•  

  pokaż komentarz

  A jakieś streszczenie menedżerskie można prosić, czy każdy musi się przebijać przez forum? Poza tym - dlaczego monopolista, konkurencyjnych serwisów aukcyjnych troche jest więc droga wolna :)

 •  

  pokaż komentarz

  jeżeli komuś nie chce się czytać wszystkiego to streszczę krótko: allegro polepsza tym, którzy niewiele sprzedają, a w zasadzie robią to sporadycznie, jakąś używaną rzecz, coś za małego, zbędnego. Natomiast nawet o 50 procent podwyższa prowizję dla tych, którzy prowadzą regularny handel na allegro. Np. ktoś, kto wystawiał coś za 100 złotych i płacił 4 złote, teraz zapłaci 6.
  Obniżają więc ceny na to, z czego i tak mają grosze, by móc powiedzieć, że schodzą z ceny. Podczas gdy naprawdę podwyższają opłaty w tym segmencie, który robi największy obrót.
  A najgorsze jest to, że ciągle nie ma żadnego serwisu, który stanowiłby realną alternatywę dla allegro. Więc allegro może sobie robić co chce. Ludzie pomarudzą, pomarudzą, ale się nie wyniosą, bo nie ma gdzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia:

   Ludzie pomarudzą, pomarudzą, ale się nie wyniosą, bo nie ma gdzie.

   Fakt. Miałem na sprzedaż sprawny, dobry dysk Samsunga o pojemności 320GB, 2,5 calowy, z uwalonego laptopa. Na zwykłej sacie, więc można go używać na piecu bez żadnych przejściówek. Allegro zostawiłem sobie jako ostateczność. Na początku serwisy ogłoszeniowe, w tym tablica. Na tablicy co prawda sporo wyświetleń, ale zerowy odzew. W końcu wystawiłem na Allegro. Aukcja kończy się dopiero jutro, ale już licytuje 9 osób, kilkadziesiąt obserwuje, a cena przekroczyła już dawno moje oczekiwania. Więc to prawda - nie ma lepszej alternatywy od Allegro dla mnie póki co.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   b.......m

   +7

   pokaż komentarz

   @InSiDePL: Mylisz się. Nawet dla drobnych allegrowiczów jest to podwyżka, bo prowizja za sprzedaż wzrosła dla WSZYSTKICH.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   C...................a

   +2

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: swistak.pl ? ponad milion aukcji już był rok temu. NIe wiem ile teraz.

  •  

   pokaż komentarz

   @CiemnaStronaNalesnika: co świstak? W każdej jednej kategorii mają może 10 procent tego, co ma allegro. Niestety.

  •  
   C...................a

   0

   pokaż komentarz

   @konradk: niestety widzę, że to prawda. Ale zawsze jest tańszy trochę ;p

  •  

   pokaż komentarz

   @CiemnaStronaNalesnika:
   Świstak to historia, totalnie olali serwis i kręcą inny interes.
   Jedyna alternatywa to aukcjusz.pl nie jest to super portal, ale innego nie ma.
   Zachęcam do zaglądania na aukcjusza i kupowania na nim, bo to my decydujemy czyli klienci! Jeśli sporo osób kopnie w dupę allegro, to będą musieli jakoś zareagować!

  •  
   C...................a

   +5

   pokaż komentarz

   aukcjusz.pl

   @gav:
   Masz rację. Fajny serwis. Zainteresuję się nim bardziej ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: "Ludzie pomarudzą, pomarudzą, ale się nie wyniosą, bo nie ma gdzie."
   No jak nie ma?
   Jeśli handlował bym na allegro to jednocześnie wystawiał bym te same graty na świstaku, czy ebayu.
   Koszty niewielkie, a dywersyfikujemy swoje rynki.
   Toć jak mam na sprzedaż rowery po 599pln, to jaka różnica, czy wystawię na allegro, czy na allegro, na świstaku i na ebayu jednocześnie?
   Inna sprawa z rzeczami używanymi sprzedawanymi na zasadzie licytacji-tu faktycznie wystawienie na świstaku powoduje realne straty, ale normalni sklepikarze inwestują tylko czas, a jak opędzą to jakimś oprogramowaniem to nawet tego nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @dixx: na allegro sprzeda się 100 sztuk, na ebayu, świstaku i jakichś aukcjonerach łącznie może 10.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: krótki kurs matematyki: 100+10=110 =10% wzrost obrotu.
   Poza tym, nie dla wszystkich musi to być prawda, owszem, dla typowego importera chińszczyzny ebay się nie opłaca, ale jak masz unikalne rzeczy, albo wysokiej klasy?
   Ja sprzedawałem płytę unikalna edycja, wygraną w jakimś konkursie: na allegro nie doszło do 100 złotych, cena minimalna nie została osiągnięta, na ebayu poszło za 100 $.

