...
 •  

  pokaż komentarz

  Zbrakło +18, odpiłowywanie nogi to może nie jest najciekawszy widok.

  No a tak poza tym to nie bardzo potrafię sobie wyobrazić skąd może się wsiąść tak wielki ubytek tkanki mięśniowej. No i tam na początku to wygląda jak paskudne odmrożenie (czarne palce u stóp) a nie jakiś narkotyk. No co najmniej, że zasnęło się ofierze na śniegu.

 •  

  pokaż komentarz

  Skutki zażywania syntetyków.

  •  

   pokaż komentarz

   @Glowacki92: skutki delegalizacji naturalnych środków

  •  

   pokaż komentarz

   @PanPojdzieZNami: skutki niepalenia zioła.. oO

  •  

   pokaż komentarz

   @PanPojdzieZNami: Więc uważasz że Heroina jako naturalna jest zdrowsza od syntetycznych opiodów?

  •  

   pokaż komentarz

   @Sherrax: Tak. Heroina w porownaniu z "Krokodylem" jest o niebo lepsza. Uzaleznia, ale nie w tak ekspresowym tempie jak to swinstwo. Nie powoduje tak zgubnych skutkow ubocznych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bikiniarz: Heroina to najgorszy z narkotykow... a przynajmniej hera byla najgorsza dopoki ludzie nie wynalezli czegos "lepszego".

  •  

   pokaż komentarz

   @Sherrax: Heroina jest naturalna? Chyba ta w Twojej wyobrazni internetowy rycerzu. Chyba ze mowisz o maku, ktory chyba 20 lat temu ludzie uzywali ;d

  •  

   pokaż komentarz

   @Sherrax: W Zurychu, gdzie każdy uzalezniony może dostać za darmo "czystą" heroinę, nikt nie ma problemu z kradnacymi narkomanami, czy ganagmi sprzedającymi heroinę. Ci ludzie mimo nałogu, mogą normalnie chodzić do pracy i żyć, a także mają stała opiekę lekarską. Gdy ktoś jest gotowy może pójść na odwyk.
   Na pewno jest to dla społeczeństwa tańsze niż utrzymywanie policji antynarkotykowej i wiele innych rzeczy związanych z narkomanią. Wyprodukowanie jednej dawki heroiny to podobno koszt ok. 6 zł.

   Heroina jest bardzo podobna do niektórcyh substancji występujących w ciele człowieka, więc właściwie jest jak najbardziej naturalna.

   Poza tym, muchomory sromotnikowe, czy jad czarnej wdowy to też substancje naturalne, ale co z tego? Są przez to zdrowsze? Te wasze "naturalne" nic nie znaczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Blackbull: Mogą chodzić do pracy i żyć ale i tak to życie bedzie o wiele za krótkie i umrą w wieku produkcyjnym jak każdy narkotyk heroina chamuje/pobudze odpowiednie czesci układu nerwowego ile można żyć z "niedziałającymi jelitami" upośledzoną pracą układu oddechowego pozatym oni nie dostają tyle heroiny ile potrzebują tylko tyle by niewystapiły u nich objawy ostrego głodu i sami kupują sobie dodatkowe działki przecież jakoś tymi narkomanami zostali no nie? Predzej czy pozniej takiego goscia chwyci rak/zakarzenie lub inna choroba.
   Wbrew pozorą heroine w dalszej mierze produkuje sie na "maku" gdyby tak nie było to wielkie plantacje opium w afganistanie i mu bliskich krajach nie miałyby sensu.

  •  

   pokaż komentarz

   o wiele za krótkie i umrą w wieku produkcyjnym jak każdy narkotyk heroina chamuje/pobudze odpowiednie czesci układu nerwowego

   Nawet zjedzenie czekolady ma taki sam efekt, to co napisałeś nic nie znaczy.

   ile można żyć z "niedziałającymi jelitami" upośledzoną pracą układu oddechowego pozatym oni nie dostają tyle heroiny ile potrzebują tylko tyle by niewystapiły u nich objawy ostrego głodu i sami kupują sobie dodatkowe działki przecież jakoś tymi narkomanami zostali no nie? Predzej czy pozniej takiego goscia chwyci rak/zakarzenie lub inna choroba.

