Przepełnia mnie 125 centymetrów sześciennych nienawiści.

 •  

  Takie coś powinno być obowiązkowe w prawie budowlanym. I kara śmierci, jak ktoś złapie za zły uchwyt.

  #oswiadczenie #humorobrazkowy #takaprawda

 •  

  Madka roku kurwa, szczepionki to autyzm od big pharma, ale daj jeszcze więcej tej czekolady dziecku, bo pewnie żelkkami się nie najadło do końca, a to przecież taki "niejadek" i będzie głodny. Ale Karolek to właściwie nie je słodyczy. Kurtyna.

  Na dziecko powinna być jakaś licencja. A jak napychacie dzieci słodyczami, to nie wiem po chuj to robicie, bo dziecko samo z siebie tego nie potrzebuje i nawet mu lepiej, jak tego nie dostaje. Zresztą dorosłym też.

  #matkaroku #madki #logikarozowychpaskow #takaprawda
  pokaż całość

 •  

  To obczajcie taką myśl, że najbardziej semmiccy są Palestyńczycy. Po II wojnie światowej zjechały do Izraela wszystkie etniczne nacje, które myślały o sobie, że są Żydami, ale antropologicznie mające niewiele już wspólnego z semitami. Dlatego na przykład w Polsce trudno było Niemcom rozróżnić kto żyd, a kto Polak, bo ich wymiary czaszek itp które pobrali u żydów niemieckich ni jak się nie zgadzały u tych z Polski. Ot taka zabawna sprawa, że Izrael prowadzi eksterminację najbardziej semickiego ludu który w okolicy pozostał. Ale no, nie mówcie o tym za dużo.

  pokaż spoiler A tak naprawdę to w ogóle nie zabawna sprawa, tylko przykra, bo pokazuje jacy ludzie są kurewsko zacofani pod względem identyfikowania się itp.


  pokaż spoiler Nie, nie uważam, że trzeba ujednolicić wszystkie nacje pod jednym, tęczowym sztandarem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


  pokaż spoiler Tylko fajnie jakbyśmy byli dla siebie na codzień mili, nie robili sobie na złość i nie zabijał się tak często


  pokaż spoiler Był kiedyś taki jeden Żyd, który o tym mówił, ale się nie przyjęło, więc go ukrzyżowali ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


  #takaprawda #niepopularnaopinia #mosadjuzjedzie
  pokaż całość

 •  

  Ciekawe ilu ludzi myśli, że zostanie np nowymi Coelhami, Bukowskimi, czy Dickami.
  tl:dr

  pokaż spoiler Spotkałem w barze wkurwiającą dziewczynę, która twierdziła że pisze. Pełno jest takich nadętych "wielkich pisarzy" bez debiutu, ale ona była wyjątkowo odpychająca i głupia. Nie wiem czemu, ale wkurza mnie ten typ starbucksowych twórców.


  Poznałem taką dziewczynę, która mówiła, że ona to pisze. Pisała, trzeba jej przyznać. Chciała być artystą nowego nurtu. Non konformistą w stylu i formie. Bezkompromisową autorką o ostrym piórze. Tak o sobie mówiła.
  Poznałem ją w barze. Przyszła z koleżanką. Fajną, figlarną blondyną z Białegostoku. Figlarna blondyna trafiła się mojemu koledze. Kulawy los. Ja musiałem zagadać tę grubą i brzydką. Gruba i brzydka chciała iść do domu, bo wyczuła, ze zgrabna i ładna ma ruję. Cześć, jak się masz, co robisz, ach piszesz?

  Pisała o miłości, seksie, wyzwoleniu. Miała 20 lat, była gruba, brzydka i głupia. Dlatego zapytałem jej, co wie na te tematy. Była oburzona. Przecież nie trzeba czegoś robić, żeby o tym pisać. Próbowałem ją przekonać, że istnieje coś takiego jak autentyzm przekazu, dbałość o szczegóły, realizm literacki. Lolita jest taka dobra, bo Nabokova pociągały młode nimfetki. Dostojewski żył odrapanym miastem, które waliło się każdemu na głowę. Mickiewicz był konfidentem na usługach cara. Może nie trzeba mordować, żeby napisać o morderstwie, ale trzeba się orientować w temacie. Jak kiszki się wypruwają, jak ktoś się krztusi krwią, jak brzmi świst powietrza w przestrzelonym płucu. Nawet nasz Vega spędził sporo czasu z policjantami zanim stworzył pit bula. I dlatego pewnie był taki dobry.

