•  

  pokaż komentarz

  Największym serwisem aukcyjnym w Polsce *.

  •  

   pokaż komentarz

   @you_are_next: To fakt. Ale trzeba sobie uświadomić, że Allegro jest fenomenem na skalę globalną. aukcjostat.pl pokazuje, że Allegro jest 9. platformą na świecie, pod względem ilośći wystawionych aukcji. A gdyby eBaya z różnych krajów ropatrywać jako jeden serwis, to Allegro zajmuje trzecie miejsce na świecie. Dlatego też czuje się tak pewnie i dyktuje warunki na rynku.

  •  

   pokaż komentarz

   @zweipack: I ma w dupie klientów to jest problem, artykuł powinien mówić o jednym portalu max 2, o aukcjuszu słyszę pierwszy raz o świstaku wiadomo nie pierwszy. Jednak pominięcie ebay to lekka przesada - Polska zawsze będzie mnie zaskakiwać...

  •  

   pokaż komentarz

   Dostaliśmy odpowiedź od Allegro specjalnie dla Wykopowiczów:

   Ostatnio w serwisie Allegro zaszły istotne zmiany, których celem jest przede wszystkim zwiększenie atrakcyjności i konkurencyjności serwisu. Środowisko w jakim działa platforma i cała branża e-commerce podlega wyjątkowo szybkim zmianom, a sukces naszych Sprzedających i samego serwisu zależy również od tego jak szybko potrafimy się do tych zmian dostosować. Część z tych zmian spotkała się z krytyką naszych Użytkowników i tutaj chcę szczególnie podkreślić, że wszystkie opinie są dla nas ważne, każdą bierzemy pod uwagę i analizujemy, a tam gdzie to tylko możliwe wprowadzamy zmiany zgodnie z sugestiami Użytkowników, czego efektem i przykładem jest powrót do pokazania opcji lokalizacji. Dodatkowo, będziemy również eksponować lokalizację w przypadku gdy będzie to lokalizacja poza Polską. Powrócimy do pokazywania czasu do zakończenia oferty, co do sekundy. A liczba niesprzedanych przedmiotów będzie widoczna dla Sprzedających, po zalogowaniu na konto. Poza zmianą wyglądu strony oferty, serwis zaproponował nowy, testowy model cennika, która kładzie nacisk na zniesienie barier dla nowych Sprzedających, którzy chcą rozpocząć sprzedaż w serwisie i premiować jednocześnie tych, którzy przez wiele lat wypracowali sobie pozycję solidnego Sprzedającego i którzy prowadzą aktywną sprzedaż przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów obsługi. Od 18 listopada będą obowiązywać niższe opłaty za wystawienie przedmiotów, a w przypadku sprzedaży opłaty te w ogóle nie będą pobierane. I to jest jedna z głównych zmian w strukturze tego cennika. W tym modelu proponujemy nieznaczne zmiany/podniesienie prowizji w pierwszym progu cenowym (do 100 zł), o 1-2 punkty procentowe, a w pozostałych progach ulegną zmianie wartości stałe, co wynika ze zmiany w pierwszym progu (w zależności od kategorii). Ale obniżona zostanie jednocześnie prowizja w dwóch najwyższych progach cenowych w kategoriach elektronicznych. Staramy się więc tworzyć serwis, który będzie wygodny dla Użytkowników, ale atrakcyjny i konkurencyjny dla Sprzedających i dziękujemy wszystkim za opinie, szczególnie te krytyczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykop: Przecież chodzi wam tylko o kasę. Przynajmniej przyznajcie to wprost.

  •  

   pokaż komentarz

   wprowadzamy zmiany zgodnie z sugestiami Użytkowników, czego efektem i przykładem jest powrót do pokazania opcji lokalizacji

   @wykop: no tak, jak se kliknę "dostawę", a potem przewinę okienko w dół, przez 3 ekrany danych. Działanie pod kątem użytkowników jak ch.. Równie dobrze mogę przebrnąć przez dane firmy/sprzedającego. Od czasu ostatnich zmian w layoucie przestałem zaglądać na Allegro - głównie jako Sprzedający - przestało to być przyjemne i mam nadzieję, że albo się opamiętacie, albo dostaniecie po dupie tak jak NK za CAŁKOWITE ignorowanie opinii użytkowników (i wycinanie opinii takich jak ta na waszym "forum", oraz rozdawanie banów za ich treści - cytuję "to nie jest stanowisko allegro", chamy).

