•  
  s......o

  -31

  pokaż komentarz

  Niech facet jedzie do Somalii, tam jego utopia realizowana jest w praktyce (kupujesz kalacha na bazarze i robisz "byznes" :D).

 •  

  pokaż komentarz

  Źródłem wszelkich kryzysów, większości przestępstw, morderstw jest pieniądz. Jest to narzędzie wpływu i dominacji jednego człowieka nad drugim.
  Czy jestem za zniesieniem pieniądza? Tak. Czy jestem socjalistą, komunistą?? Nie(ignorant i hipokryta?). Czy w obecnych czasach możliwe byłoby zniesienia środka płatniczego w postaci papierowego pieniądza?Nie. System jest wadliwy. Można powiedzieć ,że rząd to instytucja która rozporządza ograniczoną liczbą zasobów materialnych. Gdyby ludzie nie byli chciwi można by było uznać ,że możliwe byłoby skonstruowanie innego , lepszego systemu ? Może. Jak ktoś ma dużo wolnego czasu to naprawdę polecam interesującą książkę. www.thiaoouba.com/misja.pdf

  •  

   pokaż komentarz

   @aro88: pieniądz jest zły?...
   Potraktuj pieniądz jak nośnik energii... on sam w sobie nie jest zły - to ludzie którzy go kreują, którzy mają narzędzia do kreownia tego pieniądza są źli (ustawodawcy, prawo umożliwiające bankom kreowanie zbyt łatwo i zbyt dużej ilości pieniądza).. same pieniądze, jeśli będą kontrolowane, nie są winne... Ludzie są głupi... wybierają pożytecznych idiotów na urzedy kierujące państwami, regulujące prawo itd. a potem się dziwią że się coś spieprzyło... sami są sobie winni... gdy 20 lat temu chiny dorabiały się wielkim z trudem swojej potęgi... każdy śmiał się z chińczyka, że on zap#!$@$%a... dzisiaj środek cieżkości się przesuwa... ;) lenie nie mogą dostawać nic za darmo, lenie którzy nabrali się na obietnice pajaców których wybrali - tym bardziej... nie podoba się - wymyśl coś co urzeknie ludzi, co będzie im potrzebne! albo zdobądź zawód, który będzie bardzo potrzebny społeczeństwu - to zostaniesz doceniony.

 •  
  b......s via Android

  +1

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Były doradca ekonomiczny.