  Nie, nie, mylę się, ona wie lepiej. Fantazja jest najpotężniejszym narzędziem ludzkiego umysłu, każdy może wykreować najwspanialsze pejzaże, wystarczy mocno chcieć i poświęcić się temu w całości srututututututu. I sami się domyślacie co za gnioty to musiały być. Mokre sny wyposzczonej dziewczyny z prowincji. Może to wszystko brzmi źle, ale ja tam byłem na miejscu i zastanawiałem się tylko nad jednym. Co jest większe - jej kształty, głupota, czy moja odraza do jej osobowości? Taka typowa gruba, obrażona, roszczeniowa dziewczyna próbująca znaleźć swoje miejsce.

  - Nawet najwspanialsza fantazja nie jest tak potężna, żeby Cię wyruchać. I ja też nie. Cześć, pa.

  Ta diwa mogłaby być co najwyżej upośledzoną Grocholą. No i stąd moje pytanie.

  Ilu z was pisze? Czemu to robicie? Liczycie, że zostaniecie wielkimi pisarzami?

  #takaprawda #piszzwykopem #logikarozowychpaskow #truestory
  pokaż całość

  •  

   @125ccfurii: Piszę, na zasadzie mam w głowie pewien świat który chcę uzewnętrznić. Chcę napisać dobrą fabułę będącą podstawą gry w którą sam będę chciał grać. Mam pewne postacie, zasady rządzące światem które wydają mi się być interesujące, nietuzinkowe, oryginalne i czuje frajdę z dodawania małych cegiełek tworząc w głowie te zarysy czy przelewając to na papier. Nie pisałbym o rzeczywistości, dla mnie raczej byłoby to nudne, jara mnie fantastyka, abstrakcja, ewentualnie przemyślenia egzystencjalne, metafizyczne.

   Dlaczego to robię? Po pierwsze, jara mnie to i to naprawdę bardzo. To taka pochodnia która rozpala mnie od zewnątrz, skarb którego nikt nie może mi zabrać, a którym w sumie chciałbym się podzielić. Tak jak wiele osób wraca z pracy i myśli o Bóg wie czym, ja mam w głowie fikcyjne postacie, konflikty, elementy świata fantastycznego, dylematy co do projektowania logicznego aplikacji (jestem zbyt leniwy albo po prostu czuję, że poszedłbym na łatwiznę akceptując gotowe rozwiązania) i każda taka myśl potrafi przerodzić się w większą rozkminę albo w ogóle oddzielny pomysł stanowiący kolejny wątek czy element całości.

   To tak pokrótce o tym czemu ktoś może mieć ochotę "pisać", skąd się bierze ta motywacja czy pomysły ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   pokaż całość

  •  

   gdzieś czytałem, że pisarz dostaje od wydawcy 3zł za każdą sprzedaną książkę

   @Arachnofob: jako osoba, która wydała książkę w tradycyjnym wydawnictwie napiszę, że rząd wielkości się zgadza. :)

  • więcej komentarzy (4)

 •  

  Ej wiecie co jest śmieszne? Że tak nadajecie na te młode lambadziary, co to z domu uciekły. Oczywiście jak się znajdzie to się zaczyna tradycyjna tyrada, że głupi łeb obić, że po dupie i do roboty, powinna do końca życia spłacać poszukiwania, to się nauczy...

  No i wiecie co? Mi to lata wokół pisiora. Skoro nasze państwo może fundować sobie Gawrona za pierdyliard miliardów, to i nastolatkę mogą znaleźć za kilka tysięcy. Naprawdę ciekawa to jest inna rzecz, ale jakoś mało kto chce się nad tym zastanawiać. Co też takiego się musiało stać, że młoda nastolatka postanawia zniknąć z radaru i najczęściej pojechać do jakiegoś chłopaka?

  Każdy ma swój rozum, jasne. Składa się on ze wszystkich doświadczeń i wartości, które obserwujemy w rodzinie. Wyobraźcie sobie jak zjebane życie trzeba mieć, żeby z pełną świadomością spierdolić do jakiegoś amanta z netu. Rozumiecie to? Lasce ktoś to życie tak chujowo przedstawił, że zamiast siedzieć z rodziną - postanowiła z pełną premedytacją nikomu nic ni hu hu i zniknąć z radaru.

  Mi tych dziewczyn jest naprawdę szkoda. To musi być cholernie ciężka sprawa być w dzisiejszych czasach 15letnią dziewczyną i się nie dziwię, że alternatywą dla chujowej rodziny jest ktoś kto Ci poświęca uwagę, z kim możesz pogadać, kto sprawia wrażenie jakby się Tobą interesował.

  Oczywiście w artykule to normalna rodzina itp. I wszyscy myślą, że normalna, bo przecież tata pracuje, mama gotuje, oglądają razem familiadę i chodzą do kościoła. Ale to przerasta ludzkie pojęcie ile jest spierdolonych kompletnie rodzin w których ludzie nie potrafią bez wyrzutu, bez krzyku i bez pretensji ze sobą porozmawiać o czymkolwiek. To jest kurwa dramat co raz wiekszy, bo nikt chyba nigdy tego nikomu nie wytłumaczył, że dziecko trzeba otaczać miłością. A darcie ryja co drugie zdanie i próbowanie wymuszenia swojego zdania siłą sprawia, że młody człowiek się czuje tak piekielnie chujowo, jakby nie miał zupełnie kontroli nad własnym życiem.