   Amazon nadchodzi, brnijcie dalej. Szkoda tylko, bo byliście swego czasu najlepsi, ale od pewnego czasu mam dość zmuszania mnie do durnych pomysłów na siłę.

  •  

   pokaż komentarz

   @zweipack:
   A Tobie, przepraszam, nie? Mi chodzi, przyznaję wprost :)

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: Uważam, że są w życiu inne wartości, ale gratuluję sprecyzowanego światopoglądu.

  •  

   pokaż komentarz

   @zweipack:
   Czy ja mówię, że nie ma? Ale sugerowanie, że pieniądze mogą nie mieć znaczenia w czymś takim jak serwis aukcyjny jest niepoważne. Jeśli mówimy o sklepach, zakupach, płatnych serwisach, pracy - czy nie mówimy o pieniądzach? Czy głównym celem każdej jednej działalności gospodarczej nie jest zysk? Allegro, ani żaden serwis aukcyjny nie działa charytatywnie. Koszty prowadzenia takiego serwisu są spore, gdybyś chciał prowadzić go charytatywnie, musiałbyś być bardzo bogaty.

   To nie ma nic wspólnego ze światopoglądem.

   BTW, założyłem sobie konto w Aukcjuszu - dwa powody - raz, ten wykop, dwa, nigdy nie widziałem na stronie szybszej i wygodniejszej rejestracji. Szacun dla chłopaków (i dziewczyn, o ile jakieś zajmują się tworzeniem serwisów).

  •  
   E........n

   +3

   pokaż komentarz

   @zweipack: wiesz, akurat po to robią biznes, to nie pro publico bono.
   Mi bardziej chodziłoby o to żeby przestali srać na skargi i olewać wszystkich po kolei.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: "Ale sugerowanie, że pieniądze mogą nie mieć znaczenia w czymś takim jak serwis aukcyjny jest niepoważne." Nigdy nic takiego nie napisałem. To zespół Allegro próbuje wciskać bajki o tworzeniu bardziej przyjaznego serwisu. Wczytaj się. To jest bełkot.

  •  

   pokaż komentarz

   @zweipack: Czyżbyś uważał, że Allegro powinno prowadzić działalność charytatywną? Po to istnieją firmy, żeby robić kasę; i tak ma być.

  •  

   pokaż komentarz

   @zweipack:
   To jest marketing. Nie uważasz, że przyjazny serwis to tani serwis? Z tym, że nie sama cena decyduje. Ten wykop jest potrzebny, żeby przypomnieć ludziom o alternatywach. A teraz pożyjemy, poklikamy i zobaczymy gdzie będzie nam się lepiej kupować. Tak czy siak - w ostateczności i tak wszystko sprowadza się tu do pieniędzy. Bo konkurencja nie musi mieć taniej, jak ma większy wybór czy prostszy i szybszy system. Czas to pieniądz. Jeśli np Aukcjusz nie będzie tańszy od Allegro, ale na znalezienie i zakup produktu poświęcę mniej czasu - będzie mi się bardziej opłacać kupić tam. Jeśli nie znajdę tam potrzebnego produktu, a znajdę go na Allegro - kupię na Allegro. Kupowanie i sprzedawanie to jedna wielka ekonomia (i oczywiście wspomniany już marketing - czyli każdy Żyd swój towar chwali). Na prawdę nie musi dodawać, że chodzi mu o kasę. Jak sprzedajesz cokolwiek to jest oczywiste.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: Ale ja się z Tobą naprawdę zgadzam...
   @jednozgloskowiec: Gdzie tak k@#%a napisałem? Pokaż mi!

   Edit: Zresztą wszystko mi jedno. Napisałem co miałem napisać na pokazywarce. Kto się zgadza niech wykopie i robi jak uważa. Ja nie mam zamiaru tłumaczyć się z czegoś, czego nie powiedziałem, nie napisałem i nawet nie myślę. Dziękuję, dobranoc.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykop:

   "W tym modelu proponujemy nieznaczne zmiany/podniesienie prowizji w pierwszym progu cenowym (do 100 zł), o 1-2 punkty procentowe,"

   Czyli w przedziale największej sprzedaży!
   Czasami na niektórych produktach marża jest 3-5% przy olbrzymiej konkurencji, część firm zniknie z allegro, bo nie będzie ich stać na utrzymanie niskich cen, będą je musieli podnieść i nie przetrwają.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykop:
   _________________________________>>>>>>>>>>>>>______________________________________________

   no i wszystko jasne wykop także trzyma z allegro. W takim razie jeżeli chcemy aby monopolista przestał nas doić to musimy tym bardziej wesprzeć konkurencje.
   Radzę wykopowi aby nie stosował takich praktyk normalnie jak w mafii rączka rączke myje byle wydoić sprzedawców.

