•  

  pokaż komentarz

  Nie dość że by się nie spodobał, to jeszcze nic nie mogliby na to poradzić :)

 •  

  pokaż komentarz

  Tylko czy ktoś podejmie się stworzenia takiego ficzera?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kozzi: podejmie nie - jak zagwarantować, że to ten sam przedmiot i ten sam sprzedawca?

  •  

   pokaż komentarz

   @henk: I to jest największy problem. Wielu sprzedawców sprzedaje tylko w jednym serwisie aukcyjnym, więc istnieje ryzyko, że jakiś oszust założy konto na innym pod tym samym loginem i w ten sposób będzie korzystał na zaufaniu do jego odpowiednika na właściwym serwisie. Poza tym zdarza się, że te same osoby na różnych platformach aukcyjnych mają różne loginy. No i sytuacje, gdzie supełnie przypadkowo różne osoby mają taki sam login. Tak więc trzeba by pierw zrobić jakąś bazę danych, która wiązałaby takie dane, a to niestety jest dość trudne do realizacji [kwestie bezpieczeństwa i tym podobne].

   Chyba, że powiązane byłyby jakieś bardziej zaufane dane, na przykład numer konta bankowego.

  •  

   pokaż komentarz

   @henk:
   To jest jakiś problem. Trzeba by było sprawdzać dane firmy/użytkownika.

  •  

   pokaż komentarz

   @kanapeczka_z_kanapa: Niestety jedynym satysfakcjonującym rozwiązaniem w tym przypadku mogłoby być oficjalne powiązanie kont allegro-świstak-aukcjonariusz (żeby osoba o nicku "PasjansowyEgoista" na wszystkich tych serwisach była tą samą osobą i instytucją zarejestrowaną na ten sam adres, ten sam PESEL/NIP itp), oczywiście allegro, które ma praktycznie monopol w tej branży nie ma zamiaru oddawać choćby i 1% swoich wpływów na rzecz bezpośredniej konkurencji, więc nie ma mowy o jakiejkolwiek umowie o współpracy w tej kwestii. W ten sposób wkraczamy na niepewny grunt, bo nikt nam nie zagwarantuje, że zakładając sobie konto na allegro nie okaże się później, że taki nick na świstaku/aukcjonariuszu jest już zajęty (no i druga sprawa - nicki typu PasjansowyEgoista2, Pasjansowy_Egoista, PasiansowyEgoista itp - nikt przecież nie może zakazać używania kilku setek kombinacji danego nicku na trzech portalach równocześnie). W ten sposób jeżeli mam firmę internetową która działa powiedzmy 10 lat na allegro (i tylko i wyłącznie na allegro!) mogę (mając jako osoba o słabym wykształceniu informatycznym, mająca ograniczone pojęcie o różnych przeglądarkach, wtyczkach i innych portalach aukcyjnych i potrafiąca jedynie wrzucać przedmioty, pisać meile i wystawiać komentarze) nieświadomie przez LATA nabijać kabzę komuś, kto założy sobie identyczną działalność jak moja, w tej samej branży, wystawia podobne towary ale tylko na świstaku i aukcjuszu korzystając z mojej bazy pozytywnych komentarzy a sprzedając 10-15 zł taniej bo nie płacąc podwyższonych prowizji Allegro. Idea szczytna ale pomysł nierealny do wprowadzenia...

  •  

   pokaż komentarz

   więc istnieje ryzyko, że jakiś oszust założy konto na innym pod tym samym loginem

   @kanapeczka_z_kanapa: istnieje ale wierz mi - sprzedawcy zdaja sobie sprawe z tego ryzyka. sam jak kiedys bylem intensywnym sprzedawca na allegro (skonzylem przy 6 tys komentarzy) jak tylko pojawil sie ebay szybko pobieglem zalozyc konto by nikt nie przechwycil mojego loginu. wszyscy tak robili.