  A wy tylko nakręcacie tę spiralę spierdolenia, bo jak to tak. Ktoś może uciec z domu? I jeszcze do kolesia? Aaaaa to kurwa, a jedyne co wam dupę ściska, to że nie do was uciekła. Bo byście sami coś wymłucili, ale możecie tylko klawiaturowe komentarze męczyć.

  Chujowe społeczeństwo, jeśli się nikt nie zastanawia, cóż takiego popycha kogoś do tak irracjonalnych zachowań.

  No a laska się znajdzie, to rodzice za punkt honoru obiorą zrobienie z jej życia piekła, jakby jeszcze miała mało. Sąsiedzi i znajomi zaś będą ze zrozumieniem i aprobatą cmokać i kiwać głowami, bo to przecież tak wspaniałe patrzeć jak ktoś kogoś karci.
  pokaż całość

 •  

  Najbardziej lubię na wykopie czytać komentarze na temat Ukraińców pod artykułami o ich wyjazdach za pracą. Zbijam bekę z rozemocjonowanych "Panów", którzy łaskawie pozwalają im u nas jebać, często za najniższą krajową, cieszą się z ich niedoli, niedostatku i głupoty.

  Zbijam bekę bo tak nas na zachodzie traktuje po cichu, a czasem i głośno pewnie z 80% ludzi.

  To jest kurwa zajebiście zabawne, czytać jak tacy ludzie reperują swoje chłopskie, parszywe i chytre ego panszczyźnianego parobka, któremu jest chujowo, ale dobrze mu się patrzy za miedzę, gdzie Cześkowi jeszcze gorzej.

  #wyznanie #wyznaniezdupy #oswiadczeniezdupy #takaprawda #wykop #ukraina #logikachujowychpaskow
  pokaż całość

  •  

   @125ccfurii: ókraincy tylko pżyjeżdzajo i robote kradno skurwysyny upa wolyn katyn czarnobyl cholera.( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   S.........a

   +2

   @125ccfurii: Najlepsze jest to że nikt wykształcony tak nie mówi. Nikomu się nie podoba to że przyjeżdża do nas również dużo kryminalistów (tak jak dużo polskich wyjechało na zachód), ale nikt z ludzi z którymi pracuję (studenci i ludzie po finansach/informatyce) nie atakuje Ukraińców za "Wołyń" i się z nich nie wyśmiewa. To patola która sama wygląda często jak ukraińscy robotnicy pisze takie komentarze, pełne błędów ortograficznych, choć sami siedzą na emigracji lub pracują za marne grosze w kraju. pokaż całość

 •  

  My, Polacy, to jednak głupi, chłopski naród zaiste. Musimy zapłacić USA za coś, za co oni zazwyczaj płacą innym krajom...

  Być może jestem ignorantem, ale nie znam kraju, który płaciłby za obecność wojsk amerykańskich. Tzn Irak płaci w ropie, Afganistan to nie wiem w czym... no ale czy którykolwiek kraj europejski za to płaci bezpośrednio ameryce? Przecież to jest tylko w ich i wyłącznie w ich interesie, żeby tu bazę wybudować.

  To my powinniśmy im warunki stawiać tak na chłopski rozum... ale co ja tam wiem, pańszczyźniany chłop.

  #wojsko #usa #polska #takaprawda
  pokaż całość

  •  

   no ale czy którykolwiek kraj europejski za to płaci bezpośrednio ameryce

   @125ccfurii: A kto mówi o bezpośrednim płaceniu? Ja słyszałem o tym, że dołożymy się, czy też zbudujemy infrastrukturę. Pewnie przy udziale naszych firm zbudujemy elementy, które niezależnie od Amerykanów nigdzie się stąd nie ruszą. To "płacenie Ameryce" to naciąganie, pod hasła podobające się Trumpowi (który np. mówi o płaceniu na NATO, a nie o wydawaniu wymaganych przez NATO 2% PKB na swoje własne wojsko) i jego elektoratowi. Nie wiem jak to jest w Europie, ale np. Korea Południowa również się dokłada, a pod wieloma względami bliżej nam do niej, niż do Niemiec, czy Włoch. pokaż całość

  •  

   @125ccfurii:

   Musimy zapłacić USA za coś, za co oni zazwyczaj płacą innym krajom...
   Z tego co wiem to każdy kraj płaci za bazy. Procedura jest właściwie stała od lat 70 i wynika głównie ze specyfiki działania baz zagranicznych USA. Państwo gospodarz płaci za wybudowanie infrastruktury, która jest przekazywana formalnie na własności USA i to jest głównie ta opłata. USA może budować za granicą tylko obiekty o specjalnym przeznaczeniu np.: u nas budowali obiekty w Redzikowie. Generalnie obiekty typu domy, szpitale, szkoły itp buduje gospodarz a obiekty czysto militarne USA.
   Niemcy w 2013 zapłaciły 10 mld euro za amerykańskie obiekty tylko po jednej przejętej bazie. Generalnie Niemcy płaca ok. 4 mld euro rocznie na obecność u nich Amerykanów.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (6)

 •  

  Czemu wszystko musi być takie futurystyczne, skoro teraz mamy teraźniejszość?

  #czas #pytanie #kiciochpyta #pytaniezdupy

  +: Rapepo
 •  

  Czy ktoś z was wie, czemu policji potrzebne są nieoznakowane radiowozy?
  tl:dr

  pokaż spoiler żeby nas jebać w dupę.


  1. Nie zwiększają bezpieczeństwa w żaden sposób - jak jedzie nieoznakowany to nikt nie zwalnia, bo nikt nie wie (chyba, że ma yanosika). Ten co dostanie mandat zwolni tylko po to, żeby dostać mandat, a potem i tak zapierdala.
  2. Informacja, że policjanci jeżdżą nieoznakowanymi w Polsce nie sprawiła, że ludzie jeżdżą wolniej.
  3. Nieoznakowany radiowóz jak już wyjedzie, to zawsze da tyle mandatów ile trzeba/ile chce komendant. Dosłownie codziennie może wlepić mandatów na 10tys - jakieś 20 zatrzymanych kierowców.
  4. Jedyny moment kiedy na drodze robi się "bezpieczniej (tzn ludzie zwalniają) to moment, kiedy pojawia się w pełni oznakowany, dobrze widoczny radiowóz.

  No więc proste - nieoznakowane radiowozy są po to, żeby jebać na nas chajs. Ile wlezie. Im więcej tym lepiej. Nikogo kurwa nie obchodzi bezpieczeństwo. Nikogo nie obchodzą piraci. Nikogo nie obchodzą ograniczenia. Liczy się hajs hajs hajs.
  Przypominam, że to nie są wozy operacyjne. To są auta do "ścigania" piratów. Czyli zarabiania hajsu.

  GDYBY KTOKOLWIEK CHCIAŁ, ŻEBY LUDZIE JEŹDZILI WOLNIEJ, TO PO POLSKICH DROGACH JEŹDZIŁOBY WIĘCEJ ŚWIETNIE OZNAKOWANYCH RADIOWOZÓW, BŁYSZCZĄCYCH SIĘ JAK PSU JAJCA.

  Nikomu moi państwo nie zależy żebyście jeździli wolniej, albo zgodnie z przepisami. Natomiast wszystkim od komendanta po prezesa rady ministrów zależy, żebyście byli solidnie karani za każde wykroczenie.

  Żyjemy w opresyjnym państwie które wyciskało z nas, wyciska i wyciśnie ile tylko będzie mogło. Dlatego jest kasa na 200 nowych nieoznakowanych radiowozów. Bo one na siebie "ZARABIAJĄ". Więc następnym razem zamiast się cieszyć że złapali jakiegoś pojeba, to pomyślcie, że może funduje jakiejś kobiecie 500zł na dżesikę i błagajcie los, żeby było więcej takich darczyńców.

  #takaprawda #policja #polska #polskiedrogi #bezpieczenstwo
  pokaż całość

 •  

  Chłopaki od satelity PW-Sat2 zbierają hajs, żeby polecieć do stanów na wystrzelenie satelity. Cholernie smutna sprawa, wiecie czemu? Bo to niby polski satelita, ale:

  1.

  Przez ostatnie 6 lat projektowaliśmy i budowaliśmy satelitę PW-Sat2. W sumie nad projektem pracowało ponad 100 osób i wielu z nich dzisiaj pracuje już w sektorze kosmicznym.

  Ciekawe w jakim kraju w sektorze kosmicznym znaleźli pracę?

  2.

  Naszego satelitę projektowaliśmy przez kilka lat. Wreszcie w 2016 roku udało nam się zdobyć dofinansowanie na wyniesienie go w kosmos.

  To już wiecie czemu 6 lat budowali - słowo klucz - kasa

  3.

  Głównym eksperymentem satelity będzie przetestowanie żagla deorbitacyjnego. Jego skuteczność potwierdziliśmy już częściowo podczas testów w wieży zrzutów (Drop Tower) w Bremie.

  W Bremie, bo w Polsce nie ma żadnej infrastruktury, chociaż jak widać i słychać co jakiś czas jest bardzo wielu zdolnych ludzi.

