•  

  pokaż komentarz

  Przewodnik zawiera nie tylko komplet informacji krajoznawczych i praktycznych, ale także filmy oraz panoramy 3D najciekawszych miejsc i obiektów regionu - takich jak: Sandomierz, Klasztor na św. Krzyżu, Szydłów - polskie Carcassonne, JuraPark w Bałtowie, Kurozwęki - kukurydziany labirynt i safari wśród bizonów i wiele innych. Można także zagrać w zaczarowaną grę i obronić św. Krzyż przed atakiem złych mocy.
  Interaktywną mapę-przewodnik po regionie świętokrzyskim, a także po dwóch miastach regionu - Kielcach i Sandomierzu, można bezpłatnie pobrać na telefon komórkowy.

 •  

  pokaż komentarz

  Do polecenia mam jeszcze Zamek w Chęcinach, można pojechać wieczorem i zobaczyć " Białą Damę " :D. Nie orientuję się w cenach bo byłem tam w okolicy 3 klasy podstawówki.

  •  

   pokaż komentarz

   @kipex: Chęciny polecam ze względu na wieżę i możliwość zobaczenia naprawdę ładnej panoramy okolic. Same ruiny nie są w sumie jakoś specjalnie atrakcyjne... Chociaż bardzo lubię ich kształt, bo zawsze mi się ze statkiem kojarzyły

  •  

   pokaż komentarz

   @fafner: To jak juz będziecie w okolicy polecam zajrzec tez do Tokarni do skansenu wsi polskiej

  •  

   pokaż komentarz

   @misiafaraona: W temacie Tokarni mogę też polecić klub Tokarnia w Skarżysku-Kamiennej. Też jest niezły skansen. Lubię sobie tam czasem podjechać samochodem, op##%@#@ać kebab z naprzeciwka i stać się świadkiem niesamowitego show w wykonaniu remizowych gangsterów. Co wieczór jakieś mordobicia, wynoszenie zgonów z lokalu etc., a to wszystko zupełnie za darmo:)

  •  

   pokaż komentarz

   @szzzawel: :) Trafilem tam kiedys na chwile. Wszystko co piszesz jest prawda - skansen lat 90. Lepsze jaja. Zapomniales dodac, ze wiekszosc jest tak doj@!@na speedem, ze im oczy chca z banki wyjsc.

  •  

   pokaż komentarz

   @empeash: Nie wiem jak kojarzysz Skarżyskie rejony, ale w ostatnich latach zamknęli dwie perełki regionu: Insomnię i Antidotum i teraz wszystkie beemki z Szydłowca podjeżdżają pod Tokarnię właśnie. U mnie na osiedlu mawia się na Tokarnię Nokaut:D

  •  

   pokaż komentarz

   @szzzawel:Jestem z Kielc ale znajomosc skarzyskich lokali skonczyla sie u mnie na Corridzie:) Bylem tam na zajebistych urodzinach madcrew:) Z nazwa nokaut na tokarnie zaznajomil mnie kolega ze skarlandu z ktorym tam bylem.

  •  

   pokaż komentarz

   @empeash: Przyszło mi się urodzić w mieście fenomenie jak dla mnie. A jak już piszę pod wykopem o Świętokrzyskiem to polecam wszystkim zrobić sobie alternatywną wycieczkę do skarżyska. Wspaniała historia pomieszana z absurdem i żenującymi często sytuacjami. Z zabytków polecam zapoznać się z historią Rejowa jako zalewu i osiedla, jest tam stary szyb kopalniany, piec hutniczy, osiedle kamienic o dużej wartości historycznej. Dalej polecam zapoznać się z zakładami metalowymi, benzylem i fabryką obuwia- świadkami czasów prosperity. Jest ogromny węzeł kolejowy, osiedle Milica, gdzie za Chrobrego był zjazd rycerstwa, pięknie wyremontowany międzywojenny dworzec. Przyrodniczo mogę polecić nieuregulowane odcinki Kamiennej i mnóstwo fajnych spotów w lasach, które są podziurawione jak ser lejami po bombach. Aha no i partyzantka, czasy okupacji i te tematy też się w Skarlandzie mają dobrze. Muzeum Orła Białego jest...