   Chyba, że powiązane byłyby jakieś bardziej zaufane dane, na przykład numer konta bankowego.

   o widzisz, i to jest pomysl :) mozna wyswietlac taki guzik po zwyklych loginach i dodatkowo sprawdzac czy na obu aukcjach jest ten sam numer konta. i jesli tak - przycisk dostalby dodatkowa informacje 'verified' czy cos takiego

   z drugiej strony: zastanowic sie warto czy tak naprawde mi zalezy by na pewno kupic u dokladnie tego samego sprzedawcy, czy wystarczy mi ze przycisk przekieruje mnie na aukcje z tym samym produktem tylko tanszym

  •  

   pokaż komentarz

   Nie prościej zrobić bazę danych we wtyczce opartą na API? Nie jestem programistą, ale wyglądałoby to tak: jeżeli sprzedawca chce się dodać do wtyczki to loguje się przez API -> podaje link do aukcji na świstaku -> podaje link do aukcji na aukcjuszu. Jeżeli jest autoryzacja, sprzedawca dodawany jest do wtyczki.

  •  
   F.......0

   +3

   pokaż komentarz

   @konradk: Skoro tak intensywnie sprzedawałeś, to powiedz np mniej więcej ile kasy miesięcznie musiałeś oddać allegro? Prowizje i opłaty za wystawianie? Taką średnią sumę określ bo mnie to ciekawi jakie są koszta takiej działalności.

  •  

   pokaż komentarz

   @henk: Po co Ci ten sam sprzedawca? Czy w całej tej aferze nie chodzi o to, żeby kupić TANIEJ przedmiot? Bez względu na jego pochodzenie i bezpieczeństwo takiej transakcji? Bo Allegro w porównaniu do konkurencji JEST bezpieczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @PasjansowyEgoista: Moim zdaniem takie rozwiązanie jest do zrealizowania, ale powinno wyjść np od Aukcjusza.
   Wystawiający tam przykładowo ma opcję 'powiąż konto z kontem na innym wiadomym serwisie'. Wtedy dostaje wygenerowany kod, przykładowo jakaś suma md5 którą umieszcza w opisie 'o mnie' w alle. Aukcjusz weryfikuje zgodność (coś jak dodawanie strony do 'google dla webmasterów').
   Skrypt przy weryfikacji pobiera id usera lub jego nazwę w alle - zapisuje ją sobie.
   Drugą częścią jest api, przy użyciu którego możemy zapytać czy dany alle id lub login istnieje w Aukcjusz.
   Następnie wtyczka która używa tego api - dla każdej podstrony alle sprawdza przez api czy taki id istnieje - dużo zapytań ale też spore możliwości buforowania serwerowego czy choćby lokalnego (przykładowo przez ten local storage w html5) - jeśli tak to podmienia jakieś tam elementy na stronie aukcji tak jak na screenie. Jeśli ktoś zachowa nazewnictwo takie samo to Api może też zwrócić odpowiednie przedmioty z Aukcjusza.
   I tutaj istotna jest akcja promocyjna prowadzona prze Aukcjusz na temat wtyczki. (Samo wykonanie dowolne- np addon do przeglądarki jak przykładowo skype co numery podmienia na możliwość zadzwonienia w treści strony).
   Za błędy przepraszam ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @v1r0x: Albo powiązać konta aukcyjne z fejsbukiem (każda szanująca się firma internetowa ma konto na fejsie) tudzież innym portalem "zewnętrznym" nie powiązanym z aukcjami - skrypt sprawdzałby na allegro jakie konto allegrowe jest powiązane z jakim kontem fejsbukowym i potem jakie inne konta aukcyjne ma dana firma powiązane i je wyświetlałby w sugestiach

  •  

   pokaż komentarz

   @Krasiu: I tu jest problem, bo angażujesz do tego sprzedawców co jest kolejnym krokiem do obniżenia popularności tego rozwiązania.