   @Sherrax: Czy Ty wiesz o czym mówisz? Większość narkomanów umiera nie przez same działanie narkotyku, ale wszystko co się wiąże z nałogiem - życie w skrajnie złych warunkach, brak higieny, zanieczyszczony, cyz źle odmierzony narkotyk. Wielu i tak potrafi brać kilkanaście lat i przeżyć, co dopiero, gdy mówimy o człowieku, który jest pod opieką medyczną i sam na nią zarabia.
   Z resztą Twoje argumnty i tak są za słabe - społeczeństwo mniej płaci pozbywając się jednocześnie bezdomnych narkomanów i uzbrojonych dealerów, do tego sami uzależnieni nie już więcej wykluczeni ze społeczeństwa i moga normalnie żyć. To, że mimo wszystko ciężko im żyć z nałogiem nic nie zmienia.

   Co do objawów ostrego głodu to sam to wymyśliłeś? Akurat uzależnieni w Zurychu dostają 1-2 dawki dziennie i to im wystarcza.

  •  

   pokaż komentarz

   @Blackbull: Zjedzenie czekolady nie zachamuje perystalktyki jelit na kilka godzin ani nie spłyci twoejego oddechu do niebezpiecznego poziomu i niepozbawi cię apetytu na caly dzien. I tak dzien za dniem. Leczenie narkomani nie polega na rozdawaniu cukierków bo narkoman potrzebuje coraz więcej by byc na haju i nadchodzi taki dzień kiedy juz nie da rady pracować. Znamy niezliczona ilosc przypadkow np gwiazd muzyki one miały kase na narkotyki i lekarzy i cala otoczke higiene jedwabne reczniki i zlocone kibelki i co teraz? No nie ma ich.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sherrax: No, bo nie chcieli się leczyć, sprawa jest prosta. Pamiętaj tylko, że nie mówimy tutaj o doskonałym świecie, gdzie jak zakażesz heroiny to wszyscy się dostosują. Mówimy o ludziach, którzy już teraz są uzależnieni i masz rację mówiąc, że lepiej jakby byli czyści, tyle, że co z tego.

   To jak lepiej leczyć? Zrezygnować z tego o czym mówiłem i próbować dotrzeć z programem odwykowym to ludzi bezdomnych, cieżko chorych i kradnących, żeby mieć na kolejną dawkę?

  •  

   pokaż komentarz

   @Blackbull: Postawiłbym na psychoterapie i lezenie w zamknietych ośrodkach odwykowych narkoman poprostu musie sam chcieć sie leczyć inaczej nawet jak mu dasz te 2 dawki będzie to dla niego ciagle zamało. Pozatym niepodważalnym faktem jest to że heroina jest tak niebezpiecznym narkotykiem że walka z nim powinna się odbywać wszelkimi możliwymi środkami inaczej czekałoby nas to co stało się w chinach za czasów wojen opiumowych Opium było legalne i stosunkowo tanie przystępne dla większości obywateli oraz stosunkowo słabsze od heroiny a zaprowadziło ten kraj do ruiny.

 •  

  pokaż komentarz

  legalizacja narkotów w Polsce i forfiter dla każdego
  może zostańmy najpierw przy obecnym burdelu zwiazanym z wódą.

  •  

   pokaż komentarz

   @o90: Masz rację, widać czasem na ulicach tych marihuanistów jak im mięso od kości odpada, kiedy akurat nie drą %$$!y pod monopolowym.

  •  

   pokaż komentarz

   @DirtDiver: chyba rzuce maryske, nie chce stracic nog ;(

  •  

   pokaż komentarz

   @o90: Butapren, GBL i bieluń nam zdecydowanie wystarczą ^^

  •  

   pokaż komentarz

   @BooBoo: jak na razie od trawki degeneruje Ci się mózg. Ale każdy robi to co lubi. Natomiast moje wątpliwości dotyczą dostępności używek dla dzieci. Jeśłi obecnie nie dajemy sobie rady z kontrolą dostępności wódy dla nieletnich , nie ma potrzeby i logicznego powodu dodawać do istniejącego burdelu kolejny.
   Jak system będzie wydolny w zakresie alkoholu to legalizacja trawki i prohibicja dla nieletnich to pestka.

