•  
  Q...n

  +48

  pokaż komentarz

  Czemu cenzuruje się twarze i nazwiska ludzi którzy podają coś do publicznej informacji?

  •  
   S.....0

   +27

   pokaż komentarz

   @Wave: Kolega Sami_10 studiuje już dość długi czas

  •  

   pokaż komentarz

   @Sami_10: I nie używałeś nigdy maila grupowego?

  •  
   S.....0

   +66

   pokaż komentarz

   @RubelTransferowy: Używałem. Ale informacja o loginie i haśle jest jest wysyłana/ podawana tak aby osoby postronne nie miały do niego dostępu, a nie w grupie gdzie kto bądź ma dostęp i widzi info. Gdyby zrobili sobie grupę zamkniętą to wszystko byłoby OK :)

  •  

   pokaż komentarz

   @RubelTransferowy: Adres może być podany na forum, lecz hasło podaje się np na zajęciach w grupie. To takie trudne?

  •  
   b.....t

   +72

   pokaż komentarz

   @Wave:
   @Sami_10:
   @RubelTransferowy:
   @Sami_10:
   @Astolus:

   Czy tylko mnie "oburza" dodatkowo koncepcja korzystania z maila grupowego zamiast np. z grupy dyskusyjnej czy listy dystrybucyjnej? :)

  •  

   pokaż komentarz

   @bkapust: mail grupowy jest po to, żeby można było się skontaktować z całą grupą wysyłając jednego maila.

  •  
   b.....t

   +52

   pokaż komentarz

   @Wave: od tego jest lista dystrybucyjna / grupa dyskusyjna

   mail grupowy to nie jest zaden mail gruopowy tylko zwykly mail do ktorego haslo ma X osob, co jest totalnym bezsensem bo nie mozna tym zarzadzac i identyfikowac uzytkownikow tak jak przy dedykowanych do tego celu rozwiazaniach jak grupa dyskusyjna....

  •  

   pokaż komentarz

   @bkapust: raczej chodzi mi o komunikację grupa <-> uczelnia.

  •  
   b.....t

   +53

   pokaż komentarz

   @Wave: i dalej nie rozumiem w czym lepszy jest taki "mail" grupowy od grupy dyskusyjnej googla - przeciez po to sa te grupy ;) Mozna jednostronnie nadac dowolnej liczbie "maili" uczelnianych prawo do wysylania maili na grupe i kazdy czlonek grupy tego maila otrzyma...

   wyklucza to jednak sytuacje, w ktorej ktos z grupy napisze z maila grupowego "dziekan to @@@!, a pani z dziekanatu op@$#!!!a kielbachy kosmitom" i nie bedzie wiadomo kto to zrobil, bo haslo do maila ma XXX osob - jak widac czasami srednio ogarnietych

   w przypadku grupy mozliwe jest, ze kazdy wysyla maile ze swojej skrzynki i otrzymuje je na swoja skrzynke - grupa sluzy tylko jako "punkt" komunikacyjny pozwalajacy na to, ze wszyscy piszemy na jeden adres mailowy staly adres mailowy

  •  

   pokaż komentarz

   @bkapust: Nie tylko Ciebie. Architektura na mojej uczelni też ma podobnego maila grupowego - takiego burdelu jak tam nigdy nie widziałem.

   Dużo lepiej sprawuje się lista dyskusyjna, a najlepiej zwykłe forum.

  •  

   pokaż komentarz

   @bkapust: też tego nie ogarniam, pierwszy raz słyszę o czymś takim jak mail grupowy. Pewnie nie wiedzą co to usenet i to przykład jakiegoś regresu ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Wave: od tego sa starosci grup czy kierunkow. Lepiej zeby osoba ogarnieta byla posrednikiem niz cala grupa.
   minusy maila grupowego:
   -mozliwosci trollingu: zmiana hasla, usuniecia maili, wysylanie obrazliwych maili do kogos z uczelni
   -tak jak ktos pisal wyzej, brak indetyfikacji
   -dluzsze dyskusje wygladaja traficznie

   i taka ciekawostka bardziej niz minus korzystania z maila grupowego, sporo maili grupowych jest na gmailu gdzie domyslnie jest wlaczone zapisywanie historii. W praktyce oznacza to mozliwosc przejrzenia co ludzie wpisuja w google z naszej grupy czy kierunku. Milego przegladania:)

  •  

   pokaż komentarz

   @bkapust: czyli zamiast podać maila grupowego dla wykładowcy - prosisz żeby się zalogował na forum i np. podał linka do pliku z wynikami kolokwium :) ??