  •  

   pokaż komentarz

   @v1r0x: Póki co jest to najsensowniejsze rozwiązanie. Można nawet wykluczyć wtedy działanie ze strony którejkolwiek platformy aukcyjnej [Sprzedawca dodaje do opisu na każdej platformie jakiś unikalny token]. Wymagałoby to tylko jakiegoś systemu 3rd party, który trzymałby informacje o powiązaniach pomiędzy kontami. Niestety takie coś ma jeden zasadniczy minus: Każdy portal aukcyjny kontroluje dane, które znajdują się chociażby w opisie sprzedawcy i może w każdej chwili zablokować określony ciąg znaków, blokując tym samym działanie systemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @PasjansowyEgoista: Aż się zalogowałem. Pomysł jest bardzo realny bo można przy rejestracji np. na innym portalu aukcyjnym - nazwę go X - wprowadzić dodatkowe pole z nickiem z allegro. Wtedy portal X generuje nam losowy ciąg znaków, który musimy umieścić na stronie allegro np. "o nas" ( czy jak to się nazywa). Po umieszczeniu kodu klikamy weryfikuj i jeśli portal X znajdzie ów kod na allegro, wtedy konta zostaną powiązane (po tym zabiegu kod można usunąć z allegro). Wtedy wtyczka będzie miała bardzo proste zadanie - wyszukać nazwę użytkownika allegro w bazie portalu X i poszukać podobnej aukcji (sprawa jeszcze łatwiejsza jeśli aukcja była "importowana z allegro). Takie rozwiązanie nie wymaga współpracy z allegro, jest proste, skuteczne i eliminuje problem podszywania się.

  •  

   pokaż komentarz

   @PasjansowyEgoista: Takie powiązanie istnieje na aukcjuszu - możesz zaimportować konto swoje konto z allegro wraz z komentarzami, wszystkie aukcje, wszystko. Nikt się nie podszyje bo weryfikacje i tak musisz przejść i tak. świetny pomysł. Zrobić kopie allegro ale tańszą i dać 5000 aukcji za darmo do wystawienia na test. I jeszcze dofinansowanie z Unii na to poszło ;))

 •  

  pokaż komentarz

  no cóż.
  ja własnie przeniosłem swoje aukcje na aukcjusza.

  heh, widać zmieściłem się w pierwszej 200 osób od rozpoczęcia promocji bo dostałem 5000 wystawień za darmo. :)

  allegro nie zmieni taktyki jeśli będziecie tylko gadać.
  sami przenieście aukcje, a może coś się ruszy.

  •  
   C...................a

   0

   pokaż komentarz

   @exploti: allegro jest popularne. Dzisiaj szukałem na aukcjuszu telefonu. W allegro jest 36 k a na aukcjuszu coś koło 4 k czego widziałem, że większość to podróbki na dwie karty sim.

   Layout wymaga dopracowania, jest w fazie beta ale moim zdaniem za mało intuicyjny.

  •  

   pokaż komentarz

   @exploti: problem w tym, ze ludzie nie kupuja gdzie indziej bo jest malo ofert, a na allegro jest duzo, tego sie nie da latwo zmienic w krotkim czasie. Poza tym nawet jak swistak czy inna konkurencja zacznie byc realna konkurencja to tez zapewne wprowadzi oplaty, choc nie beda mogly byc tak wysokie jak Allegro i moze nawiazac sie jakas walka na ceny.
   Ja jestem juz tylko kupujacym i przyznam, ze nawet przez glowe mi nie przechodzi, zeby zajrzec do konkurencji. Na samym allegro tez jest konkurencja miedzy sprzedawcami, a jesli chodzi o ilosc aukcji to przebijaja wszystkich.

  •  
   T.........i

   +1

   pokaż komentarz

   @exploti: Też dostałem 5k za darmo :)

  •  

   pokaż komentarz

   @exploti: To nie każdy dostaje 5k za free? Myślałem że po prostu trzeba zaimportować konto z allegro, komentarze i aukcje :)