   Jak kogoś to obchodzi to serdecznie polecam poznać historię województwa, które okupantowi nigdy nie odpuściło

  •  

   pokaż komentarz

   @kipex: 5 zł normalny, ulgowy 4 zł.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Jeśli ktoś chciałby wybrać się na Święty Krzyż pieszo to zamiast Drogi Krzyżowej/Królewskiej polecam drogę z Huciska/Baszowic:

  Była jeszcze dróżka od strony północnej z Huciska bardzo stroma o czym mogli się przekonać Ojcowie Oblaci, którzy wiele razy musieli pokonywać ten odcinek drogi wracając z podróży kolejka wąskotorową z Zagnańska. W okresie zimy niezmiernie trudna.
  Droga ta też jest nazywana drogą dzwonnika ze względu, że codziennie pokonywał ją dzwonnik idący do klasztoru. I kolejną jej zaletą jest to, że jest darmowa (nie ma bramek jak w przypadku wejścia od Nowej Słupi lub drogi asfaltowej od Huty) ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Andr3v: o popatrz, nie wiedziałem.
   Ja natomiast polecam drogę z Nowej Słupi do Kielc przez Św. Katarzynę. Dwa dni niewyczerpującej wędrówki, z pięknymi widokami :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Andr3v: Ale chyba wiesz, że ta bramka od Nowej Słupi to jest tam raczej tak dla picu.
   Turyści płacą a dla pielgrzymów jest za friko... tylko co ciekawe sami pielgrzymi tam chodzą :D.

  •  

   pokaż komentarz

   @FlaszGordon: Na pewno w czasie dymarek tam ktoś siedzi. Jeśli się nie mylę to obecnie opłata jest pobierana przez Świętokrzyski Park Narodowy. I nie chodzę tamtędy na co dzień, więc nie wiem jak często tam ktoś siedzi :P

  •  

   pokaż komentarz

   @Andr3v: W Nowej Słupi ta budka najczęściej pusta stoi. Ledwie od święta ktoś tam siedzi :). Za to stałe stanowisko od pobierania kasy jest jak idziesz na Św. Krzyż od Św. Katarzyny.
   Niema głupich, zwyczajnie zdają sobie sprawę, że z NS na górę jest najkrótsza droga wiec chodząc tamtędy raczej nie idziesz zwiedzać całego parku tylko do kościoła. Dodatkowo niema bramek przy drodze z Huty Szklanej a z stamtąd jest normalnie asfaltowa droga pod mury klasztoru.
   Jest pełno wejść do Świętokrzyskiego Parku więc zarządowi za niego odpowiedzialnemu nie opłaca się wszystkich obstawiać.

 •  

  pokaż komentarz

  Wykop przede wszystkim dla tego, żeby promować świętokrzyskie. Boleję nad faktem, że bardzo wielu ludzi uważa, że to miejsce to czarna dziura między Wwa i Krk, albo, że świętokrzyskie zaczyna się i kończy na drodze E7.

  •  

   pokaż komentarz

   @szzzawel: wiele ludzi uważa że to dziura nie bez powodu. Ja jestem ze świętokrzyskiego, mieszkam w "mieście"... Oglądając prezentację multimedialną to wszystko bardzo ładnie wygląda. Zadupie łącznie z Kielcami i Sandomierzem, bieda, dziury w drogach jak nigdzie indziej w Polsce (a dużo jeżdżę). A to co się dzieje w mniejszych miasteczkach to koszmar - prowincja. a społeczeństwo młodszego pokolenia to w dużej większości margines...

 •  

  pokaż komentarz

  To jak juz reklamujemy nasze rodzinne strony to warto zabrac dzieciaki do parku dinozaurów w Bałtowie obok Ostrowca Świętokrzyskiego