  4. Ciekawy jestem, czy chociaż 5% części zostało wyprodukowanych w Polsce...

  5. Jest na 500+, ale nie ma na to, żeby rozwinąć przemysł precyzyjny (20mld rocznie, czy ile już tam osiągnęliśmy).

  I dlatego moi mili w Polsce jest tak se i zawsze tak będzie. Bo zrobiliśmy sobie tutaj montownię i nikomu nie zależy, żeby to zmieniać. Większość ludzi oczywiście tego nie rozumie i uważa, że 500zł dla ludzi to bardzo dobry pomysł, bo przecież mamy wystarczająco problemów u nas, żeby jeszcze kasę wyrzucać w jakiś kosmos czy cokolwiek innego. A akurat badanie kosmosu to dziedzina akademicka której fundowanie przez państwo łatwo usprawiedliwić. Natomiast jak chcesz fundować hutę, to powstaje ambaras.

  #kosmos #polska #takaprawda
  pokaż całość

 •  

  Właśnie się dowiedziałem, że Julia Wieniawa rozpoczęła karierę wokalną. Takiego szitu chyba od czasów jajecznicy nie słyszałem.

  gdy dziki wiatr dokądś każe mi biec, a cały świat może w dłoni mnie mieć, ty odkładasz mnie na miejsce uh uh (...) oo i nic mnie tak nie leczy jak toooo, jesteś tu i nie muszę pamiętać, który uuuu uśmiech założyć do zdjęcia.

  Ja niestety muszę pamiętać, że to usłyszałem. Biedna dziewczyna. Ktoś jej to zrobił i zrobi na tym hajs. A ona zrobi sobie tylko przykrość. Ciekawe czy ucieknie z kraju na jakiś czas jak Ala Janosz.

  #juliawieniawa #muzyka #zenua #niewiemjaktootagowac #gunwno #showbiz #polskamuzyka
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

  +: P............n, lwonly +1 inny
 •  

  Tumblr to w 40% miejsce dla niewyruchanych grubych nastolatek z depresją i gej emo nastolatków malujących oczy, a w 55% miejsce dla wszelkiej maści onanistów i ekshibicjonistów. 5% to są po prostu koty.

  #takaprawda #oswiadczenie #tumblr

 •  

  Jeśli naprawdę uważacie, że odra nie jest groźną chorobą, która może być śmiertelna w skutkach, bo przecież w latach 50 uważano, że nie jest groźna, to udowodnijcie to zarażając się nią (najlepiej z dala od reszty). Wilk syty i owca cała.

  #takaprawda #szczepionki #stopnop #logikazjebanychstarychpaskow #nauka #choroby pokaż całość

 •  

  Wiecie czemu "Świat" milczy w sprawie mordów na białych w RPA? Bo nie macie się jeszcze o tym dowiedzieć.

  Afryka robi się niebezpieczna, ponieważ rośnie ta garstka krajów, w których gospodarka ma się dobrze, rolnictwo prze do przodu, a państwo kształci obywateli. Dlatego trzeba zrobić jakąś interwencję.

  RPA to świetna ziemia, świetny rejon bardzo ważne miejsce na ziemi , jak się spojrzy na mapę. Po prostu trzeba pozwolić, aby wszystko się tam rozpierdoliło, potem przez pół roku, czy rok zaczną wam pokazywać w telewizji tkliwe scenki, żeby was urobić i nagle siup - interwencja.

  #takaprawda #swiat #rpa #afryka #iluminati
  pokaż całość

 •  

  Wiecie co? Można mówić co się chce, ale ja się zajebiście cieszę z tej afery z olejem palmowym. To pokazuje najlepiej, że nie długotrwała polityka, edukacja i badania, tylko kręcenie afery na wykopie ma jakąś siłę sprawczą. Nawet jakby te wszystkie produkty miały pozostać z olejem palmowym, to myślę, że masa krytyczna już została osiągnięta i ilość ludzi posiadających wiedzę na temat tego jaki olej palmowy jest chujowy, będzie rosnąć lawinowo.

  Teraz powinno się zacząć za przeproszeniem jebać jak psów wszystkich kopcących jakimś gównem w piecach, aż każdy będzie wiedział, że jak jego ojciec pakuje butelkę do pieca, to jest jebanym januszem opałowym i wstyd po wsze czasy być dzieckiem takiego zjeba. Wtedy się coś może zmieni.

  #afera #takaprawda #olejpalmowy #niepopularnaopinia
  pokaż całość

 •  

  Najbardziej rozpierdala mnie jak ludzie z kredytami na pińcet tysięcy lat opowiadają, jak to dobrze jest na swoim...

  Przyjdzie podwyżka stóp i rynek zweryfikuje ilu było na swoim, a ilu na bankowym...