  •  
   S.........y

   -4

   pokaż komentarz

   @zweipack: allegro to nie insytucja publiczna tylko firma a jednym z jej głównych celów jest maksymalizacja zysków

  •  

   pokaż komentarz

   @you_are_next: Drugi w Europie. Pamiętaj, że allegro nie jest tylko w Polsce, lecz i w wielu innych krajach europejskich.

  •  
   g.......n

   -1

   pokaż komentarz

   Zamiast pisać bajeczki jak to oni wychodzą na przeciw użytkownikom to ukrucili by proceder cwaniactwa jaki tam panuje w aukcjach, wystawiając towar za 4zł a przesyłka 60zł (przykład)
   Czasami sie trafiają takie aukcje ze za każdy przedmiot trzeba płacić za przesyłkę nawet jak 10 przedmotów małych zmieści sie do koperty to liczą 10x przesyłka i tak cwaniaki zarabiają. Pomijam fakt ze doliczają do ceny wysyłki kosmiczne sumy za niby pakowanie.
   Powinni oficjalny cennik sztywny dać wysyłki poczty polskiej i kurierów.
   Można doliczyć koszty pakowania itd ale do maksymalnie ustalonej realnej i uczciwej sumy. Wtedy nie było by tego buractwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szybkowolny: Orly? Już napisałem wyżej - nie będę się tłumaczył z czegoś co mi się wciska do ust. Nie jestem wielbłądem i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @zweipack: eee, a tobie o co chodzi ? chodzisz do pracy ? bierzesz za to kasę ? może zaczniesz pracować za darmo ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Ratll: Chodzi mi o to, że imputuje mi się jakieś stwierdzenia, z którymi nie mam nic do czynienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykop: Ale papka,

   "S_"Staramy się więc tworzyć serwis, który będzie wygodny dla Użytkowników, ale atrakcyjny i konkurencyjny dla Sprzedających i dziękujemy wszystkim za opinie, szczególnie te krytyczne."

   "która kładzie nacisk na zniesienie barier dla nowych Sprzedających, którzy chcą rozpocząć sprzedaż w serwisie i premiować jednocześnie tych, którzy przez wiele lat wypracowali sobie pozycję solidnego Sprzedającego"_

   mi to się osobiście żygać chce od tych PR-owskich bzdur

  •  

   pokaż komentarz

   wszystkie opinie są dla nas ważne, każdą bierzemy pod uwagę i analizujemy

   Analizujcie, analizujcie, a my w tym czasie przeniesiemy się do tańszych serwisów. Pozdro!

  •  

   pokaż komentarz

   Dokładnie.. Analizujcie sobie ile chcecie.. Ja też powoli myślę o innych serwisach. Dobrze by było gdyby WYKOP EFFECT zadziałał, ale ze względów ekonomicznych pewnie stanie się to, ale w niewielkim stopniu. Ponieważ ciężko jest drastycznie obniżyć koszta, a na Allegro ceny są już kosmiczne. Za wystawienie aukcji w usługach z wyróżnieniem, bo inaczej nikt ode mnie nie będzie chciał kupić płacę ok 22 zł za jedną aukcję. Sprzedaję portrety ze zdjęć i czasami więcej osób kupi, a czasami mniej. 22 zł za jedną aukcję to jest przesada.. Z takimi cenami to Allegro samo się pogrąży...

   Pewnie to gówno da, że się żalę, ale jestem zażenowany tymi cenami...

 •  

  pokaż komentarz

  aukcjusz.pl przez ten i może inne dzisiejsze wykopy padł i chyba leży... (to jest ich strona błędu)
  Także nie wiem jak to by było z przejściem na niego :/

 •  
  L...........d

  +102

  pokaż komentarz

  Poznań przeprasza za Allegro.

 •  

  pokaż komentarz

  Jeśli wystawisz Aukcje na Allegro, załóż konto na konkurencyjnych serwisach i skopiuj swoje aukcje. Nic nie zapłacisz, a przyczynisz się do zwiększenia oferty konkurencji. Jednocześnie będziesz miał okazję więcej zarobić (znów mniejsza prowizja)
  A co jeżeli jeden przedmiot sprzedam na trzech serwisach spryciarzu? :)

 •  
  q...3

  +12

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna