•  

   pokaż komentarz

   @molibdenowy_Mateusz: Pong? O, a skoro już jesteśmy przy tej nazwie, to ze względu właśnie na nią dużo ludzi myśli, że tenis stołowy wywodzi się z Chin (bo ping pong to tak chińsko brzmi, prawda? coś jak cing ciang ciong). Ale jest nieprawda, ta nazwa powstała w Anglii i jest naśladownictwem dźwięku jaki wydają piłeczki przy uderzeniu o rakietki (właściwie wtedy grano samymi deskami, a więc o drewno).

 •  

  pokaż komentarz

  standardzik - ile zarabiasz (na samym tenisie)? no i jak to było z tą próbą korupcji? ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @hlaskower: na samym tenisie zarabiam około 2000-2500 zł. Stałej pensji jest z tego 2000, ewentualne dodatki zależą od tego, jak punktuję w lidze. Płacone mam tylko za rozgrywki ligowe, ewentualne występy indywidualne nie są wliczane do wypłaty, ale klub opłaca mi noclegi, dojazdy, itd, jeżeli tylko w jakimś turnieju indywidualnym chcę zagrać.
   Co do korupcji, było to jakiś czas temu, kiedy jeszcze jako młody chłopak grałem w 2 lidze (czyli tak jakby trzeciej, bo w tenisie jest tak jak w piłce nożnej). Nie pamiętam jak to się stało, ale byłem na jednym z meczów kapitanem naszej drużyny (normalnie nim nie byłem) i po meczu zawsze kapitanowie obydwu drużyn podpisują protokół spotkania. Kapitan drużyny przeciwnej zaproponował mi jakąś skromną sumkę za przepisanie protokołu od nowa i zmienienie wyniku jednego z pojedynczych meczów (bo ogólnie spotkanie ligowe na poziomie drugiej ligi składa się z 10 gier: 8 singli i dwóch debli). Zależało mu na tym, ponieważ wtedy zmieniłoby to ranking jego drużyny w ten sposób, że teoretycznie lepszy zawodnik miałby gorszy ranking i grałby przeciwko słabszym zawodnikom (bo w lidze ci lepsi w rankingu grają między sobą, a gorsi z gorszymi z drugiej drużyny). Nie zgodziłem się.
   Oczywiście tutaj powstaje pytanie co na to sędzia, który cały protokół uzupełnia i pilnuje przez cały mecz? Otóż w rozgrywkach drugiej ligi nie ma przepisu, który wymagałby obecność sędziego związkowego, więc zwyczajnie tego sędziego nie było.

 •  

  pokaż komentarz

  @nicztego: dzięki za odpowiedź i gratuluje słusznej postawy ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @hlaskower: aha, no i może ogólnie o zarobkach w tenisie stołowym coś napiszę. Są bardzo różne. W drugich ligach większość ludzi gra za darmo, ale z drugiej strony mocne drużyny, które chcą awansować do pierwszej ligi płacą czasami spore pieniądze jak na ten poziom (ponad 1000 zł). W tym roku mieliśmy powrót Lucjana Błaszczyka do polskiej ligi (wielekrotny medalista mistrzostw Polski, ma na koncie także medale mistrzostw Europy, od wielu lat najlepszy polski zawodnik) i podobno za 3 lata gry w ZKSie Drzonków zgarnie milion złotych. Całkiem możliwe, ale jest to wyjątek. W ekstraklasie przeciętni zarabiają około 6000-10000 na miesiąc.

 •  

  pokaż komentarz

  czyj jest punkt, jeżeli zagrasz i piłka dzięki rotacji powróci na Twoją stronę, bez zagrania przeciwnika, i czy często masz takie sytuacje

1 2 3 4 5 6 7 ... 18 19 następna