   Po drugie:
   dajesz na allegro link do swojego sklepu, gdzie masz taniej, 10% kupujących stwierdzi, że woli kupować coś w Twoim sklepie-kolejny wzrost obrotu, i obniżenie kosztów.
   Wypromowanie sklepu kosztuje, ale już postawienie go i utrzymanie kosztuje grose: no maks 2-3 tyś na czyimś skrypcie, jak nie mniej.

   Np moja żona regularnie kupuje w ulubionych sklepach zooologicznych online, zamiast na allegro-wbrew pozorom ludzie się przywiązują do marki. Ja wiem, że trudno to zrozumieć allegrowym cinkciarzom z opisami na pierdyliard stron, koniecznie na czerwono i boldem, z obowiązkowym: "Czytaj stroną o omnie albo wyp%$!@!!aj"

   Do wystawiania na allegro są narzędzie-do wystawiania na ebayu podejrzewam, że też, na świstaka nie wiem-ale myślę, że też są, a jak nie ma to da się napisać, albo zlecić napisanie i rozpocząć ich sprzedaż na allegro;)

  •  

   pokaż komentarz

   @dixx: dajesz na allegro link do swojego sklepu, gdzie masz taniej, 10% kupujących stwierdzi, że woli kupować coś w Twoim sklepie-kolejny wzrost obrotu, i obniżenie kosztów.
   sprzedawałeś kiedyś coś na allegro, czy tylko o tym czytałeś? Za podanie linka, masz bana.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: słuszne spostrzeżenie, nie sprzedawałem, i nie wiedziałem o tym.
   Ale jak wspomniałem-kupowałem, np ostatnio jakieś gażety na ślub: znalazłem sprzedawcę na allegro, ale, jako, że i taniej i więcej miał w sklepie internetowym to kupiłem z jego sklepu-dla mnie taniej, ale ogółem kupiłem 3razy tyle co zamierzałem-dla sprzedawcy to niezły deal.

   Podobnie robi moja żona.
   Problemów ze znalezieniem sklepów sprzedawcy zwykla nie ma. Ostatni zakup od użytkownika: wwwsoftpackpl - o cholera, jak zamienię _ na kropki to pojawsia się jakiś sklep-powinien zarobić bana;)

   Wiadomo, że nie jestem reprezentatywną grupą konsumentów, niemniej wobec niskich kosztów postawienia sklepu gdybym miał coś sprzedawać to tak właśnie bym zrobił:
   allegro do pozyskiwania klientów, własny sklep+wydanie kilkuset złotych na jakieś podstawowe pozycjonowanie, świstak+ebay jak miałbym na to czas(albo pracownika) i nie sprawiało by to ekstra problemów.
   Bo np konto na świstaku aktywowywałem dobrych parę tygodni-coś mają marne procedury, a takie pierdoły mogą odstraszać.
   Oczywiście mądrzę się i jest to moja radosna twórczość, bo sam nie handluję;)

  •  
   C.....k

   0

   pokaż komentarz

   @ksionc: No i właśnie za to płacisz. To tak jakby narzekać, że mercedes droższy od poloneza.

  •  

   pokaż komentarz

   @ksionc: dyski drożeją.. i to znacznie przez powódź. Nie ma to nic wspólnego z Twoimi oczekiwaniami :)

  •  

   pokaż komentarz

   @CiemnaStronaNalesnika: Mnie jeszcze nie udało się nic sprzedać na Świstaku. Niestety, ale popularność Allegro daje większą szansę na sprzedaż.

 •  
  b.......m

  +1

  pokaż komentarz

  Dziwi mnie, dlaczego sprzedawcy nie zorganizują się w większą grupę i nie przeniosą się, np. na www.aukcjusz.pl. Kilka lat temu, po pierwszych drastycznych zmianach cennika (wprowadzenie opłat za wystawienie) taka inicjatywa miała miejsce i po głosowaniu, dość sporo osób przeniosło się na aukcje24.pl. Niestety wtedy cały rynek aukcji/sprzedaży internetowych był zbyt mały, ale teraz jest duża szansa, że taka inicjatywa miałaby szansę na powodzenie.

