...
 •  

  pokaż komentarz

  a ja mam skierowanie do usunięcia... po tym filmiku, chyba jednak nie usunę. ;x

 •  

  pokaż komentarz

  Gdzieś czytałem że tym co nie rosną zęby mądrości, to są już lepszym wytworem ewolucji czy jakoś tak

  •  

   pokaż komentarz

   @lichwiarz:

   Tym co niby nie rosną to często bywa tak, że są zatrzymane, często ułożone poziomo i ich nie widać, zobaczyć je można tylko na prześwietleniu.
   Ja miałem kilka dni temu dokonywaną ekstrakcję górnej ósemki, ale była prosta i doskonale widoczna, problem polegał na tym, że nie miała odpowiednika na dole, więc była bo była ale kompletnie nie spełniał ten ząb swej funkcji. Jednak usunięcie górnej ósemki jest mniej problematyczne niż dolnej. A robi się to też po to by nie zniszczyło nam zgryzu, z czego ósemki słyną. Również mitem jest to, że ósemki są słabsze, nei są słabsze, po prostu trudniej o nie dbać bo są całkiem z tyłu w konsekwencji szybciej się psują.

   Wiele osób decydując się na ekstrakcję ósemki niech uważa na stomatologicznych nieudaczników bo również tutaj można zaliczyć komplikacje gdy ktoś to zrobi byle jak. Tak samo jak zresztą z leczeniem kanałowym gdzie wiele stomatologów, którzy nie dysponują właściwym sprzętem, leczy po omacku, później okazuje się, że kanały są niedopełnione i robi się nam stan zapalny co może spowodować utratę zęba. A implant tani nie jest bo całościowy koszt to około 8000-10000zł, w zależności od kilku czynników.

   Też na przykład wielu ortodontów nadal wyznaje zasadę, że jak jakiś ząb wadzi no to go usunąć. Ale coraz częściej daje się leczyć zgryz bezekstrakcyjnie. W końcu usunięcie zdrowego zęba bo tak powiedział ortodonta to jednak nie jest ot taka sobie decyzja i warto to zweryfikować bo być może trafiliśmy na kogoś bazującego na starych metodach.

   U nas w kraju niestety tendencja związana z dbaniem o zęby przyszłą dość późno, a i tak ze względów finansowych ludzie o zęby nie dbają bo to są ogromne koszta, lepiej kupić według nich plazmę, niż wyleczyć zęby. W USA to standard, że zęby są po prostu ładne. Kobieta na filmiku ma świetne silne zęby, zazdroszczę. Natomiast na zadupiach takich jak moje, większość stomatologów dysponuje wiedzą sprzed 15-20 lat. Owszem niektórzy mają jakiś tam sprzęt, problem polega na tym, że tylko to mają, brakuje im wiedzy i fachowości.

   Gdy odwiedzałem lokalnych stomatologów na przykład idąc do kontroli, no to słyszę że jest ok, że nie ma problemu. Dopiero po wizycie w Warszawie, zrobieniu prześwietleń itd. Wyszło kilka spraw jak również to co bagatelizowali stomatolodzy u mnie okazało się sytuacją którą należy leczyć by uniknąć pogorszenia sytuacji. Zetknąłem się z dwoma różnymi światami w kwestii stomatologii i fachowości oraz podejścia. A trafiłem na dość zaufaną, potwornie ambitną panią stomatolog, która raczej nie chce mnie naciągnąć finansowo, bo moje wydatki na tle ich zarobów to są drobne.
   I pisze to jako osoba obserwująca to co na przestrzeni lat zmieniło się w stomatologii, zwłaszcza gdy zetknąłem się z kontrastem tej znanej z mojego miasta i tej z dużych miast, gdzie na odwalanie fuszerki sobie wiele klinik nie pozwoli z racji renomy na którą długo się pracuje, choć też trzeba uważać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hejkumkejkum: Z kosztem implantacji troche Cie ponioslo. A w zasadzie z dolna granica. Za 3 tys zrobisz sobie spokojnie implant.

  •  

   pokaż komentarz

   @empeash: jako, ze jestem świeżo po 3 miesięcznej akcji przywracania uzębienia potwierdzam, implant 3tys.

