•  

  pokaż komentarz

  Cytat z artykułu: Kolejnym uproszczeniem jest intuicyjny dostęp do pól obiektów. Teraz zamiast pisać osoba.setName(„Robert”) możemy wykorzystać składnię osoba.name = „Robert”.
  Nie rozumiem czegoś. Przecież już można w taki sposób ustawiać atrybuty, a settery są bardzo dobre, bo pozwalają kontrolować zmiany atrybutów (co ma wiele zalet). Chyba że takie proste przypisanie będzie domyślnie i niejawnie aktywować settera, podobnie jak w PHP, to może być ciekawie (ale to nie zostało powiedziane, więc wątpię).

  Fajny jest też pomysł z dodaniem funkcji forEach dla kolekcji. Myślę, że w samej Javie i tak by się pojawiła, bo i tak dąży się do upraszczania składni iteratorowania. IMHO wolę zostać przy klasycznej Javie. Napisany w Eclipsie kod bez problemu skompiluję NetBeansem czy konsolowo.

  •  
   z..........3

   +3

   pokaż komentarz

   @Wozyack: Autor źle wytłumaczył. Po prostu do Xtend wprowadzili propeties, czyli to co w C# jest od dawna. Tak na prawdę robiąc osoba.name = "Robert" zapisujesz w ładniejszy sposób wywołanie settera. Setter i tak jest wykonywany, bo name to nie zmienna, a property.

 •  

  pokaż komentarz

  Wait, to mogę w tym pisać np. appki na Androida i mi się to ładnie do Javy skompiluje? Najs.

 •  

  pokaż komentarz

  Perlizacja / pythonizacja javy. Wracam do C++.

 •  
  z..........3

  -1

  pokaż komentarz

  Toż to Python! Składnia niemal identyczna, zasady używania takie same. Mogę się założyć, że wzięli po prostu Jythona (interpretator pythona dla javy) i go lekko zmodyfikowali.