  •  

   pokaż komentarz

   @delasados:
   Nie, wykładowca wysyła jednego maila do starosty. Tak to jest aż tak proste.

  •  

   pokaż komentarz

   @lukash: Mail grupowy nie jest po to by sobie na nim gadać tylko wrzucać na niego pliki! I nie wyjeżdżajcie mi tu z różnymi hostingami, forami itd. bo ludziom nie chce się z tego korzystać. Piszesz maila, załączasz plik i tyle. Niektórzy jak usłyszą, że mają zrobić podobną operację tylko, że wrzucić plik na hosting to sobie darują. Chyba ogólnie w necie panuje taka zasada, że im prościej tym lepiej?

  •  

   pokaż komentarz

   @Wave: Mail grupowy to jedno wielkie nieporozumienie. Mam porównanie, na I etapie studiów mieliśmy forum, dostęp po weryfikacji, nie było nikogo poza osobami z naszej grupy. Wszystko jasne, przejrzyste, każdy podpisywał się imieniem czy nickiem - jeden pies i tak wiadomo kto, co i o której wrzucił. Magisterkę robiłam już gdzie indziej, dogadaliśmy się w kilka osób, kolega postawił forum, wszystko równie fajnie, ale głupie dupy z kierunku stwierdziły, że jak to, jakie forum, przecież do tej pory używały maila grupowego i nie ma mowy, żeby zmieniać coś. I były potem efekty. Nie wiadomo gdzie co jest, kto wysyła odpowiedzi (mało kto raczył się podpisywać, na palcach jednej ręki jestem w stanie wskazać osoby) i kto odpowiada za komunikację z wykładowcami. A cyrki zaczęły się przed sesją, kiedy jakiś dowcipniś pokasował materiały.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sami_10: Pytanie tylko jak ważne i istotne informacje są na takim mailu i kto miałby interes w ich usuwaniu? Owszem, można powiedzieć, że znajdzie się jakiś troll, ale musiałby mieć niezłego farta, żeby zawędrować akurat na tę stronę i znaleźć ten wpis, bo niby co miałby tam robić nie studiując tam, albo nie zamierzając studiować? Owszem, nie była to najmądrzejsza decyzja, ale co, od razu tak czarno widzisz ich przyszłość? Zresztą - ich kwalifikacje zawodowe to zupełnie co innego. Rozmawiałem niedawno ze znajomym nauczycielem na temat profesjonalizmu w pracy, nieważne kim się jest w życiu prywatnym. Znany z dość ostrego jarania mówi do mnie z poważną miną: "spójrz na mnie i pomyśl sobie, że ja dzieci uczę". I ja tam mu wierzę, że robi to dobrze, zupełnie abstrahując od jego życia prywatnego.

   A mail grupowy to dziwny pomysł, ciągle muszę się przelogowywać na gmailu i przełączać konta, zamiast kulturalnie wejść na forum, z którego nikt już nie korzysta... :| Ale muszę przyznać, że u nas jest porządek, wystarczyły etykiety dla przedmiotów

  •  

   pokaż komentarz

   sporo maili grupowych jest na gmailu gdzie domyslnie jest wlaczone zapisywanie historii

   @lukash:
   Dzięki temu można się dowiedzieć, że ludzie, z którymi się studiuje nie są pajacami, tylko skończonymi idiotami. Przynajmniej w swojej grupie miałam ćwierćinteligentów, osoby niedouczone z anatomii na poziomie powiedziałabym: podstawowym, zboczeńców, słodkie idiotki, ludzi, którzy nie potrafią pisać

  •  

   pokaż komentarz

   Mail grupowy nie jest po to by sobie na nim gadać tylko wrzucać na niego pliki! I nie wyjeżdżajcie mi tu z różnymi hostingami, forami itd. bo ludziom nie chce się z tego korzystać.

   @Groncu: Tak, takie np. wyslijto musi byc cholernie trudne w korzystaniu... ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @raj: Tu nie chodzi o to czy coś jest trudne czy nie tylko czy ludziom chce się z tego korzystać. Link trzeba gdzieś wstawić ... np. na forum na którym trzeba się zarejestrować.