  •  

   pokaż komentarz

   @empeash:

   3 tyś powiadasz? A przygotowanie pod implanty? A korona? Sam implant to koszt około 2000-3000zł chyba, że mówisz o najtańszym wariancie z przed 10 lat, do tego przyzwoita korona na implancie to koszt około 2000-2500zł, a jeśli chcesz koronę pełnoceramiczną to koszt jest większy. Jeśli jeszcze masz "zapadnięte" dziąsło to dodatkowe koszta związane z regeneracją. Dlatego dałem taką kwotę bo dodałem to co z zasady wiąże się z zabiegiem wstawienia implantu., nie zaś ceny samego implantu.
   Jeśli ktoś decyduje się już na implant to nie robi tego zazwyczaj z byle czego i u byle kogo, choć są desperaci, którzy nie zwracają uwagi na takie kwestie jak chociażby zapalenie wątroby typu C... a jedyne kryteria jakie przyjmują to cena.
   Tak więc nie poniosło mnie bo dane mam poskładane z kilku gabinetów gdzie się tą dziedziną również zajmują. Przy okazji mój brat miał zakładany implant zamiast trójki a wcale nie sika złotem w dosłownym tego słowa znaczeniu :)
   Niekiedy też dochodzi cena związana z podniesieniem dna zatoki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hejkumkejkum: Blagam Cie, w tym jednym temacie nie dyskutuj ze mna. Bardzo prosze. Sterowana regeneracja czy tez podniesienie dna zatoki nie ejst standardowa procedura. Wszystko zalezy od warunkow. Koszt 3,5tys wraz z korona pelnoceramiczna na implancie np MIS - Izraelski system bardzo sprawny przy normalnych warunkach. Pisalismy o dolnej granicy. Sama srube bez lacznika chcesz to zaloza Ci za 1800zl a nawet taniej. Bez zadnych historycznych srub. Nie zapada Ci sie dziaslo a pojawia sie zanik kosci po dlugotrwalym bieganiu bez zeba. A juz doczytalem to dziaslo to chodzi Ci o pokrycie recesji. Sluchaj nie mozemy na ten temat dyskutowac bo jestes w bledzie - nie interesuje mnie Co ci nawkrecano w pieknych wielkomiejskich klinikach. Znam jedna taka super renomowana - ba jedna z najlepszych w warszawie ktora przy wybielaniu wkreca pacjentowi, ze wypadaloby zrobic tomograf. Nie wiem co masz na mysli mowiac o przygotowaniu pod implanty? Wyciski? 80do 150zl. Powtorze wszystko jest zalezne od srodowiska i przypadku. Bez sterowanej regeneracji, bez podnoszenia, pokrywania recesji koszt sruby z korona pelnoceramiczna (nie musi byc cyrkon) to 3 tys i tyle. Ale jak sie chce byc ofiara marketingu to juz czyjs wybor.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hejkumkejkum: I jeszcze jedno wez mi wytlumacz o tych desperatach i zapaleniu watroby i cenie? Jak sie to ma do siebie? Po czym sie poznaje ? O czym Ty piszesz. A Ty jak weryfikowales czy nie jestes desperatem co sie dal wyj#$@c z kasy? Jak sie poznaje tego zlego lekarza a tego dobrego? Mam na mysli w przypadku pacjenta z ulicy.

  •  

   pokaż komentarz

   cie np MIS - Izraelski system bardzo sprawny przy normalnych warunkach. Pisalismy o dolnej granicy. Sama srube bez lacznika chcesz to zaloza Ci za 1800zl a nawet taniej. Bez zadnych historycznych srub. Nie zapada Ci sie dziaslo a pojawia sie zanik kosci po dlugotrwalym bieganiu bez zeba. A juz doczytalem to dziaslo to chodzi Ci o pokrycie recesji. Sluchaj nie mozemy na ten temat dyskutowac bo jestes w bledzie - nie interesuje mnie Co ci nawkrecano w pieknych wielkomiejskich

   @empeash:

   Wiesz nabierasz trochę niesmacznej formy prowadzenia dialogu. Jaką znowu ofiarą marketingu, takich argumentów często lubią używać lokalni dentyści, którzy scaling przeprowadzają mechanicznie, a kanały wypełniają do połowy bo nie dysponują po prostu sprzętem, a ich wiedza stoi w miejscu, odcinają jedynie kupony od tego co swego czasu się nauczyli, a szczytem ekstrawagancji jest posiadanie małego rentgena.
   Ja nie pisałem o podstawowych cenach najtańszych wariantów na zasadzie zrobić byle było. Choć faktycznie cena wyszła spora gdyż uwzględniłem kilka dodatkowych zabiegów, ale nie zrobisz kompletnego zęba za 3000zł jak to napisałeś.

   A co do marketingu, to przecież sam napisałeś, że zajmujesz się szkoleniami, daleko to od marketingu nie leży, bo serwuje się na szkoleniach informacje o danych rozwiązaniach, często przemycając nazwy producentów jedynie słusznych narzędzi, urządzeń itd.

