•  

  pokaż komentarz

  @mrcichy: anoreksja to choroba psychiczna idioto, wiec jedyne co pokazujesz to swoja skrajna ignorancje. A co do "Szkoda, że nie ma przy nich facetów, którzy powiedzieliby im, ze taki wygląd jest po prostu ohydny" -> jesli ktos ma zepsute w glowie i caly czas jest przekonany ze jest za gruby, to mozesz gadac do woli.

  •  

   pokaż komentarz

   anoreksja to zburzenie psychiczne czesto prowadzace do róznych chorób psychicznych np. depresji dwubiegunowej, psychoz, schizofreni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Borszczuk: oczywiście jest to choroba dziedziczna, wrodzona...a wyzywanie kogoś od idiotów absolutnie nie świadczy o ignorancji. Dla podstawowych zasad kultury chociażby.
   Tytuł znaleziska wziąłem z JoeMonster (więc pretensje do nich), w opisie wyraziłem własną opinię (bo uważam, że jakoś się to wszystko zaczęło...) - i tyle. Zimny prysznic polecam.

  •  

   pokaż komentarz

   Akurat Borszczuk ma rację. Równie dobrze mógłbyś zwyzywać ludzi za urojenia, schizofrenię lub fobie. To jest ludzka psychika. Anorektyk (-czka) nie widzi siebie w lustrze tak jak ty. On (ona) widzi siebie z dodtkowymi 20kg.
   Tak samo schizofrenikowi nie wydaje się, że widzi różowego pająka, on go autentycznie widzi! Na tym polega fenomen chorób psychicznych.

  •  

   pokaż komentarz

   mrcichy: wierz mi, ja swojej dziewczynie często mówiłem takie rzeczy. I właściwie nic to nie dało. Czego by takiej nie mówić one i tak będą wzdychać na widok chudszej i cieszyć się będą jak z wygranej w lotka gdy zrzucą kolejne 0,5kg lub 1cm w talii...

  •  

   pokaż komentarz

   marekz: może trzeba było zastosować terapie szokową i powiedzieć jej że nie chcesz jej widzieć dopóki nie przytyje

  •  

   pokaż komentarz

   Ja się pytam, KOMU to na wykopie ma pomóc? Kto kogo tu ma za idiotę?

  •  

   pokaż komentarz

   ubot idioto zaduzo japonskich bajek ogladasz niemozna widziec nic czego niema bez urazow mozgu albo narkotykow...

  •  

   pokaż komentarz

   @romek13: to jakiś nowy nurt psychiatrii ? poproszę o jakieś źródła

  •  

   pokaż komentarz

   romek13:
   "zaduzo" "niemozna" "niema"

   Bez znajomości ortografii też czasem ciężko coś zobaczyć/odczytać.

  •  

   pokaż komentarz

   @keynell zrodlo czego? wedlug ubota choroba niewidzialnej duszy powoduje widzenie rozowych pajakow ;D

  •  

   pokaż komentarz

   Podkreślam - tytuł wziąłem z JM. A anoreksja - choć jest traktowana jako choroba psychiczna - nie bierze się z powietrza. Niska samoocena, pragnienie doścignięcia jakiejś "idealnej" (a w rzeczywistości "zfotoszopowanej") figury czy próżność - to może leżeć u podłoża anoreksji, prawda? Jest pewien moment (dłuższy czy krótszy), kiedy przekracza się tę cienką granicę między wymienionymi przeze mnie czynnikami a chorobą. Oczywiście, można zwalać winę na brak wsparcia ze strony rodziców, znajomych, szkoły czy kościoła (czy kto tam akurat będzie pod ręką), ale... moim zdaniem na samym początku tej drogi do zatracenia leży głupota - nakręcająca się wzajemnie z w/w czynnikami.

   @MarekZ: to nadal jest Twoja dziewczyna? Sorki za osobiste pytanie, ale...nie potrafiłbym akceptować kogoś, kto sam siebie nie akceptuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @mrcichy jesli to jest choroba, to jaka czesc ciala choruje?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Pokażę to swoim koleżankom. Może się zastanowią, po jaką cholerę jedzą rankiem mały jogurt jako jedyny posiłek.

  •  

   pokaż komentarz

   strasznie im musi w brzuchach burczeć

  •  

   pokaż komentarz

   Jogurcik na śniadanie to jeszcze nie anoreksja. Anorektycy potrafią nie jeść kilka dni, lub zwymiotować to co zjedzą. Ja miałem ostatnio ciężki tydzień, nie miałem czasu na śniadanie i zauważyłem, że wystarczą mi dwa banany rano, a potem do 16 nie jestem głodny. Przy czym dodam że mam lekką nadwagę. Sam byłem w szoku. Wcześniej myślałem że umrę z głodu :)

  •  

   pokaż komentarz

   Ubot: na śniadanie dwa banany, do 16 nie jesteś głodny, ale do 22 jest pewnie dwa obiady, co? Śniadanie powinno się jeść obfite, ale nie ciężkie. Człowiek na śniadanie powinien się po prostu najeść. Obiad jest po to by oszukać głód, chyba że jest się pracownikiem fizycznym, wtedy też jest sens się najeść. Kolację można sobie odpuścić. Po 18 popołudniu/wieczorem mało kto prowadzi na tyle aktywny tryb życia by było sens coś jeść, bo i tak nic z tego się nie spali w trakcie oglądania TV czy siedzenia przed kompem, a niespalone kalorie idą w boczki lub cztery litery.
   Tą techniką zrzuciłem 30kg. Wcześniej też rano nic nie jadłem a wieczorem po powrocie do domu wsuwałem duży obiad, a o 23 jeszcze kolację. Jak przestawiłem się na tryb życia opisany powyżej, zacząłem błyskawicznie zrzucać zbędne kg.
   A i jeszcze jedno, żadnego dojadania między posiłkami!

  •  

   pokaż komentarz

   No właśnie ciekawe jest to, że nie. Do wieczora jadłem normalnie. Po prostu okazało się, że być może nie potrzebują takiej ilości kalorii jak mi się wydawało. Ale nie piszę tego po to, żeby pochwalić się swoją dietą, tylko jako przykład tego, że każdy ma nieco inny metabolizm. To że dziewczyna wsuwa jogurt na śniadanie zamiast bułki z szynką nie znaczy że jest chora.

 •  

  pokaż komentarz

  Ta choroba jest bardzo skomplikowana, o wiele bardziej niż niektórym się wydaje. Człowiek dzień w dzień ze sobą walczy. Nienawidzi siebie po każdym choćby najmniejszym posiłku, gdy zobaczy się w lustrze lub na jakimś zdjeciu. Do tego brak pokarmu pogarsza i stan psychiczny i fizyczny. Zwykły człowiek nie jest w stanie osobie chorej przemówić do rozsądku, bowiem taka osoba doskonale zna skutki tej choroby i swój problem również, tylko do niego się nie przyznaje. Osobom chorym na bulimię i anoreksję potrzebny jest specjalista i długa terapia, wsparcie rodziny i znajomych.

 •  

  pokaż komentarz

  Takie zdjęcia mogą być przestrogą tylko dla zdrowego człowieka, dla anorektyczek to będą raczej wzory do naśladowania niestety :(

  •  

   pokaż komentarz

   co prawda w terapii takich osób głównie inne elementy wysuwają się na pierwszy plan ale korygowanie postrzegania własnego ciała przez konfrontowanie z rzeczywistością też jest ważne

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież każdy wie, że jest to już problem społeczny.
  A fotki raczej niesmaczne.