  EDIT: sprawdziłem aukcjusza i uważam, że za bardzo się cenią, jak na tak małą skalę na jaką działają. 2,7% za sprzedaż i 0,07 zł za wystawienie aukcji to zdecydowanie za dużo. Szczególnie, że może się okazać, iż palma im odbije, jak zdobędą za dużo klientów i też podniosą prowizje.

 •  

  pokaż komentarz

  ponarzekają, ponarzekają, ale nic więcej - tak to chyba wygląda, prawda?
  A skoro największy ruch generują sklepy na allegro, to wystarczy, że się przeniosą, albo jednocześnie zaczną wystawiać się na innych serwisach i od razu ruch się zrówna.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak to k$$!a monopol? Nie róbcie sobie jaj... Ebay.pl, Swistak.pl, Aukcjusz.pl to chyba konkurencja co nie?

  Denerwuje mnie te ciągle żalenie się na allegro. Jak masz za drogo to utwórz sklep na własnym serwerze i dotrzyj do milionów użytkowników. Zapewniam Cię, że wyjdzie 10000 razy drożej, trudniej i wolniej. Później wrócisz z podkulonym ogonem i z pocałowaniem ręki znowu będziesz handlował na allegro.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grafon: Co to za konkurencja? Allegro trzyma za morde reszte serwisów tego typu chcąc niechcąc tak się dzieje i tak będzie. Mogą podnośić opłaty i tak jak napisałeś sprzedawcy będą się obrażać ale wrócą

  •  
   G....n

   -8

   pokaż komentarz

   @Mazowia: Jaka to konkurencja? Po prostu słaba. Dlatego allegro jest LIDEREM a nie żadnym monopolem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grafon: Problem tkwi w społeczeństwie a nie w tym że jest słaba konkurencja. Ludzie są poprostu przyzwyczajeni do allegro. Zmiany które wchodzą dotyczą mniejszości sprzedawców ale przyniosą kolosalny zysk dla allegro. Zwykły Janek który wystawia przedmiot na aukcji raz do roku nawet tego nie odczuje to samo kupujący. Świstak by chyba musiał rozdawać pieniądze za zarejstrowanie konta żeby ludzie tam przeszli na stałe a takie rzeczy nie mają prawa bytu.

   Edit
   No tak allegro nie jest Monopolistą podchodzi bardziej pod Oligopol ale nawet nim nie jest. Mam nadzieje że zrozumiałeś ogólne przesłanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grafon: no właśnie jest monopol, nie prawny, ale realny. Serwisy, które wymieniłeś nie mają nawet 10 procent oferty, która jest na allegro.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia:
   Dlatego trzeba wspierać inne serwisy!

  •  
   p......o

   +2

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: zgadza sie, zgodnie ze statystyka/ ekonomia allegro jest monopolista mimo ze sa inne serwisy aukcyjne to gownianeallegro ma w reku 90% udzialow. takie cos nadal jest nazywane monopolem

  •  
   H........s

   0

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: Skoro Allegro najlepiej potrafi zaspokoić potrzeby konsumentów, to co złego w tym, że mają dominującą pozycję na rynku? O ile ich "monopol" nie wynika z uprzywilejowania prawnego, to nie widzę w tym nic złego. Jeżeli ktoś chce komuś coś zabrać tylko dlatego, że ten ktoś ma czegoś więcej i wypracował to zgodnie z aksjomatami, to czysty bandytyzm.

  •  
   M.........1

   0

   pokaż komentarz

   @Hans_Klops: Tu nie chodzi o zaspokajanie potrzeb konsumentów przez ten serwis. Allegro jest po prostu największym rynkiem zbytu. Towar wystawia się tam gdzie są klienci

  •  

   pokaż komentarz

   @Mazowia: To nie dlatego, że ludzie są za leniwi, ale taka jest specifika tego rynku.

   Gdy chcesz coś sprzedać na aukcji, chcesz od razu dotrzeć do jak największej liczby kupujących. Nikt nie chce byś w sytuacji, gdzie sprzeda coś dużo taniej niż by mógł na większym serwisie. Z tego powodu, każdy serwis aukcyjny, który zdobędzie przewagę zacznie puchnąć, aż całkowicie zdominuje rynek.