  #takaprawda #wyznaniezdupy #polska #polak #mieszkanie

  +: Freakz, JackThrash +2 innych
  •  

   @125ccfurii: poczekaj jak nie tylko stopy podniosa ale jak bedzie do tego inflacja plus stagnacja na rynku (po takim szybkim i duzym wzrsocie to sie ludzie zdziwia ( ͡° ͜ʖ ͡°)) oraz zapewne w ameryce cos pierdolnie to juz w ogole apogeum bedzie.
   a tak nawiasem to sasiada po znajomosci zapytalem ile juz na kredyt jego mama placi (mieszkanie w blizniaku koszt 700tys xd) to przez 6 lat splacili juz 330 tys, a nie miszkaja tam bo nie ma na wykonczenie XD pomine fakt ze gdyby ciezko odkladali te pieniadze to juz cos dobrego w miescie mogli by znalesc na swoim. Aha zapomnialem, przy okazji z tego 700tys to splata kapitalu dopiero ma 670 tys XDDD ahh te lichwiarskie odsetki ( ͡° ͜ʖ ͡°) pokaż całość

 •  

  Polskie wesela:
  Byłem ostatnio na weselu. Wystrojone dupeczki, w opór wódy, była rolada i była bójka. Wszystko jak trzeba.
  Jak to na weselu - spotyka się też nowych ludzi. Temat jakoś tak sam zszedł na tortury i politykę zagraniczną. Jako, że połówka już dawno pyknęła, to i powiedziałem, że w Polsce trochę lipa z tą tajną bazą w Kiejkutach i że bez pytania, bez sądu pozwalaliśmy na tortury i że nie wiem jak my tu tak możemy pić, skoro w Polsce od dawna łamana jest konstytucja hehe.

  A potem mnie zamurowało. Gość mi mówi, że wierzę w teorie spiskowe. W TEORIE SPISKOWE. No więc go pytam, czy wie, że ta baza tam była naprawdę? A on mi znowu, że naprawdę to on ma złotego słonia w piwnicy, tylko nikt go nie widział.

  No więc pytam jeszcze raz - "Ale wiesz, że to jest fakt, że w Kiejkutach była baza CIA?", a on mi na to, że jestem Ruskim trollem. Tak, użył tego zwrotu. Ruski troll...

  I teraz nie wiem, czy to tak głęboko zakonspirowany śpioch, czy po prostu do ludzi nie dociera, czy mamy tak dobre ministerstwo propagandy, czy jak?! ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  #wesele #wyznaniezdupy #nocnepolakowrozmowy #wodka #impreza #truestory
  pokaż całość

 •  

  Wiecie czemu większość ludzie nie wierzy w ocieplenie klimatu? Bo to ich po prostu przeraża. Tak, tak! Dokładnie tak samo jak przeraża wizyta u lekarza. Jeszcze coś znajdzie znajdzie i będzie problem!

  Wolimy odwracać głowę. Z radością przyjmiemy każde, najgłupsze nawet wytłumaczenie, żeby tylko nie musieć uwierzyć, że z jedyną planetą, która miała pecha nas gościć coś się dzieje. Bardzo szybko. Co raz szybciej.

  Po prostu was przeraża sama myśl, że trzeba się z tym będzie zmierzyć. Przeraża was nawet sam strach. Lepiej potulnie odwrócić głowę, nie? Bo nic, kompletnie nic nie możecie zrobić, żeby zaczarować rzeczywistość. Nie ważne jak bardzo byście chcieli, każde wytłumaczenie, każde mydlenie oczu możecie tylko przyjmować nerwowym podśmiechiwaniem. W głębi czujecie, że to nie żarty. Jeszcze tylko pięć lat, dziesięć, dwadzieścia, może mnie to ominie, może ja się nie muszę przejmować? Może to pomyłka?

  Wiecie jaki jest jedyny powód dla którego ludzie wierzą, że ocieplenie klimatu to spisek? Strach. Strach zmieszany z głupotą w wielkim naczyniu wypełnionym brakiem odpowiedzialności.

  Przeraża nas nieubłagalność zmian. Z roku na rok cały proces przyspiesza. Z roku na rok metryczki są wyraźniejsze, rubryczki dokładniejsze, a wykresy co raz bardziej niepokojące. Na ziemi jest o wiele cieplej. Z sekundy na sekundę topnieją lody arktyki, słabną prądy, zanika natura jaką znamy. Jeszcze niedawno można było udawać. Mieć nadzieję. Teraz? Ciężko. Zmiany gnają. Boimy się tej myśli. Boimy się, że co raz trudniej udawać. Przecież tankowce produkuję tyle tego. Elektrownie tyle tamtego. A wszyscy inni mnóstwo wszystkiego. Co mi do tego? Co ja mogę? Co to da?

