•  

  pokaż komentarz

  hmm przedstawia się jako Marcin Kamiński a maila ma dariusznowicki41@yahoo.com ciekawe...

 •  

  pokaż komentarz

  Napisałem do gościa. Ciekawe, co będzie dalej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ebeb: Zapewne odpowiedź z jakimś załącznikiem albo prośba o dane osobowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @poznaniak: "Zapewne" to dla mnie za mało, jestem ciekawski, mam chwilę, nie zaszkodzi sprawdzić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ebeb: Daj znać, bo na pewno coś odpisze.

  •  

   pokaż komentarz

   @poznaniak:

   Witam serdecznie i dziękuję za kontakt.

   Planujemy w najbliższym czasie wprowadzić płatność za pomocą tak zwanych kuponów/voucherów UKASH oraz Paysafe card. Są to kupony które można nabyć w różnych miejscach, np. sklepach Żabka, różnych supermarketach oraz innych autoryzowanych punktach sprzedaży. Można je również nabyć przez internet, w tym na Allegro. Kupony te posiadają dwie zalety:

   1) można je zakupić anonimowo, płacąc gotówką w sklepie.
   2) można je kupić nie posiadając konta bankowego ani karty


   płatniczej, dzięki czemu każdy będzie mógł korzystać z Płacę z Allegro.Sposób działania kodow jest banalnie prosty. Klient kupuje w wygodny dla siebie sposó kod (składajacy się przeważnie z 19 cyfr). Taki kod ma okresloną wartość nominalną, np. 300 zł. Dokładna wartość kodu jest okreslana przez klienta w momencie jego zakupienia. Następnie klient dokonuje standardowo zakupu po przez serwis Allegro i zostaje przekierowany do platformy Płacę z Allegro. Tam będzie możliwość wyboru płatności za pomoca kodu UKASH / Paysafe card. Po wybraniu tej opcji klient zostanie poproszony o wprowadzenie swojego kodu, a nasz system automatycznie zweryfikuje jego autentyczność oraz wartość.

   Jeżeli wszystko będzie w porzadku, sprzedający otrzyma pieniądze na swoje subkonto w Płacę z Allegro i można już wysyłać towar.

   Tego typu kupony płatnościowe są bardzo popularne na zachodzie, a ostatnimi czasy i w Polsce staja się popularne. Jako, że nasz system przetwarzania transakcji wykonanych tą drogą jest nowy i nieprzetestowany, potrzebujemy osób które byłyby chętne przetestować ten system. Jezeli wyrażą Państwo chęć, wszystkie Państwa aukcje będą oznaczone odpowiednią ikonką, informujaca potencjalnych kupujących o udostepnianiu przez Państwa możliwości płacenia przez Ukash / PaysafeCard. Cały proces sprzedazy oraz dokonywania zakupów przez Państwa klientów nie ulegnie w żaden sposób zmianie; dojdzie jedynie dodatkowa opcja płatności w formularzu Płacę z Allegro. Przeprowadzalismy badania rynku z których wynikało, że ponad 4% kupujących chętnie skorzystałoby z takiej formy płatności.

   Okres testów trwałby pełne dwa miesiące; po tym czasie opcja płacenia w/w kuponami zostanie wprowadzona juz na stałe dla wszystkich sprzedawców.Co oferujemy w zamian za pomoc w testach? Mogą Państwo wybrać jedną z dwóch form wynagrodzenia:

   1) Jednorazowe wynagrodzenie w wysokości 180 PLN brutto. Podpisana zostanie wcześniej stosowna umowa o zachowaniu poufności a nastepnie umowa zlecenia / o dzieło.

   2) W zamian za jednorazową zryczałtowaną opłate z Państwa strony w wysokości 270 PLN brutto, zostana całkowitego anulowane wszystkie prowizji które zostaną Państwu naliczone za najbliższe 90 dni. Dotyczy to zarówno prowizji od wystawienia przedmiotów jak i prowizji od sprzedaży oraz roznych form promocji (pogrubianie, strona kategorii, itp). Wyjątkiem są opłaty związane z promowaniem swojego przedmiotu na stronie głównej Allegro - jest to jedyny wyjatek.

