•  

  pokaż komentarz

  Nosz k#!$a nie wierzę. Żeby już kraść wprost? Co by mówili o ZUS-ie, on w końcu coś czasami wypłaca. Z podatku dochodowego czy VAT częściowo mam drogę, chodnik i lampy uliczne. Policja pilnuje z tej kasy. A raz jak nie pilnowała na jednej imprezie, 1 dzień ich tylko nie było - zaraz mi fajki ukradli. Ergo biorą kasy za dużo, większość przepuszczają, część kradną, ale coś z tego chociaż jest. Jeszcze nie było tak, że człowiek płaci i nic. Jak do tej pory nikt jeszcze nie miał czelności (z wyjątkiem drobnych oprychów których ściga policja) wołać o kasę za nic. A w moim przypadku to by było za nic. Nie płacę abonamentu zupełnie legalnie - nie posiadam telewizora, nie odbieram telewizji. Odbieram net, ale za net płacę (jak przestanę płacić, to naturalnie mi wyłączą). Cała zmiana ma polegać na tym, że teraz za NIEOGLĄDANIE telewizji mam zapłacić. Po prostu nie ma takiej możliwości.

  To musi być jakaś ściema. Po prostu nie wierzę żeby tak szybko doszło do takiego rozbestwienia władzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: Jak się słucha niektórych polityków to można mieć wrażenie, że opodatkują oddychanie, bo kto jest aktywniejszy zużywa więcej tlenu i niech się "dzieli".

  •  

   pokaż komentarz

   @trzynastka: Masz na myśli "klimatyczne"?

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: Dokładnie niektórzy mają coś takiego jak u mnie w pokoju telewizor i do telewizora konsola. I co mają płacic abonament?

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: Wyciągną rękę złocisze to się up%#@$$%i przy samej dupie i będzie spokój.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ciapek57: Z tego co wiem, możesz wymontować z telewizora tuner, wtedy nie będziesz musiał płacić. No ale nie zapominaj, że w komórce możesz mieć radio, a to też podpada pod abonament. Tego to już tak łatwo nie wymontujesz.
   Takie mamy czasy, że trzeba walczyć z systemem za pomocą lutownicy :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Ciapek57: Płacisz za posiadanie odbiornika, a nie za oglądanie. :) Tak sobie chłopaki to wymyślili. Ja chyba będę pracował na czarno aby za gówno nie płacić.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeszcze nie było tak, że człowiek płaci i nic.

   @pies_harry:
   Jak to nie? Popatrz choćby na akcyzę. Mój ojciec płaci podatek od powierzchni zakładu pracy, który zbudował własnymi rękami, za własne pieniądze, na własnym terenie - 800 zł na kwartał o ile pamiętam. A ZUS też wypłaca może 3% z tego co wpłacisz... Więc też jest to niemal czyste złodziejstwo. Ale w jednym masz rację, ten pomysł to sk@!!ysyństwo niemałe. Ale są już większe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Xenomorph:
   Nie powielaj bzdurnych teorii. Nie płaci się abonamentu za urządzenie, którego podstawowym przeznaczeniem nie jest odbiór sygnału RTV.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZbanowaliscieMnieAbylemBordowy:
   Domyślam się zatem którą opcję poprze w wyborach. A propos tej opcji, i narzekających na język tej opcji - pewne rzeczy trzeba nazwać po imieniu. Zabieranie komuś ciężko zarobionych pieniędzy (a przy okazji rozdawanie cwaniakom) to raz - kradzież. To się zawsze tak nazywało, dopiero w dzisiejszej nowomowie ma inne dziwne nazwy. A dwa to sk$#$ysyństwo. I to takie, że faktycznie nawet nienawidzący Polaków Hitler o tym nie pomyślał. I to w czasie wojny - kiedy podatki podnosi się maksymalnie. Może dlatego, że Hitler miał plany. Może złe, może straszne, ale z pewnością miał rozmach skubany i coś konkretnego chciał osiągnąć. Wojna toczyła się, jak to wojny - o ziemię. Nie po to żeby ją mieć, tylko pewnie żeby przynosiła korzyści. Większość naszych opcji politycznych chce po prostu wykorzystać na maksa ziemię, ludzi, cały inwentarz - ale rabunkowo. Wyniszczając, doprowadzając do upadku. A po nich chociażby i potop. Na koniec, jak się już nie da więcej wydusić z ludzi, wezmą maksymalne możliwe kredyty do spłacania przez nasze wnuki, a później mogą zrobić jak już raz zrobili w 89-tym roku. Pokojowo oddać władzę. Później gruba kreseczka, ludzie zapomną kto jest kto, a nowa opozycja będzie podżegać przeciwko nowym - bo kryzys przez nich. Ciemny lud nie skojarzy przyczyn i skutków, przez co w odpowiednim momencie synowie naszych partyjniaków znów będą żyli jak pączki w maśle.