  •  
   M.....2

   0

   pokaż komentarz

   @Wave: My mamy zwykłe, zamknięte forum plus machnięty na szybko skrypt który przekierowuje e-maile ze skrzynki jako nowe tematy na forum. Całkiem przyjemne rozwiązanie.

  •  
   b.....t

   0

   pokaż komentarz

   @delasados: nie, wykladowcy podajesz maila grupaXYZ.Irok@googlegroups.com (przykladowo bo dokladnie nie pamietam jak buduje adresy usluga google gropus, pare lat juz minelo od kiedy skonczylem studia:P) i on pisze na tego jendego maila, a dostaje go kazdy kto ma subskrypcje grupy (mozna tym zarzadzac i po prostu podac na raz liste maili albo dac ludziom mozliwosc dopisywania sie). I tak robi tez kazdy inny czlonek grupy. Dodatkowo grupa archiwizuje wszelke maile przez nia przechodzace, wiec w kazdej chwili i kazdym miejscu masz dostep do wszystkiego co bylo tam wyslane. Kazdy mail ma wskazanego swojego prawdziwego autora (bo trzeba bylo wyslac go ze swojej skrzynki, nie maila grupowego).

  •  
   d..x

   +1

   pokaż komentarz

   @bkapust:
   @delasados:
   dokładnie z punktu widzenia użytkownika grupy czy wykładowcy wszystko wygląda tak samo, albo jeszcze prościej.
   Wystarczy wysłać maila na adres: mojagrupa@costam.pl - może być coś prostszego od wysłania maila?

   W każdej firmie tak się stosuje: admin zakłada grupy dystrybucyjne i dany mail leci do 50 użytkowników, z których każdy może zrobić z mailem co się mu podoba: uznać, że go to nie interesuje i skasować, i nie wpłynie to na maila u innych.
   Hosting? Jaki hosting? Wysyłasz maila z załącznikiem i zapominasz co to jest hosting.

   Mało tego korzystają z tego użytkownicy nietechniczni-tacy, którzy potrafią zadzwonić do informatyka, bo im się wygaszacz włączył i nikt nigdy nie miał problemu z grupami! -3 lata pracowałem na helpdesku. Więc argument, że grupy są trudne nie używalne możecie sobie w d... wsadzić.
   To mail grupowy ma poronioną logikę: wysyłanie maili samemu do siebie, po to, żeby dyskutować z kimś innym?

   Mam wrażenie, że te maile grupowe to jest wymysł idiotów, którzy promują się na liderów i głupich dup, które to umieją wyklikać, więc nic nie zmusi ich do spróbowania czegoś innego.

  •  

   pokaż komentarz

   py czy wykładowcy wszystko wygląda tak samo, albo jeszcze prościej.
   Wystarczy wysłać maila na adres: mojagrupa@costam.pl - może być coś prostszego od wysłania maila?


   @bkapust: niby proste, ale 99% ludzi o tym nawet nie słyszało i nie wie z czym to się "je", więc zdecydowanie prościej jest założyć email "grupowy". Osobiście jakoś przeżyłem cały okres studiów na mailu grupowym i nie musiałem się z tego powodu denerwować i oburzać.

  •  

   pokaż komentarz

   @SzpokoSzpoko: a jak starosta jest typem człowieka, który zapomina przesłać dalej maila? poza tym wysyłanie e-maila do starosty przez wykładowcę to dalej wysyłanie na e-mail, a nie grupę dyskusyjną

  •  

   pokaż komentarz

   @bkapust: Na UMK (wydział matmy i infy) każdy kierunek i rok ma swojego aliasa, pod który są podpięte wszystkie skrzynki pocztowe uczelniane studentów i nie ma żadnego problemu z kontaktem. Jak widzę dla niektórych uczelni to jest zbyt trudne... A te maile grupowe to jedna wielka beka, ktoś będzie chciał sobie zrobić kawał i zacznie "fajne" maile wysyłać do wykładowców.

  •  

   pokaż komentarz

   @lukash: w zeszlym semestrze odkryłem tę funkcjonalność. Któryś z kolegów, bo kierunek typowo męski googlował "nie interesują mnie kobiety"

 •  
  b.....t

  +145

  pokaż komentarz

  "Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?" :)

 •  

  pokaż komentarz

  Podobne posty można zobaczyć na grupach studentów fizyki, ale to przecież nie znaczy, że w przyszłości będą oni obalać Einsteina

Dodany przez:

avatar S.....0 dołączył
350 wykopali 47 zakopali 57.6 tys. wyświetleń
Advertisement