•  
  W......6

  +2

  pokaż komentarz

  hmmm. Przecież Polska miała najczystsze powietrze, najczystsze rzeki, najczystsze lasy itd. Mieliśmy być zielonymi płucami UE.Podobno w Niemczech był syf, we Francji był syf. I co? Nie spełniamy norm?? Jak to się stało?? Za PRLu ludzie spalali po 8 ton węgla. Dziś spala się 2-4 tony. Powietrze powinno być czystsze. A prawda. Samochody. Niemcy pozbyli się wraków. I co? Chcą, żebyśmy teraz oddali je na złom. Ok.

  •  

   pokaż komentarz

   @Weeman86: Sprawa ma się trochę inaczej. Otóż UE wyznaczyła kiedyś tam jakieś normy. Polska jako kraj, który po '89 roku miał sprzyjające warunki do obniżania emisji zanieczyszczeń obniżył wszystko na maksa ile się dało. Kraje zachodnie jak Niemcy i Francja przez ten czas nie robiły nic. Kiedy przyszło do oceniania efektów to UE stwierdziła, że należy obniżać dalej ale za punkt zero (punkt od, którego należało obniżać dalej) wyznaczyła rok dwatysiące-któryś. Skutkiem tego jest to, że Niemcy itp mogą coś tam robić i poprawiać a Polska traci, bo już nie ma z czego obniżać

  •  

   pokaż komentarz

   @fafner:
   @Weeman86: Chyba nigdy w De nie byłeś. Tam spotkasz jeszcze gorsze auta niż w PL. Strefy gdzie nie wjadą auta, które emitują dużo szkodliwych spalin istnieją tylko w największych miastach i obejmują centrum.

   Niemcy nie spalają nawet kilograma węgla - centralne ogrzewania mają na gaz. Polska ma z czego obniżać - szkoda, że nikogo na to nie stać.

  •  

   pokaż komentarz

   @chaberr: Chyba pomyliłeś skalę to nie chodzi o to czy ktoś w domu w piecu spala węgiel czy ma CO na gaz (tzn też o to chodzi ale w mniejszym stopniu).
   A, co do tego czy Polska ma z czego obniżać czy nie, to zgodzę się. Ma ale nie stać nas. Ale weź pod uwagę to, co mówiłem wcześniej. Czy w porządku jest, że my spełniliśmy wymagania a inne kraje nie więc sobie przyjęły inny punkt odniesienia?

  •  

   pokaż komentarz

   @fafner: nie da się obniżyć ? To jakaś nowość. Elektrociepłownie w Polsce południowej jadą czarnym dymem z kominów bo po co cokolwiek obniżać jak jedyne co im grozi to 5 tys zł kary. Nad Krakowem smog od 3 miesięcy a reakcja jaśniej władających zerowa. Polska powinna dostwać takie kary miesiąc w miesiąc właśnie za bezczynność.

  •  

   pokaż komentarz

   @HouseMPrawdziwy: No to przerzućmy się z dnia na dzień na elektrownie atomowe, wiatrowe itp. Nie ma kasy, nie ma zgody i nikt nie chce atomu

  •  

   pokaż komentarz

   @fafner: Przecież problem nie powstał wczoraj. Była masa czasu na zmiany. Polska miała to w czterech literach. Zresztą i bez przerzucania się (jak ładnie to ująłeś) na elektrownie atomowe istnieją rozwiązania wspomagające ograniczenie zanieczyszczeń w powietrza. Mam na myśli między innymi ograniczenie gęstości i wysokości zabudowy na terenie miasta. Regularne spłukiwanie/zmywanie dróg. Zaprzestanie zamieniania terenów zielonych w centrach miast w blokowiska. Uzupełnianie drzewostanu. Tworzenie stref buforowych wokół zakładów - trucicieli i cała masa innych skutecznych rozwiązań.

 •  

  pokaż komentarz

  A Komisja Europejska nie mogłaby pozwać Polski za jakość polityków?

 •  
  M......9

  +8

  pokaż komentarz

  W tym wszystkim najlepsze jest to, że to nawet nie jest żaden "sprzeciw" wobec niechcianej dyrektywy, a po prostu zwykła urzędnicza opieszałość i zwlekanie z wprowadzeniem nowych przepisów Unijnych w życie. Za karę pieniężną pogratulować możemy - Rządowi i urzędnikom!! Tusk tak "dopina pasa", a głupiej dyrektywy przez ile, (?) 3 lata!? Nie mógł dopilnować, aby wprowadzono ją w życie.
  Gratuluje Panie Premierze, dobrze wykonana robota.

 •  
  w...........u

  +2

  pokaż komentarz

  Warszawa, jeżeli nie upora się z problemem śmieci, również będzie musiała płacić kary...

 •  
  l..........o

  0

  pokaż komentarz

  a to dopiero początek jak się dowiedzą jaka korupcja i nepotyzm jest w Polsce to ała