•  

  pokaż komentarz

  Ile piłeczek golfowych zmieści się do autobusu szkolnego?

  W ch$$ i ciut ciut.

  Jak przy pomocy cyrkla i linijki wyznaczyć w obrębie trojkąta ABC punkt P, tak żeby trójkąty ABP. ACP, i BCP miały równe obwody? Załóżmy że zadanie jest rozwiązywalne.

  k%$%%sko trudno.

  Musisz dostać się z punktu A do punktu B. Nie wiesz, czy podołasz. Co robisz?

  Maps.google.com?

  W pewnym kraju rodzice chcą mieć za potomstwo chłopców. Każda rodzina stara się o chłopaka, jeżeli będą trafiały się dziewczynki - starają się o kolejne dziecko. Jeżeli będzie to chłopiec - zatrzymują się. Jaki jest stosunek chłopców do dziewczynek w tym kraju?

  Chłopcy w większości lubią dziewczynki.

  Masz osiem piłek. Każda o tym samym rozmiarze. 7 z nich waży tyle samo, jedna waży troszkę więcej. Jak możesz stwierdzić która to kula, używając tylko jednej wagi i dwóch odważników?

  Hmmm, poważyć?

  A tak na serio - co oni tymi pytaniami sprawdzają? Kreatywność? Kilka jest logicznych, ale większość to jakieś głupoty :P

  •  
   a....6

   +3

   pokaż komentarz

   Między innymi kreatywność. Zadający pytanie też nie wie ile piłeczek golfowych zmieści się w autobusie szkolnym. Tutaj nie ma poprawnych i błędnych odpowiedzi, tylko problem do rozwiązania. Liczy się sposób w jaki do tego podejdziesz.

   Programowania może się nauczyć każdy głupi. Nie każdy jednak będzie dobrym pracownikiem w firmie takiej jak Google.

  •  

   pokaż komentarz

   W zadaniu z ważeniem piłeczek jest błąd w tłumaczeniu :)
   Nie chodzi o dwa odważniki, lecz o dwa ważenia.
   Słowem: próbuj dalej ;p

  •  

   pokaż komentarz

   Tak sobie pomyślałem, że może poczucie humoru? Nie chcą sztywniaków w zespole? ;) W końcu ich ekipa słynie z poczucia humoru ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Co do wagi to po prostu trzeba położyć jedna z piłkę jako przeciw wagę i resztę zważyć w stosunku do niej i mamy ktora jest najcięższa a reszta pytań pokazuje twoja kreatywność umysłową^^

  •  

   pokaż komentarz

   Heti - masz dwa ważenia, a nie odważniki. W takim razie proste - kładziesz po cztery na każdej szalce i bierzesz te 4 które były cięższe - 1 ważenie. Potem kładziesz po dwie z tych 4, które wziąłeś na każdą szalkę - waga się przechyla. I teraz bierzesz po jednej kulce z każdej szalki jeśli waga się wyrównała to masz najcięższą piłkę w łapce, jak nie to została ona na szalce :) - 2 ważenie :P

  •  
   l....1

   -2

   pokaż komentarz

   @Heti ale ważenia są oryginalnie tylko dwa. To stare zadanie matematyczno-logiczne jeszcze z podstawówki.
   7 piłek, dwa ważenia. Dwie odkładamy....

  •  

   pokaż komentarz

   a bym z piłeczką zrobił inaczej :)
   Masz 7 więc odkładasz jedną i ważysz po 3. Jeżeli waża tyle samo to znaczy
   że ta co odłożyłeś jest najcięższa, jeżeli nie - to bierzesz te 3 cięższe. Odkładasz jedną i ważysz pozostałe dwie. Wynik jest w 2 ważeniach.
   :)

  •  

   pokaż komentarz

   Masz osiem piłek. Każda o tym samym rozmiarze. 7 z nich waży tyle samo, jedna waży troszkę więcej.

   Czytajcie ze zrozumieniem!

  •  

   pokaż komentarz

   aurummem6er
   Troszkę mi się to rozwiązanie nie podoba. Równie dobrze możesz wrzucić po 4 na szalki i brać po jednej aż do wyczerpania zapasów lub znalezienia tej cięższej. Zgodnie z Twoim rozumowaniem to też tylko jedno ważenie.

  •  

   pokaż komentarz

   Wychodzi mi, że w ten sposób możemy sprawdzić nawet 9 kulek. Jeśli ponumerujemy kulki od 1 do 9, mamy następujące przypadki:
   1. (1,2,3) > (4,5,6):
   1.1. (4) > (5): 4
   1.2. (4) < (5): 5
   1.3. (4) = (5): 6
   2. (1,2,3) < (4,5,6):
   symetrycznie do 1
   3. (1,2,3) = (4,5,6):
   3.1. (7) > (8): 7
   3.2. (7) < (8): 8
   3.3. (7) = (8): 9

  •  

   pokaż komentarz

   1. Kładziemy 3 piłki na szalę lewą i 3 na prawą, a dwie odkładamy.
   2. Jeśli żadna szala nie przeważyła to porównujemy dwie, które odłożyliśmy i mamy rozwiązanie.
   3. W przeciwnym wypadku bierzemy 3 piłki, które przeważyły, jedną odkładamy a pozostałe dwie porównujemy i mamy rozwiązanie.

  •  

   pokaż komentarz

   Tak, Jabol. A Twój komentarz powstał po moim, a mój powstał po komentarzu kryszczyna, a jego - po komentarzu luke21. Ja swój komentarz napisałem, bo uznałem za bardziej czytelną postać diagramu w punktach krok po kroku i liczę, że może komuś się to przyda. Możesz mi jednak wyjaśnić, po co Twój komentarz powstał?

  •  

   pokaż komentarz

   Co to konkurs jakiś? To na zgodę każdemu order z buraka i po krzyku! Pasuje?

 •  

  pokaż komentarz

  Jest 5 piratów. Każdy z nich ma rangę od 1 do 5 w porządku malejącym. Pirat z najwyższą rangą ma prawo rozporządzić jak podzielić 100 złotych monet pomiędzy nimi wszystkimi. Reszta będzie głosować za jego planem podziału lub przeciw. Jeżeli ponad połowa z nich zagłosuje przeciw niemu - pirat zostanie zabity. Jak pirat powinien podzielić złoto, aby zostać przy największych udziałach i żyć, aby cieszyć się ze zdobyczy? (Podpowiedź: Jeden z piratów kończy z 98% całego złota)

  Pirat z najwyższą rangą zabija resztę swoimi groźnymi ostrymi płytami DVDRW, a 2% łupu kładzie na oczy zabitych, aby im się powieki nie otwierały.

  •  

   pokaż komentarz

   Akurat na to pytanie chciałbym znać odpowiedź bo na resztę do w miarę logicznych(i nie logicznych) dałem radę dojść, ale w tym tylko odpowiedzi w rodzaju tych płyt dvd :).

  •  

   pokaż komentarz

   lobo:
   Rozważ to od końca. Co się stanie, gdy zostanie ostatni pirat. Więc jak będzie przebiegać podział i głosowanie, gdy zostanie dwóch piratów? Gdy trzech, czterech, etc...

  •  

   pokaż komentarz

   @ s__b

   Ewentualnie wsadzi im po jednej monecie między zęby, aby Charon mógł ich przewieźć łodzią przez Styks.

  •  
   m.......7

   +3

   pokaż komentarz

   To zadaaanie też nie jest trudne :)

   pirat z ranga x -> px (tak dla łatwiejszego zapisu)
   p5 musi stworzyć cokolwiek na co reszta się zgodzi, bo jak nie to zginie. Załóżmy że rozda każdemu po 25. Czy każdy na to się zgodzi?
   p5 dostanie życie
   p4 dostanie jakąkolwiek kase i życie
   Hmm czyli p5 dał za dużo p4, bo on by się zgodził zawsze. Gdyby się nie zgodził, to w drugim losowaniu by stanął przed podobnym wyborem (odda całą kasę tak żeby p3, p2 i p1 się zgodizli, albo zginie).
   Wiec p5 powinien inaczej ustawić zakład, bo reszta osób się może nie zgodzić.
   Może
   p5-życie
   p4-życie+1moneta?
   p3-33
   p2-33
   p1-33

   Czwórka się napewno zgodzi, bo jak się nie zgodiz to w następnym głosowanu nie dostanie nawet tej jednej monety.

   A co z p3? nie wiem zapętliłem się, padłem i własnie leże i się z tym męcze. oatym nie potrafie tak dobrze przelać toku swojego rozumowania ;/ i może się okazać do tego błędne

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko my tu mamy jedno głosowanie (warunek pierwszy ma przeżyć i podzielić 100 monet), jeśli doszłoby do 2 głosowania pierwszy pirat zostałby przecież zabity po prostu nie widzę żadnej logicznej opcji aby przy tym jednym głosowaniu pierwszy pirat dostał 98 monet i reszta się na to zgodziła (no chyba, że by byli mu dłużni :P).