  •  

   pokaż komentarz

   od trawki degeneruje Ci się mózg

   @o90: A od wódy nie, wóda jest zdrowa i pomaga w trzeźwym myśleniu.

  •  

   pokaż komentarz

   Natomiast moje wątpliwości dotyczą dostępności używek dla dzieci.
   @o90: bo problemem jest sprzedaż alkoholu wszędzie - w sklepach, supermarketach, kioskach ruchu, pociągach, i brak jakiejkolwiek nad tym kontroli. Niby jest przepis, że wolno sprzedawać tylko pełnoletnim, ale jego egzekwowanie jest znikome. Choć się poprawia, i przynajmniej w supermarketach często słyszę pytanie o dowód. Ale podejrzewam że w małych, lokalnych sklepach, nikt się tym nie przejmuje, bo kto by kontrolował jakiś sklepik w jakiejś dziurze gdzie mieszka 200osób.

   W Holandii marihuana jest sprzedawana tylko w zamkniętych miejscach, gdzie nieletniemu w ogóle nie wolno wejść. A jeśli ktoś złamie tę zasadę, to jedna z częstych kontroli natychmiast zamknie mu interes całkowicie, i nie będzie w ogóle nic sprzedawał - dlatego nie ryzykują.
   Można by to też rozwiązać sprzedając jak leki na receptę (jak medyczna marihuana w USA). Jakoś nie ma chyba zbyt dużego rynku sprzedaży leków na receptę bez recepty? (no, może poza spamem internetowym lol)

   Już nie wspominam o tym, że jak chodziłem do szkoły w latach 90-tych, to zakup narkotyków był możliwy na każdej przerwie. Jestem przekonany, że teraz rynek tylko się wzmocnił i rozszerzył na coraz młodsze klasy - to tyle w temacie dostępności używek dla dzieci

  •  

   pokaż komentarz

   @o90: kiedys pilem duze ilosci legalnej wodki i powiem Ci, ze wtedy to mi sie mocno pie%#$o w glowie. Teraz alkohol ograniczam do okazjonalnego piwka, a czasem przyjaram i wiesz co? Lepiej sie czuje, zarowno fizycznie, jaki i psychicznie. Ale moj boze, co ja wygaduje, przeciez to nielegalny narkotyk :O. Pamietaj, ze trawka czy legalna, czy nie, bardzo latwo dostepna, jezeli Twoje dziecko kiedys przyjara, nie miej pretensji do rzadu, ze bedzie mialo nasrane w papierach, za grama.

  •  

   pokaż komentarz

   @ajuto00: idź w cholere z GBLem, raz spróbowałem z ciekawości i więcej gówna kijem nie dotknę, nie ma startu do zielska.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pol753: cieszę się, że ktoś to w końcu zauważył

  •  

   pokaż komentarz

   @o90: zaszczep wszystkim chipy od urodzenia

  •  

   pokaż komentarz

   @misiafaraona: co ma piernik do wiatraka. Używki nie są dla niepełnoletnik i to jest jedyny problem, państwo jest niewydolne w kontroli dostępu do wódy. Dodawanie narkotyków do systemu jest poronionym pomysłem.
   @BooBoo: każdy lubi co innego. Ale wóda jest legalna a trawka nie. Takie jest prawo. Jak będzie przestrzegane w stosunku do wódy, to będziemy eksperymentować z dodatkowymi używkami.
   @kubako: i o to chodzi. Jak system będzie działał w stosunku do wódy i będzie restrykcyjny a nie pobłażliwy, to wprowadzenie czegokolwiek do systemu problemem nie jest. Ale system nie działa nawet w stosunku do wódy. Wszyscy chcą jarać i pić ale nie patrzą szerokością tylko wybiórczo.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak system będzie działał w stosunku do wódy i będzie restrykcyjny a nie pobłażliwy, to wprowadzenie czegokolwiek do systemu problemem nie jest. Ale system nie działa nawet w stosunku do wódy.