  Tak bardzo się boicie stracić swojego wygodnego życia, że na samą myśl obleka was blady strach. Miotacie się od prawej do lewej, jakby ktoś wami kibel próbował wyczyścić i udajecie jakby nie śmierdziało wam gównem.

  Zmiany klimatyczne to fakt. Ocieplenie klimatu to fakt. Do niedawna można było jeszcze udawać. Przecież naturalna kolej rzeczy. Raz zimniej, raz cieplej. Taki cykl planety. Spadaj ekoświrze, ekoterrorysto, ekoonanisto. Słowo klucz - prędkość zmian. Jest zastraszająca. Można się migać, jasne. Cykl planety, naturalna kolej rzeczy, nie mamy z tym nic wspólnego, umywamy ręce i do widzenia, dobranoc, cześć. Powtarzaj, powtarzaj, powtarzaj. Tylko czy to jeszcze ma sens?

  Oczywiście, że ma. Wygodniej jest nie wierzyć. Ja coś mogę? Ja coś muszę? Ja coś tego co? Ale jak to? Taka myśl przeraża. Nieuchronnością. Pewnością. Odpowiedzialnością. I czymś jeszcze.

  Ten nostalgiczny obraz przeraża ludźmi. Błogo nieświadomymi. Radośnie niewiedzącymi. Rozkosznie nieodpowiedzialnymi. Jak to, ja mam za coś odpowiadać? Ja mam sobie odmawiać? Ja mam nad czymś pracować? A weź! To bzdury, ułudy, szarlataneria. Uwierzę we wszystko, tylko mnie zostawcie. Przy życiu, przy domu, przy zabawie.

  To nie Indie, Stany, czy Chiny. To Ty, ja, on, ona. Każdy z nas pojedynczo odpowiada za wszystkich.

  To nie jest tak, że zarzynamy planetę. Planeta ma się świetnie tak czy owak. Planecie to zwisa. Ludzie wymrą? To spróbujemy z modliszkoidami. Albo wężownikami. Nawet jakby nas zmiotło z powierzchni jutro, planeta miałaby się świetnie. To nie chodzi o planetę i im szybciej sobie zdamy z tego sprawę, tym lepiej.

  Chodzi o nas. Jest tylko jedno miejsce, gdzie możemy żyć. To Ziemia. Jesteśmy dramatycznie zagrożeni od pierwszego dnia, pierwszej nocy pierwszej żywej komórki. Ty jesteś odpowiedzialny za los wszystkich. Albo się weźmiesz do kupy, rozglądniesz i zorientujesz co tu jest grane, albo wszyscy się możemy pożegnać z naszym przytulnym, wygodnym, kosmicznym domem. Coś musisz zrobić. Pora zastanowić się co. Zanim będzie za późno.

  #ziemia #natura #ekologia #ltakaprawda #wyznaniezdupy #propaganda #swiat #klimat
  pokaż całość

 •  

  Głównym powodem popełnienia samobójstwa jest pozostawanie żywym.

  #takaprawda

 •  

  Podobno wikileaks ma wkrótce opublikować następną trasę przejazdu tour de pologne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #sport #kolarstwo #tourdepologne #wikileaks

 •  

  Klauzula sumienia zakazuje mi podpisywać umowy z wypisaną kwotą brutto, bo to jest kurwa jakaś kpina.

  Dla przykładu 5000zł brutto ~ 3500zł na rękę

  Powinien być kurwa kościelny zakaz podawania płacy brutto, bo to urąga całemu sacrum i profanum. To jest obraza majestatu boskiego i ludzkiego.

  #takaprawda #pieniadze #klamstwobrutto #spiseg pokaż całość

  •  

   Po to się podaje netto, żeby nie było zdziwienia,jak na konto zaczyna przychodzić nagle mniej, bo drugi próg.

   @125ccfurii: I które netto podasz? Przed wejściem w drugi próg czy po? I jeszcze jak się ZUS przestaje płacić to znowu pensja się zmienia. Tak jak napisałem podawanie pensji netto powyżej pewnej kwoty nie ma sensu

  •  

   @Morf: Ty naprawdę myślisz,że wszyscy ludzie pracują tylko w jednej pracy i nie mają innych źródeł dochodów?

   Przypadek o którym cały czas gadasz jest z dupy, bo jak podasz brutto, to Ci mogę zadać to samo pytanie - to jest brutto przed wejściem w drugi próg, czy po? Przecież możesz wykonywać dwa etaty plus umowy o dzieło itp?

   No to Ci powiem, że w Polsce pracodawca płaci jakbyś był w pierwszym progu, dopóki wg jego wiedzy nie wejdziesz w drugi. pokaż całość

  • więcej komentarzy (25)

 •  

  Za PO Irlandii nie było, a za PISu nie będzie Polski. zostanie Wenezuela.