  •  
   H........s

   0

   pokaż komentarz

   @Marekgd1981: Usługa, którą umożliwia Allegro, czyli wystawianie aukcji, etc., jest dobrem, za który ludzie są gotowi zapłacić pewną cenę, a więc stają się konsumentem tej usługi (kupujący i sprzedający). Porównać można Allegro do prywatnej hali targowej. Ludzie tam za pewną opłatą wystawiają swoje produkty, dla których szukają nabywców. Potencjalni klienci odwiedzają taką halę i nabywają produkty lub usługi. Zyskują na tym właściciele hali, sprzedawcy i kupujący. Co w tym złego?

  •  
   m......i

   -1

   pokaż komentarz

   @Hans_Klops: "Skoro Allegro najlepiej potrafi zaspokoić potrzeby konsumentów (...)" - błąd. Poczytaj o efekcie sieciowym.

  •  

   pokaż komentarz

   Poczytaj o efekcie sieciowym

   @mrozycki:
   chcesz powiedzieć że allegro źle zaspokaja potrzeby sprzedających, które polegają na dotarciu do kupujących i dlatego sprzedają na allegro?
   gdyby allegro stało się za drogie to sprzedający mogą wystawić towar równolegle na innych aukcjach taniej o opłaty allegro, a kupujący zdecyduje gdzie mu się opłaca kupić.

  •  
   G....n

   -2

   pokaż komentarz

   @Mazowia: Nie, nadal nie rozumiem czemu pretensje są kierowane w stosunku do Allegro. Allegro jak każda spółka musi zarabiać i to robi. Jeśli przegnie z cenami to pojawi się mocny konkurent. Póki co jednak nie ma godnego konkurenta bo nikt nie jest w stanie zapewnić tego samego co ma Allegro po niższej cenie.

   Allegro nie istnieje od dziś. Jego pozycja to lata doświadczenia. Ba, uważam, że jest dużo lepiej rozwiązany pod względem interfejsu niż światowy potentat Ebay.

   Po drugie sorry ale z wykopowiczów są wolnościowcy jak z koziej dupy trąbka. Raz chcą wolnego rynku a później chcą wymusić zmiany cenowe bo im się nie podobają. To jak to jest. Chcecie kontrolować allegro czy nie?

   Po trzecie są dwa rodzaje monopolu i jeden jest zły a drugi wynika z tego iż nie ma realnej konkurencji. Ten zły to taki kiedy dany podmiot zostaje uprzywilejowany przez np państwo i w ten sposób znacznie odbiega od konkurencji. Drugi monopol to sytuacja kiedy dana firma staje się liderem i dostarcza usługi/produkty tak dobre i bezkonkurencyjne, że inne firmy nie potrafią wejść z nią w walkę o rynek. Nie możemy więc winić allegro za to, że byli pierwsi i lata temu mogliśmy sprzedawać tam przedmioty. Inne serwisy aukcyjne nawet nie były w planach...

   Po czwarte, nie można zwalać winy na allegro bo "ludzie się przyzwyczaili" i nie chcą korzystać z konkurencyjnych rozwiązań. Ten argument jest niedorzeczny i wręcz zakrawa o śmieszność. To normalne, że przyzwyczajamy się do pewnych rozwiązań i nie chcemy nowych systemów bo nie mamy na to czasu.

   Naprawdę zwiodłem się na wykopowiczach przez których przemawiają lewackie standardy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hans_Klops:
   "Allegro najlepiej potrafi zaspokoić potrzeby konsumentów,"
   Nie, po prostu byli pierwsi.

   "to co złego w tym, że mają dominującą pozycję na rynku?"
   To, że robią co chcą i nikt/nic nie ma wpływy na nich, jeśli zechcą podnieść ceny o 300%, to tak zrobią i ludzie nadal będą tam siedzieć, bo nie ma alternatywy!

  •  

   pokaż komentarz

   @Grafon: Lejesz wodę , bo chyba nigdy nic tam nie sprzedawałeś.

  •  
   G....n

   -1

   pokaż komentarz

   @Slepek: Ja poparłem wypowiedz argumentami, natomiast Ty nie podając żadnych zarzucasz mi brak konkretów. Brawo chłopie :) Książkowy przykład bezczelnej hipokryzji...