   @o90: Nie rozumiem czemu wg Ciebie, żeby wprowadzić szczelny system narkotykowy, trzeba najpierw uszczelnić system alkoholowy? Co to ma jedno z drugim wspólnego. Morfinę możesz kupić w aptece, ale tylko jeśli masz receptę - bez tego nie ma szansy. Fakt, że baba w spożywczym sprzedaje piwo 13-latkom nie ma na to żadnego wpływu.
   W USA marihuanę możesz kupić w specjalnych "aptekach" (dispensaries). Żeby tam w ogóle wejść, musisz mieć dokument uprawniający do zakupu marihuany, co skutecznie blokuje dostęp dzieciakom.
   Gdyby alkohol sprzedawać tylko w pubach, a nie na każdym kroku, i do pubu pod groźbą natychmiastowego zamknięcia, był zakaz wstępu młodzieży, też nie byłoby problemu.
   Oczywiście jakieś tam "wycieki" do dzieci zawsze będą docierać, tu ktoś wyniesie piwo z pubu, albo ktoś wyhoduje trawkę i sprzeda w szkole. 100% bezpieczeństwa nigdy nie zapewnisz, bo nie ma go nawet w krajach, gdzie za posiadanie grozi kara śmierci.

  •  

   pokaż komentarz

   @kubako: ja widzę ewidentny związek. Jeśłi państwo nie jest w stanie mieć szczelnego systemu dystrybucji wódy z czego wnosisz że może mieć szczelny system dystrybucji trawki ?
   System ma być szczelny i wydolny. A nie jest. Co jest przedmiotem dystrybucji jest obojętne. W Polsce NAJPIERW należy rozwiązać dystrybucję wódy. To wszystko.

  •  

   pokaż komentarz

   @o90: bo nie ma i nie bedzie szczelnego systemu dystrybucji czegokolwiek, czy wódy czy trawki, zawsze ale to zawsze znajda sie tacy co przemycą/przyniosąna własnych plecach/albo zrobą sami. Taka jest natura ludzka. Ale po kiego grzyba tracic te mityczne "pieniądze podatników" na walkę z wiatrakami?

   edit: tylko jesli wszczepisz kazdemu chipa bedziesz wiedzial kto kiedy i co przyjmował do organizmu

 •  

  pokaż komentarz

  A czy ktoś dał radę pooglądać to do końca? Mnie ciarki przeszły, pomyślałem, że pieprzę takie widoki i zjechałem na komentarze.

 •  

  pokaż komentarz

  Wie może ktoś co się robi później z takimi odpadkami ludzkimi? Amputowane kończyny, narządy z operacji itd, gdzieś to musi trafiać. chyba nie do śmietnika zwykłego jak tutaj na filmiku to wygląda.

  •  

   pokaż komentarz

   @_Liquid:
   Rzuca się je krokodylom.

  •  

   pokaż komentarz

   @_Liquid:
   Spalarnia odpadów medycznych

  •  

   pokaż komentarz

   @_Liquid: Pewnie do szpitalnego krematorium. Ale ogólnie w szpitalach są kosze na odpady medyczne i tam wrzuca się wszystko, co miało nawet najmniejszy kontakt z krwią i pacjentem, więc podejrzewam, że do takiego kosza to trafiło. A jak są dalej utylizowane takie odpady to niestety nie wiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aydyn: :) Pewnie tak, ale ZANIM odpad trafi do spalarni, trafia do kontenera, w którym sobie leży do czasu aż się uzbiera ilość, którą opłaca się utylizować. Jakiś czas temu miałem nieprzyjemność przebywać przez pewien czas nieopodal szpitalnego prosektorium/kostnicy. Na zewnątrz tegoż, podpięty do budynku specjalnym przewodem stał pojemnik (taki na kółkach, jak w osiedlowych śmietnikach). Choć to dla mnie niewyobrażalne, to mimo że było to miejsce publiczne, a nawet dosyć mocno oblegane - śmietnik w najlepsze roztaczał wokół siebie trupie "zapachy" (tego nie da się zapomnieć) i Bóg wie co jeszcze :/

  •  

   pokaż komentarz

   @_Liquid: Później robią z tego parówki.

1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 następna