Wykop Coin: 3PHrqj84HAP8rBP23CoVAuin8tZb4MpPQEt

 •  

  Mirki, może ktoś się zna i coś podpowie bo z kobietą z prądowni się nie mogę dogadać.
  Jest działka budowlana z domkiem letniskowym. W granicy działki jest skrzynka z licznikiem i taryfą G. Domek jest połaczony z licznikiem WLZ.
  Buduje się dom i trzeba go podpiąć pod prąd i chciałbym zrobić to tak że obecna WLZ zostaje a do tego samego licznika podpiąć drugie WLZ do domu. Nie chciałbym obecnie zmieniać licznika ani mocy bo dom i tak będzie służył na razie rekreacyjnie więc nie potrzebuje płacić pieniędzy tylko za to że mogę wykorzystać moc której nie wykorzystam. Chciałbym po prostu podpiąć dom pod prąd docelowym kablem żeby potem można było łatwo zmienić moc i mieć z głowy.
  Łączenie obecnego domku letniskowego z domem byłoby kłopotliwe bo wymagałoby ciągnięcia kilkadziesiąt metrów kabla i rycie w ogrodzie.

  #budowadomu #budownictwo #elektroda #elektryka
  pokaż całość

  •  

   @100mph: I ze wszystkim co mówisz zgadzam się całkowicie. Kluczowy jest w sumie fakt, że dostawcy energii nic do tego co jest za miejscem dostarczenia energii, czyli zaciskami za zabezpieczeniem i licznikiem więc teoretycznie OP może tam zapiąć YDY 3x1,5 jeśli tak mu się podoba. I nie ma nic dziwnego w dwóch żyłach o takim samym przekroju pod jednym zaciskiem, niezależnie czy to w szafie automatyki, rozdzielnicy nN czy SN. W końcu po to są podwójne końcówki na praktycznie wszelkie przekroje :-D W przypadku zawarcia oczywiście że zabezpieczenie zadziała i nie wierzę żeby coś złego mogło się stać w takiej sytuacji jak u OPa. Ale czy przy różnicach w przekroju o kilka oczek w typoszeregu i zabezpieczeniu które zakłada większą moc niż ten cieńszy kabel jest w stanie udźwignąć na dłuższą metę to przy przeciążeniu na tym cieńszym kablu nie ma Twoim zdaniem zagrożenia? pokaż całość

  •  

   @100mph: No i cieszę się że się zgadzamy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Drogi OPie, mam nadzieję że bardziej Ci pomogliśmy niż namieszaliśmy xD

  • więcej komentarzy (11)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika 2eolnc

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)