•  

  pokaż komentarz

  @FELIX90: a taka moneta ile warta byłaby na wolnym rynku?

 •  
  Axelio

  +2

  pokaż komentarz

  @FELIX90: A jak się ma to szukanie na plaży? Nikt ciebie nie wygania albo nie mówi, że nie masz prawa przygarniać sobie cudzych pieniędzy, pierścionków lub innych rzeczy? Co ze strażą miejską, policją?
  Mam w domu wykrywacz metali ale nigdy nie odważyłem się pójść z tym na plażę, ze względu na obawę, że ludzie mogą dziwnie reagować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Axelio: Na plaży jedyne nieprzyjemne sytuacje, które mi się zdarzały dotyczyły stereotypowego ojca rodziny. Typowy sandałowiec-skarpetowiec, wąsy itd.
   -Panie! To moje!
   Ja wtedy grzecznie podnoszę wykopany kapsel i daję panu mówiąc, żeby wyrzucał po sobie śmieci na następny raz.
   Na plażach można spotkać dużą "konkurencję", na szczęście ja jeszcze nie spotkałem się z traktowaniem jak konkurencja. Zazwyczaj było miło.
   Ludzie są zainteresowani tym hobby, bardzo często podchodzą i pytają.
   Jak to się mówi "znalezione nie kradzione". Raz na plaży nawet, pomagałem pewnej pani szukać jej zegarka, oczywiście za darmo i bez profitów. Takie drobnostki pomagają budować dobry obraz kopaczy :).
   @DOgi:
   Generalnie umiem pływać, ale za dzieciaka złapał mnie skurcz tam, gdzie gruntu nie miałem. Ojciec wyłowił mnie za głowię i od tamtego czasu niechętnie pływam tam, gdzie nie mam gruntu.

 •  

  pokaż komentarz

  Myślałem że jesteś kimś na pograniczu detektywa i terrorysty, ech. W takim razie - nic ciekawego :D

 •  

  pokaż komentarz

  1.Z jakimi wykrywaczami śmigałeś w swojej karierze? Ile lat już śmigasz, który najmilej wspominasz :)
  2.Ile kleszczy złapałes od poczatku ?
  Pozdrowienia, u mnie w piwnicy leży Rutus Ultra II ale ostatnimi laty nie mam czasu jeździć na wykopki (praca, inne hobby ktore zajmuje prawie caly czas)
  Musze sie zbrac w sobie, kupic Proximke i w przyszlym roku posprawdzac pare miejscowek :) ale Ultry nigdy nie sprzedam, sentyment :)

  :)

  •  

   pokaż komentarz

   @blackdog:
   1. Śmigam 3 rok. Pierwszym wykrywaczem był Garret ACE250, teraz posiadam Minelaba X-Terra 70. Niedługo będzie wymieniony na nowy. Z minelabem wykopałem najfajniejsze fanty, mimo, że jest już nieco wysłużony.
   2. Całkiem sporo, choć gdybym chciał, byłbym w stanie się doliczyć. Moja wierna dziewczyna, która towarzyszy mi podczas wypraw, miała ich niezliczoną ilość.

   Sentyment to podstawa w naszym hobby :)