   Wielkomiejskich? Jestem daleki od podniecania się super duper klinikami, akurat z tą z którą mam do czynienia, mam dość dobre kontakty przyjacielskie i to był główny powód dlaczego zdecydowałem się na skorzystanie z ich usług (ale nie w związku z implantologią), nie zaś marketingu i sztucznych uprzejmości.
   Fakt, skorzystania z Warszawskiej kliniki wynika tylko i wyłącznie z tego, że mi parę rzeczy spieprzono i prawie straciłem dwa zęby z powodu niekompetencji lokalnych stomatologów. Samej Warszawy zaś totalnie nie lubię :) Ale skoro przez pewien czas muszę siedzieć w tym mieście to chcę wykorzystać okazję.

   Już pisałem, ja implanta nie miałem zakładanego, więc po co ten sarkazm. Można chyba rozmawiać na pewnym poziomie czyż nie?

   Oczywiście, że ja oceniam to z perspektywy laika nie zaś implantologa, czy chirurga, ale pokaż mi chirurga z renomą, który nie bierze ciężkich pieniędzy za zabiegi jakie wykonuje.
   Gwarantuję Ci, że stomatolodzy z mojego miasta będą prychać na ceny za zabiegi, na przykład leczenie kanałowe bo oni zrobią to za 200zł, tylko kwestia jak to zrobią. A jakie są tego konsekwencje to już się kilka osób z mojego otoczenia przekonało (kuzynka straciła zęba), jak również ja sam miałem problem, stan zapalny w wyniku niedopełnienia kanałów.
   Po prostu nie oszukujmy się, stomatologia w miastach pokroju mojego (50tyś mieszkańców) rozwojowo stoi w miejscu głownie dlatego, że nie inwestują w sprzęt ale też dlatego, że wychodzą z założenia że ludzie im więcej nie zapłacą. Na przykład nie kupią wspomnianej korony cyrkonowej...

   Warszawska stomatologia to rzecz jasna dość powalone ceny (by nie powiedzieć dosadniej) i tego nikt nie neguje. Ale akurat implantologia to temat, z którym nikt nie chce eksperymentować w poszukiwaniu właściwej kliniki, bo są to koszta i ryzyko też jest jeśli ktoś coś spieprzy.

   Wracając do implantów, cena to nie tylko sam implant, to również chirurg, który tak naprawdę zgarnia większość kasy.
   Jak już ktoś wydaje pieniądze na implant, to zakładanie zwykłej korony jest dziwną oszczędnością zwłaszcza jeśli to któryś z przednich zębów. W tej kwestii wydaje mi się że cyrkon jest sensownym wyborem, mimo że droższym. Ząb wygląda naturalniej, a nie jak biała filiżanka.

   Osobiście potrzebuję dobrego ortodonty. Skoro siedzisz w branży może kogoś dobrego znasz, kto problemu nie rozwiązuje usuwaniem trójki, i stosuje na przykład aparat Damona. Bo chętnie wybrałbym się na konsultację. Powiedzmy Kraków, Rzeszów...

   Reasumując, oszuści są wszędzie, i takich samych szarlatanów masz za małe pieniądze jak i za duże, kwestia jedynie w tym, czy stracisz zęba czy stracisz pieniądze. Poza tym ze mną mają o tyle problem, że jak na laika to coś tam wiem i trudno mi wcisnąć usługi których nie potrzebuję bo zadaję niewygodne pytania.

   I jeszcze jedno, nie wiem czy słyszałeś o aferze z Lublina zdaje się, jak to stomatolodzy oszczędzali używając tych samych wierteł na wielu pacjentach. Albo o takim zjawisku jak podstawianie przez kliniki papier do podpisania, że w razie gdyby Cię zarazili zapaleniem wątroby typu C to zrzekasz się roszczeń.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja nie mam już żadnej ósemki.
  2 górne usuwane jak na filmiku.
  Pozostałe (2 dolne) wymagały zabiegu dłutowania. Trwało to ok. 10min (samo dłutowanie) I polegało na piłowaniu kości żuchwy by odsłonić zęba. Dźwięk jest przy tym niesamowity odczuwalny w całej czaszce. Ale i tak ciarki mnie przeszły tylko w momencie wyciągania zęba z kości kiedy słychać takie mokre cmoknięcie.

 •  

  pokaż komentarz

  Po obejrzeniu płonącego szczeniaka nic mnie już nie rusza.

 •  

  pokaż komentarz

  CO JA PATRZĘ? :|
  Tam wyrwali ząb z kawałkiem mięsa? :O