  •  

   pokaż komentarz

   Bo widzicie... Piraci to bardzo inteligentne bestje.
   A kombinowali oni tak: SPOILER http://wklej.org/id/5100/

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko nadal pirat który miał przeżyć ginie, ten który pierwszy dzielił kasę.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie ginie ;p
   W sytuacji I, na jego propozycje połowa będzie na tak, połowa na nie.
   Czyli przeżyje (żeby obalić podział potrzeba większości).
   Sytuacje II - V są hipotetyczne, aby określić jak danemu piratowi opłaca się w danym momencie za określoną kwotę głosować.

  •  

   pokaż komentarz

   No przy takim założeniu rzeczywiście, źle rozumowałem, ale mam tylko jedno pytanie gdzie znaleźć 5 piratów którzy
   a)byliby na tyle inteligentni by do tego dojść
   b)nie byliby na tyle wredni by załatwić kolesia który ich okrada na taką kasę
   c) byliby jednocześnie kretynami aby wiedząc jak to się skończy wybrać ten sposób podziału :)

  •  

   pokaż komentarz

   chodzi tu o paradoks kata. http://pl.wikipedia.org/wiki/Paradoks_kata Z paradoksu wynika ze albo moga przezyc wszyscy piraci, albo tylko jeden. Jesli pirat najwyzszy ranga da po zlotej monecie dwom o nizszej randze to oni i tak sa zarobieni, bo nie zgina, a jeszcze dodatkowo maja po monecie. Najwyzszy korsarz dzieki wsparciu nie zginie. (jesli dwaj przekupieni korsarze zaglosowaliby inaczej, mogliby oni byc pewni swojej smierci)

 •  

  pokaż komentarz

  7. Wyobraź sobie, że masz szafę pełną koszul. Strasznie trudno jest znaleźć odpowiednią. Jak je poukładasz, aby lepiej wyszukiwać tę, którą akurat chcesz założyć?
  kolorami (od ulubionych do najmniej ulubionych)

  8. Każdy mężczyzna w wiosce, na 100 par zdradził swoją żonę. Każda żona w wiosce od razu wiedziała, który mąż jej koleżanki zdradzał, nie wiedziała jednak, kiedy zdradzał ją własny mąż. Miejscowości ma prawa, które nie pozwalają na cudzołóstwo. Każda żona, która może udowodnić, że jej mąż ją zdradził, musi go natychmiast zabić. Kobiety we wsi nigdy nie podważały tego prawa. Pewnego dnia przybywa królowa i oznajmia, że przynajmniej jeden mąż był nielojalny. Co się dzieje?
  kobiety dociekają wśród znajomych i wypytują o własnych mężów po czym mając świadków muszą ich pozabijać.
  9. W pewnym kraju rodzice chcą mieć za potomstwo chłopców. Każda rodzina stara się o chłopaka, jeżeli będą trafiały się dziewczynki - starają się o kolejne dziecko. Jeżeli będzie to chłopiec - zatrzymują się. Jaki jest stosunek chłopców do dziewczynek w tym kraju?

  w pytaniu brakuje danych (prawdopodobiństwo urodzenia dizewczynki i chłopca nie jest jednakowe) (za cia.gov Sex ratio: at birth: 1.07 male(s)/female )
  ale przyjmujac ze jest jednakowe. to stosunek bedzie 1do1

 •  

  pokaż komentarz

  3. Zostałeś pomniejszony do rozmiarów monety, Twoja masa również została zmieniona. Wrzucono Cię do blendera, ostrza zaczną się obracać za 60 sekund. Co robisz?

  zapale sobie fajke ;)

 •  

  pokaż komentarz

  6. Musisz dostać się z punktu A do punktu B. Nie wiesz, czy podołasz. Co robisz?
  Kupuje piwo, idę do celu, jak mi się skończy browar to kupuje następny, jak nie podołam to przynajmniej nie będzie to czas stracony, a z chęcią spróbuje jeszcze raz przejść tą drogę :D

Dodany przez:

avatar kidzior dołączył
299 wykopali 3 zakopali 11.2 tys. wyświetleń
Advertisement