•  

  pokaż komentarz

  Planuję po nowym roku totalną tułaczke po europie, gdzie jest fajnie?

 •  

  pokaż komentarz

  Imponujące jest to wszystko, jesteś nadzwyczaj odważny i szalony, chciałbym mieć tyle zaangażowania i chęci tak jak Ty, i nawet w to co Ty. A teraz pytanie:
  1. Czy jak to się mówi 'podróże kształcą'? - w sensie w jakim stopniu, czego nauczyły Cię te turnusy?
  2. Jak wyglądała Twoja pierwsza podróż?
  3. Czy jak podróżujesz sam to nie czujesz strachu, obaw?... Ja bym się bał, że którejś nocy w Rosji mnie zabiją albo zamarzne :) (całkiem serio)

  •  

   pokaż komentarz

   @rafiko36:
   Dzięki:)
   1. Nic tak mnie nie nauczyło jak właśnie podróże. Zaradności, wytrwałości, walki ze słabościami, dążenia do celu. Wreszcie pozwalają poznać świat i ludzi takimi jakimi są na prawdę, a nie jakimi są kreowani przez media.
   2. Pierwsza podróż samotna, to Camino de Santiago, 900km z buta z francuskich Pirenejów, przez całą Hiszpanię aż do Santiago i nad Atlantyk. Pierwszy raz w życiu stopem i od razu do Francji. Ogromne wyzwanie, niejednokrotnie łzy, ale też wielka szkoła życia, z której wróciłem na pewno zdecydowanie bogatszy.
   3. Ludzie boją się tego, czego nie znają. Nie oglądam np horrorów, przez co nie boję się spędzić nocy w miejscach, których keidyś się bałem. To może głupie, ale pamiętam, że podczas swojej pierwszej samotnej podróży idąc w nocy lasem w Galicji bałem się spojrzeć gdzieś indziej niż pod nogi bo zdawało mi się, że widzę wisielców, a słyszę wycie psów. ;-)

 •  

  pokaż komentarz

  Jak radzisz sobie z samotnością na trasie ? (oczywiscie wyprawy solo)

  •  

   pokaż komentarz

   @bykozord: Samotność to dla mnie zawsze najtrudniejsze wyzwanie. Często po drodze łapię z tego powodu kryzysy. Chcę się wracać. Czasami człowiek dosłownie aż ryczy. Jednak taki czas samotności (swego rodzaju pustyni) pozwala docenić to co się ma, drugiego człowieka, nawet tego, z którym na co dzień tak ciężko jest się dogadać. Czasem tak mam, że przez dwa tygodni dzień w dzień przeglądam kalendarz odliczając dni do powrotu, albo czytam, któryś raz stare smsy od znajomych.. <łezka>

 •  

  pokaż komentarz

  @kryv: A tak oprócz tego miałeś jakieś kontakty z lachonami/transwestytorami? Korzystałeś z usług prostytutek? Jak z przygotowaniem, czy oglądłeś wszystkie odcinki szkoły przetrwania? Najgorsza rzecz jaką musiałeś zjeść? Czym (jeśli w ogóle) się golisz w czasie podróży? Czy masz jakiś patent w razie potencjalnego ataku, nosisz gnata, znasz kung fu albo po prostu jesteś wielkim, łysym dresem?

  •  

   pokaż komentarz

   @lysa-swinia:
   1. Nie
   2. Nie
   3. W ogóle takich rzeczy nie oglądam
   4. W Armenii leczyli mnie wódką z solą fuuuj. W Syrii czy Iranie jadłem różne potrawy, który nie jestem w stanie opisać, a nikt nie był mi w stanie wytłumaczyć co to. Za to bardzo do gustu przypadł mi humus.
   5. Nie mam jakiegoś bujnego i szybko rosnącego zarostu, więc często w ogóle się nie golę. Wygląda to momentami ohydnie;) Czasem zdarzało się, że ludzie u których nocowałem sami proponowali mi możliwość, abym u nich się ogolił.
   6. Mam tylko scyzoryk, ale po niebezpiecznych przygodach myślę poważnie o gazie pieprzowym

 •  

  pokaż komentarz

  @battleisle:

  Dobry spiwor dostaniesz z magazynow wojskowych. Za 80-200 zeta spokojnie z komfortem na poziomie -20/-30 stopni.
  Ekstremum dla takiego spiworu to pewnie z -50,ale mialem okazji. Spalem w takim kilkanascie razy na mrozie (mi. Elefantenteffen) i jest git.
  Grunt to izolacja od podloza - polecam materacyk z fjord niensen (czy jakos tak) po zlozeniu miejsci sie w dloni i spiwor wojskowy. Do tego czapka i pol butelki plastikowej z ciepla woda do srodka.

  Ja swoj kupilem na <reklama!> armyworld.pl '

  •  

   pokaż komentarz

   @bigger:
   @battleisle:

   Kupując śpiwór nigdy nie zwracaj uwagi na temepraturę extremum itp. Tylko temperatura komfortu ma znaczenie, to temperatura(jeśli nie jest przekłamana) w której jesteś w stanie się wyspać. Wszystkie inne dane pokazują np przy ilu stopniach nie dostaniesz hipotermii itp..