  Podatki są potrzebne, bo Państwo musi za wszystko jakoś zapłacić? To niech kurwa płaci za część, a nie za wszystko.

  Jak ktoś jest gotowy za dodatkowe 500zł począć dziecko, to nie powinien mieć ani dziecka, ani praw wyborczych.

  100 euro... 100 kurwa euro. Jak komuś to 100 euro robi taką różnicę, to znaczy że jest zbyt biedny, żeby dobrze utrzymać potomka.

  Jak ktoś za 500zł jest w stanie zrobić gówniaka, to nie ma szacunku do siebie, do partnera, do tego dziecka i do Boga (jeśli w niego wierzy, a widocznie nie wierzy.

  - Tato, dlaczego my nie mamy jedzenia, a inni mają?
  - Zamknij się i żryj to błoto synek, bo tata musi zatankować passata, a za 500zł to się nie pojeździ. Jak by te świnie dały więcej, to byś jadł botwinkę. To ich wina synek, że cię okradają. Następnym razem, jak ktoś będzie przy Tobie jadł kanapkę, to mu odkrój 20%. Należy ci się, bo ciebie nie stać, jesteś biedny i głodny.

  #takaprawda #500plus #niktwastakniewyrucha #podatki #polska
  pokaż całość

 •  

  Pół Polski się rajcuje gadaniem o płonących wysypiskach, a sąsiad chuj utylizuje po cichu. W swoim chujowym piecu grzewczym.

  To już nawet nie jest bezmyślność, bo chyba aż tak głupim się nie da być. To jest zwykła, skurwysyńska premedytacja.

  źródło: fromapp.jpg

 •  

  I jak tam? Wkładacie już siurki? Czy znowu się wam nie poszczęściło?

  +: Tehorous, mar0uk +2 innych
 •  

  Już trzeci wpis próbuję skomentować, a tu zonk, autor usunął wpis.

  Tak się sracie co inni powiedzą? To musi być dopiero spierdolenie, jak człowiek publikuje jakąś swoją myśl, a potem się wstydzi co inni pomyślą i ją usuwa...

  To jest kwintesencja stulejarności. Życie pod plusy na wykopie. Trzeba naprawdę sobą gardzić, żeby nie móc spojrzeć prawdzie w oczy i zaakceptować, że ktoś pomiata tym, co przed chwilą napisaliście. O nie, kurwa, nie ma mowy, żeby taki wpis się ostał. Trzeba go szybkości usunąć, bo Mati mówił, że nie wolno mieć swoich uczuć i myśli. Trzeba żyć w kolektywie spierdolenia.

  Ja pierdole, ale to musi być kiepskie uczucie. Nie wiadomo, czego się bardziej wstydzić macie. Chujowych myśli, czy swoich reakcji na nie. No bo jak ich smaki nie możecie znieść, to naprawdę są chujowe. Nawet sami siebie nie wpsieracie, to się nie dziwicie, że laski wami pomiatają.

  #takaprawda #logika#logika #stulejacontent
  pokaż całość

  +: Cronox
 •  

  BENELLI BN 125 ma ktoś jakieś doświadczenia? Chciałem kupić coś nowego, bo mi się znudziła moja sto dwudziecha piona. A nie chcę wydawać 17 koła za tzw. Japończyka, którego i tak robią w Chinach...

  Teraz mam Junaka m12 vintage i sobie chwalę, ale czegoś nowego bym dosiadł.

  #125cc #motocykle #motocykle125 #benelli

  +: Cronox
  •  

   @apee: No ok. Mam doświadczenie tylko z Romkiem (Ogar Caffe) który początkowo w katalogu miał 9KM, a potem była jakaś korekta, że jednak 8KM (jakoś tak). Moto zaczęło jeździć dopiero po wsadzeniu cylindra 150cc, zmianie zębatek i wydechu. Wtedy robiłem trasę 100km w jedną stronę z bananem na twarzy (ale na większych podjazdach nadal brakowało kilku kucy). Myślałem jeszcze nad opcją wrzucenia tam 250cc, co pewnie uczyniłoby Romka jeszcze lepszą 125 ... oczywiście takie modyfikacje są ok, ale prawdopodobnie tylko do pierwszego wypadku. pokaż całość

  •  

   @DMMotoAdventures ja myślałem nad przekładką I przerejestrowaniem Junaka mojego na 250cc za jakiś czas, ale to bardziej jako eksperyment. Bać się nie boję, bo rama solidnie trzyma wszystko.

   Co do samego silnika to zadowolony jestem. Z pojazdami sobie radzi. Tylko ten elektroniczny wtrysk jakby mulił strasznie. Często gdy odkrecasz manetkę trochę bardzie, to się dławi jak nowy bonneville t120 :)

   I się zastanawiam, czy to mi w ogóle wyregulują na serwisie, czy olać temar
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (10)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika 125ccfurii

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)