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawi mnie jak będzie zdefiniowana ta "opłata audiowizualna", ponieważ z tego co wiem, to "opłata" w przeciwieństwie do podatku jest świadczeniem pieniężnym pobieranym przez władze publiczne za jakąś konkretną czynność na rzecz obywatela (opłata za pobyt dziecka w przedszkolu, opłata za przejazd autobusem, opłata za wydanie decyzji w urzędzie, opłata sądowa itp.). Każdy podręcznik z podstaw finansów o tym mówi.
  Co więc w przypadku gdy nie oglądam programów TVP lub nie mam telewizora? Władza publiczna nie świadczy dla mnie określonej czynności, więc nie może pobrać opłaty.
  Szykuje się niemały bubel prawny i mam nadzieję, że specjaliści od prawa finansowego sobie z tym poradzą ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   @ciekawylogin: znając pazerność naszych polityków to będzie to tak wyglądało:
   Urzędnik: Należy się 200zł opłaty abonamentowej
   Podatnik: Nie oglądam telewizji i nie mam zamiaru płacić
   U: Opłata jest obowiązkowa
   P: Nawet nie mam telewizora
   U:...
   U: Dobrze więc. Poinformujemy pana o podjętej decyzji. Ma Pan może telefon, będzie szybciej
   P: Oczywiście. 606345222
   U: Więc ma Pan telefon którym może odbierać audycje radiowe. Należy się 200zł opłaty abonamentowej
   P: Jap$$%@!#e co za kraj :/

  •  

   pokaż komentarz

   @ciekawylogin: być może to będzie coś jak "ubezpiecznie zdrowotne"
   niby teraz nie oglądasz, ale może kiedyś będziesz miał potrzebę i co wtedy?
   lol

  •  

   pokaż komentarz

   @ciekawylogin: To nie do konca tak jest. Np. w podatkach placisz oplate za opieke zdrowotna, a przeciez nie muisz korzystac, bo mozesz leczyc sie prywatnie i to wcale nie zwalnia Cie z tej czesci podatku :).

  •  

   pokaż komentarz

   @moko12345:
   Co Ty nie powiesz? Nie musisz korzystać, ale możesz. Masz prawo do świadczeń. A dodatkowo nie jesteś w stanie zagwarantować, że z nich nie skorzystasz. Jak będziesz miał wypadek, możesz być nieprzytomny. Wezmą Cię do szpitala. W tym momencie już korzystasz ze świadczeń, chociaż nawet o tym nie wiesz.
   Gdybyś nie płacił składki - wtedy obciążą Cię kosztami jak tylko odzyskasz przytomność.
   Dlatego ubezpieczenie zdrowotne nie jest dobrym porównaniem. Ubezpieczenie nie jest nawet podatkiem. Podatek jest wpłacany do jakiejś wspólnej puli i nie należą Ci się z tego tytułu żadne świadczenia. Nie masz żadnego wpływu na wydanie tych pieniędzy. A ubezpieczenie, nawet najgorsze ma wiążące zapisy prawne o wypłacie środków.

   Jeśli chodzi o samo słowo abonament, dotyczy ono uiszczania opłaty stałej za świadczenie usługi. Nie ma nic wspólnego z ubezpieczeniem. Umowa abonamentowa zawiera warunki na jakich ma być świadczona usługa (np przez ile czasu, z jakimi parametrami). Każdą umowę abonamentową można wypowiedzieć w przypadku naruszenia jej warunków przez jedną ze stron.

   "Abonament" telewizyjny nie spełnia cech umowy abonamentowej. Nie jest więc abonamentem, nie jest ubezpieczeniem, najbliżej mu do bycia podatkiem. Najbliższym podatkiem jest podatek drogowy. Podatek drogowy dotyczy jednak tylko posiadaczy pojazdów silnikowych, użytkowników dróg. Najbliżej "abonamentowi" jest do definicji haraczu, czyli regularnej opłaty wymuszanej rozbójniczo, z której jedyną korzyścią jest praktycznie uniknięcie potencjalnych represji.

   Tak na marginesie, podatki, które są wydawane przez władze w sposób niejasny i bez jakiejkolwiek korzyści dla podatnika też są w zasadzie haraczem.

   Generalnie pojęcia haracz używa się w odniesieniu do przestępców. Ergo nasze władze jeśli nawet nie łamią konkretnych paragrafów - coraz chętniej sięgają po metody działania grup przestępczych. Skuteczny przestępca to wolny przestępca. To ktoś, kogo nikt nie złapie za rękę. Ktoś kto od strony prawnej jest czysty, bo przestępczej działalności nie można mu udowodnić. W ten sposób działa przestępczość zorganizowana. W ten sposób działa państwo socjal-demokratyczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @ciekawylogin: Prawnicy nie będą się tym pewnie zajmować bo będą działać ze szkodą dla państwa więc odpowiednie mendy dostarczą instrukcję gdzie mogą grzebać a gdzie nie i mają się nie wychylać. Licencje mogą łatwo stracić pod byle pretekstem.

 •  

  pokaż komentarz

  Mamy już podatki zwane eufemistycznie "składkami" (np. "zdrowotna", "ubezpieczeniowa", "emerytalna"), będzie kolejny zwany "abonamentem".

 •  

  pokaż komentarz

  dlaczego zapłaci każdy? Za co? Za to że nawet zarobionej wtyczki na kablu antenowym z kablówki nie mam w domu i żadnego radio-odbiornika? Chyba ktoś przespał epokę, po co mi telewizja? Owszem, telewizor mam - do konsoli i filmów.

 •  

  pokaż komentarz

  Hej, czy mamy jakiegoś prawnika na Wykopie? Mam takie małe pytanie: Czy istnieje taka możliwość, żebyśmy złożyli pozew zbiorowy przeciwko KRRiT że nie wypełnia misji TV publicznej i pobiera "legalnie" pieniążki za to?

  •  

   pokaż komentarz

   @leinad77: chyba już szybciej ktoś pozwie TVP za zatrudnienie szatana

  •  

   pokaż komentarz

   @leinad77: to ci odpiszą ze po wnikliwych analizach uznali ze TVP spełnia misję w 100% np. Klan, Na dobre i na złe, i inne ścierwa.
   Są bardzo katolickie, moralne itd.
   Niestety aby emitować kolejne pomysły podobnych wspaniałych seriali potrzeba więcej many many, dlatego trzeba znaleźć sposób aby wyciągnąć je od rządnych misyjnych programów - obywateli.