   Która z powyższych dwóch metod by Państwo preferowali?
   Idąc dalej wybrałem opcję pierwszą, drugą zostawiam innym ciekawskim. Wyciągnięcie kasy/wyciągnięcie danych, ot co.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ebeb: Pewnie że wyciągnięcie kasy - jak wybierzesz opcję 1 to kontakt się urawie zapewne, a jak opcje dwa to zabulisz im i kontakt też się urwie ;] Ale wygląda to na całkiem przyzwoitą próbę wyłudzenia. Autor na pewno ma więcej finezji niż nigeryjscy adwokaci chcący przelać ci miliony spadku za jedyne kilkaset dolców opłat ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Shaki: Otóż nie urwał się.

   Oczywiście.

   Czy mogę prosić o aktualny pełen adres zameldowania? Będzie potrzebny do przygotowania umowy o poufności. Zaznaczam, że dane te muszą się zgadzać z danymi, które mają Państwo podane w ustawieniach swojego konta bankowego. Wynika to z tego że będziemy prosić o wykonanie tzw. mikro płatności (1 grosz) na nasze konto celem weryfikacji Państwa tożsamości. Dane adresowe z Państwa przelewu zostaną porównane z danymi, które mi Pani prześle e-mailem, i w ten sposób nastąpi potwierdzenie zawarcia umowy bez potrzeby przesyłania zbędnych skanów dokumentów tożsamości.

   Prosilbym rowniez o informacje w jakim banku posiada Pan konto (niektore banki nie sa obslugiwane przez nasz system mikro platnosci).

   W temacie finezyjności powiem tak: pisanie maili z brakiem polskich znaków w części słów jest dla mnie pierwszym ostrzeżeniem. Odpisałem teraz, że jako pracownik Allegro ma z pewnością dostęp do moich danych podanych w PZA, czekam na kolejnego maila.

  •  
   D.....R

   +2

   pokaż komentarz

   @Shaki: w opcji 1 i 2 może być jeszcze prośba o podanie danych do konta Allegro w celu włączenia usług testowych...

   Czekam na ciąg dalszy mam nadzieję, że koleś nie przegląda wykopu

  •  

   pokaż komentarz

   @DooBLER: Niestety dalszych odpowiedzi nie dostałem. Może spróbuję wybrać drogę numer 2 z innego fejkowego maila jak będę cierpiał na nadmiar wolnego czasu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ebeb: ja wybrałem opcję nr 2 i dostałem nr konta.

 •  

  pokaż komentarz

  Przed chwilą przyszła odpowiedź od Allegro:

  Witam.

  Dziękuję za zgłoszenie.

  Otrzymana przez Panią wiadomość nie została wysłana przez nasz serwis. Jej nadawcą była osoba podszywająca się pod pracownika Allegro, a link zawarty w podejrzanym e-mailu prowadzi do strony służącej wyłudzeniu loginów i haseł naszych Użytkowników.

  Proszę zignorować fałszywą wiadomość i nie podawać swojego hasła na wskazanej w niej stronie. Ze względów bezpieczeństwa sugeruję niezwłoczną zmianę haseł dostępowych do poczty e-mail i konta Allegro. Wskazane jest również przeskanowanie komputera aktualnym programem antywirusowym i antyszpiegowskim. Renomowani producenci oprogramowania antywirusowego oferują ogólnodostępne skanery online poprzez strony WWW.

  Zachęcam do zapoznania się z informacjami dotyczącymi phishingu, które zamieściliśmy w naszej Cafe Pomoc:

  http://allegro.pl/phorum/read.php?f=298&i=1090256&t=1090254#href1090256

  Dodam, że podjęliśmy w tej sprawie odpowiednie działania.

 •  

  pokaż komentarz

  fake : allegro ma w dupie opinie użytkownikow....

 •  

  pokaż komentarz

  cytryna1201: W sumie nie jest stuprocentowo pewne, że ktoś się podszywa, może to głupota pracownika allegro, albo coś. Najlepiej pokaż "oryginalną wiadomość" czyli całość łącznie z Received: from (zamaluj DKIM i własnego maila).