  •  

   pokaż komentarz

   @CiemnaStronaNalesnika: Mała uwaga - chciałeś kupić 36k komórek i dlatego zdecydowałeś się na allegro gdzie było właśnie 36k komórek takich jak chciałeś, czy może chciałeś kupić JEDNĄ komórkę? W tym drugim przypadku nie robi Ci, jako klientowi serwisu aukcyjnego, różnicy jak duża jest pula wyboru, skoro wszystkie (oprócz oczywiście podrabianej "chińszczyzny") mają podobną jakość (jeżeli mówimy o nówkach) a odległość w jakiej znajduje się przedmiot nie gra roli (bo i tak bierzesz wysyłkę pocztą/kurierem), póki jest w tym "wąskim" gronie 4k komórek na aukcjonariuszu choćby jedna komórka która spełnia wymagania jakościowe a cenowo jest te 8-10 zł (tyle chyba by wynosiła prowizja na allegro) tańsza to aukcjonariusz/świstak wygrywa! Jeżeli miałeś na aukcjonariuszu takie tańsze oferty, a mimo to wybrałeś identyczną ofertę tylko że na droższym o wartość prowizji allegro to zachowałeś nie jak świadomy klient który przed zakupem 100 razy analizuję wszystkie czynniki tylko jak typowy random buyer, a z takim randombuyerzeniem :-) chce walczyć autor topicku

  •  
   C...................a

   0

   pokaż komentarz

   @PasjansowyEgoista: zawsze staram się dokładnie sprawdzić produkt i aby był najlepszy stosunek ceny do jakości. Po prostu chodziło mi o to, że na allegro jest więcej modeli i jest większa szansa, że akurat znajdę tego którego szukam. Więcej modeli - większa szansa, że będzie ten który mnie interesuje chociaż możemy uznać to za czynnik losowy. Zwykle wielu nie chce się bawić w zakładanie drugiego konta. Ja wypróbuję aukcjusza w najbliższym czasie. Oby nie zawiódł.

 •  

  pokaż komentarz

  zrobić, rozdać i allgero leży i kwiczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Genua: Chyba co najwyżej ze śmiechu. Nawet gdyby ktoś stworzył i wprowadził takie rozwiązanie jak zaproponowano w tym artykule to i tak straty allegro byłby śmieszne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Castiel: moim zdaniem wcale nie takie śmieszne, jeżeli wtyczka byłaby popularna to gdzie wolisz kupić? Na allegro płacąc za przedmiot X 140zł czy np. na świstaku płacąc 130zł?

  •  

   pokaż komentarz

   @Castiel: jutro może śmieszne, ale za rok to nie wiem czy dalej będą się śmiać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Genua: Swego czasu tak ebay ignorował allegro - ebay wszedł na rynek jako drugi, allegro miało już wyrobioną markę i grono userów ale oni uznali, że to drobnica którą należy zignorować, walnął zaporowe prowizje na zasadzie "jesteśmy wielcy, wszyscy zaraz przyjdą do nas więc zaczynamy zarabiać od pierwszego dnia, walić promocje i upusty, siła marki wystarczy". Jak to się skończyło wszyscy widzimy :-) Internauci to dziwna siła, jednego dnia na np. nk.pl jest zalogowanych 8 milionów userów, wydaje się że za rok WSZYSCY Polacy będą mieli tam konto a za rok nagle wszyscy odpływają do fejsbuka a konta na nk.pl umierają powolną śmiercią przez braki logowania... Pamięta ktoś jeszcze o czymś takim jak myspace? Dlatego należy cały czas podsycać zainteresowanie serwisem i dbać o userów jak o własne zwierzątko domowe, "obniżki" prowizji przez obniżenie o 50% w najmniej używanych działach a walnięcie nawet 50% podwyżek w tych najczęściej używanych to nie jest dobry sposób na podtrzymywanie zainteresowania marką... A klienci zagłosują nogami - pójdą tam gdzie będzie 5-6 zł taniej, bo w wielu przypadkach nawet tak drobne różnice decydują o zakupie bądź nie danego produktu na danym portalu

  •  

   pokaż komentarz

   @Genua: Sory, odpowiedziałem Tobie bo byłeś najniżej w wypowiedziach :-) Powinno być do @Castiel

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawy pomysł, ale ciężki do zrealizowania. Poza tym nie rozwiązuje głównego problemu jakim jest poczucie bezpieczeństwa kupującego i braku zaufania do sprzedającego które wynika z braku komentarzy..