kogo te pieniądze należą, kto je wypracował?

  •  

   pokaż komentarz

   Ludzie, o czym Wy mówicie? Czy nie jest tak, że aby coś mocno zaakcentować, trzeba trochę to wyostrzyć, wręcz przejaskrawić? Przypuszczam, że chłopak nie ma nic do matek ani do naprawdę chorych rencisów, tylko do tych, co przeginają z wyciąganiem ręki

  •  

   pokaż komentarz

   vicer

   Jak uważasz, że becikowe to taka fajna sprawa to może przyjdź zamieszkaj w mojej okolicy i rzuć okiem na ku.rwy, które mają po 5,6,7 dzieci jak myślisz po cholere im takie stado. Najperw becikowe a potem dotacje, bo nie są w stanie ich utzrymać. A w rzeczywistości napier.dalają tanie wina i wódę dzień w dzień. Dlaczego niby, kur.wa moje pieniądze(ciężko, bardzo cięzko) zarobione mają iść na ten cały syf. Wolałbym je dostać do ręki kupić kałacha i uwolnić nas od darmozjadów. Przepraszam za język, ale ten akurat temat bardzi mnie drażni;)

  •  

   pokaż komentarz

   @hugo4jc
   "Jakie pracy wymaga przepraszam taki zasilek dla nowej firmy?
   Zlecenie firmie, ktore oglaszaja sie na allegro napisanie, pozal sie boze, biznes planu za 100 zł?"

   Cóż, najpierw trzeba w ogóle chcieć i się wywiedzieć, że można dostać dotację. Potem polatać po urzędach, złożyć papiery, przejść szkolenia etc. A potem trzeba już tylko prowadzić tę firmę, bo bynajmniej nie dostajesz kasy po to, żeby kupować winiaki.
   Zresztą, dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej może dostać w zasadzie każdy, nie trzeba być bezrobotnym. Jak już masz firmę to i jest fundusz z którego możesz przy pewnym wkładzie własnym dostać na inwestycje... Tylko wiesz, trzeba się tym zainteresować, a nie siedzieć i śpiewać, że połowę pensji zabierają.

  •  

   pokaż komentarz

   to ze np studenci dostaja ulgi jest ok, becikowe tez ok (pieluchy naprawde duzo kosztuja)
   z tym ze nalezy pamietac ze młoda mama, czy student na studiach dziennych nie maja czasu by byc "kaleka spolecznym" poniewaz mama opiekuje sie malutkim dzieckiem ktore wymaga stałego nadzoru, a student "uczy sie i rozwija" swoj mozdzek :)


   Wybacz, ale takich bzdur dawno nie widziałem. Co znaczy, że pieluchy dużo kosztują? Jak coś dużo kosztuje to musi państwo za to płacić? Ulgi studenckie mogą sobie wsadzić w d***, dzięki czemu mogli by obniżyć podatki. Niech ludzie sami decydują o swoich pieniądzach, a nie ta banda (p)osłów, którzy nam je zabierają a potem „łaskawie” część oddają pod postacią „ulg” (i jeszcze nam się wydaje, że coś za darmo dostajemy). Matka niech się zdecyduje co chce robić, jak ma dzieci to chyba ma też faceta, który jej pomoże? Chyba ma rodzine? Chyba miała ten móżdżek, o którym wspominasz, gdy szła do łóżka? W normalnym kraju mogłaby bez tych „ulg” zarobić na siebie i opiekunke i to niekoniecznie tyrając cały dzień.

  •  

   pokaż komentarz

   Ardai

   Chyba nie za bardzo zrozumiałeś o co chodzi w tej piosence...

  •  

   pokaż komentarz

   Po prostu uwielbiam fakt, że jak coś się rymuje, a najlepiej jeszcze to zaśpiewali, to można tam pleść dowolne dyrdymały, bo zawsze można powiedzieć że "ktoś nie zrozumiał przesłania utworu".

   Zdaję sobie sprawę z tego, co autor chciał powiedzieć, ale to, że chciał, nie znaczy automatycznie, że mu wyszło. Już mniejsza o tych pedałów i kaleków, inni to przewałkowali. Skoro używa w piosence przykładu funduszy na założenie firmy, to albo nie ma o nich pojęcia (czy raczej ma błędne, uważając, że są tylko dla bezrobotnych), co czyni dość prawdopodobnym założenie, że się tym nie zainteresował, bo tylko narzeka; albo zdaje sobie sprawę z tego, jak działają i zwyczajnie nagina prawdę, bo mu do piosenki pasuje. Albo jeszcze inna opcja, która i tak sprowadzi się do tego, że o tym nie wie (a nie jest to wiedza tajemna), lub przekręca fakty do piosenki.

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekaw jestem, czy gdyby jego żona/dziewczyna zaszła w ciąże to czy dalej wyklinał by "becikowe" :P

  •  
   g.......0

   +2

   pokaż komentarz

   On nie ma żony/dziewczyny :P ("raka też nie ma" :P)

  •  

   pokaż komentarz

   Becikowe jest śmieszne i zawsze będzie. Wolałbym żeby kobiety nie dostawały nic, a miały później takie wsparcie jak na przykład w Anglii (darmowe wizyty u lekarza, dopłaty do lekarstw, dopłaty do wszelakiego wyposażenia dla dziecka itp.). No, ale ktoś kto nie ma dziecka, nigdy nie zrozumie, że becikowe jest kpiną.

  •  
   b.....t

   +8

   pokaż komentarz

   Wolabym nie placic 40% daniny na rzecz Panstwa i sam bym zonie dal to becikowe... Co miesiac Panstwo zabiera mi kilka takich becikowych a zone mam tylko jedna. Musialbym miec setki dzieci zeby mi sie to jakos rownowazylo. Lepiej niech Panstwo mi zabierze 10% zamiast 40% a ja obiecuje placic za wszystkie becikowe w mojej rodzinie [tej dalszej tez].